Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 02.07.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема *Нострадамус*нови  
Автор Дpyrият (Умерено про-...)
Публикувано16.11.01 21:35



Темата за различните пророчества се спряга в няколко клуба, основно във връзка с атентатите в САЩ.
Смятам, че би било добре да има клуб с такова име.
"Нострадамус" е по-скоро емблема.
Самият аз не съм компетентен колкото Изпитана марка или DTMF например, но съм фен на идеята и ако стане дори съм готов да се цаня за модератор или както там се наричаше цензурът.
За да не се превърне в място за заяждане...

Това е само форум!

Редактирано от Дpyrият на 16.11.01 21:38.



Тема Re: *Нострадамус*нови [re: Дpyrият]  
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)
Публикувано16.11.01 23:35



I az sym za tova.
Ne e nujno da si kompetenten po Nostradamus-prosto prochitash vyprosnata kniga-tam vsichko koeto stava i shte stane e napisano cherno na byalo.



Тема Re: *Нострадамус*нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-...)
Публикувано17.11.01 19:42



Тема Пак НОСТРАДАМУС
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 06.10.01 00:52



че там стана дълго.
Моля да вземете предвид иносказателния характер на предсказанията. DTMF ви пише за книга от негови тълкуватели, които невероятно точно са предсказали НЯКОИ събития от нашето време. Аз се ограничих да ви дам дословен превод на негови неща. Тълкувайте си ги сами.
Дали говори за КРАЯ НА СВЕТА - да, но на КОЙ свят?
ако агент линк се интересува, ще му пратя дословен превод на някои катрени.
От оригиналния Мишел дьо Нотр-Дам.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 07.10.01 17:29



Ето го сценария от "Разговори с Нострадамус" но никой не пожела да го коментира.Според Ланс Линк-агента е невъзможна 3-та война
Центурии 2-4 239стр от 1-ви том:
Б:Казва,че първото събитие-атомната бомба,хвърлена от страна от средния изток,ще разпали още една война.Други страни,особенно европейските и целия запад,ще смятат,че трябва да се намесят и да спрат войната заради доставките на гориво.Ето защо,когато европейските страни се опитат да се намесят,същия побъркан лидер,който ще е хвърлил атомната бомба преди това,ще използва по-голямата част от арсенала си срещу Европа.Южна Европа ще бъде най-засегната,Италия ще поеме най-големия удар.Казва че варварите са народът ,управляван от побъркания лидер.Този лидер не е антихриста.Целта на която служи ,тъй като е луд,е да вкара света във война и да отслаби най-големите нации ,за да може антихриста да се издигне на власт ,борейки се с малка опозиция
....край на цитата
Редактирано от DTMF на 07.10.01 17:31.


Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Илия (Нерегистриран)
Публикувано 08.10.01 11:28



Хм, от къде ли Осама може да вземе атомна бомба? Дали снощи не се опита да инструктира свои привирженици да речем в Пакистан да откраднат някоя от техните?

Сигурен ли си за Италия? Има ли по-конкретна информация кога и защо може да стане? Звучи малко странно, защото Берлускони поне за сега гледа да държи страната си настрана от войната....



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Илия]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 08.10.01 12:30



Защо да не бъде пък Саддам Хюсейн ,който и да е -все едно.
Чувал ли си че Осама искал да купува Уран от България-пишеше във вестниците.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор AMEPИKAHKA (Нерегистриран)
Публикувано 08.10.01 12:34



И КОЙ Е ОРИГИНАЛНИЯ НОСТРАДАМУС?




Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Илия]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано 08.10.01 14:40



Да откраднат някоя от техните - звучи ми доста наивно: значи отивате, двама напиват портиера и третия изнася на гръб ядрената ракета

Само преврат може да накара някоя от Пакистанските ракети да излети. Освен това те явно не са идиоти, защото водят война с Индия от години и още не са използвали ядрено оръжие.

Що се отнася до Италия, да, Рим е в предсказанията, там се казва за второ слънце, което ще изгрее над града и ще го изпепели. Но никой не ти казва точно в коя война ще стане. Преди спрягаха СССР, после Ирак, сега Афганистан, кой знае кой ще е на мода утре.

Тема Не бих отказал [re: Изпитaнa мapka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано 08.10.01 14:46



Ами не бих отказал, стига да са на български, щото съм малко скаран с останалите езици


Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (Нерегистриран)
Публикувано 08.10.01 15:21



По новините:
Случайно току що съобщиха че транспортен самолет е катастрофирал в ИТАЛИЯ,започва се....



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 08.10.01 16:44



Как не се сетих,в 3-ти том пишеше че в Ню Йорк и Вашингтон ще падат бомби а се оказа че са самолети.
Сега остава да започнат терористичните атаки из цяла западна Европа....



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]



Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 03:54



Е, стига де! Започвало се! То не се е свършвало! Нострадамус е отбелязвал предимно войни, катастрофи, катаклизми...Но ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ, в писмото до сина си СЕЗАР пише, че предсказва бъдещето на света до 3700 година!

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Илия (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 09:40



Разбира се нямам предвид че двама талибани могат да напият някакъв си пазач и да си проберат в джоба атомна бомба Дори само поради факта че карана забранява пиянството

Опасявам се, че това биха могли на направят група фанатизирани пакистански военни. Вярно че ги проверяват сериозно, но кой ги проверява - военните. Снощи предполагам чухте че пакистанския презедент е уволнил двама про-талибански генерали. За да се взриви пакистанска атомна бомба стигат една рота техни фанатични подчинени. Е, това са само преположения, и се моля да да са абсолютно безпочвени...



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 09.10.01 12:42



Точно така,само че в книгата е наблегнато на тълкуването на годините от 1990 до 2010



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 11.10.01 04:05



И много добре е тълкувано... чудя се как всъщност го правят - но виж това:

сиксен 34:
Принцове и господари, всички ще воюват:
родни братовчеди, братя срещу братя,
Finy l'Arby на щастливия Бурбон,
Арабия, принцовете на Йерусалим толкова любезни,
поради извършеното престъпление, толкова огромно и омразно,
ще се озоват на борса без основи
(последното може да се преведе и така:)
ще се озоват с продънена кесия.

Това не може да се отнесе към загубата на Националния отбор по футбол от чехите, мисля!

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Разбрах ти идеята - [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 11.10.01 16:15



"В година 1999, седми месец, ще дойде от небето голям Крал на страха, да прероди великия вожд на Монголите " - смяташ, че поради нещо си в календара е объркано и се отнася за година 2001 - и на мен ми мина през ума.
Можеш ли да търсиш информация:
1.какво става там с датите по ново и старо летоброене и колко време е приспаднато от 1560 да речем до наши дни(тия неща с календара винаги са ми били неясни, но знам, че ги има, даже има години, в които 30 число на месеца се губи- и това не е февруари)
2. Какви по-значителни аполкалиптични събития са станали през 1999, вкл. комети, изкуствени спътници, политически личности, големи терористични актове.
Ако ме разбираш, аз също ще търся, смятам да проверя и в двете посоки, може да е по-успешно, когато двама души търсят всеки по свои пътища.
(Защото е от малкото точно указани дати, другите две са се сбъднали, а и всички по-приблизително посочени - също.)

