Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 06.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано18.05.02 09:02



"Не случайно сложих "наръфа" в кавички, но то е за тези, които наистина четат, а не преглеждат отгоре отгоре. "
Имам само един въпрос ти като си от четящите, я ми кажи къде точно съм написала думата "малоумници".
И не ми се измъквай от въпросите... Защото истината боли но ако си затвориш очите, не боли по-малко.

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 12:23



Съжалявам, но горе, където пише името на мнението (re: ..........) не може да се сложат два никнейма... Ако все пак имаш претенции - обърни се към дир-а, а не към мен...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.02 13:35



vse pak polsedno bi li obyasnila pone tvoite prioriteti... shtoto ot mnenieto na "kolejkata" ti izliza che decata sa pone tolkova opasni (daje i poveche) ot bezdomnite kucheta... ti na tova mnenie li si, ili shte spodelish neshto razlichno...

i kato stava vapros za deca i kucheta, ako obichash kaji ni ti kakvo bi predpochela v sluchai che triabva da napravish izbor - da zashtitish jivota na deteto si, ili tozi na zlobnia pomiar na ulicata??? razbiram che sega tazi dilema ne stoi pred teb, no prosto se postavi v podobna situacia, i predpolagam niama da ti bade trudno da napravish svoya izbor... ubeden sam che togava niama da zashtitish segashnata si pozicia... ili moje bi se laja - shte postavish jivota na edin poludiv zvyar nad tozi na sobstvenoto si dete??? A???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано18.05.02 14:21



Когато отговарям на някого, отговарям конкретно на него. Ако искаш да се заяждаш с някого не го пиши в отговор на мой постинг...
Ако имаш проблеми с писането и четенето, това също не е мой проблем.
Не разбрах все пак къде точно съм употребила думата "малоумници"?!!!!!
Но държа да ми посочиш конкретното място където съм написала подобна квалификация за когото и да е.
Чакам.........

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема понятието "Помощ!!!"нови [re: eлия]  
Автор Kpъr (Seeya!)
Публикувано18.05.02 15:27



разбира се, че грижата за хората е нещо излишно. как иначе ще се научат да се справят сами, как ще им дадеш провокацията, как ще ги пуснеш в дълбокото че да се научат да плуват, ако им помагаш, храниш ги, грижиш се за тях? никога. затова на човек не бива да се помага.

защо да е различно за животно? като приемеш да се грижиш за животно, ти тръгваш срещу неговата природа, пречиш му да се справя сам-о с живота! на 'домашните любимци', хората отреждат ролята на играчки, предрешават тяхната възможност да се научат на нещо, дори и когато се опитват да ги тренират, защото го правят за собствените си егоистични цели, а не за доброто на животното.

и последно, да нахраниш еднократно бездомно куче, е проява на безотговорност! все едно, да нахраниш един път дете! а после? то ще те чака, но теб няма да те има! проблема с прекалено многото кучета ще се реши, когато престанат немислещи за бъдещето на същите тези кучета да ги хранят еднократно, или пък за месец, докато забравят за тях. кучета ще има толкова, колкото има храна, а да примамваш с храна която имаш сега, но няма да осигуряваш доживот/и то какъв живот, а! / е проява на безотговорност...

сентенцийка, в духа на военните традиции : който не храни своята армия, храни чуждите...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 16:42



Ако не си разбрала темата на предишното ми мнение - имах предвид, че отговарям на вас с блейк заедно и няма да се занимавам да пиша отделни мнения като отговор за двама ви поотделно. Той беше споменал малоумници, не ти, с това си изречение се обърнах и към двама ви, но не съм казала, че ти си споменала малоумието...

Добре де, блейк, за последен път ти казвам едно нещо. И искам да ми отговориш с мнение, в което не се съдържа думата малоумник или нейн синоним. Ето го: Кучетата нямаше да хапят, ако хората не ги ритаха.
Какво ще ми кажеш по този въпрос?

За хвърлянето в дълбоката вода след като животното е гледано известно време не съм съгласна. Котката ми е на малко повече от година. Роди малки котенца, другата ми котка също. Котките в двора станаха доста, затова котката (дето е на малко повече от година), заедно с 6 от котенцата беше откарана много далеч оттук. Сама. Само с котетата си (на около 2 месеца). На няколко пъти минавам. И знаеш ли какво открих, когато днес отидох да ги навестя?! (дори им носех малко храна, в случай че не се е намерил още кой да ги храни) Намерих ги там, където ги бяхме пуснали. Котката ме позна, дойде в краката ми и почна да ми се гали. Котенцата наизлязоха от двигателя на изоставената кола, в която живееха и също дойдоха при мен. След това се отдръпнаха и започнаха да си играят. Дадох им храна. Никой не искаше - дори всички бяха с подути от ядене коремчета. Когато си тръгвах, в района дойде куче. Котката измяука и всички котенца се прибраха, а когато кучета мина покрай нея, тя му надра муцуната. Смисълът на всичко казано дотук беше, че една гледана котка може съвсем спокойно да се оправи без да и се дава храна и без да се грижи някой за нея повече.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.02 17:15



dobre, otgovaryam... no posle darja i ti da mi otgovorish na vaprosa koito ti zadadoh!!!... i na tozi koito shte ti zadam malko po-nadolu...

