Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема клуб "ПОМИЯР"  
Авторпpeдлaraм (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 00:37



като не щете да говорите в "бездомни кучета"...
нека да видим кои са повече:
защитниците на помиярите или хората които не щат
да ги заобикалят по улиците, тротоарите, и искат да живеят
на чисто, и не искат да ги буди нощем помиярски лай!!!



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: пpeдлaraм]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано25.03.02 12:55



kade go tozi klub "bezdomni kucheta"???
az predlojih da se napravi, ama mai nema takav vse oshte...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
АвторCityHunter (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 07:48



С повече упорство , колега ще стане:)



Тема занови [re: пpeдлaraм]  
Автор Florian (принц)
Публикувано09.04.02 22:03



ЗА



Тема и аз съм "ЗА" !!!нови [re: Florian]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано11.04.02 00:30



"ЗА" такъв клуб !!!



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: пpeдлaraм]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.02 01:33



PLS някой да ме светне с какво се тровят ефективно помияри???
И от как да се снабдя?
10х



Тема С какво се тровят помияри ефективно? PLS? 10x!нови [re: пpeдлaraм]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.02 00:50



PLS някой да ми каже! Много съм на зор. Благодаря!



Тема Re: С какво се тровят помияри ефективно? PLS? 10x!нови [re: Mишo]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано21.04.02 01:57



Със свинско месо. Купуваш 20кг свинско и ги даваш на кучето. Стой и гледай само как ше пукне от ядене



Тема Като отровиш стопаните на домашни кучета....нови [re: Mишo]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано21.04.02 15:04



Няма иначе как. После минаваш през тези дето хранят бездомните. Самите кучета скоро ще разберат че вече няма далавера.

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: За създаването на клубанови [re: Яceн]  
Автор Rossen21 (Фен)
Публикувано22.04.02 12:10



Аз съм за създаването на подобен клуб.
Не виждам обаче как това ще подобри ситуацията в страната.
Защото проблема е наистина трагичен.

Бихте ли си пуснали детето само на на игралната площадка, при положение че на 15 метра примерно живеят 1-2 бездомни кучета?
На първо място каква е ситуацията с хигиената?
А със сигурността?

Не искам да заемам позиция но, ако намирате подобна ситуация за нормална...
Така че и аз съм склонен да приема варианта с отровта.

No Hard Feelings.
It's Just Business.


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: пpeдлaraм]  
Автор eлия ()
Публикувано23.04.02 13:33



Аз пък ги храня помиарите...
Даже им купувам специално храна
Говоря за кучетата - помиари... не за хората такива



Тема А какво ще кажеш...нови [re: Rossen21]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано23.04.02 13:40



...за майките, който си плашат децата "Махни се от кучето, ще те ухапе".
Много ги мразя такива.Онзи ден, като минавах с >далматинката< си през
една детска площадка, едно дете на около 3г. тръгна към Съни, може би да я
погали.Майката като видя това, се разпищя на детето да се върне веднага и
тръгна след него.Ето такива майки много ги мразя.Та какво може да направи
една далматинка (женска, вярно е че по принцип мъжките кучета са по-зли)
на едно дете, та тя много обича децата.Дори ще кажа една случка.При нас има едно момиченце, което утре става на 2г.Казва се Ясмина.Та тя преди
може би 7-8 м. като беше на около 1.5г. въднъж галеше Съни, но без да иска или не е осъзнала я настъпи по опашката.Съни искимтя и стана, но въобще не й направи нищо.Дори майка й каза "горкото куче" и отиде да я погали.И някоя
друга майка ще си плаши детето точно с нея, съжалявам но това няма да стане.При мен този номер не минава.Никоя майка няма право да казва, че куче
като Съни би ухапало някое дете.Остава да почнат да ги плашят децата и с
пинчерите, понеже пинчера ще им изяде детето.Това е смешно - пинчера тежи 1кг.Но пък съм чела някъде, че малки деца си играели с някакво коте и след това го убили (котето) с камъни.Откъде е тази омраза, а ???
Ето отговора - от майките, който са я вкоренили в мозъците на децата !!!

Редактирано от realsun на 23.04.02 13:44.



Тема Re: А какво ще кажеш...нови [re: realsun]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.04.02 10:43



mi vij sega, maikata ne moje da znae kolko agresivno e edno kuche...
kakvo shte stane ako tvoeto kuche ne e tolkova krotko i zahape detenceto?
pomisli malko v tozi aspekt...

spored men e normalen maichinski instinkt

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано25.04.02 08:14



evala, elia. chestno. az pravya syshtoto.

p.s. a otnosno situaciata v stranata. deeba i krivo razbranata rabota, excuse my french. v civilizovanite strani se stroyat priyuti za kucheta, kydeto kuchetata se kastrirat i taka, po estestven pyt, se spita razmnojavaneto. osven tova, kuchetata jiveyat v tezi priyuti do kraya na jivota si, ili ako nyakoi pich si osinovi kuche. a ne kato u nas, deto sa dadeni pari za tazi rabota, no parite se skytavat nyakyde, i kuchetata gi ubivat s otrovni streli. mamka mu! ili gi trovyat s hrana....ako nyakoi e vidyal kak vsyshtnost umira edno takova kuche, edva li shte misli taka.bah!
pylna idiotshtina!
i sym syglasna s picha s dalmatinkata otnosno nabitata v glavite omraza i strah ot kucheta.

primitivna rabota.

Редактирано от willy_s на 25.04.02 08:20.



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано25.04.02 13:44



dobre de, saglasen sam za priyutite tuka, che gi ubivat kuchetata...
ama kakvo pravyat puk tezi deto "osinovyavat kuche"?
vzemat go ot priyuta i go puskat pak na ulicata... malko tapo... kato go vzemat, da si go darjat v kushti...

kolkoto do tova za omrazata - mi kvo da ti kaja, za razlika ot stopanina az ne moga da znam dali edno kuche, puk bilo to i domashno, e vazpitano kakto triabva, dali e dobro, losho i t.n. taka che i az bih kazal na deteto si da vnimava kato iska da ima dopir s nego... mi tva e vse edno da kajesh na deteto si da vnimava kato presicha ulicata, ne mojesh da ochakvash che vsichki shofyori sa s idealni reakcii i niama da ti sgazyat deteto...

ne che izkam da se zayajdam, no takiva kato vas (deto zashtitavata kuchetata) po moe mnenie ste s dosta stranno mislene - siakash jiveete v drug svyat i gledate na neshtata niakak si "idealistichno" (ako moga taka da se izrazya). Niakak si po princip ste pravi, ama na praktika v jivota neshtata stoyat malko po-razlichno. Viarno e che horata i jivotnite triabva da jiveat v razbiratelstvo (tva e idealnia sluchai), ama ne moga da sam siguren dali ulichnoto kuche pred bloka, ili dobermana na saseda "znayat" tova?

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор eлия ()
Публикувано26.04.02 00:24



Проблема не е в бездомните кучета... а именно в тези със стопани... Хора си отглеждат питбули, териери добермани и какво ли не.. озлобяват ги съвсем съзнанелно и после ги оставят без надзор по улиците...
Ако има случаи на ухапани хора от помияри то от домашни кучета има разкъсани хора... убити деца...
Помиярите нападат старите хора и циганите и клошарите заради миризмата.. мен никога не ме е нападала глутница помияри.. лаят и бягат... или идват очудени че са получили храна и ласка вместо шут... просто ги е страх и са изтормозени... Ами ако повечко се къпеха хората нападани от кулета по улиците - нямаше да имат проблеми...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано26.04.02 00:30



В аргументите си си прав така както ги изложи... но иде реч за друго...
Надигат се гласове да се избият помиарите а няма гласове да се избият домашните кучета, които не са възпитани...
Стопаните на домашни кучета не са в огромната си част защитници на уличнит псета... напротив... те най-често насъскват кучетата си срещу уличните псета... искат да се избият за да не носели зараза и да не се чифтосвали с домашните им любимци и други от този род...
Просто много едностранно се гледа на нещата и страдат животни, които не го заслужават...
Еми дайте да избием и уличните котки...
И уличните птички...
Накрая и хората по улиците.....



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.02 10:39



rabotata e tam, che za edno losho domashno kuche i posledstviata do koito moje da dovede negovoto povedenie otgovornost nosi stopanina, dokato za edno ulichno takova nikoi ne nosi otgovornost... shtoto ima mnogo hora deto uj hraniat i "gledat" ulichni kucheta, obache kato napravyat nekoya porazia, estestveno nikoi ot "gledashtite" ne ponasya otgovornost...

s drugi dumi ako ulichnoto kuche koeto ti "gledash" mi narafa deteto, edinstvenoto neshto koeto bih mogal da napravya posle (pri tva na moya otgovornost) e da doida i da te spukam ot boy, no ne i da te osadya za nanesenite shteti.(ne se zasyagai de, niama da go napravya, govorya obrazno)
Shvashtash li razlikata?

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.02 10:42



da be...

onzi den kakto se vrashtah ot obyad 3 broya pomiari me zaobgradiha i pochnaha da mi nalitat i da me layat. Absolutno bez da sam im napravil nishto... Mnogo chudno, zashtoto edva li ne vseki den minavam pokrai tiah i obiknoveno lejat i dremyat... i iskam da ti kaja che se kapia redovno i ne tova beshe prichinata... prosto takava nyamashe...

a tva za mutantite, deto gledat kucheta-ubiici - hmm... mi zatvor za takiva triabva da ima, sled kato si izvejdat izrodite bez kaishka i namordnik...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано26.04.02 11:23



blake, dragi
struva mi se, che se govori za dve razlichni neshta. edno neshto e spravyaneto s bezdomnite kucheta , a neshto syvsem drugo e koi kak si vyzpitava kucheto.
estestveno, che ne sym syglasna s debilite, deto si biyat domashnite kucheta i gi ozlobyavat. takiva mi ide gi zastrelyam, nali.
i dobre znam, che ne e dobre da ima tolkova bezdomni kucheta. rabotata e tam, che tryabva da se reshi problemyt po drug nachin. zashtoto izrodite ot stolichna obshtina ili kakvoto e tam, vzemat pari da napravyat edno neshto, sled koeto tezi pari izchezvat, i te prashtat banda kreteni, koito ne mogat i da prikazvat normalno(v tova sym se uverila lichno) da strelyat kuchetata s otrovni sprincovki po ploshtadkite, kydeto v syshtoto vreme si igrayat deca. hodi obyasnyavay posle na deteto kakvo e napravilo kucheto.

syglasna sym s problema, ne sym syglasna s tova, koeto e napraveno za da se reshi do tozi moment. shtoto ne znam dali si zabelyazal, ama te taka deistvat ot pone 2 godini, a rezultat nyama. e, izvini me, no vseki chovek bi se setil da smeni podhoda.

a otnosno tova, deto te zaobikolili pomiarite...be kak taka tolkova vreme mene i na elia ne sa ni izgrizali do kokal?
shte ti dam edin syvet, nedei da gi hokash ili po-zle, da gi udryash, kogato se priblijat do teb, vypreki che baba ti moje i taka da te e nauchila. ako si spokoen i te shte izcheznat.

haide, priyaten i spokoen den ti pojelavam.



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.02 11:51



mi to dobre che sum spokoen i se iznizvam tihomalkom po terlichki... samo ne moga da se saglasya che me napadat absolutno bez nikakva prichina...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано26.04.02 15:30



definirai "napadat", molya.

imai hubav weekend.:)



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.02 16:38



heh

obrazno kazano e sashtoto kakto kogato si zaobgraden ot 3 mutri s izvadeni pistoleti...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано26.04.02 16:45



tsts, kakyv opit samo.
chudya se, ubejdenie li e samo.

nikoga prez jivota si ne sym vijdala kucheta da napadat bez prichina. znam li, sigurno az sym neopitna. za razlika ot tova pyk, horata si napadat.
no kakto i da e. ne stava vypros za tova. stava vypros za choveshko spravyane s problema s bezdomnite kucheta. tochka.