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Разбрах ти идеята - [re: Изпитaнa мapka]
Автор Mнoro (Нерегистриран)
Публикувано 11.10.01 16:32



Много обичаш да си четеш простотиите и да се репликираш после. Тези неща дато ги бълваш тука , да не ги казваш някъде другаде, че ще видиш ти една лаборатория отблизо как изглежда!



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор Baнra (Нерегистриран)
Публикувано 11.10.01 16:35



Леля ти Ванга също беше казала , че България ще се оправи през 1996 - справка книгата на Красимира Стоянова, пък то така се оправи, че още ни тресат спомени! Абе тоз Нострадамус що не е предрекъл нещо хубаво бе...само Апокалипсиси??????



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 15.10.01 11:17



Интересна работа,на едно място в книгата"Разговори с Нострадамус" пише че в Либия се правят химически и биологични оръжия,и че САЩ ще нападнат Ирак.Мога да цитирам



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 15.10.01 13:48



Виж в 3 том стр.86-88! Говорят за Заговора, за заплаха от унищожаване на големи световни столици от Космоса.(!!!) Смятат, че САЩ имат монтирани космически оръжия с които заплачват Западна Европа(???)
(за книгата на Долорес Кенън)
Виж портретите на антихриста- картинките и описанието.
Да си виждал на лявата ръка на Бин Ладен пръстен с червен камък? Има снимки из нет-а пък и по ТВ го показват, но не съм обърнала внимание.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 15.10.01 19:13



В момента ми е по-интересно друго-на едно място във втори том пишеше че Антихриста ще се появи като спасител на света,дори го видели да спечелва Нобелова награда за мир.За това ми е интересна биографията на Кофи Ананд,знаеш ли нещо?



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 15.10.01 23:46



Не, но ще потърся. Според Джейн Диксън Антихриста ще е вероятно от Египет, тя е имала видение на 15.02.1962 год., смята, че е бил роден тогава, на 30 годишна възраст вече е известен,ще изкуши младите хора предимно, ще им предложи фалшив мир, който ще се изразява в пълен контрол на всичко. Но Кофи може да е вуйчо му, имама от книгата на Долорес Кенън.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Кофи Анан [re: Изпитaнa мapka]
Автор Topepo (дон)
Публикувано 16.10.01 16:46



Кофи Анан е ХРИСТИЯНИН, негър, женен е за шведка. Дългогодишен служител на ООН, на различни учреждения и нива. Спокойно може да се нарече дипломат от кариерата - познава и ОНН, и професията си в детайли.... Родом е, мисля че от Египет, но не съм много сигурен в момента - може да се окаже и Нигерия.
Редактирано от Topepo на 16.10.01 16:47.


Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 16.10.01 16:49



За сателитите-според книгата сателитите които са изведени в космоса могат да служат освен за комуникация,така и за оръжие.Пак според книгата терористите ще се скрият в подземните градове и от там чрез супермодерна комуникационна техника ще започнат бомбардировките на повърхността.



Тема Re: Кофи Анан [re: Topepo]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 16.10.01 16:52



Може да се бъркам,защото в петък спечели нобелова награда за мир,а не знам нищо за автобиографията му.
От къде е родом няма значение.



Тема Re: Кофи Анан [re: DTMF]
Автор Topepo (дон)
Публикувано 16.10.01 17:29



За разлика от много други, при него Нобелът изглежда напълно заслужен - поне така се очартава за момента. Добър професионалист, на най високо световно равнище, с нюх и хъс за тази работа, и очевидно със съвсем определени заслуги. Ако обаче такъв реши да премине на другата страна - не ми се мисли какво може да направи, с връзките и възможностите си.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 13:50



Четох една статия във Труд от 16.10.01 -Един Руски офицер е бил под скалите в Афганистан и е видял- болници,джамии и истински Хотел....



Тема Re: Кофи Анан [re: Topepo]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 13:55



Според книгата идеята е точно такава,но може би човекът ще е друг.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 14:08



Ami tova ne e mnogo to4no, koeto si go napisal.
Dnes cqla sutrin se rovq iz rani citati i tulkuvaniq i iz4etoh suma ti centurii. Naistina govori se za evropa, no kontext-ut e malko sporen. Az preglejdah citatti na eng i na fr i ima izvestni razliki. Osven tova tulkuvaniqta na nqkoi ot frazite na frenski(ei, starofrenskiqt, ako moga taka da kaja, e ujasen ezik, ot 10 dumi 3 sa neznaini na dnesniq frenski:-) sa razli4ni spored razli4nite avtori

Ti po princip vqrvash li na proro4estvata na nostradamus?



Тема Re: Кофи Анан [re: Topepo]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 16:08



Aз все го мисля за символична фигура Кофи Анан. Как се пише на английски името му?
Според Джейн Диксън тероризмът щял да се дирижира от нещо като "правителство в правителството" на Съединените щати и щяло да се стреми към централизиране на властта, да удари всички демокрации, започвайки от най-силните, за да принуди всички правителства да излязат от строя и да му се подчиняват. Антихриста не е мюсюлманин, щял да създаде нещо като нова религия,да обяви, не знам защо, четвъртъка за празничен ден - и масата щяла да го приеме като месия. Той може да изгрее именно на фона на световната бъркотия и да предложи спасение, и щели да му повярват много хора, особено младежи.Той е епицентъра на това "правителство в правителството" Според нея ще е млад човек, макар че видението и било на 5февруари 1962 година, затова решила, че може тогава да се е родил. Потомък на египетски фараони.
Въпросната Джейн Диксън може би отдавна не е жива, а може и да е - не знам. Това го е виждала към началото на новото хилядолетие.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 16:16



Не съм напълно съгласна, че от старофренския от 10 думи 3 са незнайни в съвременния, но може би ми помага латинския. Ако искаш да си сверим часовниците. Ето ти един катрен:
I. 87.
Ennosigee feu du centre de terre,
Fera trembler autour de Cite neuve :
Deux grands rochers long temps feront
la guerre,
Puis Arethusa rougira nouveau Fleuve.

Аз го превеждам така:
Изригнал огън от центъра на земята
ще предизвика треперене около Новия град.
Две големи скали дълго ще правят война
после Аретуза ще направи нова червена река.

(Аретуза е богинята-пазителка на златните ябълки на хесперидите - жители, живеещи на западния край на земята. Нострадамус ги споменава често тия хеспериди, тълкуват ги като САЩ днес.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 16:22



Или това:
I. 92.
Sous un la paix par tout sera clamee
Mais non long temps, pille & rebellion
Par refus, ville, terre & mer entammee,
Morts & captifs, le tiers d'un milion.

Под (властта) на един мирът ще бъде навсякъде провъзгласяван,
но не дълго, плячкосване & бунт
Заради отказ, град,земя, море- отравяни,
Мъртви, пленени - 1/3 от милион.

(Par в старофр. е и "Pour" - за, заради)

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 16:23



Прочети книгата "Разговори с Нострадамус" от Долорес Кенън и после ми кажи дали вярваш?



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 16:40



Az latinski ne znam, starofrenski sushto, samo sus suvremenniq se razbirame:-)

Tozi citat moje bi e po-lesno prevodim, shto se kasae do termini, no ostava vuprosa za tulkuvaneto. Kak naprimer si obqsnqvash Fleuve s glavno "F"?
Az sum go sreshtal i s malko.

