Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 23.05.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Молекулярна Биологиянови  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано11.10.03 00:39



Не обичам да се повтарям, камо ли да казвам едно и също нещо за четвърти път, ама се налага - все пак трябва да обърнем внимание на администраторите.

Та по същество:

В отговор на:

Здравейте, колеги. Преди да продължа нека първо поясня какво влагам в понятието - Молекулярна Биология. Това е наука която се занимава с изучаването на:
1.... на имичните съединения изграждащи живата материя и се опитва да намери отговор на въпросите - Как организмите осъществяват синтеза на тези съединения? Каква е структурата и биологичната им функция? И каква е връзката между структурата и функцията им?
2. ...тези съединения които не са резултат от жизнената активност на организмите, а са продукт на Козметиката, Фармацевтиката и други, които въпреки това си имат техен си биологичен ефект - положителен или отрицателен, и каква е връзката му с тяхната структура.
3. ...биологичният роля на йоните на някои химичните елементи - K+, Na+, Mg2+, Ca2+, Fe2+(3+), Zn2+, Мn2+, Cu+, Fl-, Cl- и други.

Ако на някои от вас това определение им се стори прекалено дълго и претрупано, то ще използвам краткото и поетично "ала Вапцаров", което една колежка веднъж даде:

"...това как от една епруветка органика клетката успява да направи машината на живота."

И така, обръщам се към тези от вас които проявяват интерес към дефинираната по горе наука - Молекулярна Биология. Не смятате ли, че му е времето да създадем клуб, където да постваме и обсъждаме теми които я засягат, вместо да ги разхвърляме по другите клубове - Биология, Генетика и Медицина?




Не знам какъв е необходимият минимум за отваряне на нов клуб. Надявам се да го съберем.

Също така, какво ви е мнението за това, ако евентуално клубът бъде открит, поне заглавието да е на латиница, т.е. Molecular Biology - това ще позволи на търсачките да го включат (предполагам, че те правят това) в "search"-резултатите и ще направи клубът достъпен и за не-български говорещата "АУДИтория" (по-скоро "КИБЕРтория"). Това означава, че рано или късно ще трябва да почнем да списваме на English.

Очаквам коментарите ви.



Тема Re: Молекулярна Биологиянови [re: Бopиc]  
Автор spock (sladur4o)
Публикувано11.10.03 19:30



Както вече имах възможност да споделя и в клуб Медицина, идеята на Борис е актуална. Темите в областта на молекулярната биология са доста специфични и е адекватно да се отделят в свой клуб. Аз лично ще съм от честите му посетители.
Успех на готиното начинание!

Оптимистът е човек на който му липсва информация!


Тема To добре, ама за какво ти тая 'глупост' като има:нови [re: Бopиc]  
Автор lron Maiden (Running Free)
Публикувано12.10.03 01:47



Такива интерсени и посещаеми клубове като:

4 години дир бг
3 години дир бг
2 години дир бг

хайде моля ти се не ни занимавай с разни мулекулярни биологии и ядрени физики аааааааааа




Тема Интронитенови [re: Бopиc]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано12.10.03 15:48



Някой да е чел нещо по следният въпрос - Защо при условие, че минималният размер на един интрон е около 150 нуклеотида, се срещат и то не рядко мастодонти с размер от няколко хиляди нуклеотида?



Тема Re: Молекулярна Биологиянови [re: Бopиc]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано13.10.03 13:07



Това е много добра идея, мисля, че ще има много пишещи в този клуб. Стискам палци и очаквам с нетърпение да се релизира идеята.

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Ген на говоранови [re: Бopиc]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано13.10.03 14:41



Попадна ми материал - открили били ген на говора. Я ми дайте бързо малко повече инфо и мнения

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: Молекулярна Биологиянови [re: Бopиc]  
Автор denis_s (непознат )
Публикувано14.10.03 06:21



Много добра идея,искренни пожелания за успех в начинанието! Един линк,като малка компенсация за недостатъчната подкрепа на инициативата в клуб Медицина:http://www.medscape.com/molecularmedicinehome PS За интроните бях чел при НеоДарвинизма,мисля ,че бяха като aргументи за два нови подхода към еволюционните подходи,но за конкретния въпрос ще потърся из книжките и WEB-a.



Тема Dobra ideaнови [re: Бopиc]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано14.10.03 06:34



Ама клуб биология не се ли занимава и с молекуларна биология...? Или атмосферата му е нездрава?
PRN



Тема Re: Dobra ideaнови [re: PRN]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано15.10.03 19:30



има и клуб Генетика



Тема FOXP2нови [re: nousha]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано19.10.03 14:39



(общопритео е гените да се изписват в Italic докато техните белтъчни продукти в Normal шрифт) кодира транскрипционният фактор .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.