Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 28.09.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Клуб Саентология  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано18.02.03 17:12



Предлагам нов клуб Саентология.
или
Дианетика
или
Процесинг

Каквото и име да му се сложи...
в директория Религия и мистика.
и аз като модератор.
Леос, тоя път съм напълно сериозна за всичко...за сефте, откак съм в дира.

Keep walking!

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано18.02.03 17:16



И, ако ви се струва претрупано с клубове, можете да махнете някой...примерно Езотерична философия.

Keep walking!


Тема Занови [re: Kaлu]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.02.03 17:19



Но защо е нужен модератор ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Занови [re: Kaлu]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано18.02.03 17:23



За.

Нямам сигнатура.


Тема Re: Занови [re: nbb]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано18.02.03 18:00



Защото смятам клубовете за чудесно място за срещи, контакти и огромно удобство, ако човек реши да създава нещо.
И от 2 години вися тук и виждам, че са се превърнали само в място човек да влезе и да си начеша крастата и да поспори на воля.
Със засилка се влиза, гмурваш се в който и да е изпречил ти се клуб, първата тема, първото мнение, чел недочел, опонираш здраво...после още 10-ина...и после успокоен си лягаш да спиш.
А хората пари дават да стигнат от единия край на света до другия, за да участват в среща, конференция, симпозиум...
Няма място в нета, дето клубовете да са организирани по-добре и няма място, което да е такова гнездо на оси, дошли да си изпразнят дневния заряд нерви.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано18.02.03 19:22



Ма аз вече нямам нищо общо, бе Кали :)))
Малиии, тоя процесинг щи земе здравето на тебе ...


< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: Е тука вече ...нови [re: Kaлu]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано18.02.03 19:24



... и аз се подписвам под думите ти за клубовете.
Разбрала си пределно точно всичко. И наистина си сериозна този път.
Радвам се за тебе. Честно !

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: ЗА !нови [re: Kaлu]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано18.02.03 19:31



Клуб "Процесинг" в папката "Религия и мистика".
Ако продължи да е сериозна, Кали ще се справи и като модератор.

- - - - -
P.S. Само толкова мога да направя за тебе, Кали.
Да дам един глас, равен на всеки друг в клубчетата.


< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: LeoS]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано18.02.03 19:35



Бе ти нямаш нищо общо, ама ум не ми го побира как ме надушваш.
Между 30 минути и час след каквото и да е мое изказване относно модерирането и вече се ослушвам за Леос.

Но относно клубовете-остави че съм разбрала какво представляват в момента откъм участници и наложена атмосфера.
Но ти разбрал ли си какво огромно предимство са за разлика от чатове, имейли, айсикюта и всякакви такива.
Публични дискусии, устойчивост във времето и независимост от пространство...
Преди интернета хората-единомишленици, ако искаха да се срещнат, първо не можеха да се намерят, после трябваше да се съберат на уречено място и ден и час и половината точно по това време не можеха да бъдат точно там. И т.н.
Клубовете са наистина идеални за мозъчни атаки, срещи на интереси, да се създаде нещо, да се обсъди друго.
Така че метни едно рамо. А теб те обсъдих, щото си знам стоката.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано18.02.03 20:13



Процесинг

:-)



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...

Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано18.02.03 20:48



И аз съм ЗА..


...за да видиш колко е лошо...




Тема Re: Клуб Процесингнови [re: Kpъr]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано18.02.03 21:37



Прав си. В процесинга ще се включи и т.н. Свободна зона.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор astarta ()
Публикувано18.02.03 23:28



Аз съм ЗА.



Тема Re: Едно голямо "ЗА"нови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано19.02.03 07:18



1. "ЗА" НОВИЯ КЛУБ
Мисля че трябва да се казва "Процесинг".
Кали достатъчно е писала за това, личното ми мнение е, че би могло да е полезно за много хора. Освен това, тя ще пише още, защото не се знае много по въпроса.
Това ще е пионерска работа, нейната воинска задача:-))))))

2. "ЗА" КАЛИ КАТО МОДЕРАТОР
Винаги съм против модераторството, но точно в този клуб, и точно против Кали не съм. Знам достатъчно за нея, за да смятам че тя ще бъде модератор-мечта.
Само при едно условие обаче - да не пуска постинги на руски, първо да си ги превежда



Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано19.02.03 07:24



Недей така
Не се издигай стъпила върху трупове

а иначе тоз клуб си е умрял и е за махане, ДА!!!!