Eto drug citat, koito mi e interesno kak shte se obqsni:

L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois
Du ciel viendra un grand Roi d'effrayeur
Resusciter le grand Roy d'Angolmois,
Avant apres Mars regner par bon heur

ako za tozi kral(gospodar, povelital) na ujasa se smqta atentata, to godinata ne suvpada



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 16:44



Misulta mi e, 4e sled dadeno subitie e lesno da se otkrie prepratka v proro4estvata na nostradamus. No zashto ne gi otkrivat predi, pri polojenie, 4e tolkova mnogo u4eni rabotqt vurhu tova?



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 16:44



Кой номер е квадрина?В книгата която ти говоря правописните грешки са отстранени



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 16:48



С подробности са описани бъдещите събития,но военните си мислят че ще ги заобиколят.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 16:54



10.72
edin ot nai-izvestnite
ne posmqh da opravqm "greshkite" zashtoto reshih, 4e moje bi tova e bilo pravilno pri starofrenskiq
eto ti edin priblizitelen prevod na eng:

The year 1999, seventh month,
From the sky will come a great King of Terror:
To bring back to life the great King of the Mongols,
Before and after Mars to reign by good luck.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 16:59



E, s tova ne sum napulno suglasen.
Vednaga te pitam: kaji mi kak tulkuvash kvadrina za 1999 godina i "gospodarqt na haosa"(po-nagore stana duma za nego)???



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 17:12



Утре може да ти кажа как е изтълкувано в книгата,междувременно виж някои цитати от тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=114&Board=terrorist&Number=1936798870&page=5&view=collapsed&sb=5&part=1



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 17.10.01 17:17



"Това са разговори с Нострадамус чрез контактьори."
taka moga da go priema
oba4e nqkoi da kaje: "mi da, sega se seshtam, 4e edi kude si pishe, 4e pentagona shte bude atakuvan" - shte se otnesa s razbiraem skepticizum

ama dai da ostavim temata, 4e kato otvorq kluba i vijdam samo SEAL, DTMF, SEAL, DTMF

da stiskame palci da ne se sbunde nai-ujasnoto, puk za drugoto...



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 17:30



Още за Пентагона:
Центурий 10-6 стр.124
Б:Отнася се за събитие в следващата световна война.
Д:В следваща световна война ли?
Б:Да тази която идва.Конфликтът назрява и антихриста ще се възползва от него.Квадринът описва как противниковата страна бомбардира Пентагона.
Д: П Е Н Т А Г О Н А?
Б:Да "Колосът" визира Пентагона.А фразата "Огънят на веста потушен в гробницата" описва как бомбата пада върху Пентагона и избухва там,като покрива всичко с дим.

Сигурно искате да пише че бомбата е Бойнг 747 и да каже номера на полета?
Писано е и за търговския център но това не е интересно защото знаем че през няколко години има атентати там и е нормално Нострадамус да го познае...

1992г
Редактирано от DTMF на 17.10.01 17:31.


Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 23:32



Разбирам ти мисълта. Това е само търсене. Д.Кенън и хората около нея, за които разказва DMTF, също търсят смисъла на катрените му. Знам този катрен. Свържи го с другия:

X. 72.
L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois Година 1999, седми месец
Du ciel viendra un grand Roy d'effrayeur От небето ще дойде голям Крал на страха
Resusciter le grand Roy d'Angolmois, Да възроди великия монголски крал
Avant apres Mars regner par bon heur. Преди и след това Марс царува успешно.

III. 34.
Quand le deffaut du Soleil lors sera, Когато стане слънчевото затъмнение
Sur le plein jour le monstre sera veu;Посред бял ден чудовището ще бъде видяно
Tout autrement on l'interpretera, Съвсем различно ще го изтълкуват
Cherte n'a garde, nul n'y aura pourveu. Cherte не се предпазва, никой няма да го прозре.
Великия крал на монголите - смятат, че говори за Атила /или за Чингис хан. Атила е известен като ужасния воин, който, където стъпел, трева не никне.
Мисля, че някой(нещо) е слязъл от небето в 7 месец на 1999 год. А през август, деня на слънчевото затъмнение(11 август 1999) е видян (о) от всички - може би по телевизията дори. Но съвсем превратно е изтълкувано явяването му.
Така че търся човек или явление, станали през този ден, чиято поява не е сметната за опасна, а само за любопитна или дори за положителна.
Освен това може би Нострадамус е изчислил неправилно 7 месец, т.е. не отчитайки новото летоброене. Всъщност това за нас е 8 месец.
Имаше някаква огърлица около слънцето, много и се радваха като се яви...
(успешното царуване на Марс значи : войни, войни, войни)

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 18.10.01 11:21



10.72
Става въпрос за секретни научни експерименти които целят отглеждането на хора подобно на отглеждането на животни.Нещо свързано с генното инженерство за да се отглеждат определен тип хора които да бъдат използвани за войни,хора с ограничено мислене които мислят единствено за война или нещо подобно,за възраждането на изгубени видове.



Тема vij tova: [re: Изпитaнa мapka]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 18.10.01 13:10



4etoh interesno tulkuvanie za Velikiq kral na Mongolite. Shte go paste-na taka kakto e v web, da pro4etete ako ne ste go vijdali:

Many interpreters have tried to understand the prophetic significance of Nostradamus bringing back to life the Roi d’Angolmois (the great King of the Mongols) by the last July of this millennium. Genghis Khan united the Mongolians of the Central Asian steppes into an all-conquering army that forged the largest land empire in history. The vast Islamic western wing of his empire included modern-day Iraq, Iran, Pakistan, and the Central Asian republics of the former Soviet Union.

Genghis Khan was one of history’s greatest kings of terror. Tens of millions died in the bloody conquests initiated by the warlord and his successors, and his record of devastation and genocide is appalling. According to the prophet, Genghis Khan and his empire are now returning: the warlord has been brought back to life.

In 1990 in a major propaganda campaign, the leaders of the People’s Republic of China restored Genghis Khan to his "rightful" place in Chinese history.

---------
otkroveno kazano az sum sklonen da izrazq premeren skepitizum kum proro4estvata po mnogo pri4ini, ako na nqkoi mu e interesno da posporim, neka kje:-)
vse pak tuk ne e klub NOSTRADAMUS, na horata moje da ne im haresvat tezi postingi

No one lives forever


Тема Re: vij tova: [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 18.10.01 13:29



Аз мисля че темата за Нострадамус добре си пасва в клуба



Тема Re: vij tova: [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 18.10.01 13:40



mi kato iskash otpo4ni nova tema, 4e tuka stanaha mnogo postingite

No one lives forever


Тема Re: vij tova: [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 18.10.01 15:19



Вземи си оправи настройката на потребителското име и тогава няма да имаш проблеми с дългите теми.



Тема Re: vij tova: [re: DTMF]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 18.10.01 16:05



A be molq ti se, ne me suvetvai za neshta, svurzani s web:-)
A dano razbiram ot tiq neshta. Qvno si imam nqkakva pri4ina...

