Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 28.09.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Учередяване на Вегетарианско дружествонови [re: Yogin]  
Автор Люб (дете)
Публикувано16.04.03 16:43



мога ли да очаквам репортаж от теб ? Или качване на материала в интернет - не съм в родината.
Колкото до такова дружество - има бъдеще.Доколкото знам няма друга подобна организация в Бг.

Редактирано от Люб на 16.04.03 16:47.



Тема подкрепям DVDнови [re: Olmek]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано17.04.03 17:48



Такова отношение, за което той спомена (надменно от страна на вегетарианците към останалите) вече се прояви и тук в тази тема. Много ми е неприятно!

А това, за което ти (Олмек) говориш - неразбирането от страна на останалите - аз лично не съм страдала от него и когато не е от близки хора, съвсем пък не ми пречи. Напротив, забелязвам, че хората изпитват по-скоро любопитство, гледат те с интерес и разпитват, за да научат повече - ами как така не ядеш месо, ами защо спря, ами какво ядеш, ами не ти ли липсва, ами сега ако хапнеш месо, неприятно ли ти е, и т.н.

Нямам нищо против да обяснявам на всеки с часове, ако има такова любопитство! Даже на мен ми е интересно, че някои приемат вегетарианството за толкова екзотичен избор. Изглежда те самите не познават много вегетарианци. Тези, които познават, вече не реагират така, приемат си го съвсем естествено.

Но моето обяснение за моите лични причини да спра да ям месо никога не добива формата на проповед и много наблягам на това, за да не се обърка човекът срещу мен, че го агитирам и той да спре. Както по-горе споменах, не свързвам този избор с морални качества. И мисля, че е добре всички вегетарианци да правят така. Не е хубаво да притискаш хората с показно "високия си морал" и да ги караш да се чувстват неморални или жестоки и да изпитват вина от това, което е техен начин на живот, така са свикнали, така са отраснали, така са научени, и в много случаи дори не са се сещали за друга възможност. Live and let live!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
АвторMONlKA (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 07:41



Аз съм за създаването на такъв клуб!
От известновреме не ям месо, не ми липсва и никога не съм го обичала много, ако не го видя разбира се, някое ароматно кюфтенце или шишче.
Но честно казано, откакто го спрях се чувствам доста по-леко, имам доста повече енергия и жизненост. Не знам дали от мен ще стане вегетарианка, но такъв клуб е хубаво да има.



Тема Как се посреща веге ?нови [re: MONlKA]  
АвторMONlKA (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 08:03



И още нещо да ви попитам. Имам роднини вегетарианци и винаги ми е било много трудно посрещането им по отношение на трапезата. Досега винаги съм им сервирала гарнитура само, някаква интересна салата и това е. Ако някой може да сподели интересни засукани рецепти, с които могат да бъдат изненадани (пък и не само те ). А още по-трудно е ако са чисти вегетарианци - без яйца и мляко :-(
Ето , че има огромна нужда от този клуб и то не само за вегетарианците.

А лично мое мнение е, че човек е прибягнал към месото в ранните му стадии от развитие по време на ледниковия период ( в такива условия живеят ескимосите в момента ). Тогава не е можел да намира растителна храна и е трябвало да оцелее като вид, когато много други видове са изчезнали. Става дума за няколкостотин хиляди години консумиране на месо. Достатъчно много , но и недостатъчно от гледна точка на еволюцията. Човешката храносмилателна система е организирана като на растителноядните - зъби, стомах, черва. Споделете и вашето мнение по този въпрос - как и какво е наложило консумирането на месо - не може току така човек да се сети да яде нещо непривично досега? Дали преди ледниковия период се е боледувало толкова? Оказва ли влияние върху здравето ?



Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
Автор Beni (непознат)
Публикувано22.04.03 21:25



Аз от скоро се просвещавам на тема вегетарианство и правилен начин на хранене и от около два месеца спрях месото. Ще съм изключително радостна, ако този клуб най-после се роди. Надявам се, че тези от които зависи по-ранното ми просвещение по темата, а и не само мойто, ще вземат мерки и няма да ни остават дълго да тръпнем в очакване.
Нуждаем се от този клуб !!!!

Винаги има и друг начин!


Тема Re: Айде честито, вегетарианци:)нови [re: Olmek]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано23.04.03 22:34









Тема Re: Айде честито, вегетарианци:)нови [re: fukla]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.04.03 16:58



благодаря от сърце...(както и другите 100-ина гласа "за",предполагам)
жалко само че не се вижда от началната страница и доста хора няма да знаят че съществува



Тема Заповядайте в клуб "Вегетарианец"!нови [re: fukla]  
Автор Olmek (consignori)
Публикувано26.04.03 14:18



Така май е по-ясно,че си имаме клуб



Тема recepta!!! [re: MONlKA]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано29.04.03 15:33



eto edna recepta, koqto si izmislih za Velik Den:
zadu6ava6 gubi, otdelno morkovi i 4erven luk, posle zadu6ava6 i soevi kanove, grah i sladka carevica.....svarqva6 oriz i oberkva6 vsi4ko....otdelno sos4e: izpurjva6 domati, domateno pure, slaga6 i zelen4ukov bulion,....vari6 do sgastqvane.....posle slaga6 gor4ica, soev sos, podpravki: zahar, sol, 4ubrica , jinjifil, kopar, magdanoz, bosilek, it.n......
v 4iniikata otdelno slaga6 ot qdeneto i go zaliva6 s sosa........dosta vkusno stana........moje da popromeni6 ne6to.....

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема Re: Клуб Вегетарианство [re: Olmek]  
Авторsvrak (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 16:48



kakvo li e tova))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.