Тема Противнови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.02.03 08:59



Против.

1. Който иска - да иде на психоаналитик. Хем ще си спести част от напълно откровените манипулации ( които Кали не ми дава да обсъждам, щото съм пипала най-свидното и).

2. Въпреки ентусиазма на Кали не виждам четенето да и се е отразило особено добре, освен, че си загуби чувството за хумор.

Поклон Кали.



Тема Re: Клуб Процесингнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано19.02.03 09:14



За клуб "Процесинг"



Тема Re: Противнови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 11:06



Дронче, чудя се защо пренасяш личната ми вражда с муле върху себе си. Ти нямаш нищо общо с нея.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор Nekros (magus)
Публикувано19.02.03 11:16



Nishto protiv direktoriqta da se obogati s oshte edin klub takache broite me Za kluba.

Потърси Вселената в една песъчинка ... и ще откриеш себе си.


Тема Наистина съм против.нови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.02.03 12:11



Миличко, елфче, душице....

Нямам вражда с тебе. И Му е нипричем.

Наистина съм против.
И не мисля, че ти се отразява добре ... Загрижена съм. Ти отдаваш сърцето си всеки път и после се чудиш как да му събереш кървящите парчетии.

Пука ми за някакъв си клуб дето няма и да влизам в него. Но ти си се ангажирала емоционално с тема, която освен разочарования ще ти навлече и по-големи рискове.

Защо не си дадеш малко време и известна дистанция ....

И за тази вражда с Му - голяма тъпня ако питаш мен. И ми тежи, че не можете да се разберете.



Тема Re: Наистина съм против.нови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 12:25



Установих, че е по-добре да се ангажирам емоционално с нещо, отколкото с нищо да не се ангажирам.
Тук си права-загърбих Ошо.
Колкото по-неангажиран е човек, толкова повече е мъртъв.
Знам го, защото съм го изпитала.
Мога да перефразирам Исус-и изцяло да изпаднеш в медитация и неангажираност, и да излезеш от тая вселена, и нирвана да постигнеш, ако нямаш общуване с непосредственото ти обкръжение, нищо не си направил.
Неслучайно сме се родили в човешки тела и на тая земя-за да бъдем ангажирани. Останалото е игра на сенките. Тук е прав муле.
А, след като искам да се ангажирам, то определено предпочитам да се ангажирам с неща, в които горя.
На теб ти благодаря за грижата, но ако смяташ да ме държиш далеч от всяка ангажираност и по тоя начин бавно да ме умъртвяваш, по-добре не се грижи за мен.

Keep walking!


Тема Занови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано19.02.03 12:57



Процесинг - добре, но не и в "Религия и мистика"


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема ЗА клуб ПРОЦЕСИНГнови [re: Kaлu]  
Автор Sin (.)
Публикувано19.02.03 12:56



В крайна сметка всеки е свободен да търси, както и да използва информацията, до която достигне, както намери за добре.



Тема Re: Наистина съм против.нови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.02.03 13:01



Хайде да не хиперболизираме.

Загрижена съм за теб защото съм ангажирана с теб. И това няма да се промени въпреки подтекста, който ми приписваш ( от рода на:"да ме държиш далеч от ВСЯКА ангажираност; бавно да ме умъртвяваш").

Както знаеш нямам добро мнение за ОШО, но за новото ти увлечение мнението ми е още по-лошо. Което теб с нищо не те ангажира.



Тема Re: Занови [re: Homo Ludens*]  
Авторcalm (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 13:31



;) съгласен
може във "Взаимопомощ"



Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано19.02.03 13:48



:-) Това не е ли доста агресивна религия?
Набираща последователи, на които не се разрешава да напуснат лоното и, и задължени(под морален претекст) да плащат и даряват доживот.
Мисля, че и тя като Муун е забранена у нас, но пък в нета нищо не е забранено, така че защо да няма и такъв клуб? :-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Наистина съм против.нови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 13:50



И понеже моето ново увлечение ме научи вече да търся фактите зад заключенията и мненията, та бих искала да те попитам.
На какво базираш лошото си мнение към новото ми увлечение? На какви факти?
Останалото го оставям настрана-онова за правото на свободен избор, което за теб определено нищо не значи.
Но държа да чуя фактите, които стоят в основата на мнението ти.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Serenity]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 13:58



Не знам дали е забранена-честно казано. И не настоявам за религията, а за пособията, които владее.
Нета е пълен с литература по въпроса на руски.
Специално за религията разбрах, че имат църкви в Гърция, Македония, Албания, Румъния, Русия-демек навсякъде около нас.
Интересно ние ли сме най-осъзнатите...
Но пет пари не давам за религията и църквите де.
Затова и се поправих в името-Процесинг.

