Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 24.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема nyakoi da mi pomogne?!нови [re: sos2]  
Автор sos2 (непознат )
Публикувано19.03.03 23:02



Govorime si nie!! Za moralni niva i kup podobni. Obache dnes tryabva da si dadem realna smetka za neshtata i za sveta v koito jiveem, a nai veche za obshtestvoto i to nasheto... Bulgarskoto! I za da ne ostanat napusto slovata mi shte vi pokanya v klub Sofia, temata e: "Проблемът с помиярите..."Tuk shte razberete kakvo znachi "Bulgarsko i rodno"! Ochakvam vashite otzivi i se nadyavam nyakoi da mi pomogne da si vuzvurna vyarata che edin den horata shte osuznayat istinata.....
S nadejda, vash: sos2



Тема Re: nyakoi da mi pomogne?!нови [re: sos2]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.03 03:04



отидох
прочетох
въпросът е толкова сложен, че не мога да взема страна
наистина проблем има, но наистина не знам как да се реши
ти имаш ли предложение, или според теб проблем не съществува?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: nyakoi da mi pomogne?!нови [re: Loretta]  
Авторsos2 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 13:08



Blagodarya za otgovora, veche si mislih che sum oplashil vsichki(s neshto!) i debati nyama da se vodyat poveche. Spored men vuprosut ne e slojen, a problem naistina ima i to golyam chieto razreshavane e naistina nalojashto! Problema e v suznanieto na choveka! Dokato si mislim che te(v sluchaya t.n. "pomiyari") sa vinovni za sobstvennata si uchast neshtata shte produlgavat da se uslojnyavat. Ami nali tiya pomiyari sa imenno nash produkt?! Te ne sa doshli ot "divata priroda"! Dnes nyamame bezdomni maimuni ili kengura zashtoto ne otglejdame. Kude e otgovornosta na vseki edin ot nas? Za da sa taka neshtata vina imame vsichki,s bezrazlichieto si za postupkite na drugite! Primeri kolkoto iskash ot ejednevieto. V sushtiya tozi grad nabludavame na mesta neopisuema mrasotiya, no do momenta dokato nie pryako ne mursim, ne chuvstvame vina?! "Induvidualnoto" suznanie na mnozina ot nas koeto ili ne sushtestvuva ili e na nisko nivo e prichina za po golyama chast ot problemite v obshtestvoto! .... Konkretno po vuprosa! Ima hora i instituzii koito vupreki trudnite usloviya se opitvat da reshat problema. Otpuskat se pari za suzdavaneto na priuti v koito bezdomnite kucheta naprimer se kastrirat (s tzel ogranichavane na vuzproizvodstvoto) i chast ot tyah se puskat na svoboda da doizjiveyat tova koeto im ostava(ogranichenite sredstva i svruhpopulaziyata ne pozvolyavat da ostanat v priuta)drugi se "osinovyavat". Samo za primer obache v edin golyam grad(predi 4 god.) v Bg. firmata na koyato e vuzlojeno da izvurshi kastraziyata i da se pogriji za budeshteto na bezdomnite kucheta e pribrala parite a suvestnite i slujiteli sa pretrepali s kolove neshtastnite jivotinki, taka vuprosa e bil reshen radikalno!! .... Samo zakon koito shte nakazva nesuznatelni stopani koito izostavyat i maltretirat jivi sushtestva, zakon koito shte zamesti lipsata na zuznanie u mnozina shte dovede do poyavata na polojitelni rezultati! ..... Davam si smetka che taka podneseni moite slova izglejdat naivno-banalni. Taka e zashtoto tova za koeto govorya go vijdame vsichki, tova e ejednevieto ni, po sushtiya nachin i banaliziraneto na vsichki problemi v obshtestvoto: prestupnost, sozialna nespravedlivost i t.n....
Prichinite doveli do problema"bezdomni jivotni" sa yasni , slojno e razreshavaneto mu na nivoto na obshtestvenno suznanie na individa!
P.S. Ne iskah da se otplesvam ot temata "vegetarianstvo", no za men tya e pryako svurzana sus sujeta koito obsudih po gore. Sujalyavam za "razpilenite" mi misli, no sum v sustoyanie na pochti pulna "beznadejdnost"( ili po skoro ogromno ogorchenie) koeto ne mi dava vuzmojnost za po konstruktivno misene (v momenta!).



Тема Re: nyakoi da mi pomogne?!нови [re: sos2]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.03 20:30



съгласна съм, че причината за това положение сме ние, хората

въпросът е, оттук насетне какво?

А. трябва ли поради това, че сме виновни, да тръгнем да изкупваме вината си, като търпим текущото положение и биваме хапани?

