Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 21.09.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Пънк :)нови [re: Dryad]  
Автор janitor_of_lunacy (conformist)
Публикувано22.06.04 00:45





Тук на този линк, в клуб "Рок" тече(ше) обсъждане на някаква класация за пънк албуми, ако някой не я е зърнал по невнимание, нека го направи.

"The search for Truth is wonderful; beware of people who claim to have found that truth."

Тема Re: Пънк :)нови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Dryad (earth elemental)
Публикувано22.06.04 17:44



ччч ей, от кога соник и нирвана са пънк!?!?!?!

I believe in God, only I spell it Nature.


Тема Re: Пънк :)нови [re: Dryad]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано22.06.04 18:25



Ами доста пънк има в тях.
Както и в много други неща

Next One Is Real


Тема Re: Пънк :)нови [re: dave]  
Автор Dryad (earth elemental)
Публикувано22.06.04 20:59



е то че има пънк в тях има, ама......ама....незнам. никога не съм определяла соник като пънк. верно, не съм ги определяла като нищо, ама ;)))))
а за нирвана - въобще къде е пънка къде е нирвана. в смисъл - как може да се сложат експлойтед и нирвана в една категория дори?? :)

I believe in God, only I spell it Nature.


Тема Едно пояснение за класациятанови [re: Dryad]  
Автор Cruiser (Ramone brother)
Публикувано22.06.04 23:17



Тя е на екипа на английското списание MOJO.
То верно, че класации днес - под път и над път, но MOJO хич не е случайно име. Опитвам се от доста време насам редовно да следя английската рок-преса (кървав спорт за бюджета ми) - MOJO, NME, Rolling Stone, Word, Q, Classic Rock, Uncut, Record Collector и X-Ray. За мен MOJO и Record Collector са абсолютната класа всред всичките заглавия - IQ, анализи, визия, маниящина и т.н. да не се отплесвам. Заради това ги цитирам, много са тежки.
Може би трябваше да спомена че подзаглавието на класацита "Top 50 Punk Albums" е "the best in noise, energy and aggro". Албумите там не са само класически пънк, но и разни "крайъгълни" постижения на пънк-естетиката. В случая думата "пънк" е малко условна - там влизат и постпънковете, експерименталните албуми, както и разни стари гаражни протопънкарии и т.н. Наистина интересна класация - точно като за наши хора - мутанти Ник'во отпускане - кютек от първия до последния албум :)))

А за Нирвана не съм съгласен - пънкареят си във всеки един албум, къде по-силно, къде по-слабо. Наскоро си превъртах "Incesticide". Ами ако не беше указаната година, спокойно можеха да минат и за някоя старогаражна банда от началото на 70-те като "Seeds" например



Тема Re: Пънк :)нови [re: Dryad]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано23.06.04 14:05



Френд, Соник са си доста, доста пънк!
Нирвана - също... И не говоря само като отношение,или нихилизъм, говоря и като музика . Пънк-влиянията им са си ушевадни. Не само Incesticide -още първият албум си има много пънк.
Комерсиалният им успех не означава обратното.

А Плойтед вече са си нещо съвсем друго . Класика!



Тема Re: Едно пояснение за класациятанови [re: Cruiser]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано23.06.04 14:05



Cruiser,
това пояснение беше много необходимо.
Като четох постинга ти, все се чудех защо не си почнал от 1 нататък.
Мамка му, някои работи от класацията не съм ги чувал.
Май не е лоша идея да си измерим собствените класациите.

Next One Is Real


Тема Re: Пънк :)нови [re: dave]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано23.06.04 14:07



Условност??? Е,по-скоро доста широк диапазон обхваща пънка:))

А аз се питам -защо не работиш бре, ми ходиш по клубове?



Тема Re: Пънк :)нови [re: SMAUG]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано23.06.04 14:22



Работя усилно, и се разведрявам с шляене из клубовете
А за условността - условност си е!!! В смисъл, че може да бъде всякаква...
Ако не ти звучи добре - ползвай си широкия диапазон

Next One Is Real


Тема ех ех, невежа неграмотна младеж...нови [re: dave]  
Автор Dryad (earth elemental)
Публикувано23.06.04 18:39



- става дума за мен, не се притеснявайте ;))))

ама гложди ме още това за нирвана че са пънк...не са ли гръндж мамка му :) или там, както се води. ок ок, спирам да набутвам готина музика в категории и определения...:)

I believe in God, only I spell it Nature.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.