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.02 16:53



heh

predvaritelno znaeh kakvo shte mi otgovorish, ama zakasnyah malko s dobavkata...
eto ti ya sega...

predpolagam che ako vidish okolo teb 3 br. kucheta s podobno izrajenie kato na snimkata po-dolu (estestveno bez mrejata), i te layat ojestocheno prosto zashtoto minavash ottam, niama da si pomislish che ti se radvat i iskat da si poigraesh s tiah...



problema e, che na mnogo hora prosto ne im se e sluchvalo podobno neshto i ne mogat da go proumeyat... samo da spomena sluchka pred nashia blok, v koyato uchastvat 4-te mestni "kuchenca" (hraneni ot edna "dobra" komshiika) + maika s kolichka, v koyato ima (okolo) ednogodishno dete... ta vaprosnite "dobri kuchenca" v pozi podobni na snimkata + saotvetnia zvukov saprovod okolo 50 metra se dvijeha platno okolo maikata s kolichkata... predstavi si posle kak tazi maika shte reagira, vijdayki kak deteto i se zasilva da si igrae s kucheto pred bloka... triabva da e luda da mu razreshi, pone az taka mislia...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 02:41



Разбирам образното ти изразяване...
Образно ще ти го кажа така...
Ако имах куче, щях да се радвам то да ухапе детето ти, за да ме спукаш от бой и после да ми платиш много много пари с образи по тях...
Това за отговорността дето я носел стопанина иди го разправяй на първолаците...
Няма случай на потърсена отговорност от стопанин на куче...
Пак повтарям... уличните кучета нападат стари хора, клошари и цигани ЗАЩОТО МИРИШАТ и миризмата ги агресира... това е факт... не искам никого да обидя...
Вместо да тровим уличните псета - да вземем да се къпем по-честичко...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 02:46



Много кучета живеят на глутници и имат територия... често навлизайки в територията им те се втурват към мен... спират на два-три метра....
Просто инстинкт... после често даже идват да ги галя... в този случай дреги хора побягват, което пък събужда ловния инстинкт и кучето се втурва още по-нахъсано... или хората вдигат пръчка или камък... това върши работа при куче - две... но ако са глутница може и да не ги стресне... тогава се чувстват нападнати...
Просто хората не си правят труда да разбират кучетата...
То хората хора не разбират.. аз кучетата да разбират чакам... ама това е друга тема



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 02:48



Естествено че не те нападат без причина... открий причината и я отстрани или ги заобикаляй... този Свят освен на хората е и на животните...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 02:50



Ти се изказа...
Само четвърта мутра може да бъде заобиколена от три мутри с извадени пистолети...
Другите си снасят от шубе.... за какво чак пистолети да им се вадят, че и три даже...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 02:55



Едно ще ти кажа... докато има хора, които хранят уличните псета... с проблема няма никой да се справи...
А колкото повече стават груби и крайни противниците на кучетата... толкова по-крайни стават и тези които ги хранят... аз ги хранех преди с остатъци... сега си предвиждам в бюджета пари, и за да им купувам специална храна... особено за майки с малки...
Мислиш ли че така се постига нещо?
За мен решението е просто... уличните псета ще приема че са опасни... когато изчезнат опасните стопанисвани кучета...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано27.04.02 03:26



s dve dumi da obobshtya povedenieto ti:

niama da si izyam zakuskata shtoto i ivancho ne si izyade negovata...

po-tap nachin na mislene - zdrave mu kaji...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано27.04.02 03:30



hmm
mai s tebe niama kakvo da sporim...

Niama nachin da obyasnish na sitia che niakade po sveta niakoi hora umirat ot glad...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано27.04.02 14:19



Нищо не си разбрал.. както и да е



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано27.04.02 23:01



100% съм сигурна, че не радваш особено да ме видиш особено, но аз все пак ще си изложа теорията.

Случи ми се, докато си разхождах няколо месечното все още малко куче, една врата на кола да се отвори, от нея да изскочи питбул и да хукне към мен, а горкото ми куче се покачи по крака ми... Случи се веднъж (този път на село, кучето ми беше вече голямо), минавах покрай едни двор, обграден с висока бяла ограда, зад която блестеше чисто нова доста скъпа наглед къща, а отпред имаше два птичара (май такива бяха). Видях ги отдалеч и забавих ход... и заобиколих къщата отдалеч. И слава богу. После разбрах, че тези две кучета разкъсали минаващо агне. Какво ли им е направило агнето?? Та така относно "възпитанието" на "домашните" кучета...

Мен никога не ме е нападало куче. Когато минавам покрай някое, винаги се приближавам и го погалвам. А "помияра" просто свива уши и размахва опашка. Защо? Защо не се извъртя и не ме захапа? Може би просто защото всеки, който е минал оттам е направил като мен - погалил го, а може би му е дал да яде. Откъде тогава ще се озлоби това куче? Защо му е да почва да хапе? Ами няма откъде. И няма и да почне да хапе. Но са ми разказвали за хора, държащи питбули на тъмно в гараж, без храна няколко дена, може би седмици. Какво става с тези кучета, след като им се отвори? Хукват навън и разкъсват първото им попаднало нещо. Помиярът е помияр по неволя. Той едва ли е искал да се роди помияр. Но думата "помияр" се използва и за назоваване на кучета. Помислете малко за вашето куче. Или за кучето на съседа. То е отгледано, някой се е грижил за него, винаги му е било топло, винаги е имало храна, вода и ласка. И какво е станало с кучето? Ами, какво може да стане с куче, гледано по този начин?! Ходи от дясната страна на стопанина си с умерена крачка, не ръмжи и не заплашва, докато някой не заплаши него. Помислете малко за уличните кучета. Те са родени и отгледани на някой стар парцал, където най-често постоянно им е подвявало, гладни почти винаги. Нямало е кой да им говори успокоително и кой да ги гали и чеше зад ушите. Поотраснало, изстрадалото куче се приближава с свити уши и подвита опашка към някой човек с торба с риба/някаква закуска или носещ нещо друго и получава... жесток ритник в муцуната. Опитва пак. Може би този път получава изнервен крясък. Трети път. Може би отново ритник... И после? Ами после, кучето се озлобява и на ритник отвръща със същото. При тридесетия опит към замахналия крак, кучето не се отнася с очакване на болката, а с опитно извъртане и захапване. Но защо? То ли е виновно? А защо са ритниците и виковете? Защо е такова отношението към бездомните кучета? Заради отминало ухапване или уплаха. А защо ли ви е ухапало кучето? Просто защото някой като вас го е ритнал веднъж, два пъти, три пъти... Всичко е един постоянен кръговрат, започнат от хората. Ритник... ритник... ритник... ритник... ухапване... ритник... ритник... ухапване... ухапване... ритник... ухапване...
Да, така е. Но не са виновни кучетата!

You will beg for death before the end!!...


Тема И ти си същия боклук като тях! Значи.нови [re: eлия]  
АвторБaшMaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 00:43



И аз им купувам кремвирши... ама ги пълня с KCN :)))
В моя квартал проблема ве4е не съществува :)))
А какво ще кажете , 4е България е на едно от първите места в Европа
по заразени с ку4ешка тения, Бе Идиоти ???!!!



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор eлия ()
Публикувано28.04.02 00:47



Абсолютно е така... ако котките бяха с 20-25 кг по-големи щяхме да имаме огромни проблеми и с тях



Тема Re: И ти си същия боклук като тях! Значи.нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор eлия ()
Публикувано28.04.02 00:49



А в моя квартал не съществува проблем с хора като теб... Саморазправям се с тях със садистично удоволствие... Садистично...



Тема Елия, много си ТЪПА, честно ти казвам!нови [re: eлия]  
АвторGreenPeace (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 01:08



Пожелавам ти някой ден по-често да водиш детето си в Пирогов, я за ваксина,
я да му шият дупето, я за някой симпатичен кърлеж хванат от детската площадка...Мдаааа...
Такива като теб много ме кефят кви са прости и ограничени!
На колко години си, на 14 или на 16? А?
Тъпа путка!



Тема Искренно искам да се видим! Дай някакви координатинови [re: eлия]  
АвторБaшMaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 01:22



:)



Тема btw: Много добре се повлияват от 22-ри калибър!!!нови [re: eлия]  
АвторПpoбвaйтe:))) (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 01:31



Направо се препарират:)))
Пък ако толкова ги обичаш после можеш да си ги окачиш на стената:)))
...по ниско, че да можеш да ги милваш...:)))
Аз лично ги оставям да си лежат там където са си били:)))
След два-три дни ги прибират такива като теб:))) в кофите:)))



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано28.04.02 01:51



naprotiv, radvam se da te vidia tuk, makar otnovo da imash generalna greshka v misleneto...
Viarno, niakoi hora se otnasiat zle s kuchetata... samo che dokolkoto si spomnyam, tochno spored teb kuchetata sa edni strasno umni i hiper-inteligentni sashtestva...
Spored men malko greshish... vij sama kakvo si napisala:

Просто защото някой като вас го е ритнал веднъж, два пъти, три пъти......

niakoi kato koi nas??? ne moga da razbera zashto postavyash pod edin znamenatel horata koito ne haresvat ulichnite kucheta i tezi koito gi maltretirat???
tva znachi li che (samnitelno) umnoto kuche triabva da uhape parvia sreshtnat, zashtoto niakoi drug go e ritnal???

tva e vse edno az da izleza na ulicata i da sritam parvia sreshtnat chovek, zashtoto (primerno, da ne se hvanesh za dumata sega) ti si me nervirala... logikata ti malko kuca...
tochno tova se opitvam da obyasnia na dvete vi s elia, che ne moga da se saglasya da bada napadnat ot niakoi absolutno bezprichinno, dori pri polojenie che ne sam go dokosnal... tva obache ne se sluchva samo na mene, ima mnogo drugi koito si go otnasyat ot "nevinnite kuchenca" (vsashtnost v golyamata si chast poludivi zverove)...
prosto imate kasmeta che tova ne se e sluchvalo na vas, imenno zatova napisah malko po-gore che sitia na gladnia ne viarva, ama koi li da chue...

Just a genius




Тема Re: Искренно искам да се видим! Дай някакви координатинови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор eлия ()
Публикувано29.04.02 01:50



Чудесно... тренирам на Герена или в Йова Спорт, всеки петък следобяд и неделя съм в залата на Славия и работя в Скат ТВ... Водя аеробиката... името ми е Патриция Василева...
Аман от Дамски тарикати....



Тема Re: btw: Много добре се повлияват от 22-ри калибър!!!нови [re: Пpoбвaйтe:)))]  
Автор eлия ()
Публикувано29.04.02 01:52



Дрън дрън... правиш се на отворко... Човек дето ходи с оръжие по улиците, стреля си спокойно по кучетата и всичко живо заляга зад прозорците... Полицията трепери и не смее с пръст да те пипне... а аз трябва да ти повярвам... много екшъни гледаш момко... много...



Тема Re: Елия, много си ТЪПА, честно ти казвам!нови [re: GreenPeace]  
Автор eлия ()
Публикувано29.04.02 01:57



На 26 съм...
За другите неща..какво да ти кажа... С това възпитание което си получил от родителите си, може и да не водиш детето си на ваксина в Пирогов... но ще го водиш до районното често... Кърлежите сладък... се хващат предимно от тревата... като ти гледам ника... май трябва да го смениш и да врякнеш да се унищожат тревните площи... Мдааам...
А за това как ме оценяваш лично... какво да ти кажа... щях определено да се притесня, ако индивиди като теб ме одобряваха и хвалеха...
Умниче си ми...



Тема Re: btw: Много добре се повлияват от 22-ри калибър!!!нови [re: eлия]  
АвторПopбвaйтe:))) (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 00:38



Тъй както гледам много филми, мойто моми4е, съм утрепал пове4е помияри,
отколкото ти си нахранила по един път през целия си живот:))) Мдааааамм
Честно ти казвам! От такива като тебе ми е дошло до гуша!
Малко по-голям съм от теб (3-4год) ама като ти гледам акъла... май си за детската градина!




Тема И между другото-водиш предварително загубена войнанови [re: eлия]  
АвторПpoбвaйтe:))) (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 00:52



Просто е въпрос на време кога твоите улични любимци ще станат на храна за
кравите, и българските градове ще станат малко пове4е цивилизовани...:)))
Просто ще изчезнат. ...помиярите. Никаде по света го няма! Освен в банановите републики:) Не знам дали си ходила из Европа (както едно време казвахме - западна) Там никаде не можеш да се любуваш на такива гледки:)))
като сега тук:))) Вервай ми:))) Въпрос на време е:))) А междувременно аз си
разчиствам околоблоковото пространство:))) Понеже общината няма пари:)))
Криза. знаеш как е...:))) Язък, че си водеща на незнам си какво беше:)))
Тъпа си като цървул:))) Честно! Нищо лично! както се казва:))) Успех!
Вие сте на изчезване:))) Поддържайте се!:))) Ние сме болшинство:))) 4ао:))))))



Тема Честно...аман от анонимни човечета...нови [re: Пpoбвaйтe:)))]  
Автор eлия ()
Публикувано30.04.02 01:26



Даже нямате смелост един тъп ник да си регистрирате... безлични душици... А иначе като мишки в ъглите свити ръсите простотии и оценки за хората...
Май много внимание ти обърнах... още се увличам понякога...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано30.04.02 13:40



Не написах "нас", защото изключвам моя милост от този знаменател. Написах "вас", тъй като се обръщам горе-долу към теб, но го прочитата и други хора, които правят точно това. Можех да напиша "тях"... Защо? Да не би само тези, които посещават клубовете в дир да са света вода ненапита и да не малтретират кучетата по улиците, че да говоря за всички останали?

В отговор на:

tva e vse edno az da izleza na ulicata i da sritam parvia sreshtnat chovek, zashtoto (primerno, da ne se hvanesh za dumata sega) ti si me nervirala...