Б. колко средства е редно да отделим за решаването на проблема (чрез кастриране), за да сме изкупили вината си? този проблем от кои други проблеми е по-важен, т.е., кои други проекти е редно да лишим от средства, за да спонсорираме този? (защото нямаме пари за всички)

- тук има и подвъпрос: достатъчно ефективно ли е това решение в случаите на агресивни кучета? ако такива бъдат върнати на улицата, те ще продължат, докато доизживяват живота си, да бъдат голяма опасност за нас и децата ни

- също тук има и втори подвъпрос: дори да се съгласим, че разполагаме с парите, и че този метод ще е достатъчно ефективен, макар и отложен във времето, идва препъни-камъкът на цялата БГ икономика в днешно време: корупцията... как можем да предотвратим следващата фирма, която се захване с кастрации, да постъпи по същия начин като предишната?

В. и накрая, що се отнася до дългосрочните превантивни мерки - закон или друг нормативен акт, който да санкционира изхвърлянето на животни на улицата - добре!
за да има ефект обаче, се искат две неща:
1) механизъм на контрол. Тук идваме отново до:
- как ще се следи това?
- като се залови такъв случай, колко от провинилите се ще се измъкнат с подкуп към длъжностното лице? това как да се предотврати?
- по каква процедура ще може да се изиска глобата от този, който откаже да я плати? перфектната ни съдебна система ли ще се погрижи?...

2) алтернативно решение на проблема на този, който се озовава с твърде много животни и би ги изхвърлил на улицата. Например, приют за животни, където да ги заведе и остави за осиновяване. И пак на въпроса: този приют от какви пари ще се издържа? За какво друго ще решим да *не* дадем пари, за да има за приюта? И как ще предотвратим тези пари да отидат "не по предназначение", т.е. корупцията отново?

изобщо цялата работа ми изглежда един омагьосан кръг на мене... та затова казах, че ми се струва сложен проблемът

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема що се отнася до самосъзнаниетонови [re: Loretta]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.03 20:46



мисля, че има един изключително добър метод да изградиш у човека непрестъпно съзнание
просто го лиши от възможността да бъде престъпник

първо силово (зверски закони, стриктно изпълнение) - много да му се ще, ама да не може бе, да не може да открадне, щото ха е посегнал към нещо чуждо, ха му изскачат 20 полицая насреща и го одрусват с толкова, че половин година да не си закърпи бюджета после

и като се въведе стабилен ред, после постепенно-постепенно хватката се отпуска

и човек вече е свикнал...

е, на някой ще му хрумне да сгафи... даже ще мине един-два пъти безнаказано... на третия обаче ще бъде хванат и безкомпромисно санкциониран

и така...

и след още време, и след като се сменят едно-две поколения, ще видиш как на никой няма и да му хрумва да прави отявлени престъпления
и като не му хрумва, такъв човек има доверие и на другите...
с което им дава възможност да злоупотребят с него, но те не злоупотребяват...
и изобщо, мир и любов :)

така се възпитава самосъзнание


не можеш да очакваш, че всеки един поотделно ще израсне личностно и в резултат от това всички вкупом ще станат по-добри...

та в случая с кучетата - ако никой няма възможност да упражни насилие над куче (най-малкото, защото през живота си не е виждал безпризорно куче), на никой няма и да му хрумва, че може да го направи

в резюме (аз все пиша дълго и пространно, извинете ме...): отначало искаш, но не може; после можеш, но не искаш

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема занови [re: Olmek]  
Автор пeтльo (непознат )
Публикувано22.03.03 00:21



за



Тема Да взема и аз думатанови [re: пeтльo]  
Авторчyшkи и дoмaти (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 12:14



Съжалявам че не успях да се включа навременно в дискусията и сега пак ще трябва да вземам отношение по много мнения.
Не мисля че съм пропуснал да бъда вегетарианец понеже съм изял свинска пържола, а и сега отвреме-навреме хапвам пилешко. Ще трябва да намеря някакво решение и няма да спра да го търся.
Що се отнася до бездомните кучета и че били агресивни, ами вижте, агресивността при кучетата ВИНАГИ е човешки продукт! Неприятното е че вината може да не е точно на този по когото лаят. Като дете непрекъснато играех с домашни и бездомни кучета и никога не са се отнесли зле с мене. Нека никой не се обижда, но те чудесно усещат на кой не му е чист косъмът.
Стана въпрос и за някакъв вариант на Крумови закони. Ами да ви попитам нещо: Въпросната историческа личност успя ли? Или всичко мина и замина?
Поздрави



Тема Re: Клуб Вегетарианствонови [re: Olmek]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 16:43



ЗА !



Тема Re: [re: Люб]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано24.03.03 13:29



po skoro toi sadi za tova ot fakta 4e navremeto
(a toi vizira kogato e jivql toi na selo)
vinagi se e bilo qlo meso........

a ot hristiqnite dokolkoto znam edinstveno adventistite
za zapazili vegetarqnskiqta si an4in na jivot

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема Re: Причините да станем вегетарианци [re: sos2]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано24.03.03 13:47



mn dobre go kaza

ako svetat be6e samo ot vegetarqnci nqma6e da ima voini
no skoro itova 6te stane

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.