No one lives forever


Тема Re: vij tova: [re: SEAL]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 12:35



Благодаря за справката за Чингис хан, беше ми от полза - не знам може ли да се сравни Бин Ладен с тоя "велик крал на Монголите", но някой подобен ще е. Все пак не мога да видя величието му на фона на техниката и оръжията на Западния свят...
Аз също съм умерено-скептична към предсказанията му, но главно поради обстоятелството, че нямаме ключ за тълкуванията им. Той самия в писмото до сина си Сезар казва приблизително следното: "Ще се убедиш сам, че поради естеството на човешкото мислене и разбирание хората ще откриват казаното от мен едва след като е станало, защото няма да повярват предварително, че са възможни такива неща"
Все пак през 16 век да можеш категорично да предскажеш разпадането на монархиите и идването на републиканско управление, е достатъчен факт, за да погледнем по-сериозно на Нострадамус. За него това е било изглежда голям шок, с известен ужас пише тия неща и в писмото до крал Анри, и в писмото до сина си, и в центуриите.
Разбира се, нямам за цел да споря едностранно, аз само се интересувам от пророчествата изобщо, след като ми се случиха няколко необичайни неща - виждах на няколко пъти събития, които станаха до дни(не съм пророчица, доказателство е, че това бяха абсолютно незначителни дори за мен събития, макар че ставаха в моята среда инямат никакво особено значение за никого)
Без да искам и без да мисля за тия работи, просто ги видях ясно, като на филм, и когато взеха да стават, знаех всяка следваща стъпка. Жалко, че не мога да видя по желание предварително неща, които са наистина важни, поне за мен Та затова допускам, че е имало (и има ) хора, които "предвиждат" неща от близко и далечно бъдеще.
Приеммам с интерес всеки твой аргумент обясняващ скептицизма ти. Съмнението е признак на мисъл, не бива да го отхвърляме никога, така ми се струва.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: vij tova: [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 19.10.01 12:41



Аз пък си мисля че сме в такова време ,че на всеки 2-3 седмици се сбъдва по едно предсказание от Нострадамус.



Тема DMTF [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 12:58



Сега правя в компютъра си "асорти" от катрени, които МОЖЕ БИ касаят нашето и близко бъдеще време. Искаш ли да ти ги изпратя в превод и с номерация, може да видиш контактьорите на Долорес Кенън кое как обясняват.В 1ви и 2ри том има ли предсказано нещо за нащето време, или да е казано нещо което да е станало между 1992 и 2001?

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: DMTF [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 19.10.01 13:08



Информацията за нашето време е толкова много че не знам откъде започва,не ми пращай нищо за сега.



Тема Re: vij tova: [re: Изпитaнa мapka]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 19.10.01 14:43



Za skepticizma mi:
I az sushto mislq, 4e osnovniqt problem e kliu4ut kum tulkuvaniqta. Kak da razberem kakvo e bilo v glavata na edin 4ovek ot predi 5 veka. Ima i edin drug, mnogo tunuk, no mnogo vajen moment: KAK to4no toi e predri4al? Toest, tova obrazi li sa bili, useshtaniq, govor, bukvi, koito e vijdal i t.n.
Ima i drugi neshta, koito me pritesnqvat. Az v nikakuv slu4ai ne sum zapalen po temata i ne sum 4el mnogo, no eto ti din primer: Govori za DVATA BRATQ, a na edno drugo mqsto za DVETE SKALI(kamuka). Sklonen sum da mislq, 4e bi izpolzval dumite: visokite kuli, giganstkite kuli, gigantskite piloni, ogromnite dvorci i t.n.(izhojdam ot predpolagaemite mu vuzpriqtiq na sveta okolo nego po onova vreme)

A osevn tova, ima edna teoriq za proro4estvata po princip i tq glasi, 4e ako 4ast ot edno proro4estvo ne se sbudne, veroqtnosta ostanalata 4ast da se sbudne kakto e predre4eno kloni kum 0.

I nakraq, otnosno kontaktiorite. Tuk sum sklonen na nai-golqm skepticizum po edna prosta pri4ina: Vsi4ki znaem, 4e tova e edna napulno nepoznata za nas oblast i nie ne mojem da si obqsnim koe kak i zashto stava. Gore dolu nie sme katopredcite ni predi hilqdi godini, koito za purvi put videli ogun, no ne znaeli nishto za nego.
Ako priemem, 4e dushata na 4ovek sled smurtta mu produljava sushtestvuvaneto si v nqkakva energiina forma, kak mojem da sme sigurni, 4e tezi kontaktiori "govorqt" to4no s "dushata" na daden 4ovek? Sujalqvam za glupovatite izrazi, ama po-to4ni ne znam kakvi da dam:-)

No temata e interesna bezuslovno, jalko 4e nqmam vreme da se zadulbo4avam:-)

No one lives forever
Редактирано от SEAL на 19.10.01 14:50.


Тема Re: vij tova: [re: SEAL]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 19.10.01 17:17



По интересно е като има и скептици.
Виждал е картини както ние гледаме телевизия.
Говори за двама братя например защото по негово време думата небостъргач не е била позната,пък и е трябвало да прикрие текста за да мине през инквизицията.
Целта на пророчествата е да се избегне най-лошото пророчество и по този начин да се окаже че пророкът е сгрешил,засега Нострадамус не греши.
Това че някой области са непознати за теб и мен ,не означава че това не съществува



Тема Re: vij tova: [re: SEAL]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 20:10



Значи, въпросите, които си задаваш, са и мои въпроси. Ако ги е виждал така, както имам опит, много е видял. Но НЕ ЗНАЕМ как всъщност.
Относно WTC: не си спомням пророчество, в което да е упоменал двама братя и да се асоциира с атаката от 11 септ.(има един стих който съм виждала само на английски в мрежата,със съмнителен произход: "Two brothers torn apart by chaos" - не съм го открила у Нострадамус все още, но за двете скали дето дълго ще правят война, се асоциира с това нападение. И аз се питах защо за него големите градове са пълни със скали или с кухи планини- може би така му е изглеждало такова чудо на 100 и повече етажа, бетон и стъкло. Умножи представата си за тия небостъргачи по 50 и кажи как ти изглежда такава сграда на теб, дето живееш в 21 век. Изглежда това сравнение му се е виждало най-точно.
Впрочем би ли ми посочил тоя катрен в който говори за двама братя и го свързваш с 2та небостъргача?(Наричаха ги "Близнаците" - близнаци значи братя все пак.) Ако знаеш номера на центурията и катрена , ще ти бъда благодарна ако ми ги напишеш.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: DMTF [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 20:14



Моля те цитирай нещо от 2ри и 1ви том, което те е впечатлило и не си го писал тук, ако не те затруднява.
Не мога да ги намеря вече! Оказа се, че един приятел книжар ми ги е предлагал на времето, но аз съм му казала, че не искам да чета измислици на някакви си контактьори. За съжаление и той ги няма... 3-та книга ми я подари някой.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: DMTF [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 20.10.01 14:49



Ето нещо фрапиращо което съм пропуснал-317 стр. 1-ви том:
Небето ще гори на 45 градуса,
огън наближава великия нов град......


Б:Една държава от другата страна на конфликта ще изстреля бомба към Ню Йорк.Тя ще бъде забелязана в небето и ще я наблюдават как се приближава....
Казва,че в този момент някой от бомбите ще удрят Ню Йорк,други ще бъдат отклонени.....Точно тази бомба ще се взриви предварително по пътя си....