Да, но аз съм те нервирала (съжалявам за което), а не съм ти рязала опашката, ушите и не съм ти стреляла с прашка в очите, нали? (пардон! все пак опитай да си представиш, че имаш опашка!)
Кучетата не са физиономисти - те запомнят по миризмата, която лесно се прикрива чрез неколкоседмично некъпане. Кучетата не могат да запомнят кой ги храни и кой ги бие и за да се защитят от следващия ритник, те хапят който ги приближи. Откъде да знаят човека да ги нахрани ли иска или да ги ритне?

Ти не ги докосваш... Аз само ги галя понякога... Елия ги храни... Дотук добре! А какво за останалите хора в България? За тях водиш ли отчет кой малтретира и кой не?!

Да, може би съм късметлийка, че не е хапало никое куче, освен моето в игрите и разходките. Но аз никога не бих ударила куче, дори и преди това друго куче да ме ухапе. Това е. Въпрос на психика.

А колкото до другите страни... Вие знате, че там няма кучета по улиците. А знате ли какво правят с тях? Не. Грешен отговор. Не ги убиват, не ги стрелят със сачми или куршуми. Стрелят ги с малки стрелички, за да ги приспят или ги улавят с специални нашийници и мрежи. Защото в белите държави, парите отделени за нещо, наистина отиват за това нещо. Затова има прилични приюти, където после се закарват тези кучета и там се гледат. Искате у нас да стане като в другите страни? Ами добре тогава. Давайте! Накарайте общините да построят приюти с отделените за приюти пари! Интересно ми е как ще стане!

You will beg for death before the end!!...

Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.04.02 16:04



...ama mnogo obichate da izmestvate centara na tejestta nakadeto vi e udobno...

ta sega po vaprosa... vijdam che pak ne si shvanala za kakvo stana duma v moya posting... zatova shte go obyasnia po-podrobno... Ta situaciata e slednata (primerna) - ako saseda Gosho mi udari shamar, niamam ABSOLUTNO NIKAKVO pravo da otida da udarya na saseda Pesho shamar, za da si go varna ei taka...

kolkoto do tova dali (ne) si me nervirala - mi sajalyavam, prosto sam mnogo uravnovesen chovek i ne se nerviram lesno vapreki neyasno zashto goliamoto ti namerenie da go napravish...

i za kakvo ryazane na ushi, opashki i prochee stava vapros tuka???

Prosto iskah da kaja che sled kato AZ ne sum napravil nishto na NIKOE kuche, sashtoto ochakvam i ot koeto i da e kuche po sveta/BG/ulicata. I obratnoto - ako niakoi (nezavisimo koi, dali e chovek ili kuche ili kvoto i da e) me napadne ABSOLUTNO BEZPRICHINNO - ami tova si e agresia otkadeto i da go poglednesh - i saotvetnia obekt avtomatichno popada v grafata "VRAGOVE"... i ne me interesuvat fizicheskite i psihologicheskite problemi na atakuvashtia me - niama nikakvo pravo da go napravi...

Kolkoto do obonyanieto na kuchetata mislia che se lajesh jestoko... Prosto v praktikata si imam niakolko sluchaya s kucheta, koito mogat da si se storyat sluchainost, no sa si jivata istina...

Primer 1: Edno vreme na selo baba mi imashe kuche (poroda - neizvestna), koeto jivya v kushti niakolko sedmici dokato beshe malko... posle se sluchi taka che okolo godina i polovina ne biah stapval na selo, a za kucheto znaeh che trudno dopuska do dvora dori i poznati na baba mi i diado mi, koito vseki den sa hodili do tyah (s dve dumi si beshe baya zlobno). I tova sashtoto kuche kakto si beshe zlobno i ne beshe me vijdalo v prodaljenie na godina i polovina, pri poyavyavaneto mi vze da mi se radva i da skimti i da mi se tarkalya v krakata vse edno sme jiveli non-stop zaedno...

Primer 2: Kogato za prav pat otidoh pri babata na (togava budeshtata mi) jena mi, tya me predupredi che imat ogromno i zlo kuche (nesho to sorta na karakachanka, ama pak nekakuf mix) s koeto malko hora mogat da kontaktuvat bez da badat sgrizani...
Ta az predpazlivo vlizam v dvora zaedno s jena mi, kucheto se nasochva kum mene i me podushva, sled koeto pochva da mi se radva, tochno kakto se radvashe na jena mi... prosto yavno beshe usetilo che "mirisha na neya"... ta sega vseki put kogato me vidi (max. 2 pati v godinata) mi se radva i si igraem...

taka che kvo shte kajesh sega na tema obonyanie...

osven tova po nikakav nachin ne moga da razbera usiliata na teb i Elia da me izkarate marlyav kloshar?!?!? kupya se dosta redovno (vseki den pone po vednaj) taka che kak shte mi obyasnish replikata миризмата, която лесно се прикрива чрез неколкоседмично некъпане???

mda... mislia che stiga tolkova po tvoya posting... sega imam edna konkretna idea, koyato izkristalizira u men sled dalgite diskusii koito se vodyat po tazi tema i IDEALNO pasva s argumentite, koito obiknoveno izvajdate... sega obache sam siguren, che tya shte bade othvarlena i oplyuta (pri tova sam 100% siguren che shte mi se iztaknat pone 5 dovoda, koito predvaritelno shte kaja che ne sa osnovatelni), zashtoto prehvarlya otgovornostta za ulichnite kucheta vav vashite race (vashite=prirodozashtitnicite). Niama da vi se haresat zashtoto vie predimno obichate na teoria da govorite mnogo, ama ako opre do praktika rabotata izlizate s replikata - shto puk tochno nie?...

ta eto ya IDEATA:

1. sabirate se vsichki koito pone na teoria vi e grija za ulichnite kucheta
2. uchrediavate si fondacia za celta (reshavane na problema s kuchetata po humanen/ugoden za vas nachin)
3. namirate si finansirane ot obshtinata i/ili chujdi prirodozashtitni fondacii
4. zakupuvate /namirate teren i postroyavate priyut za bezdomni kucheta
5. naznachavate si hora koito da se grijat za kuchetata v priyuta, kakto i grupi za zalavyaneto im ot ulicite na Sofia
6. ako iskate gi hranete samo s parjoli i kebapcheta i im pravete kefa kakto namerite za dobre
7. SLED KATO GI MAHNETE OT ULICATA SI GI GLEDAYTE V PRIYUTA KOLKOTO I KAKTO NAMERITE ZA DOBRE...

mi tva e... hem valka sit, hem agneto cyalo... nyama da pluete po obshtinata i po horata, koito ne haresvat vas, vashata deinost i kuchetata, kakto i shte izpaknete v ochite na nashata i svetovnata obshtestvenost s dobroto i polezno delo, koeto shte ste svarshili... osven tva obshtinata shte e dovolna, horata shte sa dovolni, vie shte ste dovolni, Brigit Bardo sashto... (predpolagam che i nekya kinta shte otpusne)...

mi tva e...
chakam sega redica bezplodni, bezmisleni i bezpochveni argumenti PROTIV ideata mi...
samo deto nyama da se hvana... shtoto shte sa tupi...

Just a genius




Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано30.04.02 18:23



Никой не е казал, че си мръсен клошар - мисля че вече казах, че не говоря само и изключително на теб и изтъкнах причина кучетата да се заблудят за човека по миризмата. А колкото до твоето и другото куче - ами ето! Твоете куче те е запомнило - кучетата помнят над 200 миризми през целия си живот. Не разчитат много на очите. Другото куче също е познало "приятеля" по миризмата и те е запомнило.

О! Нима не си виждал по улицата кучета и котки с отрязани опашки и мустаци?! Нима не си виждал снимки по вестниците на обесени кучета и котки с отрязани уши?! И ето ти примера - ако ти отидеш да дадеш на Гошо днешния вестник, а той те ритне с все сила в устата/корема/или където и да е, на следващия ден отидеш да го помолиш за боя, а той ти изшие един през лицето и те ритне в колената, а на по-следващия ден отидеш да му кажеш да си намали музиката, а той ти изкара въздуха, издърпа ти ушите и те прасне в лицето, а ти си безсилен, какво ще направиш? Няма полиция, няма жалби до общината. Гошо е към 3 пъти по висок и силен от теб. Ако на следващия ден видиш Пешо да идва към теб, стиснал в юмрук нещо дребно, което не иска да видиш?! Няма ли да се приготвиш за удар? А ако Пешо също те удари жестоко и тази ситуация се повтори n-пъти, няма ли инстикта ти за самосъхранение да се прояви към следващия, който идва към теб? Защото кучетата не хапят, защото са им удряли плесници.

Агресия... Но породена от какво? Нима не си отглеждал куче, за да знаеш, че в нормална среда то не израства агресивно?

Идеята е добра.
shto pyk tochno nie?!
Мисля че за приютите споменах в предишния ми постинг. Искрено се надявам, че ги четеш целите.
Общината ще е доволна...
Защо ще е доволна общината? Защото някой друг и е свършил работата?
Аз не плюя по хората, които не ме харесват. Плюя само по общината и то с пълно право.
И последно и не толкова важно (свързано с бездомните кучета от София) - аз съм от Бургас.


Въпроса уж не го изместих. Бездомните кучета хапят - неоспорим факт. Аз само посочих виновните са това. А за клуба - както казах вече, дискусията се изчерпва в една тема и това вече се доказа веднъж вече в клуб 'Домашни любимци', така че мисля че няма нужда от такъв клуб.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.05.02 03:48



hehe
postingite gi cheta celite vinagi kogato dadena tem ame interesuva...

za priyutite - ami ako si pomislish malko shte vidish che edin priyut upravlyavan ot hora koito spodelyat tvoite idei bi bil dosta po-polezen ot edin sazdaden ot obshtinata...
taka che tova otgovarya i na dvete ti zabelejki (za priyutite i za obshtinata)...

a IDEATA naistina e mnogo dobra... ako se obsadi i dooformi kadeto mu e myastoto moje da se okaje reshenie na problema...

vaprosa s Gosho i Pesho vav vida v koito si go predstavila izobshto niama da go komentiram podrobno...kakto sam spomenal nekolkokratno prosto ne mislim po edin i sasht nachin i tova mislia che si lichi ot 100 km... nachina po koito se "otrabotva" podobna situacia e predelno prost - sled kato Gosho mi e nanesal nekakvi porajenia vednaj, posle vtori pat, badi sigurna che pone az v nikakav sluchai niama da mu se poyavya v polezrenieto za 3-ti pat... prosto i yasno... veche spomenavah v Domashni lubimci che ne si padam po hristianskite principi ot sorta "kato ti udaryat ednata buza, dai da ti udaryat e drugata"... prosto ako tezi kucheta byaha tolkova umni, nikoga niamashe da jiveat na miasto kadeto gi gonyat, trepyat i prochee... poradi sashtata prichina niama da me nakarash po nikakav nachin da jivea v Palestina ili Izrael... prosto tam strelyat i ubivat... tova che nyakoi sa nagli ili se pravyat na takiva ne e moi problem, da si se navirat mejdu shamarite shtom jelayat... na tova mu vikat INSTINKT ZA SAMOSAHRANENIE i vsiako jivo sashtestvo bi triabvalo da go ima...

a, i vaprosa za izcherpvaneto - ne vijdam problema da e reshen, taka che smiatam temata za neobhodima...

hehe
mnogo mi e smeshno kato niakoi kaje neshto ot sorta "abe te kradcite kradat, ama ne sa te vinovni"... kak inache da raztalkuvam Бездомните кучета хапят - неоспорим факт. Аз само посочих виновните са това. shtom kato pravish neshto neredno - triabva da si gotov da ponesesh posledstviata... za koi po-malki, za koi - po-golemi... obache mi se vijda izkluchitelno nepravilno da si go otnasyat nevinnite...

p.s. i az sam rodom ot burgas, ama tam v nikakav sluchai niama tolkova bezdomni kucheta kolkoto v sofia. moje bi zatova razsajdeniata ti sa takiva...
i oshte neshto... tuka v sofia ulichna kotka ne sam vijdal ot godini... koi li gi e izyal??? ili moje bi sa dosta po-hitri ot kuchetata da se iznesat na bezopasno myasto...

Just a genius




Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано01.05.02 11:38



Къде да се изместят? Да се качат на самолет за Канада? Или да преплуват Черно море за Русия? Как могат те да се измъкнат? А за котките. Кучетата ги нападат. Но ако някой нападне куче, как може то да се защити? Може ли да се покатери на дърво? От Гошо и Пешо къде ще избягаш? Където и да отидеш, ще има други хора. Ако излезеш от София? Ами като огладнееш? Пак ще трябва да се върнеш в града. А там кой те очаква? Хора, като Гошо и Пешо.

За приютите съм съгласна.