Keep walking!


Тема Re: ЗА клуб ПРОЦЕСИНГнови [re: Sin]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 14:07



Умна приказка.
Всеки е свободен да търси истината, както намери за добре.
Дронче, това исках и аз да кажа.

Keep walking!


Тема Re: Наистина съм против.нови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.02.03 15:40



:)))

Първо, не виждам с какво изказването на мнение накърнявам правото ти на свободен избор. Би ли ми направила забележка кога, къде и как е станал тоя срамен акт от моя страна.

Второ, по темата какво не ми харесва, се опитах да започна разговор там където му е мястото - а именно в клуб Окултизъм в твоя тема . Но за съжаление това се прие от теб твърде хладно.

Приемам репликата ти като покана да продължим дискусията там.



Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Serenity]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.02.03 15:59



Забранени в Германия, Франция... заради което тези държави имаха проблем със САЩ ( на почва религиозно дескриминиране).

Публични скандали с бивши членове в Швейцария, т.е. такива, които са били репресирани заради желанието си да напуснат.

Стройна система за набиране на информация за привърженици, последователи и опоненти с цел дискредитиране - при необходимост. Тия неща излязоха наяве при скандалите в Германия и Франция.

Таргет групи за потенциални членове - сред по-заможната част от населението.



Тема ПРОТИВнови [re: Kaлu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано19.02.03 16:11



Аз също съм против.

Не само заради религията/философията/методологията, но и заради идеята от един метод (да го наречем така :)) да се прави цял клуб. Защо да е по-различен и специален от всички останали методи за помощ? Ами ако след време някой друг поиска откриване на клуб "Как се боядисват Великденски яйца", например? И за него ли ще трябва да се отваря клуб?

Има си предостатъчно клубове където спокойно може да се говори за това и не е нужно да се отваря нов клуб, според мен.

Освен това за всички ентусиасти, с или без нов клуб, бих препоръчала да се запознаят с фактите, съдебните процеси и скандалите около сциентологията. Има предостатъчно инфо он лайн.

С уважение..Дейти



Тема Против Клуб Сциентология!нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано19.02.03 16:20



Най-малкото заради, закона.
Крайно време е dir.bg да поеме юридическата отговорност за противозаконна дейност, а такава се явава и подтикването към извършването на дейности противоречащи на закона.
Клуб популяризиращ църква влизаща в списъка на църкви, религии и секти с отказана регистрация си е точно такъв.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: ПРОТИВнови [re: d8a]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 16:22



Не е един метод, Дейти. Лично аз съм изчела повече от няколко хиляди страници досега по въпроса и смея да твърдя, че са много методи. И освен това предложих клубът да се нарече Процесинг, а последният няма общо със саентологията. Можеш да се поразровиш и да провериш.
НЛП-то също влиза в този клас. За което ти отвори тема в Кастанеда. Защо трябва теми подобни да се отварят в различни клубове, а да не се обединят.
На тема боядисване на великденски яйца има ли възможност да се напишат хиляди страници, които след това да се четат от милиони интересуващи се. Не казвам, че някой не може да бъде достатъчно луд да ги напише, но можеш ли да събереш милиони после да ги четат.
Ошо също се приема за секта и много се пише срещу него. И дори от Сащ са го изгонили официално и хич не е признат там.
Предполагам, че знаеш...
А искам лично теб да попитам-какво ще ти попречи един нов клуб и с какво ще застраши лично твоето съществуване или право на свободен избор какво да четеш?
На мен ми се струва, че се опитваш да преценяваш за и от името на всички, а това е цензура и тоталитаризъм.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: Kaлu]  
Авторcalm (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 16:53



Кали, защо не поканиш всички интересуващи се от процесинг в клуб, да речем "60-120" ?
там не виждам голяма активност и изобилие от теми, а и вероятно има поне още 10 такива едва мърдащи клуба ;))
хайде, че вече много въпроси ми се събраха в главата ;))



Тема Re: Ай, ай...нови [re: valsodar]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:00



Бе ти верно се вземаш много насериозно.
Закон за защита на държавата ли правим вече?

А срещу процесинга какво собствено имаш?
На кой закон противоречи процесингът? На мулешкия или на валсодаровия?


Keep walking!