Май няма нужда от коментар



Тема Re: DMTF [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 20.10.01 15:40



1том 308 стр. ц.2.6
Бедствията,връхлетели двата града ще са в резултат на някакво тайно изследване в областа на бактериологичните оръжия.Не е сигурен дали ще бъдат бактерии или вируси но ще представляват болестотворни организми.Ще бъдат изпуснати в атмосферата,така че да навредят на населението на Ню Йорк и Лондон.Ще изглежда,че са развили 2 различни заболявания,макар причинени от едни и същи организми....



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор няkoй (Нерегистриран)
Публикувано 24.10.01 18:29



Ужас



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор Hяkoй (Нерегистриран)
Публикувано 24.10.01 18:36



Чеченский след взрыва в Москве приведет к бен Ладену
Борис Романов

Его имя получило всемирную известность после взрывов американских
посольств в Кении и Танзании 7-8 августа 1998 года. Напомним, что тогда
погибло более 200 человек и более 1000 были ранены. Вашингтон обвинил в
этих террористических актах бен Ладена, как главного заказчика и
спонсора, и назначил за его голову $5 млн. Однако к тому времени
террорист, возглавивший список ФБР из десяти наиболее опасных
преступников мира, уже укрылся в Афганистане у идейно близких ему
талибов -- там он пребывает и до сих пор.
Осама бен Мохаммад бен Ладен родился 28 июня 1957 года в Саудовской
Аравии, в семье саудовского богача, состояние которого составляло $5
млрд. Он был младшим в семье и ему досталось из отцовского
наследства "всего" $300 млн. В молодости он прожигал жизнь в Бейруте,

самом "западном" городе арабского мира. Разочаровавшись в западном
образе
жизни, он обратился к исламу, к радикальным его формам. Судьба привела
его в ряды моджахедов, сражавшихся с советскими войсками в Афганистане;
там он был ранен, потерял глаз. После этого экспорт исламской революции
стал делом его жизни. Он возглавил международную террористическую
организацию "Каида", которая ставит перед собой глобальную цель --
уничтожение всей западной цивилизации (в которую он включает и
Россию). "Дополнительно" к этой главной цели, 23 февраля 1998 года им
был
объявлен джихад против евреев и христиан всего мира. К этому времени на
деньги бен Ладена и при его участии были организованы лагеря по
подготовке боевиков и террористов от Судана до Афганистана. Известно, что
он был причастен к жесточайшему террору исламистов в Алжире, попыткам
взрыва торгового центра в Нью-Йорке и стадиона в Лондоне. ФБР утверждает,
что он готовил покушение на Билла Клинтона, а по данным узбекских
спецслужб был причастен к покушению на президента Узбекистана Ислама
Каримова 16 февраля 1999 года. Война в Чечне и дестабилизация положения в
Узбекистане (и Киргизстане) -- составные части плана бен Ладена для
прорыва талибов в Ферганскую долину и образования мощнейшего плацдарма на
юге против России.
9 июня 1999 года бен Ладен выступил по всеарабской радиостанции с новым
программным заявлением против США ("главный враг, которого можно и должно
сокрушить в ближайшее время"), сказав о России, что "эта страна
устойчива
и ее пока можно оставить в покое", -- как выяснилось менее чем через два
месяца, это была дезинформация перед нападением исламистких радикалов на
Дагестан.
7 августа в российских СМИ появились первые сообщения о проникновении
банд Басаева и Хаттаба в Дагестан. Началась "вторая чеченская
война"...
В "Вечернем Петербурге" от 7 августа 1999 года, в разделе еженедельных

прогнозов, составляемых автором этом статьи, можно было прочитать: "Мы
скоро услышим о террористе N1 Осама бен Ладене. Вообще наступает время
больших неожиданностей". 9 августа Б.Ельцин отправляет в отставку
премьера С.Степашина, назначает на его место В.Путина и объявляет нового
премьера своим преемником. Через несколько дней Путин заявляет о том, что
именно бен Ладен спонсировал вторжение боевиков в Дагестан...
Осама бен Ладен попал в поле внимания автора этой статьи в июне-июле 1999
года, -- сейчас уже не помню, по какой причине. Помню, что, построив его
гороскоп рождения, я сразу обратил внимание на то, что в начале августа
можно ждать резкой активизации этого главного террориста, причем именно в
отношении России. Вообще надо сказать, что его гороскоп -- классический
для организатора террористических акций. Не буду утомлять читателя
астрологическими терминами. Говорят: родился под счастливой (или
несчастливой) звездой. Скажу только про эти самые звезды. Над главными
планетами его гороскопа стоят три звезды: Антарес (альфа Скорпиона), Хара
(альфа Гончих Псов) и Альдхафера (Грива Льва). Все три звезды бен Ладена -
- очень "злые", все три связаны с жестокостью и преступлениями.
Астрологи
считают, что Альдфахера дает склонность к насилию и изобретательность в
преступлениях; ее "девиз" -- "через насилие -- к победе".
Звезда Хара --
также связана с преступностью, всепоглощающей злобой и ненавистью,
попаданием под власть чрезвычайных обстоятельств, с черной магией. Но
самая страшная звезда его рождения -- Антарес. П.П.Глоба считает ее самой
сильной звездой черной магии и сатанизма, главным проводником "мирового
зла". Западные астрологи менее склонны оперировать такими понятиями, но и
они отмечают, что Антарес формирует "людей без предрассудков, способных
стать очень известными и богатыми, но склонных при этом к саморазрушению
и буйству". Звезды в гороскопах рождения могут быть "включены"
более или
менее сильно. Антарес в гороскопе бен Ладена "включен" максимально, на

100% -- сильнее не бывает!
Анализ карты его рождения позволяет предсказывать, более-менее точно,
периоды его активизации. В "Вечернем Петербурге" в конце августа
прошлого
года в той же рубрике "Будь что будет" был опубликован мой прогноз о
том,
что в середине сентября можно ожидать крупные террористические акты. 9 и
13 сентября произошли трагические события на улице Гурьянова и на
Каширском шоссе... Теперь, 8 августа, новая трагедия -- в подземном
переходе на Пушкинской площади в Москве. В прогнозах на эту неделю было
сказано об опасности "агрессии до фанатизма", о жестких выступлениях
политических лидеров, хотя на этот раз сам тер. акт и не был предсказан.
И все же, анализируя гороскоп бен Ладена на эти дни, мы можем теперь
уверенно утверждать, что следы новой трагедии опять ведут к нему --
именно 8 августа в его гороскопе было так называемое "возвращение
Марса" -
- термин, говорящий сам за себя.
Когда можно ждать новых тер. актов? По крайней мере те, которые могут
быть связаны с его деятельностью, могут произойти около 25 августа, около
15 сентября и затем около 27 октября этого года. Правда, делая подобные
прогнозы, хочется все же ошибиться - не в дате, а в самой возможности
новых трагедий.
10 августа 2000 года

Copyright © 2000, Борис Романов
16487 посетителей с 29 августа 2000 года
Из них 572 на этой неделе, включая 37 сегодня



Тема Re: DMTF [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 25.10.01 16:31



Да бе! Аз го знам този стих Някъде тълкуват ли "Световната градина при големия Нов град... ще бъде сграбчена и хвърлена в лина, принудена да пие отровена със сяра вода...? Май от 10 центурия беше.
И сериозно, в том ! се говори за биологична атака???
Дай ми имената на контактьорите, че потърся в нета нещо... Има форуми за предсказания, може и да ги знаят!

