Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 07.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема club "Radio controliruemi modeli"нови  
АвторHALF (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 14:03



Zashto da nyama klub "Radio controliruemi modeli".Tam horata shte mogat da obmenyat opit otnosno radio controliruemi samoleti, helikopteri, koli i t.n.
Hubavo shte e kluba da e vklub texnika.



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli" [re: HALF]  
АвторJon Peshehodeca (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 10:07



Ideyata e dobra hem tova moje da spomogne za razvivaneto na tova malko izvestno (pone v BG) hobi.



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: Jon Peshehodeca]  
Автор Qwerty (Sexy Madafaka)
Публикувано20.08.02 12:08



Не че е толкова неизвестно хобито ;) Просто е скъпичко за средностатистическия българин ... всеки като дете (без изключение ;) си е мечтал за радиоуправляем модел, а някои като порастнат и могат и да си го позволят...

... но... от повече от две години в стаята ми седи една кутия с частите от която може да се сглоби един Graupner Trainer, но няма време :((



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: Qwerty]  
АвторHALF (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 01:06



Dadoh ideya za kluba zashtoto sega sabiram pari za helicopter, a ne moga da namerya nikakva informaciya v .BG ...Edvam uspyah da namerya edno shp4e v varna, no i tam produktite se broyat na prasti.Za skapotiyata sam saglasen zashtoto edin normalen (t.e. bez ekstri) helicopter struva 800$ - 900$.
P.S. Ya pishi na a841017@abv.bg nyakakvo info za tuy... kak mu beshe imeto... Grauphr Trainer(kola li e ,samolet li e, ot kade e kupen , za kolko $$$).
P.S.2 Vse oshte se molya da se sazdade takav klub.



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: HALF]  
Автор Qwerty (Sexy Madafaka)
Публикувано21.08.02 11:55



Graupner Trainer е самолет който лети сам ако не му пречиш - тоест е за начинаещи като мен - купих го от магазин "Моделист" в софия преди мисля над две години за около 300лв. Това е само тялото на самолета, без двигател (още 400 мисля), дистанционно и т.н. - още 300-400 - мисля че над 1000лв излиза цялото...

в магазина бяха доста любезни и макар да си чаках поръчката 2 месеца останах доволен - обясниха ми всичко което ме интересуваше, предложиха ми безплатно да ми настроят самолета когато го завърша и да ме научат да го управлявам за да не го счупя... също ме поканиха да дойда да гледам събиранията на техния клуб на писта "Божурище", но на мен така и не ми остана време...

за съжаление в момента от магазина е останала само табелата, а в него май продават бельо ;) явно няма далавера от продажбата на модели... а може и да са се преместили някъде...

Хеликоптерчетата бяха много скъпи а и трудни за управление... то аз дори не исках самолет а лодка ;) но незнам защо точно самолет си купих... мечтая си да ми остане 1 месец да седна да го сглобя и да пробвам да го счупя при първия полет :РРР

Дали ще има някой да се мотае в клуба ?



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: Qwerty]  
АвторHALF (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 17:46



Dnes si izbrah edin samolet za 300lv.(ima si dvigatel i radio).Mislya do 2 -3 dni da si go kupya.Tuk v varna ima edno magazinche za rc modeli ama e okolo 3kv/metra... Ne mislya che shte se navartat chak "mnogo" hora no sam siguren che shte ima desetina koito shte se zanimavat s r/c modeli.

P.S. Sluchaino da znaesh kade moga da se naucha da upravlyavam (v varna)





Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: HALF]  
Автор Qwerty (Sexy Madafaka)
Публикувано21.08.02 18:07



Много евтино ? Какъв двигател ? Моя ще е с ДВГ ... макар че електрическите са безшумни и мисля че са по-лесни за подръжка...

на мен ми препоръчаха да си купя дистанционно с възможност към него да се включи друго дистанционно с takeover, и на него да седи някой майстор и ако тръгна да разбивам самолета той да го стабилизира, или в краен случай просто да имам добър пилот до мен, който да ми вземе дистанционното ако сбъркам... аз обаче мисля да пробвам сам въпреки че ми казаха че 90% е шанса да си разбия самолетчето ;) четох доста по въпроса и има програмки симулатори за RC модели на които можеш да се упражняваш - не си е като истински модел, но щом като пилотите на истинските самолети се обучават по този начин, защо и за RC модели да не става ? ставаш майстор на симулатора и тогава мисля че имаш доста по-голям шанс да не строшиш самолета....

сега почна пак да ме човърка отвътре и ще взема да ида да си взема едно малко моделче с ел. двигател сглобено или някоя лодчица ;) голям гъдел е това моделизма....

този самолет дето ще го взимаш да не е някой такъв за акробатични изпълнения ? :) на мен ми препоръчаха да избера такъв който дето се казва лети въпреки че ти му пречиш, пък като стана добър да го продам и да си взема какъвто ми харесва....



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: Qwerty]  
АвторHALF (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 16:41



Dvigatelya e electricheski, radioto e s obhvat 1.50 km(no ne znam dali ima vazmojnost za takeover), Samoleta e s vatreshna perka (vaobshte ne se vijda), modela e konkord.V paketa ima vklyuchena video kaseta, koyato pokazva kak obshto vzeto da upravlyavam.Znam za RC simulatorite no ne iskam da davam oshte 150$ za takoz neshto.Mislya che modela koito izbrah e za malko naprednali.

Abe tez nyamali da pusnat tozi klub (ade admina na klubovete da dade mnenieto si)



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: HALF]  
Автор Qwerty (Sexy Madafaka)
Публикувано22.08.02 18:20



Управлението може ли да се свали и да се ползва на друг модел ? Колко канала е ? На каква честота ? Каква батерия има, колко лети с нея ?

Аз бях намерил и безплатни симулатори - ще погледна пак в скоро време защото ме хвана крастата и сега няма отърваване =) Днес не намерих време да отида до другия магазин за модели който знам и да видя там как стоят нещата.... =)



Тема Re: club "Radio controliruemi modeli"нови [re: Qwerty]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано22.08.02 20:04



Oshte ne sam go kupil no shte ti kaja kakvo znam zasega(koeto e pochti nishto):
Upravlenieto e marka nikko (ako ne se laja) , i mislya che moje da bade slojeno drugade, ne znam kolko kanala e, ne znam kolko servos e, bateriyata na samoleta izdarja 2 min. no az shte kupya 3 baterii i dokato ednata se polzva drugite 2 shte se zarejdat :P
Kogato kupya samoleta, shte ti dam po-podrobno info.

Mess with the best, die like the rest...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.