За всичко останало ще кажа - Покрай сухото гори и суровото.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано02.05.02 22:13



Гледала съм не едно, а много.Поне 10 кучета са отровени в нашия квартал.3 от
тях - домашни.Ще разкаща за някой от тях.Имаше една Еми.Тя беше много добра, едва я свекнахме да не се плаши от хората.Как може да тровят такова
куче, което веднъж не е залаяло някой човек.Същото стана и с Лъки, куче на
5 месеца.Васко, син на Еми - също, макар че лаеше някой хора.Имаше едно
кученце, не помня какъв пол, но то беше на 2-3 месеца.Някой хора са пълни идиоти.Също така разбрах, че в съседен квартал, където живеят мой приятели
един идиот е отровил едно куче-майка, затова че тя го е ухапала.Обаче той и е тормозил малките и ги е биел.Тя е била в правото си да ги защити, но защо е
трябвало да умира ???

И едно сериозно предупреждение !!!

В центъра е отровен един мъжки далматин.Отровили са се и всички улични кучета от района.Така, че всички вие, който живеете в центъра и имате кучета - пазете ги, ако ги обичате.Предупредете и приятелите си, който живеят в центъра.Също така внимавайте е по другите квартали.Може да е
разхвърляна отрова из цяла София.



Тема Браво!!! Вси4ки да ги изтровят!!! Супер!!!нови [re: realsun]  
АвторБakтън Oт Пoмияpи (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 13:32



Браво! Помогни си сам, за да ти помогне и Господ! А на Общината хи4 недей раз4ита... Нема пари...
Мисля, 4е трябва да пуснат по вси4ки магазини подходяща отрова за ходещата зараза!!! Да е на символи4на цена и да се продава свободно!!!
На който му е писнало от кварталния помияр да го нахрани веднъж завинаги!:))
Тъй ами! Еби му майката! Станали сме като Занзибар! Пфууу!!!



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: realsun]  
Автор eлия ()
Публикувано03.05.02 15:15



Има възмездие на този Свят.... това го правят само хора, настрадали се в живота си... и търсещи къде да излеят чернилката на дребните си душички... Да им простим... те не знаят какво правят...



Тема Re: Браво!!! Вси4ки да ги изтровят!!! Супер!!!нови [re: Бakтън Oт Пoмияpи]  
Автор eлия ()
Публикувано03.05.02 15:17



И по-зле ще станете... с тези разбирания...
Срам ме е заради вас



Тема Re: занови [re: Florian]  
АвторEти (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 12:53



``Да``,но за кое?За нормалното отношение към животните или за омразата и жестокостта към тях?Не ,че се заяждам ,но все пак би било добре да се доизясниш!



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Mишo]  
АвторEти (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 12:55



То най-добре ти се натрови!



Тема Re: С какво се тровят помияри ефективно? PLS? 10x!нови [re: Mишo]  
АвторEти (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 12:57



Ти още ли не си се отровил,писна ми от тебе!



Тема Re: За създаването на клубанови [re: Rossen21]  
АвторEти (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 13:00



Прав си.И това вероятно никога няма да се промени.Поне не е като през 1999г.Тогава беше ужасно.Сега поне са по-малко тези,дето мъчат животните.



Тема Ма, ти си мно'оо от'орена, ма Минке!!!нови [re: eлия]  
АвторБakтън Oт Пoмияpи (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 00:58



Много ги разбираш:)
Като толкоз ги оби4аш, колко си гледаш у вас??? А??? - 0 !!!
Нали???
Много е лесно да ги оби4аш на улицата.
И да ги храниш през ден през два!
Що не си вземеш няколко вкъщи???
Щото не ти отърва!
По улиците пре4ат на пове4ето хора - разбери!!!
Разбираш го, ама не искаш да го признаеш...



Тема Re: Ма, ти си мно'оо от'орена, ма Минке!!!нови [re: Бakтън Oт Пoмияpи]  
Автор eлия ()
Публикувано06.05.02 01:46



Не мисля, че пречат...ако има наистина някакъв проблем от животински произход, то това е проблема с плъховете и хлебарките... не с кучетата



Тема "Не мисля"...! Ти като не мислиш, други мислят!нови [re: eлия]  
АвторБakтън Oт Пoмияpи (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 14:21



А като помислиш малко (колкото и да ти е трудно), какво ще кажеш за факта,
че България е на едно от първите места в Европа по брой на заразени хора с
кучешка тения??? А? Или ще кажеш: "не мисля, че им пречи"
Много сте милосърдни и загрижени за кучетата (такива мислители като теб),
ами помислете малко и за хората, пък може и за децата да помислите дето
пясъчниците им и градинките са пълни с кучешки лайна!!!
Не мислела!!! Теб те е страх, че една като теб от много мислене - умряла!

Не ми отговори що не си вземеш няколко помияра у вас за отглеждане?
Ще сте си лика прилика!!!
И вие сте като тях, казах ви го, помнете!!!
Вие сте боклука на обществото!!!
Не можете да общувате нормално с хората, затова си изразявате чувствата
към помиярите. Самотници и социопати. Така казват психолозите! Не съм го измислил аз! Изпреварили са ме !



Тема Re: Ма, ти си мно'оо от'орена, ма Минке!!!нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.05.02 21:43



mi to plahove mojeshe i da nyama, ako imashe kotki... ama te ili sa hvanali samoleta za Canada (spravka - IronMaiden) ili sa veche izyadeni ot kuchetata (pak tya)...

za hlebarkite sam saglasen, ama ako mojesh da mislish maaalko po abstraktno (edva li) - to vsashtnost kuchetata sa hlebarkite na grada...

ne stava vapros za slyapa omraza - prosto kuchetata prechat seriozno (s malki izkluchenia - vie yavno ste gluhi, slepi i/ili s hipopotamski koji, osven tva bolesti ne vi lovyat yavno...

koga li shte sedna da zapisha 1 audio-clipche na atmosferata v kvartala kum 2 chasa prez noshtta, i da te pitam posle na tozi lai kak se spi normalno...

Just a genius




Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.05.02 21:54



ehhh, baby...

za kakvo da si govorim poveche... yavno otkazvash misleneto progresivno...

ta kvo vikash znachi - kotkite bili napadani ot kuchetata. i sega gi niama... prosta analogia triabva v sluchaya - kolkoto edno kuche ima pravo da napada 1 kotka, tochno tolkova i chovek ima pravo da napada 1 kuche... prosto i yasno... kato se sadi po broya na kotkite v Sofia (0) rabotata e yasna... nyakoi zverski gi e izbil mai...

kato stavashe vapros za gosho i pesho, napravih vsichko vazmojno da ti obyasnya beglo analogichnata situacia... ama mai ako direktno ne ti kaja kakvo sam imal predvid - niama nachin da razberesh... mi mnogo prosto, ako gosho i pesho me maltretirat - mi digam si chukovete i se iznasyam... nyama smisal da se pravya na debil pri polojenie che nyakoi po-silen ochevidno ne me iska na negovata teritoria - prosto si vdigam chukovete i se maham. i si tarsia myasto, kadeto ne precha na nikoi... i shto reshi che samo v grada ima hrana - mi ima ya navsyakade, nyama nujda da lejish i da chakash nyakoi da ti ya napaha v ustata, kato mejduvremenno si organizirash zabavlenia ot sorta "toa izrod shto li da ne go uhapya, maitap da stava"... tva koeto e v momenta, moga da go nareka samo s edna duma - parazitizam...

kolkoto do burgas - mi biah tam 3 (tri) dena, prez koito vidyah 1 (edno) bezdomno kuche... kakvo poveche da govorim... v sofia polojenieto e maaaaalko po-razlichno - tuka mojesh za 1 (edna) MINUTA da vidish sredno po 5 (pet) pomiara... tva normalno li ti se vijda???

a, i posledno... ne spiram da se uchudvam na kraino ednostranchivia ti nachin na mislene. povodyt e Покрай сухото гори и суровото. A sega pogledni ot drugata strana i kaji kakvo predstavlyava sluchaya kogato pokrai otkroveno zlobnia pomiar gori i po nyakoe i drugo krotko kuche. Da ti podskaja li: Покрай сухото гори и суровото.

mi tva e...

Just a genius




Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано07.05.02 19:57



Съжалявам, че споменах поговорката, но аз лично съм си патила много точно по този начин и затова...

И все пак - не ми каза къде ще отидеш, където няма да те малтретират. На село? Да, там ги уважават повече кучетата. А как ще стигнеш дотам?

За котките и кучетата - те се бият ако не са отраснали заедно. Постоянни врагове. Животински инстикт. Никой не може да каже със сигурност защо. Но те нямат възможност да си строят приюти един за друг /кучетата за котките и обратно/, а ние имаме такава за кучетата. Тогава защо въпроса да се решава по жестокия начин?

Цифрите ги разбирам, мерси. Няма нужда да ги пишеш отстрани допълнително.

Смея да кажа, че в Бургас котките преобладават. Рядко ходя в София и не знам. Сигурно си прав.

Храната не е нужно да ти я пъхат в устата, достатъчно е да си потърсиш някъде по улиците или в казаните - а кой те очаква по улиците, понякога неизбежно минавайки покрай казаните?

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Blake ostavi....нови [re: Blake]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано09.05.02 16:19



gi nali znaesh, che sme po-katolici i ot papata i poweche prirodozashtinici ot ....
Njama da te chujat njama da te razberat. No njama i da si wzemat kuche u doma, a towa pri polozenie, che mnogo obichat gorkite ziwotinki.....
Nikomu ne pozelawam zlo, dano da njamat problemi da ne razberat kakaw ad e ako te uhape bezdomno kuche

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: Blake ostavi....нови [re: мишoни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.05.02 16:42



privet na moyata nai-varla samishlenichka...

mi kakvo da pravya... opitvam se da nakaram niakoi hora da misliat malko... za sajalenie dotuk - nishto... edno si znae - edno si LAE...

eto predi malko kolega mi se oplaka pak che sa go podgonili glutnica kucheta kakto si karal koleloto mirno i tiho... bez nishto da im napravi... opasyavam se che sega shte izskochi nekoi madrec, deto shte kaje che vaprosnite kucheta sa bili gazeni ot velosipedist (zloben, kravojaden i ... anonimen) i zatova taka sa reagirali...

iavno niakoi ne mogat da stoplyat che 90% i poveche ot napadeniata na bezdomni kucheta nad hora sa ABSOLUTNO neprovokirani ot nishto...

Just a genius




Тема Re: I che kucheto....нови [re: Blake]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано09.05.02 16:55



dori i domashen lubimec w osnowata si e zivotno i hishtnik pri towa nali
Tyzno e no naliwash ot pusto w prazno....
Ako pak mi se nalozi da razkazwam wsichko kato predi i w tazi diskusija ne znam weche.... no njama da se otkaza i az moze bi
NIKOGA njama da prostja che prednija pyt mi preporychaha za da si njama deteto mi problemi kato go izwezdam da igrae da sym go dyrzala za raka?!!!!!
Shte minawam da te podkrepjam w debata... dano njakoj pone se seti da pomisli

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: I che kucheto....нови [re: мишoни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.05.02 16:57



da be...
neznam dali ot sashtia chovek beshe i predlojenieto da si obuchavash deteto specialno kak da igrae taka che da ne prechi na kuchetata, pri tova stavashe vapros za ploshtadka, postroena specialno za deca, a ne za kucheta...

maloumnici mnogo...

Just a genius




Тема Re: занови [re: Eти]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 09:28



И за двете. Също и да се опиташ да докажеш на другия, който не мисли като теб, че не е на правия път


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Mишo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 09:28



Най-обикновена отрова за мишки


Това си струва

Тема Re: А какво ще кажеш...нови [re: realsun]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 09:35



Не всеки знае, че далматинците по принцип са кротки, което изобщо не може да се каже за домашните кучета като цяло. Един яктериер е наистина малък, но може да бъде достатъчно злобен. Ако не познаваш кучетата, може би наистина е по-добре да не си пускаш детето да играе с тях.
А що се отнася до котето, не мисля, че проблема идва от майката, повечето от децата са доста садистично настроени и защо само психолозите могат да кажат ... я могат, я не.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 09:47



Тук също се кастрират кучета. Предполагам си виждал(а) кучета с отрязан връх на едното ухо - това са те.
Относно цивилизованите страни, в приюта има определено време за престой и ако кучето не бъде потърсено в рамките, да речем на 2 седмици то се убива ... и наистина живее до края на живота си там!
Отровни стрели, отрови и огнестрелно оръжие стрещу кучетата използват гражданите, това не е държавна политика.
Опитай се да минеш нощем през територията на БАН и след това ще те питам за омразата и до колко тя не е предизвикана. За миналата година пострадалите от уличните кучета са към 3 хиляди - и това са само тези, които са отишли след това да се ваксинират, останалите няма как да се преброят.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 09:57



Домашното куче си има стопанин и поне на теория той носи отговорността за него и неговите действия, т.е ако ухапе някой, той може да съди стопанина, а ако те нахапят уличните можеш да разгониш фамилията на общината в Стастбург.
Не казвам, че да се избият бездомните кучета е добро дело, но в случая е по-малкото зло. А що се отнася до котките и птичките, не се прави на интересна, много добре знаеш каква е разликата. Коя птичка е дошла да те ухапе?