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: DMTF [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 26.10.01 18:39



Разбира се че пише за биологичната атака,нали затова го цитирах,даже се загатва от коя страна идват биооръжията.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 29.10.01 08:48



В някой от цитатите се говореше за земетресение в Лос Анджелис, Коринт и Ефес. Във Ефес вече стана1999 г., а във петък съобщиха за земетресение в Коринт и в Ню Йорк. Цитиран ли е точно Лос Анджелис и за разрушително земетресение ли става дума? Моля ако имаш възможност извади цитатите за това.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 29.10.01 18:20



Споменаваше се за 3 района в САЩ които образуват триъгълник.Мисля че бяха Калифорния,Лос Анжелис,Лас Вегас или нещо подобно,там се очаквало опустошително земетресение.Ако не забравя ще проверя.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 30.10.01 00:26



Нещо, което само американци от тълкувачите са свързвали с ЛА -
IX. 83.
Sol vingt de Taurus si fort terre trembler,
Le grand theatre remply ruinera,
L'air, ciel & terre obscurcir & troubler,
Lors l'infidele Dieu & saincts voguera
Слънцето на 20 (градуса)от телеца земята толкова силно ще трепери,
Големия театър, пълен, ще бъде разрушен,
въздухът,небето и земята ще потъмнеят и се замъглят,
тогава неверникът ще призове Биога о светиите.
Има и един друг за градът с кухи планини и море от кристали - ще бъде сполетян от ураган. Но Лос Анжелиз не е конкретизиран според мен, би могло да става дума за някой голям театър в европейски град, разрушен опо време на представление(Ковънт Гардън, Комеди франсез....)

Има и друг:
VI. 100.
Fille de l'Aure, asyle du mal sain,
O? jusqu'au ciel se void l'amphitheatre,
Prodige veu, ton mal est fort prochain,
Seras captive, & des fois plus de quatre

VI. 100.
Fille de l'Aure, asyle du mal sain,
O? jusqu'au ciel se void l'amphitheatre,
Prodige veu, ton mal est fort prochain,
Seras captive, & des fois plus de quatre

Дъще на златото, подслонила нездравото, дето се издига до небето амфитеатъра,чудо ще бъде видяно, твоята беда е блиска - пленена ще бъдеш повече от 4 пъти.
Нямам представа кой град е имал предвид.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 30.10.01 08:12



Наблюдавам едно на пръв поглед "съвпадение". Навсякъде,където стане конфликт, неминуемо има и земетресение. По време на войната в Босна,в Югославия, после в Македония, в Чечня, в Косово, в Афганистан, в Ню Йорк. Като че ли земята реагира незабавно на омразата и на военните действия.



Тема Естествено че реагира ... [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 30.10.01 10:44



... земните пластове от съседните страни и те искат да гледат сеира и се придвижват в посока на войната



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 30.10.01 10:47



Ако нещо лошо може да се случи, то все някога ще се случи (из Законите на Мърфи)

Все някога там ще има земетресение, но никой не ти казва кога



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 30.10.01 12:01



Аз не вярвам в Законите на Мърфи, гледам само фактите, които са очебиещо очевадни. Та в Ню Йорк не е имало земетресение от 1818 г.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)





Кога имаше земетресение в Ню Йорк,май му е рано,виж какво пише в 1-ви том 229 стр.
Д:Същото каза и преди -че трите оформят триъгълник.Освен това спомена ,че ще има земетресение в Ню Йорк сити.
Б:Да,то ще е част от много по драстични земни промени,които ще се случат по късно.
Д:тези в Калифорния ли ще се случат най-напред?
Б: Да,те са по близо до естествения ход на нещата.А после и местата ,където по принцип не трябва да има земетресения..........



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 30.10.01 14:53



В новините на 24.10. казаха,че в този ден е имало две земетресения- едно в Коринт/забележи,казаха Коринт, а не Гърция / и друго в Ню Йорк - 2,9 по скалата на Рихтер. Предизвикало само паника и счупени прозорци. Но забележителното е, че
там не е сеизмична зона и от 1818 г. не е ставало земетресение. Ненапразно те попитах и дали се споменава за земетресение в Афганистан. В деня на първата атака и там стана земетресение в планината Хиндукуш, което беше предсказано от Мая Попова във вестник "Труд" една седмица преди да се случи. Мая Попова е тази дето чрез болки в разни части на тялото си предсказва земетресения.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 30.10.01 15:13



Ами сигурно неслучайно е споменат и Ню Йорк в книгата,макар че щом казваш там не е земетръсна зона.За Афганистан не е споменато.
Според мен следващото голямо земетресение ще е в Калифорния или Лос...или Лас....нещо такова пишеше .Другите големи земетресения за които пише в книгата вече са се случили.Това е земетресението в Армения през незнам коя година и земетресението в Измир през 1999.

И докато продължава и се разширява войната всички най лоши предсказания ще се случат...те вече почнаха.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 30.10.01 15:18



Градът от кристали са градовете с небостъргачи и многобройни прозорци като кристали,може да проверя за този случай.



Тема Законите на Мърфи [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 31.10.01 11:39



Законите на Мърфи не са научни факти, а хумористична книжка. Въпреки това са много повече за вярване, отколкото Нострадамус.
Част от законите са базирани на напълно верни твърдения, но формулирани, така че да звучат възможно най-песимистично (както за чашата с вода, дали е наполовина пълна или наполовина празна).
Закона, който цитирах е именно от тези. Ако нещо лошо може да се случи, то непременно някога ще се случи, също така вярно, както и за нещо добро.
http://www.krank.8k.com/murfy.htm#1 - иди и почети малко, ако не друго поне е весело

Като става дума за факти - има си карти със зоните на изместване на континентите и там много точно са показани местата на които е най-вероятно да има голямо земетресение. Ако Ню Йорк не е в такава зона може и още 1000 години да има само съвсем слаби земетресения. А може и да ги разтресе дори и днес, още никой било то учен или гадател не е успявал да предскаже точния час и място на земетресение.

Cлoжнитe пpoблeми имaт пpocти и лecни зa paзбиpaнe гpeшни oтгoвopи
Зa дa изчиcтитe нeщo, тpябвa дa измъpcитe дpугo нeщo
Bинaги мoжe дa нaмepитe тoвa, кoeтo нe тъpcитe
Heвъзмoжнo e oптимиcтът дa бъдe пpиятнo изнeнaдaн
Koмпютpитe ca нeнaдeждни, нo xopaтa - oщe пoвeчe.
Bcякa cиcтeмa, кoятo зaвиcи oт нaдeжднocттa нa чoвeкa, e нeнaдeжднa.
Hepeгиcтpиpaнитe гpeшки зa paзликa oт peгиcтpиpaнитe ca бeзкpaйни пo кoличecтвo
...