Тема Re: ПРОТИВнови [re: Kaлu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано19.02.03 17:03



Ех, Кали, как ме разсмя с новия си сериозен тон, но със старите си навици да съдиш останалите по себе си.

Пак не ме разбра. Против идеята съм да се прави тясно специализиран клуб. Ако се прави клуб нека обхваща по-широка тематика. По какво например някой ще познае, че НЛП е част от Процесинг? А дали е наистина?! Никъде не съм срещала подобно определение, освен твоето твърдение.

Предлагам ако се прави подобен клуб да се нарече "Самопомощ", "Self Help" или "Трансперсонална психология" или някакво по-общо наименование (тук някой друг по-конпетентен да се произнесе, че не съм много наясно с наименованията) и да се създаде в категорията "Взаимопомощ", за не "Религия и Мистика". Освен това, да не се назначава никакъв модератор веднага след създаването на клуба. А редовните му подетители сами да преценят дали, кога, как и на кого да поверят тази отговорност. Иначе би било е цензура и тоталитаризъм, срещу които и ти си против, според твоите изказвания.



Тема Re: Дронче бренови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:20



То тези същите държави имат в момента проблем и с нас (на база садамова)
Да не вземат да ни игнорират на тая база.
А иначе-ето ти търсачка на църквите вим по света. Направи си труда да вкараш Германия и Франция в търсачката и виж колко църкви имат.
Пък после говори. Аз говоря с факти.



Keep walking!

Тема Re: ПРОТИВ или ЗАнови [re: d8a]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:22



Не разбрах последно какви ги въртиш?
Както и не разбрах какво ти пречи лично на теб специализиран клуб, в който да не се говорят общи приказки.
На мен примерно не ми е приятно да си разменяте готварски рецепти в окултизъм, пък не си ме чула да роптая.
А в окултизъм чета, а ти можеш просто да не влизаш в новия клуб и проблемът ти е решен.

Keep walking!


Тема Re: ПРОТИВ или ЗАнови [re: Kaлu]  
Авторd8a (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 17:34



Какво точно не разбра? По-ясно не мога да ти го обясна. Ако това не можеш да разбереш, представям си как ще разбираш потенциалните си "пациенти" :))))

Не ми пречи лично на мен такъв клуб, както и не ми пречи същите теми да се обсъждат в Окултизъм или където и да било.

Предложението ми е за нещо по-всеобхватно, така че когато ти мине мерака за Процесинга и се запалиш по друг метот, да не хукнеш да създаваш нов клуб, а да използваш вече създадения.

Забрави за мен и предложенията ми, ако ти пречат.

Успех с новия клуб, какъвто и да е, където и да е..Дейти



Тема Re: Разрешени църквинови [re: valsodar]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:33



Валсодаре, сериозно се заех с въпроса да разбера дали наистина е забранена тази църква в България. Стигнах донякъде, но работното време на чиновниците в министерството явно е изтекло, така че утре ще имам окончателен отговор и ще го пусна тук-какъвто и да е.
Принципно има свобода на вероизповеданията в България, освен ако не се заплашва държавата и националната сигурност.
И въпреки, че аз не съм агитатор за тази църква, а исках само да се занимавам с процесинг, както и хората, които са около мен, пък ти ме изкара чужд шпионин, ще изброя самонякои от държавите в Европа, в които такива църкви съществуват.
Албания, Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Унгария, Ирландия, Италия, Македония, Холандия, Норвегия, Португалия, Румъния, Русия, Словакия, Словения, Испания, Швеция, Швейцария, Англия...

Би ли ме светнал на коя от тия страни ме смяташ за агент?

Keep walking!


Тема Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Kaлu]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано19.02.03 17:37



проблема на противниците на клуба.
По какъв начин са застрашени правата ви? Какво сте прочели от това, което отричате?
Или Кали ви дразни? С какво?
Звучите ми дребнаво, заяждащо се, необосновано.

Нямам сигнатура.


Тема Re: Клуб Саентологиянови [re: calm]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:37




Мъдро.

Keep walking!