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 10:05



Кучетата нападат велосипедисти, защото звука от въртящоте се спици ги дразни. За един велосипедист движещ се с 20-30 км/ч е крайно опасно някой пумияр да му се навре под колелетата.
Освен това кучето е стаден хищник и си има територия която по цял ден отбранява от другите кучета, а по някога и от хора, които не му харесат. Нощем обаче то я отбранява от ВСИЧКИ хора, независимо от това преди колко време са се къпали. А когато глутницата е голяма представлява сериозна опасност за сам човек.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 10:10



Това не е решение, ако я пребиеш, след това тя ще те съди
Единственото което можеш да направиш е да обесиш кучето на най-близкото до къщата и дърво.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: willy_s]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 10:20



Естествено, че за да нападне кучето си има причина, ама е някакси неразбираемо за нас, как така в нашия град, по нашите улици, кучетата хранени от нас ще имат своя територия и ще я охраняват от нас.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 10:31



Явно ти също нищо не си разбрала. Ти си едната крайност, другата са тия дето отделят от бюджета си за отрова и докато има такива като теб, ще има и такива като тях! Тези помияри които ти храниш, които те познават и ти се радват са напълно безопасни за теб и почти безопасни за хората от квартала, с които са свикнали, но ако няма кой да ги трепе и станат много не искам да съм на мястото на пича дето ще те изпраща след дискотека, ако не е с кола.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 10:40



Причината Елия е територията и не виждам как може да се отстрани. Също не ми се струва много нормално да заобикалям 3 преки отстрани, само защото някакво куче било решило, че това е негова територия само защото от няколко месеца живее там ... а аз от няколко години.
В природата този проблем е решен - лъва гони до спукване хиените които му влязат в територията, ние сме оставили кучетата да станат собственици на нашия град си сега си понасяме последствията.


Това си струва

Тема Нищо не разбираш от обучение на кучета IronMaidenнови [re: lronMaiden]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 11:06



Хубаво изложи теорията си, а сега аз ще ти обясня някои работи.
Питбула е порода създадена специално за бой. Питбула НЕ НАПАДА ХОРА. Питай който искаш, дето има куче и ще ти каже, че питбул няма да ти опази къщата. В замяна на това те са крайно злобни срещу останалите кучета. А за да са по-силни в битките не се държат на тъмно и не се бият, правят им се специални тренировки като на спортисти.

Относно възпитанието на голяма част от домашните кучета съм напълно съгласен - озлобяват ги, но проблема с домашните няма нищо общо с проблема с бездомните кучета, така че не се опитвай да отклоняваш темата.

Не те е нападало - личи си. Но и определено не отиваш да го погалиш, няма как да го правиш редовно, защото иначе щеше да знаеш стандартната реакция - не дава да го галят, не и ако не е дошъл сам за да иска коричка от баничката ти. Като посегнеш бяга, независимо дали посягаш да го погалиш или да го удариш.

Виновно ли е прасето, че се е родило прасе и на коледа ще му разнат зелката. Виновни ли са бройлерите, че не доживяват и една десета от нормалния си живот. А виновна ли е антилопата, която лъва изяжда. До къде можем да стигнем с подобни въпроси, а? Помияра се е родил помияр и като такъв ще стои на страна от хората за да не го ритат и няма да напада за да не му дават после отрова. Да не мислиш, че котките по улицата са по-малко от кучетата. Защо с тях няма проблеми? Защо никой не е тръгнал да трови котки? Защо никой не е бил нападнат от котка?

Куче което е отнасяло 30 ритника, определено придобива реакция, обира праха от завоите само като си надигнеш крака. Нападат именно тези, които НЕ СА отнасяли ритниците. Един път едно от ританите го изненадах в гръб и го пипнах по опашката, не съм го дърпал не съм го ритал, само го пипнах с един пръст. Нададе вой все едно съм го сритал, защото именно това очакваше. Не се обърна да ме охапе, а избяга. Не е случайна и реакцията на повечето кучета като се наведе човек - те знаят, че нищо добро няма да излезе от това и бягат - парен каша духа са казали хората. Ама не всички са парени и като се съберат на глутници им идва смелостта.

Наистина не са виновни кучетата, на тях им е в природата. Виновни сме ние, че сме ги оставили да ни се качат на главите.


Това си струва

Тема Това беше супер глупост !!!нови [re: lronMaiden]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 11:18



"Кучетата не са физиономисти - те запомнят по миризмата, която лесно се прикрива чрез неколкоседмично некъпане. Кучетата не могат да запомнят кой ги храни и кой ги бие и за да се защитят от следващия ритник, те хапят който ги приближи. Откъде да знаят човека да ги нахрани ли иска или да ги ритне?"

Кучето определено много добре познава и помни този, който го е хранил, познава дори и много от хората от квартала. Познава ги и ги открива по миризмата, независимо от това на колко време се къпят. Всеки си има характерна миризма и това, че нашите носове не са достатъчно прецизни за да я уловят не значи, че тя не съществува.
Освено това кучето помни и външния вид, един познат който е с дълга коса, разказваше как кучето му го лаело след като се пострига за казармата.


Това си струва

Тема Re: Ne izmestvai vaprosa ako obichashнови [re: lronMaiden]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 12:02



Ние хората сме си измислили хуманни закони и те са за нас. Никой няма правото да удря понеже е по-силен. Това обаче не важи в природата и когато говориш за права на животни не е зле да го правиш по техните закони. Основния начин на лов за лъва е да отнеме на някой друг яденето. В природата правото е на по-силния - в случая човека.
Градовете са наши, а къде ще отидат кучетата - в гората, ама там няма да оцелеят защото са паразити и няма да има върху кого да паразитерат.

Аз съм от Плевен и преди да дойда в София нямах нищо против уличните куче, така че наистина е лесно да седиш в Бургас и да ги защитаваш. При теб има отделни кучета, а тук цели глутници.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.02 12:14



zdrasti,

10x za supporta...
ama primera s diskotekata ne e tochen v sluchaya...
prosto bulkata ne si pada po pichove, a po pichki :))))))

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.02 12:16



hehe
yavno za parvi pat uchastvash v podobna diskusia (na tazi tema)...

predi nekoya "madra" glava beshe izlezla s replikata (citiram po pamet):

"otkade znaesh che predi da ima tuka choveshki grad, ne e imalo kucheshki"

sam mojesh da si napravish izvoda za intelektualnia kapacitet na avtora...

:)))

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 13:31



Еееее това няма от къде да го знам :))) ... ако наистина е така


Това си струва

Тема Re: Ма, ти си мно'оо от'орена, ма Минке!!!нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 13:49



Хм, интересно, ако сега застане някой и почне да ти приказва колко онеправдани са хлебарките и колко от тях несправедливо свършват под чехъла на домакиня, която изобщо си няма и понятие колко мили същества са те и колко тежък живот живеят. Също така, че ако има хлебарки у вас не трябва да слагаш отрова, а още една паничка с ядене ... и т.н. Каква ли ще ти е реакцията


Това си струва

Тема Re: Нищо не разбираш от обучение на кучета IronMaidenнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 14:36



Ей, ебан гъз не говори глупости.
Питбулът става за охрана дори бих казал е много
добър охранител стига да получи необходимата дресировка.



Тема Re: Искренно искам да се видим! Дай някакви координатинови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 14:45



Хихик, това ми хареса

Между другото и страницата ти е хубава, ама е много обширна за да седна да я разглеждам ... а бедните мисионери които отиват в Китай наистина са се връщали обезглавени има го и на мойта страница

Само дето си много заблудена по темата, ама времето лекува


Това си струва

Тема Re: Нищо не разбираш от обучение на кучета IronMaidenнови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.05.02 14:48



Хуйо бледи и тъпирски, след добра дресировка и котка ми ще стане за пазач, въпрос е че не е най-добрия избор и няма да ти е лесно да я дресираш. Докато на една овчарка и идва отвътре.


Това си струва

Тема Re: Нищо не разбираш от обучение на кучета IronMaidenнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 16:40



Ей, травестит изпращян майка ти да еба проста, помашка
и овчарска.
Не го раздавай много на дресьор.
Убитак като тебе може и комар да си вземе за пазач.
Да еба и кухият ти пръч.



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано10.05.02 17:49



Нямам време отново да пиша километрични мнения, като накрая пак ще се стигне го "малоумието", изопачаването на думите и тем подобни...
Поне да бяхте казали в началото на темата, че като ви писне да спорите, ще почнете с обсъждането на нивото на интелекта на съответния човек. Е, нищо. Вече ще знам занапред.

Като заключение на участието ми в тази тема ще кажа само едно. Това е едно правило, няма значение откъде:
When walking in open air, bother noone. If somebody bothers you, tell him to stop. If he doesn`t stop, destroy him!
Може би е преувеличено, не чак destroy, но е доста полезно...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.05.02 09:09



hehe

ne razbra li che s tezi citati samo dokazvash absolutno pogreshnata si koncepcia?

sled kato kuchetata (bezdomnite) prechat i ne razbirat ot duma - If he doesn`t stop, destroy him!

prosto i yasno...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано11.05.02 09:34



Защо да не кажем същото и за хората? Кучето е ритнато, изскимтява, бог знае какво иска да каже, а човека продължава...??

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.05.02 11:01



dobre de, ama si mislia che e redno po-slabia da otstapi pred po-silnia... kakto stava v prirodata VINAGI...

shtom kucheto e ritnato, ochevidno ne e jelan obekt v konkretnoto vreme i myasto...

Just a genius




Тема Re: Нищо не разбираш от обучение на кучета IronMaidenнови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано11.05.02 14:05



С тоя език дето си го изплезил и това можеш да свършиш!!!

PS. не си прави труда да отговаряш, няма да го прочета, от сега знам че няма да си струва


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано11.05.02 22:58



Кучетата са рядко желани обекти на съответното време и място, но ако всичките те намерят няколкото човека, които хранят кучета в София, не могат всички заедно да останат там, нали? Не могат да живеят 200 кучета пред един блок, нали?

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: пpeдлaraм]  
АвторДжo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 09:03



Лично мене бездомните кучета са ми симпатични и безобидни.Нещо повече-гладуват,прегазват ги колите ,стрелят по тях за забавление!!!А вижте как се грижат за животните в нормалните страни-на тия дето им викате "помияри" ви препоръчвам да гледата "анимал планет".
Не кучетата, циганите са истинската напаст!!! Да ви е ограбвало куче, да ви е изнасилвало ,да ви е заклало??????



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.05.02 09:35



Идеята е друга - не пред някой блок, а в гората. Щом кучето не се съобразява е нас няма работа в нашите градове. Гори дал Господ, да ходи и да живее там, ако оцелее сред вълците.

Всяко животно като намери подходяща, благоприятна среда за развитие се размножава до толкова, че да използва всичките и ресурси. Колкото повече храна има за кучетата, толкова повече ще стават те.
Преди време в Австралия е имало проблеми със зайците и с котките - избягали зайци намират среда почти без естествен враг и след това гледай как се размножават и как се унищожават пасища. Котките пък намират лесна плячка из неподготвените местни животни и като резултат почти унищожават доста видове.
Кучетата тук ще се размножават докато има какво да ядат и ще стават все по-опасни, ако не се направи нещо по въпроса, а това нещо може да бъде единствено периодичното избиване на половината от тях. Не звучи много хуманно, но е единствения изход, а и в природата нещата стават именно така.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Джo]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.05.02 09:45



Абсолютно съм съгласен за циганите, обаче те са в графата "хора", а да убиеш човек е едно от най-тежките престъпления, затова избиването им отпада първо от начините за решаване на проблема.