Тема Re: Законите на Мърфи [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 31.10.01 12:55



А можеш ли да отговориш защо в книгата не пише за терористична атака примерно в Москва ами пише за Ню Йорк и т.н.или за теб е случайно съвпадение?



Тема Re: Законите на Мърфи [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 31.10.01 13:25



Чела съм Законите на Мърфи и затова с чувство за хумор ти заявих, че не вярвам в тях/защото по природа съм оптимист и обикновено виждам чашата по-пълна отколкото е/, а във фактите. Също толкова приятна за четене е и Принципът на Питър. Но що се отнася до Нострадамус тук и дума за забавление не може да става. Обърни внимание на точността - книжката Разговори с Нострадамус излиза през 1992 г., става дума не за произволни тълкувания , а за лични разяснения на Нострадамус/ звучи налудничаво за този, който не вярва в друг вид съществуване освен в материалното/, но до момента фактите го потвърждават.



Тема Are stiga ve4e:-( [re: Дaф]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 31.10.01 13:57



"...книжката Разговори с Нострадамус ..."
"...за лични разяснения на Нострадамус..."

Е айде стига глупости вече де. Как можете с лека ръка да приемате думите на контактьори?
Тука стана на детска градина направо. Стиге вече с Нострадамус, достатъчно "факти" цитирахте

:: No one lives forever ::


Тема Re: Are stiga ve4e:-( [re: SEAL]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 31.10.01 14:15



"Леката ръка" - цитатът за бомбардировките на Ню Йорк и директното посочване на Пентагона

- един вирус- две форми на болест

- земетресение в Ню Йорк

, а детската градина е на 38 г.



Тема Re: Законите на Мърфи [re: DTMF]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 31.10.01 14:24



Тълкуванията са доста неясни и май до тук от твоите и на Изпитана мярка постинги видях, че само е загатнато за това, да не говорим за абсолютната липса на дати. Ако е знаел толкова, защо поне една дата не е казал. Може би защото хората ще я чакат и тя ще бъде края на вярата в неговите пророчества ... както и да е, но определено ще трябва да се сетя на 7 май да пусна някой постинг

А за Москва - там също си имаше атентати, само че нямаше нещо толкова грандиозно, а и руснаците по принцип не вдигат толкова врява при подобни случаи.

Всеки се нуждае да вярва в нещо ... аз вярвам в следващата бира



Тема Въх [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 31.10.01 14:28



Сериозна възраст за детска градина

А защо не са те пуснали нагоре



Тема Re: Законите на Мърфи [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 31.10.01 14:34



Някъде назад бях пуснал и друго. 1992 е хубава дата, ама като става въпрос за ранни издания 1979 ми звучи по-добре - тогава беше правен филма. Нищо от него до наши дни не се е сбъднало ... но пък явно тогава са успели някак си да подберат само грешните предсказания.

Зaкoни нa Дънлoп пo физикa:
1. Фaктът e изкpиcтaлизиpaлo мнeниe.
2. Фaктитe мoгaт дa бъдaт oтcлaбeни пpи виcoкa тeмпepaтуpa и нaлягaнe.
3. Иcтинaтa e eлacтичнa.



Тема Де е Антракса [re: Изпитaнa мapka]
Автор pencil (Нерегистриран)
Публикувано 31.10.01 18:09



Абе не открихте ли нещо за антракса при Нострадамус?



Тема Re: Де е Антракса [re: pencil]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 01.11.01 00:04



Да, той пише за "чума", "зарази", "глад и мор вследствие на изкуствен прах"
М/у другото недвусмислено е посочил чумата, покосила Англия, две години след обезглавяването на английския крал Чарлз н'ам кой си, през 1658 год и големия Лондонски пожар 6 години след "несправедливото осъждане на смърт на праведния крал на Англия".
Силно се надявам нищо да не е познал за нашето време!

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Естествено че реагира ... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнra мapka (позната)
Публикувано 01.11.01 00:09



Сладур! Много ми хареса това за любопитството на земните пластове

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Естествено че реагира ... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 01.11.01 10:33



По отношение на пластовете от съседните страни съвсем точно е упоменато - Ефес /Турция/ и Коринт/Гърция/



Тема Re: Are stiga ve4e:-( [re: Дaф]
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано 01.11.01 12:50



Сигурен ли си, че е "леката ръка", а не "леката жена"?
Щого да знаеш една лека жена що поразии може да сътвори в Белия

:: No one lives forever ::


Тема Re: Законите на Мърфи [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 01.11.01 13:06



Датите са концентрирани в 1999г и сега.За точния час на следващото земетресение питай онази жена дето ги усеща с тялото си мястото вече е известно.



Тема Re: Де е Антракса [re: Изпитaнa мapka]
Автор Smile (Нерегистриран)
Публикувано 01.11.01 21:00



Hey, Izpitana Marka, mojesh li da mi izpratish na e-maila kakvoto imash ot nostradamus?.Ste di bada mnogo blagodarna.
smile2u_85014@yahoo.com



Тема Re: Де е Антракса [re: Smile]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 02.11.01 01:13



Ami az imam wsi4ko ot Nostradamus. }e ti pratq nqkoi neshta, s prevod, zashtoto neznam dali razbirash starofrenski.

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Re: Законите на Мърфи [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 02.11.01 01:46



Те това е загатване и половина! През 16 век да загатваш, че "световната градина" при "Големия Нов град" дето има по пътя си "кухи планини" ще бъде срината чрез "машинация от летящ огън" ! От 16 век да напишеш това! Или искаш Нострадамус да е написал: Самолети на Amerikan Airlines ще се забият в двата небостъргача на WTC в New York , а номерата на полетите им ще бъдат 911, 33 и н'ам колко си! Е, Тома неверни, ами то толкова е могъл човекът!
Впрочем той е писал много, а ние пишем малко от неговите катрени. Грешката може да е наша, не на Нострадамус.
(Всичко в кавичките е цитат едно към едно)

Всичко тече, всичко се мени!

Тема Онази жена ... [re: DTMF]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 02.11.01 10:05



... дето ги усеща с тялото си, коя ли част от него е определила за България
Може би средния пръст на левия крак



Тема Именно това е трябвало да каже [re: Изпитaнa мapka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 02.11.01 10:16



Повечето от машините, за които е писал Жул Верн в своите разкази вече съществуват ... е не е живял през 16-ти век и по негово време, ако кажеш за пътуване до Луната няма да те изгорят на клада, ама ще те изгледат с онзи поглед пазен за луди жаби



Тема Re: Онази жена ... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 05.11.01 09:29



Онази жена доста точно предсказва засега. Дори е викана няколко пъти
в Българския сеизмологичен център. И сеизмолозите казват, че "това не може да бъде", но тя познава. Тъй като си доста интелигентно момче сигурно освен законите на Мърфи си чел и някои индиански книги. Как според теб индианците са предусещали приближаването на големи стада животни или природни бедствия освен със свръхсетивност? А ти малко приличаш на шопа, който гледал, гледал в Зоологическата градина жирафа и накрая казал "Те такова животно нема". А какво ще кажеш за урагана, който наближава Куба и
е със сила, която несе е проявявала от 50 години досега?



