Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 25.09.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема i az podkrepiam kauzataнови [re: Mopckи]  
Автор fiferova (:))
Публикувано19.02.03 09:00



Absolutno ZA



Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
Автор genuine (светлокоска)
Публикувано19.02.03 16:17



Още едно "ЗА" и от мен. Много хубава идея. Този клуб трябваше да се роди по- рано!



Тема Re: Защо сте вегетарианци?нови [re: Loretta]  
Автор Люб (дете)
Публикувано19.02.03 21:57



Здр ,
общо взето по здравословната линия стигнах до вегетарианството,но сега убедеността ми е цялостна - ако можеш да направиш едно добро,защо да не пробваш? Вегетарианството наистина е цял начин на живот/мислене,според мен има плюсове от много аспекти - икономически,екологичен,здравословен,морален/етически,макар и да не го приемам като догма ...Та така .
И затова мисля че такъв клуб е добре да има,в бг-web-пространството ще бъде единственият.

Редактирано от Люб на 19.02.03 21:59.



Тема като си рекъл да се заяждаме...нови [re: Olmek]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано20.02.03 04:40



ок, нека се заяждаме
поне нещо да се говори тук

първо, къде прочете да съм написала, че ям месо?
второ, кога съм споменавала за вегетарианство във връзка с отслабване?
трето, ако за теб то изрично *не е* "отслабване пречистване или нещо друго", това значи ли, че аз не мога да питам дали някой друг няма друго отношение по въпроса?

Все пак колкото глави - толкова мнения. Изборните от мен причини за отказ от месо са все такива, които знам от реални хора. Всеки си има своя личен поглед, нали така? И заради диетата да го прави, не е ли все едно за теб, щом резултатът е същият?
А здравословните причини, да поясня, може да включват не само "диета за отслабване", а и, например, лекарска забрана да се яде месо - и това го има.

Или за теб вегетарианците, които не изхождат от идеологията на вегетарианството (такава, каквато ти я разбираш), не са истински вегетарианци? И не заслужават да се занимаваме с тях?

Странно, доскоро смятах, че хората, тръгнали по този път, проявяват някаква степен на съзнателност, на грижа, на замисляне - абе мозъчна дейност някаква! - в противовес на тези, които ядат всичко, просто защото така са научени да речем, и защото не се замислят много-много за храната си.

Но сега като гледам, май съм избързала и грешала в тези преценки. Ще ги преразгледам, като тръгне (дано тръгне!) клубчето и вземем да си говорим наистина.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: като си рекъл да се заяждаме...нови [re: Loretta]  
Автор Olmek (consignori)
Публикувано21.02.03 11:48



Естествено е всеки да има някаква причина или причини...
Просто писах,че вегетарианството не е нещо временно и не може да бъде причислявано към диети и рецепти.Не знам за случаи,при които вегетарианец пак е станал всеяден,а ако има такива ,то едва ли са много.



Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
АвторLacto (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 13:39



И аз съм "за",въпреки че не съм 100% вегетарианка.



Тема Re: Да,нови [re: Olmek]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано26.02.03 19:34



Ами много са причините да се откаже човек от животинските продукти. Като цяло не отричам животинската храна, а само месото, от най-ранна възраст съм изявявала желание да Не ям месо. Ето защо сега се чувствам доста добре здравословно и психически. Липсата на месени продукти в организма ми наистина има "пречистващ " ефект :) чувствам се лека, гъвкава , съзнанието е отворено, изчистено от елементарни животински мисли и инстинкти. Този начин на живот е толкова естествен за мен, както и за много други отказали месото. Първичното поведение е отстъпило място на по-висши идеи, това е един път към духовното израстване:)
сега като не консумирам и прясно мляко, съвсем не се плаквам. Има достатъчно хранителни продукти като алтернативи и тялото ни само избира какво да приема и какво не.
поздрави!



Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
Автор Mirna_Minkoff (poznata)
Публикувано27.02.03 20:35



ЗА с две ръце:)

"Обичта поражда Обич"


Тема Re: Защо сте вегетарианци? [re: Loretta]  
Автор Priqtel ()
Публикувано28.02.03 11:11



NE UBIVAI!!!



Тема Re: като си рекъл да се заяждаме... [re: Olmek]  
Автор Priqtel ()
Публикувано28.02.03 11:20



ima priqteliu,
no tova sa hora stanali vegetarqnci nasila......samo zaradi
modnoto uvle4enie




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.