Що се отнася до кучетата и аз имах същото мнение преди да дойда да живея в София. Когато кучетата се малко наистина са симпатични и безобидни.
Това по Animal planet е чиста демагогия - дават куп пари за сложна операция да спасят живота на едно сърне, а междувременно на едно сафари се избиват 10-20 от неговите събратя. Вместо да гледаш тах иди в Пирогов и попитай колко хора през миналата година са отишли за ваксинация след ухапване от улично куче - отговора ще е около 3000. Сам си прави изводите.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.05.02 09:53



Oshte edin pat shte kaja che bezdomnite kucheta niamat myasto pred nito edin blok...
Ne stava vapros izobshto za tova dali ima ili niama koi da gi hrani - te prosto ne triabva da sashtestvuvat v gradovete/selata/palankite...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 03:40



Това не го отричам... с уговорката, че пак е рядкост... пак казвам... видя ли помиар аз смело тръгвам към него за да го погаля ако не избяга... повечето бягат... но досега не съм нападана... нещо ги кара да го правят... не знам какво... но и нападнатите носят вина



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 03:41



Зависи какво е кучето...
Може да е питбул, доберман или някое друго, което.... ще му е трудничко...
Домашните кучета са по-опасни от помиарите



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 03:44



Изтребването на нещо не е добро решение... особено ако това нещо не е обществена опасност...
Има далеч по-големи беди в нашето общество... а природата не търпи празноти... бездомните кучета от нещо ще се заместят... от плъхове примерно...дето нямат изтребване...
Мен птичка ме е хапала... папагал...
Това без връзка... но и куче не ме е хапало...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 03:45



Няма как да станат много...храната не достига... има си природни регулатори...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 03:47



Това ти е проблема... че четеш прекалено буквално... Съмнявам се пола на изпращача да има значение за кучето



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор eлия ()
Публикувано15.05.02 04:10



Наистина вече мисля, че спора е безпредметен... Радвам се, че няма да има такъв клуб... щеше да е място, за размяна на рецепти за отрова...
Хора разни...
Радвам се, че бяхме рамо до рамо и се оттеглям от дискусията... Желая ти слънчеви усмивки Iron



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.05.02 09:35



a kakvo e obshtestvena opasnost spored teb?
shtoto spored men nyakolko desetki hilyadi hora s narusheno spokoistvie, nyakolko hiliadi nahapani, stotici s kucheshka tenia i t.n. si e tochno v grafata "obshtestvena opasnost"...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано15.05.02 10:35



И на теб, и на теб!

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор eлия ()
Публикувано16.05.02 08:10



Както казах вчера...за мен темата е приключена...
Като изтребиш кучетата, дано един ден не решиш, че и децата ти пречат...
Няма да отговарям повече...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор eлия ()
Публикувано16.05.02 08:12



Ако имаш интереси към Аеробиката и Фитнеса... заповядай в Клубчето...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.05.02 09:39



hehehe
yavno vaobshte niamash vrazka s realnia svyat... shtoto e vidno che ti postavyash jivota na decata na vtoro myasto sled jivota na kuchetata... mi to e yasno koi e po-golyam tapak ot nas dvamata... i (ako eventualno) niakoi den imash deca shte razberesh za kakvo stava duma... decata ne mogat da prechat... pone ne tolkova kolkoto prechat kuchetata... shtoto nikoe nyama da doide i da te narafa...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано16.05.02 11:36



Не, няма да дойде да "наръфа" теб, защото си много по-голям от него, но ще отиде и ще "наръфа" неговите връстници...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано16.05.02 14:01



И в тази връзка какво?!!! искаш да изтребим децата ли?
Колко деца ухапани от деца познаваш, които са с кучешка тения в следствие на ухапването?
Колко деца познаваш, които вървят и всекидневно хапят връстниците си?
И както вече съм питала колко животински вида познаваш, които поставят интересите на друг вид над собствените си интереси?
Да си видяла гладен вълк да пусне заек, защото зайците са на изчезване в даден район?

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.05.02 17:09



oh, ostavi...
tezi dvete s elia savsem sa se samozabravili i veche ne mogat da misliat logichno...
prosto se chudya i maya sledvashtia posting kakav biser shte sadarja...

otkade gi izmislyat idea nyamam, no vseki pat nadminavat sebe si v stremeja da ne priznayat nepravotata si...

oooh, kolko maka ima na toya svyat... da sravnyavash decata s kuchetata... pri tova v polza na vtorite...

nemam dumi napravo...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано17.05.02 09:13



А не, няма да ги оставя. Докато не намесват децата как да е. Но след като моя хубостник вече го ухапа куче, защото е малък и не преценя като се радва колко силно стиска вече никакви компромиси за тях.... НИКАКВИ
Омръзна ми все кучетата да са добри а децата зли и всчики деца хоп под един знаменател. Времето на равенство уж отмина ама на пак всички деца са лоши а горките помиярчета видите ли онеправдани...

Изобщо няма да търпя намесването на деца в тази глупост без извинение.
Благодаря за подкрепата Blake

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак

Редактирано от мишoни на 17.05.02 09:15.



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.05.02 09:49



kakvo?

iskash da kajesh che ne si uspyala da si vazpitash deteto da ne prechi na kuchencata... mnooogo zle...

barzo da popravish greshkata si... stiga s tozi terror, ostavi kuchencata na mira, tolkova sa dobrichki gorkichkite... po cyal den razni gadni deca se skasvat da gi hapyat, ritat i darpat za opashkite, vmesto da se mahnat ot detski ploshtadki i da gi ostavyat na mira... niama spravedlivost na toya svyat...

sega seriozno...

sorry za deteto ti, naistina triabva da se vzemat merki i gadnite pomiyari da se razkarat... po vazmojnost zaedno sas tupite im zashtitnici...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано17.05.02 10:59



На хлапето му се размина леко без рани само с 3-4 синини. Но лошото е, че моят "невъзпитан" син отказа да ме послуша и пак си се радва на кучетата, с което рискува пак да го ръфнат скоро. И после майките си плашели децата с кучета?!!!!
Аз като отказах да го плаша по-добре ли съм постъпила? Утре пак ще го захапе някое и този път няма да ни се размине ваксината против бяс и тогава?!!
Но благодаря за разбирането Blake и за подкрепата. Дано нашите природозащитнички прочетат и тази част от темата, че нещо забравят как се чете когато не им изнася...

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.05.02 13:53



a, sigurno sa ya procheli, ama ne im otarva i/ili niama kakvo da kajat po sluchaya...

shtoto to samo da se govori e mnogo lesno... drugo e da se sbluskash s problema...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано17.05.02 20:01



Не случайно сложих "наръфа" в кавички, но то е за тези, които наистина четат, а не преглеждат отгоре отгоре.
А за това че не съм отговорила - 2 дена нямах нет, пък и времето ми не е толкоз много, че да го хабя и за да отговарям на сульо и пульо. Пък и мисля че вече казах, че няма какво повече да кажа по въпроса и че щом почнахме да си изопачаваме думите и да се наричаме малоумници - I`m out of here...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано18.05.02 09:02



"Не случайно сложих "наръфа" в кавички, но то е за тези, които наистина четат, а не преглеждат отгоре отгоре. "
Имам само един въпрос ти като си от четящите, я ми кажи къде точно съм написала думата "малоумници".
И не ми се измъквай от въпросите... Защото истината боли но ако си затвориш очите, не боли по-малко.

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 12:23



Съжалявам, но горе, където пише името на мнението (re: ..........) не може да се сложат два никнейма... Ако все пак имаш претенции - обърни се към дир-а, а не към мен...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.02 13:35



vse pak polsedno bi li obyasnila pone tvoite prioriteti... shtoto ot mnenieto na "kolejkata" ti izliza che decata sa pone tolkova opasni (daje i poveche) ot bezdomnite kucheta... ti na tova mnenie li si, ili shte spodelish neshto razlichno...

i kato stava vapros za deca i kucheta, ako obichash kaji ni ti kakvo bi predpochela v sluchai che triabva da napravish izbor - da zashtitish jivota na deteto si, ili tozi na zlobnia pomiar na ulicata??? razbiram che sega tazi dilema ne stoi pred teb, no prosto se postavi v podobna situacia, i predpolagam niama da ti bade trudno da napravish svoya izbor... ubeden sam che togava niama da zashtitish segashnata si pozicia... ili moje bi se laja - shte postavish jivota na edin poludiv zvyar nad tozi na sobstvenoto si dete??? A???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано18.05.02 14:21



Когато отговарям на някого, отговарям конкретно на него. Ако искаш да се заяждаш с някого не го пиши в отговор на мой постинг...
Ако имаш проблеми с писането и четенето, това също не е мой проблем.
Не разбрах все пак къде точно съм употребила думата "малоумници"?!!!!!
Но държа да ми посочиш конкретното място където съм написала подобна квалификация за когото и да е.
Чакам.........

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема понятието "Помощ!!!"нови [re: eлия]  
Автор Kpъr (Seeya!)
Публикувано18.05.02 15:27



разбира се, че грижата за хората е нещо излишно. как иначе ще се научат да се справят сами, как ще им дадеш провокацията, как ще ги пуснеш в дълбокото че да се научат да плуват, ако им помагаш, храниш ги, грижиш се за тях? никога. затова на човек не бива да се помага.

защо да е различно за животно? като приемеш да се грижиш за животно, ти тръгваш срещу неговата природа, пречиш му да се справя сам-о с живота! на 'домашните любимци', хората отреждат ролята на играчки, предрешават тяхната възможност да се научат на нещо, дори и когато се опитват да ги тренират, защото го правят за собствените си егоистични цели, а не за доброто на животното.

и последно, да нахраниш еднократно бездомно куче, е проява на безотговорност! все едно, да нахраниш един път дете! а после? то ще те чака, но теб няма да те има! проблема с прекалено многото кучета ще се реши, когато престанат немислещи за бъдещето на същите тези кучета да ги хранят еднократно, или пък за месец, докато забравят за тях. кучета ще има толкова, колкото има храна, а да примамваш с храна която имаш сега, но няма да осигуряваш доживот/и то какъв живот, а! / е проява на безотговорност...

сентенцийка, в духа на военните традиции : който не храни своята армия, храни чуждите...



Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 16:42



Ако не си разбрала темата на предишното ми мнение - имах предвид, че отговарям на вас с блейк заедно и няма да се занимавам да пиша отделни мнения като отговор за двама ви поотделно. Той беше споменал малоумници, не ти, с това си изречение се обърнах и към двама ви, но не съм казала, че ти си споменала малоумието...

Добре де, блейк, за последен път ти казвам едно нещо. И искам да ми отговориш с мнение, в което не се съдържа думата малоумник или нейн синоним. Ето го: Кучетата нямаше да хапят, ако хората не ги ритаха.
Какво ще ми кажеш по този въпрос?

За хвърлянето в дълбоката вода след като животното е гледано известно време не съм съгласна. Котката ми е на малко повече от година. Роди малки котенца, другата ми котка също. Котките в двора станаха доста, затова котката (дето е на малко повече от година), заедно с 6 от котенцата беше откарана много далеч оттук. Сама. Само с котетата си (на около 2 месеца). На няколко пъти минавам. И знаеш ли какво открих, когато днес отидох да ги навестя?! (дори им носех малко храна, в случай че не се е намерил още кой да ги храни) Намерих ги там, където ги бяхме пуснали. Котката ме позна, дойде в краката ми и почна да ми се гали. Котенцата наизлязоха от двигателя на изоставената кола, в която живееха и също дойдоха при мен. След това се отдръпнаха и започнаха да си играят. Дадох им храна. Никой не искаше - дори всички бяха с подути от ядене коремчета. Когато си тръгвах, в района дойде куче. Котката измяука и всички котенца се прибраха, а когато кучета мина покрай нея, тя му надра муцуната. Смисълът на всичко казано дотук беше, че една гледана котка може съвсем спокойно да се оправи без да и се дава храна и без да се грижи някой за нея повече.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.02 17:15



dobre, otgovaryam... no posle darja i ti da mi otgovorish na vaprosa koito ti zadadoh!!!... i na tozi koito shte ti zadam malko po-nadolu...

moje i da si prava za Кучетата нямаше да хапят, ако хората не ги ритаха....
aide, da priemem che si prava... no tova ne gi onevinyava po nikakav nachin (kuchetata de)... te i prestapnicite stavat prestapnici poradi opredeleni prichini - slab roditelski kontrol, nepravilno vazpitanie, ponijeno samochuvstvie, kompleksi, i dr. - vse prichini porodeni ot nyakoi drug... Tova znachi li che triabva da im proshtavame shtoto sa oshteteni ot nyakogo ili neshto... Znachi li che triabva da gi ostavim da varshat bezobrazya i da kradat, ubivat, reketirat, iznasilvat i prochee? moyat otgovor e NE! a kakav e tvoyat??? sluchayat e dosta analogichen s tozi s kuchetata... i triabva da se reshava po analogichen nachin...

Prosto se opitai da proumeesh che nezavisimo dali horata ili kuchetata sa vinovni za situaciata problem ima i moje da se reshi... i poneje kuchetata sa v osnovata na problema - redno e da se spravim s tyah... oshte poveche kogato ot tozi problem zavisyat mnogo vajni (pone za men) neshta kato choveshki jivot, zdrave i spokoistvie...

A, i oshte neshto... badi sigurna che ako kuchetata byaha po-silni ot horata i se stigneshe do analogichna situacia (t.e. horata da prechat na kuchetata) - horata veche otdavna nyamashe da sashtestvuvat... prosto takiva sa prirodnite zakoni - po-silnia pobejdava VINAGI!!!