Тема След като се прави допитване,..нови [re: TePe3a]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано19.02.03 17:45



След като се прави допитване, то е ясно че освен "ЗА" ще има и "ПРОТИВ", нали?
Аз съм против клуб популяризиращ деструктивни идеи.
Така ще съм и против създаването на клубове популяризиращи идеите на националсоциализма например, както и създаването на антисемитистски клубове, т.е. всякакви форми уронващи правата на човека, застъпени в Конституция, която явно никой не е чел.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: ПРОТИВ или ЗАнови [re: d8a]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:53



Процесингът е сбор от пътища и средства за себеусъвършенствуване. Практически и действени. Та не виждам има ли човек на тоя свят, на който ще му мине меракът да опитва да се усъвършенства.
А на мен ми омръзна и губя много време да говоря едни и същи неща на хората, които се интересуват от тая материя. Затова предпочитам да пусна в дира материала и той да се прочете от всички и после да беседваме по него.
В окултизма стана невъзможно от теми на муле и теми кой кога станал, какво е ял и как го е сготвил.
И темите потъват веднага надолу.

Та не разбрах последно ПРОТИВ ли каза в началото или НА МЕН МИ Е ВСЕ ТАЯ?

Keep walking!


Тема Re: След като се прави допитване,..нови [re: valsodar]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано19.02.03 17:56



Деструктивни ли? Кажи конкретно кое е деструктивното. Научи се да работиш с факти, а не с предположения.
Давай, интересно ми е-кое е деструктивното?

Keep walking!


Тема Хубаво де,нови [re: valsodar]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.02.03 17:59



щом си запознат с идеите, би ли споделил какво точно ни заплашва ? Че аз като чуя за нещо ново и веднага се съгласявам да му се даде шанс. Та така и за този клуб.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Може линови [re: Drona]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.02.03 18:36



да кажеш за какви манипулации става дума, все пак този клуб няма да е на Кали, предполага се, че и други хора ще пишат в него.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема ЗАнови [re: Kaлu]  
Автор Sinaya ()
Публикувано19.02.03 19:11



За клуб Процесинг, в директория Взаимопомощ.

ПС А, и без руски наистина

I‘m just a figment of your imagination...:-)...


Тема Я си гледай работата ма.Не искам да казвам,че синови [re: Drona]  
Автор Kиpo ()
Публикувано19.02.03 22:17



тъпа.Нито дори наивна или ограничена.Само някак си неадекватна ! Тихо,фащай си там духовния наставни к оня хахо Мулето и млъквай.Патке!

her sever sikisi,ama lazim iki kisi !


Тема Подкрепям Кали-щомнови [re: Kaлu]  
Автор Kиpo ()
Публикувано19.02.03 22:22



очевидни хаховци като партийно-номенклатурната отрепка Мулетаров обсеби безочливо един клуб от директорията,нека се създаде друг,при това модериран от доказано интелигентен човек,който не се страхува да признае свои стари грешки и заблуди.
С две ръце "за" !

her sever sikisi,ama lazim iki kisi !


Тема Re: Клуб Саентология - ТВЪРДО ЗАнови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано20.02.03 00:14



Макар че няма да съм чест посетител



Тема Re: Я си гледай работата ма.Не искам да казвам,че синови [re: Kиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 08:24



Здрасти Кире, братчет.

И аз много те обичам.



Тема Re: Дронче бренови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 08:32



Което не означава, че са разрешение.



Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: TePe3a]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 08:52



Моля те да не ми приписваш пубертетски мотиви.

1. Възражението ми е принципно и бих постъпила така без значение кой е инициатора, с тази разлика, че няма да се впрегна. А се впрягам, защото Кали е важна за мен.

2. Знам, че това няма да я спре. Преди време имаше постинг в Ошо на един който едва се е отървал от комуните и от влиянието на Ошо. Но и сам признава, че който и каквото да му е казал преди това- не би се вслушал.

3. Какъв е твоят мотив да я подтикваш да си игаре с огъня?

Не можеш да запълниш вътрешната си пустота с друго освен със себе си.



Тема Re: Фактите!нови [re: valsodar]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 10:17



През 1992 година Саентоложката църква е поискала от съда регистрация като сдружение. Съдът е поискал становището на тогавашната Комисия по вероизповеданията с председател Методи Спасов и последната е дала отрицателно становище.
В резултат на това църквата не е регистрирана.

Коментарът, Валсодаре, оставям на теб, ти си майстор в това.

Keep walking!


Тема Re: Дронче бренови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 10:22



Би ли пояснила какво искаше да кажеш, че не те разбрах? Верно си почнала да говориш много мъгляво и неадекватно.
Аз само исках да създам нов клуб, в който ти, ако искаш влизай, ако не искаш-не влизай.
Доказах, че саентологията не е забранена по света с факти, така че ти отнех възможността да манипулираш на тая тема.
Какво разрешение сега-да не би да искаше да кажеш, че понеже процесингът не е разрешение на световните проблеми според теб, то няма право да си има клубче?