moje i da si prava za Кучетата нямаше да хапят, ако хората не ги ритаха....
aide, da priemem che si prava... no tova ne gi onevinyava po nikakav nachin (kuchetata de)... te i prestapnicite stavat prestapnici poradi opredeleni prichini - slab roditelski kontrol, nepravilno vazpitanie, ponijeno samochuvstvie, kompleksi, i dr. - vse prichini porodeni ot nyakoi drug... Tova znachi li che triabva da im proshtavame shtoto sa oshteteni ot nyakogo ili neshto... Znachi li che triabva da gi ostavim da varshat bezobrazya i da kradat, ubivat, reketirat, iznasilvat i prochee? moyat otgovor e NE! a kakav e tvoyat??? sluchayat e dosta analogichen s tozi s kuchetata... i triabva da se reshava po analogichen nachin...

Prosto se opitai da proumeesh che nezavisimo dali horata ili kuchetata sa vinovni za situaciata problem ima i moje da se reshi... i poneje kuchetata sa v osnovata na problema - redno e da se spravim s tyah... oshte poveche kogato ot tozi problem zavisyat mnogo vajni (pone za men) neshta kato choveshki jivot, zdrave i spokoistvie...

A, i oshte neshto... badi sigurna che ako kuchetata byaha po-silni ot horata i se stigneshe do analogichna situacia (t.e. horata da prechat na kuchetata) - horata veche otdavna nyamashe da sashtestvuvat... prosto takiva sa prirodnite zakoni - po-silnia pobejdava VINAGI!!!

Eto i vaprosa na koito taka i ne blagovoli da otgovorish... moje bi zashtoto:
a) chetesh povarhnostno
b) ne e udobno da otgovorish
c) niama kakvo da kajesh za taka postavenia vapros

i kato stava vapros za deca i kucheta, ako obichash kaji ni ti kakvo bi predpochela v sluchai che triabva da napravish izbor - da zashtitish jivota na deteto si, ili tozi na zlobnia pomiar na ulicata??? razbiram che sega tazi dilema ne stoi pred teb, no prosto se postavi v podobna situacia, i predpolagam niama da ti bade trudno da napravish svoya izbor... ubeden sam che togava niama da zashtitish segashnata si pozicia... ili moje bi se laja - shte postavish jivota na edin poludiv zvyar nad tozi na sobstvenoto si dete??? A???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 21:25



Накажи престъпник. Другият престъпник ще разбере все някак каква е съдбата на неговия колега и може и да се откаже. А може и не (кражби и убийства продължават, нима се справяме пък с този проблем??). Крадците и убийците можеха и без да крадат и да убиват. Как се справят просяците по улиците? Да не би да убиват или да ограбват банки? Не. Ами по същия начин могат да се справят хората, които крадат или убиват по нужда (безпаричие да речем). А за кучетата, хапането е самозащита. То е един вид начин на живот. Ако убиеш куче, другите кучета няма да си кажат "А, ето! Този наш приятел ухапа един човек, добре че го убиха. Ние няма да хапем повече! Ще се оставяме да ни ритат и бият, но няма да хапем, щото може да ни убият!!"
Някой бездомни кучета хапят, други - не. Ти явно искаш да убиеш всичките. Ами като погледнеш тълпата в София, някой са крадци, други не. А крадците трябва също да се наказват и убиват, нали? Ами дай тогава да убием всички хора, тъй като може да са крадци. Защото явно не обръщаш внимание кое наистина вреди и кое не.
Да не би хората да не правят боклуци? Правят доста повече боклуци от кучетата дори. А от "човешките" боклуци (които куче никога не може да направи /какво ще кажеш за консервена кутия или торбичка?! Кучетата ли ги произвеждат и после хвърлят по улиците??/) също се прихващат болести.

problem ima i moje da se reshi... i poneje kuchetata sa v osnovata na problem
Ха! Има проблем, който може да се реши! Убийствата! Не са ли хората в основата на всичко?? Хайде сега всички дружно да се избием!

А за другия въпрос, просто натиснах да отговоря на мнението на мишони и по този начин не мога да гледам и твоето и тази част просто ми е излязла от ума докато съм пишела моето мнение. Ето ти го отговора:
Собственото ми дете?? Никога не бих го пуснала да дърпа опашката или ушите на куче (независимо домашно или бездомно), защото мога да предвидя реакцията на кучето. Ако видя детска площадка, по която се навърта бездомно куче, няма да го заведа там, защото знам, че кучето смята това за своя територия, която пази. По тези начини се избягват каквито и да е конфликти с бездомни кучета. Но ако случайно детето се люлее на люлка и изведнъж от храстите изкочи куче и застане срещу него (практически невъзможно, може би възможно като постъпка на пума, видяла мече да навлиза в територията й, но пумата живее в дивото, където като че ли повече се уважава личното пространство на индивидите...), тогава бих защитила живота на детето. Дори ще добавя - разбира се. Не помня да съм споменавала нещо друго. Може би се ръководиш по мнението на елия, но тя не постави въпроса по този начин.
И това, че хората като теб иската да изтребят кучетата не показва друго освен егоизъм. И преди да се засмееш, прочети това: ти се оправдаваш с това, че си по-силен от кучетата. А оправдаваш ли едрото и силно момче, което е набило твоят по-малък и по-дребен син? Защото е по-силен? И значи има право да го отстрани?? Какъв е твоят отговор на този въпрос?!