Eto i vaprosa na koito taka i ne blagovoli da otgovorish... moje bi zashtoto:
a) chetesh povarhnostno
b) ne e udobno da otgovorish
c) niama kakvo da kajesh za taka postavenia vapros

i kato stava vapros za deca i kucheta, ako obichash kaji ni ti kakvo bi predpochela v sluchai che triabva da napravish izbor - da zashtitish jivota na deteto si, ili tozi na zlobnia pomiar na ulicata??? razbiram che sega tazi dilema ne stoi pred teb, no prosto se postavi v podobna situacia, i predpolagam niama da ti bade trudno da napravish svoya izbor... ubeden sam che togava niama da zashtitish segashnata si pozicia... ili moje bi se laja - shte postavish jivota na edin poludiv zvyar nad tozi na sobstvenoto si dete??? A???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано18.05.02 21:25



Накажи престъпник. Другият престъпник ще разбере все някак каква е съдбата на неговия колега и може и да се откаже. А може и не (кражби и убийства продължават, нима се справяме пък с този проблем??). Крадците и убийците можеха и без да крадат и да убиват. Как се справят просяците по улиците? Да не би да убиват или да ограбват банки? Не. Ами по същия начин могат да се справят хората, които крадат или убиват по нужда (безпаричие да речем). А за кучетата, хапането е самозащита. То е един вид начин на живот. Ако убиеш куче, другите кучета няма да си кажат "А, ето! Този наш приятел ухапа един човек, добре че го убиха. Ние няма да хапем повече! Ще се оставяме да ни ритат и бият, но няма да хапем, щото може да ни убият!!"
Някой бездомни кучета хапят, други - не. Ти явно искаш да убиеш всичките. Ами като погледнеш тълпата в София, някой са крадци, други не. А крадците трябва също да се наказват и убиват, нали? Ами дай тогава да убием всички хора, тъй като може да са крадци. Защото явно не обръщаш внимание кое наистина вреди и кое не.
Да не би хората да не правят боклуци? Правят доста повече боклуци от кучетата дори. А от "човешките" боклуци (които куче никога не може да направи /какво ще кажеш за консервена кутия или торбичка?! Кучетата ли ги произвеждат и после хвърлят по улиците??/) също се прихващат болести.

problem ima i moje da se reshi... i poneje kuchetata sa v osnovata na problem
Ха! Има проблем, който може да се реши! Убийствата! Не са ли хората в основата на всичко?? Хайде сега всички дружно да се избием!

А за другия въпрос, просто натиснах да отговоря на мнението на мишони и по този начин не мога да гледам и твоето и тази част просто ми е излязла от ума докато съм пишела моето мнение. Ето ти го отговора:
Собственото ми дете?? Никога не бих го пуснала да дърпа опашката или ушите на куче (независимо домашно или бездомно), защото мога да предвидя реакцията на кучето. Ако видя детска площадка, по която се навърта бездомно куче, няма да го заведа там, защото знам, че кучето смята това за своя територия, която пази. По тези начини се избягват каквито и да е конфликти с бездомни кучета. Но ако случайно детето се люлее на люлка и изведнъж от храстите изкочи куче и застане срещу него (практически невъзможно, може би възможно като постъпка на пума, видяла мече да навлиза в територията й, но пумата живее в дивото, където като че ли повече се уважава личното пространство на индивидите...), тогава бих защитила живота на детето. Дори ще добавя - разбира се. Не помня да съм споменавала нещо друго. Може би се ръководиш по мнението на елия, но тя не постави въпроса по този начин.
И това, че хората като теб иската да изтребят кучетата не показва друго освен егоизъм. И преди да се засмееш, прочети това: ти се оправдаваш с това, че си по-силен от кучетата. А оправдаваш ли едрото и силно момче, което е набило твоят по-малък и по-дребен син? Защото е по-силен? И значи има право да го отстрани?? Какъв е твоят отговор на този въпрос?!

You will beg for death before the end!!...


Тема Maiden, на колко си години?Инфантилно мислене имашнови [re: lronMaiden]  
АвторПpeдлaraщия kлyбa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.02 00:46



Мдаааааа
Нищо ще пораснеш някой ден. А може и да поумнееш, ама не е сигурно...




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.05.02 10:51



of, s tvoia nachin na mislene nikoga niama da razberesh tova koeto iskam da ti kaja...
izvinyavai, no mislish niakak si povarhnostno... Prosto se opitvam da ti kaja po 18 razlichni nachina che bezdomnite kucheta niamat miasto v nashia grad... procheti tova oshte vednaj, i oshte vednaj... Aide sega procheti kakvo si mi napisala:
Ако видя детска площадка, по която се навърта бездомно куче, няма да го заведа там, защото знам, че кучето смята това за своя територия, която пази.
i kade shte si zavedesh deteto??? shtoto pone tuka v sofia ima pone po 1 kuche na VSIAKA detska ploshtadka, vav VSIAKO prostranstvo do VSEKI blok... znachi, za da si igrae deteto ti, triabva da go zavedesh niakade na 20 km ot grada... zvuchish smeshno... Smeshno zvuchi i че кучето смята това за своя територия, която пази. - sajalyavam no tazi teritoria koyato kucheto smyata za svoya prosto ne e negova... tova e detska ploshtadka mamka mu... napravena e kato myasto kadeto da igrae moeto, tvoeto, negovoto i neinoto deca... tva e vse edno da si zagradya ul. Bogoridi v Burgas i da ne puskam nikoy shtoto smyatam che tva si e moyata teritoria... niakoi shte mi pozvoli li??? Edva li...

Dadoh ti primera s prestapnicite za da vidish che kogato ima problem toi triabva da se reshava... RADIKALNO... ti obache v tipichnia si stil otnovo izvartya rabotata kakto ti e udobno na tebe... yavno prosto ne mojesh ili ne iskash da razberesh che neshtoto koeto za tebe ne e proble, za mene (i za stotici hilyadi okolo men) e ogromen problem... Moje bi mojesh da razberesh ako doidesh da se razhodish 1-2 chasa iz malkite ulichki na nyakoi kvartal v Sofia v 23:00 chasa primerno... tam shte ti doide akala, povyarvai mi...

oshte neshto shte dobavya za egoizma... zashto mislish che tova izobshto e egoizam??? aide sega procheti tova izrechenie (tvoeto) i pak si pomisli dali AZ ne si pazya moyata teritoria... zashtoto obache naistina e MOYATA teritoria...
кучето смята това за своя територия, която пази. Az puk smyatam che tova ne e negovata, a MOYATA teritoria i iskam to da se mahne ottam... I poneje sam po-silen - se chuvstvam v pravoto si da go napravya... Tochno kakto pumata shte napadne mecheto... V prirodata neshtata stavat taka, eto tova ti se opitai da go razberesh... I ne se opitvai da nakarash nyakogo da varvi sreshtu prirodnite zakoni...

А оправдаваш ли едрото и силно момче, което е набило твоят по-малък и по-дребен син? Защото е по-силен? И значи има право да го отстрани?? Какъв е твоят отговор на този въпрос?!
heh, vseki triabva da se nauchi da precenyava situaciata v koyato se namira i da ne se barka tam deto ne mu e rabotata... Ne ti li se e sluchvalo kato malka da te postupa nyakoi batko/kaka i kato otidesh da se oplachesh v kushti i se varnesh s bashta si (koyto eventualno da te zashtiti) se razbira che vsashtnost vinovnata za cyalata rabota si TI, shtoto si pahash nosa deto ne ti e rabotata ili si kazala neshto obidno ey-taka...

abe neznam veche kakvo da ti pisha, shtoto mi se struva che nyama nachin da proumeesh edno yavlenie dokato ne se sblaskash s nego... ti si v tochno takava pozicia... sha ma proshtavash, no pri vas tozi problem prosto ne sashtestvuva... Pri nas obache - sashtestvuva s palna sila...

p.s. legnah si kum 4h sutrinta i kakto vijdash sam veche na krak v 10 i neshto... sluchaino dali se doseshtash zashto? sabudiha me "milite kuchenca" (4 br.)pred bloka, s polovinchasovo yako laene... a mojeh da si pospya oshte dosta vreme, shtoto dneska mi e edinstvenia den za pochivka... na tova uvajenie na "личното
пространство на индивидите..." li mu vikash???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано19.05.02 12:30



Кучетата мислят по същия начин за теб (твоето място не е там, това си е тяхната територия, ти им нарушаваш личното пространство... и т.н.), но затова не може да се направи нищо. Вечна война между кучета и котки? Ето че имало нещо такова и между кучета и хора...?! В гората няма да уцелеят, много добре го знаеш. А всеки се бори именно затова - за оцеляване.
Ти си мислиш, че кучетата се бъркат в твоята работа. Те пък си мислят, че ти се бъркаш в тяхната работа. Е, и?! После какво? Ти искаш да убиеш кучетата (някой от които нищо не ти правят). Ами какво ще стане ако и те тръгнат да убиват наред? Мислиш, че една добре организирана група кучета няма да може да убие дори и двама човека? Излиза, че кучетата са по-миролюбиви от хората. Ами да. Така си е. Ако ти тръгнеш да убиваш, те няма да тръгнат, но няма да е защото не могат.

Не, като малка не ми се е случвало някой да ме поступва. Защото кротичко си стоях в ъгълчето и си мълчах? Не. Напротив - от много малка знам да чета, пиша, смятам и т.н. и съм от доста отворените. Но нима искаш да ми кажеш, че ако аз дойда и ей така, без да си ми направил нищо те ударя, ти ще си виновен? Защото аз затова говорех - за безпричинната жестокост на хората и пак ще напомня кой е нанесъл първия удар. Явно според теб, когато човекът за първи път е ритнал кучето, защото е бил ядосан или нещо такова, кучето е виновно, така ли? Виновен е този, който са го набили, без да е направил нищо? Без вина виновен...

Личното пространство ли? Ами те си мислят, че ти има нарушаваш личното пространство и не те искат там. Сега пък ще ми кажеш: По-силният винаги побеждава!! И къде да отидат кучетата? В джунглата? Самото предположение е смешно и няма никаква нужда от отговор...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.05.02 11:52



Предния постинг беше в отговор на това "ako ulichnoto kuche koeto ti "gledash" mi narafa deteto, edinstvenoto neshto koeto bih mogal da napravya posle (pri tva na moya otgovornost) e da doida i da te spukam ot boy"
Ставаше дума за кучето от улицата, което храниш. Ако кучето е домашно (поне на теория) мога да ти държа сметка и да те съдя, ако ме ухапе, а за онова на улицата не мога нищо да ти кажа, въпреки че го храниш.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.05.02 13:16



Изтребването не е добро решение, но след като изчерпиш добрите и няма резултат почваш да избираш по-малкото зло.
В София кучетата вече са станали обществена опасност.
За празнотата си права - има храна на болкука, ще има и кой да я яде, това преди време, когато убиваха кучетата бяха котките. С изключение на София във всеки един град има голяма популация на котки, които с нищо не пречат на хората, освено това избиват доста по-ефикасно вредителите от кучетата.
И мен ме е хапал папагал, ама това наистина няма общо



Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: lronMaiden]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано20.05.02 13:19



Аз прекрасно те разбрах. Но ти отказваш да ме разбереш. В прав текст ти казвам: Ако искаш да отговаряш на други хора отговори им другаде. Когато отговаряш на мен цитирай само мен. И още нещо: до сега не съм си позволила нито една обидна дума и не смятам да си позволявам, а това не е първата дискусия в която участвам.
Така че буди така добра да се размърдаш и да отговаряш на всеки по отделно....
И още нещо.. ти къде си водиш детето да играе безопасно? Защото в околността край моят блок таковя място няма... Всички детски площадки са кучешка запазена територия...

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: eлия]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.05.02 13:21



Някъде тук май беше казала, че си отделяш от бюджета за храна на бездомните кучета ...
Факт е, че вече са станали много, което говори, че храна има.


Това си струва

Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано20.05.02 20:26



Всъщност, с какво си мислиш, че си по-силен от едно куче? Носиш ли всекидневно в себе си хладно или огнестрелно оръжие? Или каквото и да е оръжие? Защото иначе не си по-силен в никакъв случай.
Моето куче, като беше малко постоянно ми хапеше краката или пукаше баскетболните топки, които носех на село, за да играя. Обикновено, когато ме захапе за крака, аз се мъча да се освободя и в един момент то ме пуска, а аз неволно съм замахнала към муцуната му, за да ми пусне то крака. Знаеш ли реакцията? Кучето извърта глава, така че и от сърце да исках да го ритна, нямаше да мога и ме захапва за крака, този път готово да се отбранява, и стиска. Та, мисълта ми беше, как мислиш ще победиш едно озлобено и готово за борба куче, като те нападне, без да имаш някакво оръжие? С това ли си ти по-силен? С оръжията?

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: мишoни]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано20.05.02 20:32



Ами, добре.

Струва ми се, че никой не се опитва да избегне конфликта с кучето, а после се оплаква, че го е нахапало куче. Ами като има куче на въртележката, заведи детето си на люлките. Едно куче не може да бъде толкова голямо, че да заема цялата детска площадка. А, има куче и до люлките? Ами иди на пързалката и обясни на детето, че сега няма да можете да отиде на люлките, защото има куче и че след 1 час пак ще минете и ако го няма - ще идете и на люлките.