Keep walking!


Тема Re: Подкрепям Кали-щомнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 10:24




Така де-противовес на мулевщината и мулегледачите си требе.

Keep walking!


Тема Re: Клуб Саентология - ТВЪРДО ЗАнови [re: ssonia]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 10:25



А ние ще те вербуваме. Бавно и неусетно.

Keep walking!


Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 10:28



Какъв е твоят мотив да смяташ процесинга за огън?
Я стига глупости приказва-не мислиш за мен. Ако мислеше, щеше да си седнеш на задника и да прочетеш достатъчно информация по въпроса, преди да говориш на ангро.
И освен това-усещаш ли чувството ти за собствена правота и превъзходство?
Ти знаеш, аз не знам...ех, това фино его.
Поиграй си с него и го изкоренявай, докле е време. Защото с друго не виждам да си пълна.

Keep walking!


Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Drona]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано20.02.03 10:30



Принципно си против създаването на нови клубове или принципно си против клуб Процесинг?

Нямам сигнатура.


Тема Не усещаш ли, колко си се променила Кали?нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано20.02.03 14:06



Каква е тая грубост и злъч в тебе?!
От какво те е страх, та постоянно си го изливаш на околните?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Не усещаш ли, колко си се променила Кали?нови [re: valsodar]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 14:09



Тая грубост и злъч в мен да не са като ония с твърдите факти, дето ги поднасяш от вчера?
Валсо, разбери едно-като говориш, трябва да привеждаш доказателства. Всичко друго е бошлаф работа.
Аз минах вече на тоя принцип и съм спокойна.
Добре дошъл в Езотерична философия-клуб за реални действия и техники.

Keep walking!


Тема Re: Дронче бренови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 15:13



Нищо не си доказала. :))))

Ти искаш да си имаш клубче. :))))) И то отдавна.

Имах една баба (Бог да я простри) и тя като тебе чуваше само когато и изнася. И ако това е "изправяне лице в лице с фактите".... явно процесинга няма да намери почва при тебе и аз напразно се тревожа.

Аз съм си пословично неадекватна ( евфемисъм, когато някой иска да ти каже, че не действаш според очакванията му).



Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 15:24



М -м-м,

нееднократно ми го споменаваш това - в смисъл че моята увереност ти причинява дискомфорт. И този дискомфорт го прехвърляш върху мен с обвинението, че съм изпитвала превъзходство ( не е ясно над какво).

Съжалявам, че в теб моята загриженост се трансформира по подобен начин.



Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: TePe3a]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.02.03 15:31



Принципно съм против клуб Процесинг или рекламиране и пропагандиране на този метод и на това общество.



Тема Re: Дронче бренови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 18:11



Аз пък съм на вълна, че човек е нерационален по две причини. Или има много аберации, които го карат да се държи неадекватно.
Или е безупречен и действа според обстоятелствата.

Keep walking!


Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 18:13



Душко, хубаво е да си загрижен за другите.
Не е хубаво обаче да ги спъваш, като се опитват да направят нещо, защото си преценил, че от твоя гледна точка това е неправилно.
Ами ако твоята гледна точка не е вярна случайно?

Keep walking!


Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Drona]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано20.02.03 18:16



Процесингът не е общество, нито пък е патент на саентолозите.
Процесингът е вид терапия, която се практикува от хора, изобщо несвързани със саентологията.
Що не вземеш първо да проверяваш нещата, пък после да не се излагаш. И аз се загрижих за теб.

Keep walking!


Тема Re: Дронче бренови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.02.03 08:58



Добре. Нека времето да отсъди кое как е.



Тема Re: Аз пък не мога да разбера какъв енови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.02.03 09:04



Не ми се оправдавай.

Предложението в заставката е "Клуб "Саентология". А дали ще го кръстиш процесинг или "да си помогнем четейки Дианетика " е все тая.

Радвам се, че си загрижена за мен. Благодаря ти.



Тема Зену е живнови [re: Drona]  
Авторalice (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 12:37



не знам какви и колко хиляди страници сте чели, но ето част от темата на броя за сектите на сп. тема от преди около година. именно за сциентолозите /така е на български/ при подготовката на статията са изчетени ако не хиляди, то поне няколкостотин страници, гарантирам. ако някой се интересува, мога да пусна и няколко линка към интересни сайтове. хубаво е да прочетете текста, преди да се обявите твърдо ЗА новия клуб
поздрави


Зену е жив!