You will beg for death before the end!!...


Тема Maiden, на колко си години?Инфантилно мислене имашнови [re: lronMaiden]  
АвторПpeдлaraщия kлyбa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.02 00:46



Мдаааааа
Нищо ще пораснеш някой ден. А може и да поумнееш, ама не е сигурно...




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.05.02 10:51



of, s tvoia nachin na mislene nikoga niama da razberesh tova koeto iskam da ti kaja...
izvinyavai, no mislish niakak si povarhnostno... Prosto se opitvam da ti kaja po 18 razlichni nachina che bezdomnite kucheta niamat miasto v nashia grad... procheti tova oshte vednaj, i oshte vednaj... Aide sega procheti kakvo si mi napisala:
Ако видя детска площадка, по която се навърта бездомно куче, няма да го заведа там, защото знам, че кучето смята това за своя територия, която пази.
i kade shte si zavedesh deteto??? shtoto pone tuka v sofia ima pone po 1 kuche na VSIAKA detska ploshtadka, vav VSIAKO prostranstvo do VSEKI blok... znachi, za da si igrae deteto ti, triabva da go zavedesh niakade na 20 km ot grada... zvuchish smeshno... Smeshno zvuchi i че кучето смята това за своя територия, която пази. - sajalyavam no tazi teritoria koyato kucheto smyata za svoya prosto ne e negova... tova e detska ploshtadka mamka mu... napravena e kato myasto kadeto da igrae moeto, tvoeto, negovoto i neinoto deca... tva e vse edno da si zagradya ul. Bogoridi v Burgas i da ne puskam nikoy shtoto smyatam che tva si e moyata teritoria... niakoi shte mi pozvoli li??? Edva li...

Dadoh ti primera s prestapnicite za da vidish che kogato ima problem toi triabva da se reshava... RADIKALNO... ti obache v tipichnia si stil otnovo izvartya rabotata kakto ti e udobno na tebe... yavno prosto ne mojesh ili ne iskash da razberesh che neshtoto koeto za tebe ne e proble, za mene (i za stotici hilyadi okolo men) e ogromen problem... Moje bi mojesh da razberesh ako doidesh da se razhodish 1-2 chasa iz malkite ulichki na nyakoi kvartal v Sofia v 23:00 chasa primerno... tam shte ti doide akala, povyarvai mi...

oshte neshto shte dobavya za egoizma... zashto mislish che tova izobshto e egoizam??? aide sega procheti tova izrechenie (tvoeto) i pak si pomisli dali AZ ne si pazya moyata teritoria... zashtoto obache naistina e MOYATA teritoria...
кучето смята това за своя територия, която пази. Az puk smyatam che tova ne e negovata, a MOYATA teritoria i iskam to da se mahne ottam... I poneje sam po-silen - se chuvstvam v pravoto si da go napravya... Tochno kakto pumata shte napadne mecheto... V prirodata neshtata stavat taka, eto tova ti se opitai da go razberesh... I ne se opitvai da nakarash nyakogo da varvi sreshtu prirodnite zakoni...

А оправдаваш ли едрото и силно момче, което е набило твоят по-малък и по-дребен син? Защото е по-силен? И значи има право да го отстрани?? Какъв е твоят отговор на този въпрос?!
heh, vseki triabva da se nauchi da precenyava situaciata v koyato se namira i da ne se barka tam deto ne mu e rabotata... Ne ti li se e sluchvalo kato malka da te postupa nyakoi batko/kaka i kato otidesh da se oplachesh v kushti i se varnesh s bashta si (koyto eventualno da te zashtiti) se razbira che vsashtnost vinovnata za cyalata rabota si TI, shtoto si pahash nosa deto ne ti e rabotata ili si kazala neshto obidno ey-taka...

abe neznam veche kakvo da ti pisha, shtoto mi se struva che nyama nachin da proumeesh edno yavlenie dokato ne se sblaskash s nego... ti si v tochno takava pozicia... sha ma proshtavash, no pri vas tozi problem prosto ne sashtestvuva... Pri nas obache - sashtestvuva s palna sila...

p.s. legnah si kum 4h sutrinta i kakto vijdash sam veche na krak v 10 i neshto... sluchaino dali se doseshtash zashto? sabudiha me "milite kuchenca" (4 br.)pred bloka, s polovinchasovo yako laene... a mojeh da si pospya oshte dosta vreme, shtoto dneska mi e edinstvenia den za pochivka... na tova uvajenie na "личното
пространство на индивидите..." li mu vikash???

Just a genius





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.