Давят се тези, които си мислят, че могат да плуват. Тези, които не могат, не влизат надълбоко и не се давят.
Хапят ги тези, които си мислят, че са господари наоколо и правят каквото си искат. Тези, които ги е страх, не се доближават до кучетата и не ги хапят.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано20.05.02 20:34



На едно място четох: "Когато кучетата се изтребват, идват нови от съседните села и това дори докарва до по-усилено размножаване."
По-малко или по-голямо зло, изтребването ни най-малко не помага за премахването на помиярите. Напротив.

You will beg for death before the end!!...


Тема Ебаси ква си ПРОСТА !!! Направо ме кефиш!!!нови [re: Rampage]  
АвторПpeдлaraщия kлyбa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 08:28



Притежаваш уникална простотия!
"Иди виж люлките,иди виж пързалката,иди виж на баба ти путката"
Ще ги чакам аз да им дойде кефа да се разкарат от детската площадка, че
да си изведа детето??? А??? Така ли ма??? Баси акъла дето го имаш!
И да се разкарат кво оставят след себе си? - лайна, кърлежи и тении!
Иди ти си пусни детето в тая помия! То сигурно няма да му направи впечатление защото ще е свикнало, предполагам че у вас е същата гледка!
Лайнарник!!!
За кого са строени площадките и градинките??? И от кого??? А???
Че някакъв бълхарник да ми отстоява територия! Ебавам му мамата много бързо! Като не разбира от ниско прелитащи павета има и други средства!
Рядко ги употребявам, но като се наложи въобще нямам угризения!




Тема Re: Ебаси ква си ПРОСТА !!! Направо ме кефиш!!!нови [re: Пpeдлaraщия kлyбa]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано21.05.02 09:39



Аз понеже не си позволявам да казвам такива неща... но много ми се искаше.... Искам да ти благодаря от сърце, че така образно обясни за какво става дума... защото май иначе нямаше да го разберат... поне до сега не съм успяла с добро да ги накарам да помислят....

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко
О. дьо Балзак


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.05.02 09:42



dori i taka da e - kakvo ot tova...
vajnoto v sluchaya e che moga da ubia proizvolno kuche ako si poiskam. Nezavisimo po kakav nachin...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.05.02 09:45



i znachi iskash da kajesh da si gi ostavim da pravyat kakvoto si iskat???
stranna logika...
a ako izcheznat i tezi ot selo koi shte doide togava da popitam az??? moje bi ot rumania ili ot sarbia???

vzemi malko da pomislish logichno i togava pak napishi neshto...

Just a genius




Тема Re: леле...нови [re: Blake]  
Автор DreamOfMirrors (Kittie)
Публикувано21.05.02 15:47



тука става някъв безмислен спор, в който всеки повтаря горе-долу едно и също , само че с различни думи и всеки се опитва да го набие в главата на другия, който е упорит и си знае своето... Картинка - голяма...
Позволете ми да изкажа моето мнение по въпроса :
кучето е домашен любимец. То не трябва безцелно да скита из градските улици. Мястото му не е там! Не всички хора са приветливи и добри и обичат животни. Майка ми например е от тези, които мразят всяко едно животинче. Хората се страхуват за собствената си безопасност и за тези на приятели, близки, деца. Те не могат да са сигурни, че кучето което върви срещу тях е мило и добро. Така както не могат да са сигурни дали човека ,който върви срещу тях е с добри намерения. Кучета - хора . За бездомните кучета се правят така наречени "приюти" и "домове" за бездомните. Лошото е, че в повечето такива ги убиват А да убиеш куче = да заличиш един живот. Няма значение, че не е човешки! Това е живот! Ако имаше повече такива места, където можеше да се прибират кучетата щеше да е добре- но няма. Кучетата се озлобяват, защото са гладни , а хората вместо да им дадат някое парче хляб ги ритат и бият. Непознато, бездомно куче = опастност. Проблема не е в хората, че мислят така, защото този страх от животното, което се е насочило към теб е породено от безпокойствието и загрижеността. Вярно е,че понякога ,когато виждаме че кучето е мило и нищо няма да ни направи отново се отнасяме с него жестоко. За това нямам обяснение и оправдание... това просто е факт.
А за детските площадки пълни с деца... няма какво да коментирам. Кучето няма никаква работа там!!! Как няма тази майка да се обезпокой за детето си, че няма животното да го ухапе. Или че няма като го гали да му се забие някой кърлеж. Опасности - много. какво да правят бездомните кучета ли ? Ами цялата работа е, че на кучетата не им е мястото навън ! Още веднъж ще кажа, че те са домашни жовотни. Същата работа е и с котките, но те не създават такъв проблем... Има си родственици на кучетата, които са свикнали с тежките условия които им предлага живота - на свобода, край природата - вълците. както на вълците не им е мястото в града, така и на кучетата не им е тук мястото.

Благодаря за вниманието.

Maybe one day I`ll return again...


Тема Re: Да, права си...нови [re: Rampage]  
Автор DreamOfMirrors (Kittie)
Публикувано21.05.02 16:04



донякъде Но основната ти идея е вярна. Кучетата не са виновни.
И наистина... каква вина им, че са се родили там - на улицата?! Какво са съгрешили, че им се е паднало такъв - живот - трябва да се оправят в жестокия свят! Ами... чисто и просто не са виновни. И както каза- намират си територия и я обявяват за свой дом. Пазят я и я защитават. На никой все пак не му е приятно да споделя дома си с някой чужд, нали :) Все едно някой да доиде и да седне на дивана ти и да почне да гледа телевизия - недопустимо! Е, в кого е вината? - в животното, което не е избирало къде да се роди или в човека, който пък иска да живее без страх и без опастности ?! Ами... можеби отговора е ...



никой от тях двамата !

Maybe one day I`ll return again...


Тема Re: Ебаси ква си ПРОСТА !!! Направо ме кефиш!!!нови [re: Пpeдлaraщия kлyбa]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано21.05.02 20:11



Ти май се имаш за мноо висш, а?
Ще повторя, забравих кой го каза преди мен: Какъв си ти, че да решаваш кой да живее и кой не?

П.С: На простотията (от твоя страна) няма да отвърна със същото, но явно ти просто не намираш други думи, за да се изразиш правилно. Имам един съвет към теб: почни да четеш повече. Речникът ти е твърде беден.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано21.05.02 20:14



Можеш... И аз мога да убия произволен човек, но ме спират прости принципи...

Ама ти да не си мислиш, че ще успееш да убиеш всички кучета в столицата и всички, които ще дойдат след тях??? Май си се захванал да изселиш кучетата от България, а?

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.05.02 23:54



hehe
shte ti se...

zasega ne sam se zasilil AZ da pravya tazi rabota...
vse pak si ima institucii koito sa upalnomoshteni da go pravyat... i gi podkrepyam bezrezervno...

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано22.05.02 09:26



Какво ми се ще? Да мога да убия човек ли? Хаха...

Ами добре. Аз пък не ги подкрепям, защото мисля, че не това е правилния начин да се намали броят на бездомните кучета.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано22.05.02 09:36



breiii...
i kakav spored tebe e PRAVILNIAT nachin? da gi cherpim s pastichki li???
vzemi kato primer premahvaneto na plahovete... da ne bi pravilniat nachin e da se saberat v priyuti??? naprotiv - triabva tvarda raka za da se izkoreni napastta i edinstvenia nachin za sajalenie e smart... nyama drugo spasenie... shtoto mojeshe da ima drug nachin ako ulichnite kucheta byaha 500 da rechem... togava bi moglo da se mine na variant kato kastracia primerno. Na vsichki kucheta do edno (i majki i jenski)... no kogato sa 50000 i poveche, i se razmnojavat s barzi tempove - mislia che e izlishno da se govori za podoben podhod... kakvo spored teb triabva da se napravi v tozi sluchai???

mejdu drugoto, tai kato si varl zashtitnik na ulichnite kucheta, bi li mi kazala vaz osnovata na kakvo edno kuche ima pravoto da zashtitava svoyata teritoria, a edin chovek da ne moje???

Just a genius




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Blake]  
Автор Rampage (vampire)
Публикувано22.05.02 23:08



И човекът си отстоява територията. Сам ти го правиш. Отстояваш си територията, като се опитваш да премахнеш кучетата от нея. Кучетата отстояват понякога същата тази територия, като се опитват да изгонят теб. Е, и? Накрая какво? Накрая човекът решава да извади на бял свят глупостта човешка и да постъпи по възможно най-тъпия начин, за да си отстои територията. Бях споменала за пумата и за мечето. Да, ама пумата няма да убие мечето. Тя ще го удря с лапи, ще ръмжи, докато не го прогони. Но няма да го убие.

А за метода за намаляването на кучетата вече казах. Мислиш, че кастрирането не е достатъчно ефективен начин? Знаеш ли защо? Защото никой не се е засилил да решава проблема с числеността на уличните кучета по разумния начин. Че защо му е? Нали може да вдигне пушката и да гръмне кучето с малко точност дори и от прозореца?? Нали е по-лесно? Ако столичната община се захване сериозно с кастрирането, няма да измине много време и ще усетиш липсата на малки кученца. Ама нали е по-лесно направо да се убиват... Кой ще се занимава с човечното решение на проблема?!...

Като за последно, ще се върна на първото мнение от тази тема. Изказвам отрицателен глас за създаването на такъв клуб. Едва ли помага с нещо, но все пак държа да кажа, че съм против създаването му.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
АвторПpeдлaraщия kлyбa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 00:28



Браво! Фасулска работа! От лесно по-лесно!
Да приемем, че успеем да ги кастрираме всичките...
И после какво? - остава САМО да изчакаме
някакви си петнайсет години... И ГОТОВО !!!
Въпроса ще се реши много бързо!
Нали умната ми, Пача???




Тема Re: клуб "ПОМИЯР"нови [re: Rampage]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.05.02 09:51



mnogo yasno che si protiv sazdavaneto na takav klub... tochno kakto vsichki ostanali "kuchelyubci"... shtoto za vas e po-dobre polojenieto da si ostane takova kakvoto e v momenta, a i ne iskate problema da se reshi... samo deto zaradi malka grupichka takiva kato vas se sazdavat problemi na stotici hiliadi hora... hora koito ne mogat spokoino da pusnat deteto si da igrae navan, hora koito ne mogat vecher spokoino da minat po nyakoia ulica, palna s "kuchenca", hora koito sa sas sistemno narushen san i spokoistvie v sledstvie na neopisuemia lay na "kuchencata" po ciala nosht... hora koito se razbolyavat ot kucheshka tenia, hora, koito tryabva da tarchat iz bolnicite za da izdiryat malkoto ostanali protivobyasni vaksini (a zashto sa ostanali malko i niakade veche sa svarshili - preceni sama)...

uchudvashto e kak v analogichni situacii se vazhishtavate na instinktite na jivotnite, no kogato hora proyavyat sashtite tezi instinkti, vdigate voy do nebesata... poslednia primer:
Да, ама пумата няма да убие мечето. Тя ще го удря с лапи, ще ръмжи, докато не го прогони.
Znachi pumata moje da rita hape i bie mecheto, a ako chovek zapoche na pravi ABSOLUTNO SASHTOTO s kuchetata - tva bilo agresia, jestokost, i prochee tejki prestaplenia... Kak se poluchava taka? I spored teb ako mecheto "otstapi" teritoriata na pumata, to kucheto shte go napravi li - da otstapi teritoriata na choveka? NE... prodaljava nai-naglo da stoi tam i da mu trovi jivota... za takiva - samo edno...
Prosto sprete da se pravite na angeli i slezte na zemyata... vsichki jivi sashtestva (dori i horata) sa podvlastni na PRIRODNITE ZAKONI... ne vijdam zashto tryabva te da se narushavat i da se pravi izkluchenie za edni paraziti kakvito sa bezdomnite kucheta...

Just a genius




Тема Re: понятието "Помощ!!!"нови [re: Kpъr]  
Автор eлия ()
Публикувано25.05.02 10:19



От Макиавели ли си се учил?



Тема Re: понятието "Помощ!!!"нови [re: eлия]  
Автор Dominating (vampire)
Публикувано25.05.02 12:09



Няма смисъл, елия. Просто не отговаряй повече. И на мен ми писна и няма да кажа нищо по последните няколко мнения, макар и отправени към мен. Остави темата да падне надолу и толкова. В клуб Домашни Любимци бяха дадени много и разумни решения на проблема, който му трябва - да гледа там.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: понятието "Помощ!!!"нови [re: Dominating]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.05.02 01:23



chast ot "razumnite" mnenia gi davam i az...
dori i tuka gi dadoh, ama koi li se interesuva?

shtot spored takiva kato tebe problem nyama... chudno shto li se tarsi reshenie togava?

Just a genius




Тема Ееееееххххххххнови [re: пpeдлaraм]  
АвторHия (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 01:29



Хубаво беше, когато бяха виетнамците тук...



Тема Re: Ееееееххххххххнови [re: Hия]  
АвторEty (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 12:50



hubavo stese da e i kanibalite da biaha tuk.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.