Но добре охраняван... Или поне така би казал някой изкачил се в йерархията сциентолог. Както при много други секти, и сциентологята има две лица – това, което виждаш и това, което получаваш.
Сциентологията е сочена за едно от най-опасните нови религиозни движения.
Създател на сциентологията е Рон Хъбард, писател-фантаст, който през 50-те решава, че е “идиотско да се пише за по пени на дума. Ако човек иска наистина да направи милиони, най-добре е да си организира собствена религия”.
Развихреното въображение на Хъбард лесно измисля следния сценарий: преди около 75 милиона години галактически войвода, наречен Xenu (чете се Зену) контролирал всички планети в нашата част от галактика. Само че Зену имал проблем – 76-те планети, над които властвал, били пренаселени. На всяка планета живели поне 178 милиарда души. Зену събрал всички хора и им дал да пият смесица от алкохол и гликол, която ги парализирала. Тогава всичките тези милиарди хора били натоварени на космически кораби и стоварени около кратерите на вулканите на земята.
Зену пуснал във вулканите водородни бомби и избил парализираните хора. Но тъй като душите им (или “тетаните”, според Хъбард) останали да блуждаят, Зену ги събрал накуп и ги закарал в няколко огромни кина. Там душите прекарали няколко дни гледайки филми, според които били Господ, Христос или Дяволът. Когато “имплантирането с филми” свършило, тетаните излезли от кината и образували групички от по няколко хиляди. Тетаните са и във вас, твърдял Хъбард – именно те са източникът на всичко гадно, което някога ви се е случвало. Ако искате да се отървете от пакостливите тетанчета, трябва да се “очистите”. А единствената причина да вярвате в Господа или Дявола, е заради филмите, прожектирани на тетаните преди 75 милиона години... Колкото до Зену, Добрите го победили и сега го държат под стража на близка планета.
...Ако някой ви дръпне за ръкава и ви разкаже тази история, вероятно веднага ще му кажете, че е луд. За това сциентолозите не научават тези “факти” преди да са напреднали с материала, т.е. преди тялом, духом и финансово да са се предали на “религията”. За да стигнете до тези “върховни” истини, първо трябва да минете през много други нива на промиване на мозъка.

Сциентологията по принцип се представя като начин да се справиш с проблемите си – основната книга, Дианетика, се рекламира като помагало за добиване на повече самочувствие, осъществяване на целите и успех в абсолютно всичко. Неминуемо трябва да платите щедро и да минете през период, в който подсъзнателните ви импулси са насърчавани да излязат на повърхността, докато рационалното ви мислене е подтискане. Любителите на Фройд може да си го обяснят като размяна на местата на id и ego. Човек става много по-манипулируем, тъй като не може да мисли критично, а по-скоро действа с подсъзнанието си. Така много хора изпадат в постоянен лек хипнотичен транс, за който самите те не си дават сметка. Ако такъв период продължи достатъчно дълго, лесно ще направите всичко, което се иска от вас. Ще работите без заплащане, ще предадете доброволно цялото си състояние, ще взимате пари назаем. И най-важното – сциентолозите ще се постараят да сте максимално изолирани от останалия свят, да забравите какво е нормално общуване и в редките моменти на срещи с “непросветени” да копнеете за “сигурността” на сциентологичното общество. В крайна сметка за няколко години (а и по-малко) човек става изцяло подвластен на групата, престава да чете вестници, тъй като само разстройват “реда” и намразва неистово не-сциентологичното общество, което му е представяно като огромен заговор на фармацевтични компании, психиатри и финансисти. Следва, разбира се, лудостта, но в сциентологията тя се нарича състояние на изчистване и е предпоставка да навлезете в напредналия стадий (OT level) и да чуете и повярвате историята за Зену.
Ако между другото изпаднете в истерия или пък решите да се самоубивате, сциентоложката църква ви вкарва в процедура, наречена “introspection rundown“. По времето на тази “интроспекция” никой не си говори с вас. Затворени сте в определено помещение, като най-често сте и на строга диета – ориз и боб, или сте оставени съвсем да гладувате. Ако се съпротивлявате сте лишавани и от сън – за всичко си има методи. Лекарски достъп не е разрешен, тъй като Хъбард е смятал, че интроспекцията сама ще свърши работа и в един момент индивидът ще е готов (т.е. достатъчно роботизиран) да се върне към активното функциониране на сциентоложкото общество без да създава проблеми. Разбира се, доста хора умират, докато са в изолация – случаят на красивата и здрава Лиза Макферсън, която през 1995 издъхна в недохранено, малоумно и дехидратирано състояние в ръцете на сциентолозите, разтърси Америка и света.
С малки изключения, “бивш сциентолог” няма. Най-добре за вас ще е да сте супербогат и постоянно да давате пари на църквата, като видните сциентолози Том Круз и Джон Траволта. Ако обаче решите да се отказвате, на главате ви ще се стовари операция, по ирония наречена Fair Game. Идеята на операциятя е всеко предател да бъде “ограбван, нараняван, измамван, съден, лъган или просто унищожаван” – така е записал Хъбард в своя заповед от 1967 г. Година по-късно Хъбард пише, че fair game вече няма да е обявавана на никой... защото пораждала лоши PR отношения. Само че Хъбард подчертава, че това не означава да не се извършват “подходящите” действия спрямо индивида, а просто да не се използва терминът.

Хъбард наистина е успял да направи милиони (и то много) с начинанието си. До такава степен, че и след смъртта му сциентологията е машина за пари, терор и власт. Преди да умре Хъбард заявил, че именно сциентолозите ще спасят света и Вселената, но затова е необходимо да се внедрят на важни позиции – в правителства, престижни световни клубове и хиперекслузивни среди.



Тема Re: Зену е живнови [re: alice]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.02.03 13:54



Благодаря. :)))

Дано и Кали го прочете.



Тема Re: Зену е живнови [re: Drona]  
Авторalice (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 15:55



А, моля :)
Мен действително ме притесни създаването на този клуб "Саентология", а сега съм дори по-смутена от откритието, че той вече е факт - макар и кръстен "Процесинг". Искрено се надявам в него действително да няма пропаганда на сциентоложки тези, защото е доста опасно. Доколкото разбрах Кали дори не е чувала за тази "религия" доскоро, а аз се интересувам от нея от година и половина. Дори се насилих да прочета цялата Дианетика и това е най-голямото промиване на мозъци, с което съм се сблъсквала. Ако четеш внимателно въпросната книга, ще откриеш доста от елементите, за които се говори в статията, с изключение на личността Зену. А за него има хиляди интернет-сайтове - повечето от които създадени от хора, които по един или друг начин са се "докосвали" до учението на Хъбард. Интересното е, че в България също има сциентоложко общество. Именно то разпространява апокрифно Дианетиката - въпреки че е преведена на български, на нея няма посочено тукашно издателство. Оказа се обаче, че зад всичко стои един "бизнесмен" от Пловдив. На софийските плакати, с които се рекламираше книгата на Хъбард пък имаше посочен телефон - мобилен, за връзка със столичния клуб на сциентолозите. За съжаление, когато тръгнах да звъня, вече го бяха сменили. Лично аз вече знам 3 телефонни номера, през които родните сциентолози са минали - единият е този от плаката, вторият - от една картичка, с която вървеше книгата, а третият - от някакъв сайт. На двата им адреса - едния в Пловдив, а другия - близо до Полиграфическия в София, вече също няма никой. Въпреки това на официалния сайт на сциентоложката църква България е посочена като една от страните, в които тя развива дейността си. Ако някой, в частност - Кали, се интересува повече от тази "религия", може да влезе в кореспонденция с някой от хората, които поддържат анти-сциентоложките сайтове. Ще разбере изключително интересни неща, като това няма да са приказки на, цитирам "махленски клюкарки", а истински истории, подкрепени с вестникарски публикации, предавания, етс. Лично мен леко ме подразни едно нейно изказване от новият й клуб - че приемала нападки срещу религията, но си запазвала правото да оспорва, каквото може. Съжалявам, ако звуча наставнически и изглеждам сякаш размахала пръст, но наистина мисля, че е по-добре внимателно да проучиш една тема и действително да разбираш от нея, преди да отваряш клуб.
Поздрави



Тема Re: Зену е живнови [re: alice]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 16:23



Е щом те е подразнил факта, че си запазвам правото да оспорвам, нямам какво повече да кажа.
Не искам да те дразня с правата си.
А що касае
Въпреки това на официалния сайт на сциентоложката църква България е посочена като една от страните, в които тя развива дейността си. -би ли ми посочила къде точно?

Keep walking!


Тема Re: За заинтересованитенови [re: alice]  
Автор Kaлu (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 18:16



Искам да кажа, че разговорът продължава да се води

.

Keep walking!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.