Тема Ще си ги стигне ... [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 05.11.01 18:13



... ако вече не го е направил, не съм гледал последните новини. Всяко нещотрябва все някога да се случи за пръв път.
Има една малка разлика между мен и оня шоп, той не е вярвал на очите си, аз не вярвам на теб
Кажи ми за кога и къде тя е предсказала следващото земетресение и ще говорим на деня след тази дата, пък може и да призная съществуването на жирафа.

За индианците не съм чел нищо повече от развлекателни книжки, дори по Дискавъри не съм гледал за шаманите им. А бизони които мигрират по един и същ начин всяка година не е много трудно да се каже кога ще дойдат.


Питали шамана студена ли ще е зимата. Оня си пуснал радиото, чул прогнозата за много студена зима и им казал. След това индианците отишли и секли много дърва за огрев ... зимата обаче била топла.
След като това се повторило още две години шамана взел, че се обадил на синоптика дето прави прогнозата и го питал:
- Абе ти как определяш дали зимата ще е топла или студена?
- Ами гледам индианците дали секат много дърва ...



Тема Re: Онази жена ... [re: Дaф]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 06.11.01 09:03



Когато за първи път прочетох за нея си умрях от смях и си поставих за цел да следя. Няма да ти цитирам всички попадения, но последното беше в Афганистан. Седмица преди да се случи има публикация във в. "Труд".



Тема Re: Онази жена ... [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 06.11.01 10:13



Е след като я следиш, предполагам ще можеш да ми пуснеш един постинг за следващото предсказание. Да се надяваме, че до тогава няма да съм се оттегчил прекалено много от тоя клуб.

"Ръка да види, око да пипне" ... ъъъ, май не беше точно така



Тема Re: Онази жена ... [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 06.11.01 20:59



А аз когато за първи път я прочетох,бях шокиран като песимист който отива за първи път при Ванга,усещането е същото.Особено като прочетеш за Ню Иорк,Пентагона,биологичната зараза,изборите в САЩ през 1999 или беше 2000.



Тема Re: Онази жена ... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 06.11.01 21:01



Следващата стъпка е замесването на целия свят във войната,то вече не е трудно да се предскаже след като и новините го потвърждьват



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 07.11.01 22:04



Това да не е според някое друго летоброене?
Във филмът го дадоха, че е покръстен евреин.

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 07.11.01 22:07



Ясер Арафат не беше ли получил вече или само го номинираха?

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: SEAL]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 07.11.01 22:19



Какво ще стане ако попаднеш в миналото и убиеш пра-дядо си?

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Изпитaнa мapka]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 07.11.01 22:39



Достатъчно е да сметнеш поправката на Грегорианскиат календар и месеца става 7-ми.

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 07.11.01 23:53



А казано ли е, че земетресението в Калифорния ще е след атентатите? Щото и там имаше голямо такова през 80-те или началото на 90-те години.

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дpyrият]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 08.11.01 19:12



Вероятно става въпрос за след атентатите,защото пише че земетресението ще е много опустошително, а такова досега не е имало.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 09.11.01 02:38



То, онова в Калифорния си беше бая опустошително.
Още го дават по "Дискавъри"...

Това е само форум!

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дpyrият]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 10.11.01 17:19



Ами книгата е писана около 1990,за това мисля че въпросното земетресение предстои да се случи в близките 5-10 години.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 12.11.01 08:39



Слуша ли новините в събота? О.Б.Ладен призна, че разполага с ядрено оръжие и няма да се поколебае да го използва, в случай,че срещу него бъде използвано такова.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 12.11.01 11:17



Америка няма да използва ядрено оръжие, защото това ще е края на подкрепата на Европа. Даже още повече, цяла Европа ще настръхне срещу това, да не говорим за Русия и останалия арабски свят.

А ако оня тъпан имаше ядрено оръжие нямаше да си играе със самолети, много по-ефективно и по-лесно щеше да е да се вкара една яхта с ядрена бомба в някое пристанище на Манхатън ... после минимум 2-3 км пълно разрушение.

http://www.krank.8k.com/humour.htm
Това си струва

Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 12.11.01 15:06



Вчера в новинитв съобщиха, че в изявление О.Б.Ладен е признал, че разполага с Ядрено оръжие, което ще използва в случай, че САЩ използват такова срещу него.



Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 13.11.01 08:09



Какво ще кажеш за падналия самолет? Извади някой от бисерите на Мърфи или нещо от свръхрационалното си мислене . Може би ще ми цитираш Париж - някоя си година и Конкорда.



Тема И кво като е паднал?!? [re: Дaф]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 13.11.01 09:57



Падат от време на време, случва се и в най-добрите семейства.
Спора ни беше за предсказания, а това никой май не го беше предсказал. Освен това още не се знае причината. Вземайки предвид падащите части, измежду които и единия двигател, май не е било много терористично падането и на самия самолет.
А като искаш Мърфи няма проблеми:

Пъpви зaкoн нa Джoнcън:
Пpибopитe винaги ce пoвpeждaт в нaй-нeпoдxoдящoтo вpeмe.

Зaкoн нa Шмид:
Aкo бъpникaтe нeщo достатъчно дългo вpeмe, тo щe ce счупи.

Aкcиoмa нa Kaн:
Cлeд кaтo вcичкo ce пoвpeди - прочeтeтe инcтpукциитe.

Допълнение:
...те ще ви кажат как сте го скапали.

Зaкoн нa Kупъp:
Bcякa мaшинa мoжe дa издъpжи oщe мaлкo.

Зaкoн нa Джeнкинcън:
Bce някoгa мaшинaтa щe cпpe.

http://www.krank.8k.com/humour.htm
Това си струва

Тема Re: И кво като е паднал?!? [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 13.11.01 10:40



По повод предсказанията Нострадамус казва, че от многото други катаклизми ще спрат да ни правят впечатление паднали самолети с по сто пътника.



Тема Re: И кво като е паднал?!? [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 13.11.01 21:57



Това с Ню Йорк е само началото и предполагам още не е свършило защото цитирах само първите 2 реда от куплета
317 стр. 1-ви том:
Небето ще гори на 45 градуса,
огън наближава великия нов град......


Б:Една държава от другата страна на конфликта ще изстреля бомба към Ню Йорк.Тя ще бъде забелязана в небето и ще я наблюдават как се приближава....
Казва,че в този момент някой от бомбите ще удрят Ню Йорк,други ще бъдат отклонени.....Точно тази бомба ще се взриви предварително по пътя си....




,доколкото си спомням пише и за атентати в Испания,Франция,Италия.
Не е задължително точно Бин Ладен да има ядрено оръжие,идеята е някоя от мюсюлманските държави да започне първа и да се въвлекат възможно повече страни във войната.Западът ще се намеси уж да спре войната,а


Тема Има още много, но...нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-...)
Публикувано17.11.01 19:53



... ограничението за обем не ми позволява да го пусна накуп.

Това горе е от "Терористична атака срещу САЩ" и е само една малка част от многото теми.

Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!


Тема Re: *Нострадамус*нови [re: Дpyrият]  
Авторбpeй! (Нерегистриран)
Публикувано18.11.01 01:32



Аре давай го това останалото.



Тема Re: Има още много, но...нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано19.11.01 00:45



В предният постинг не остана място затова сега цитирам пълният текст и останалата част от страницата...

И така:




Тема Re: И кво като е паднал?!? [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 13.11.01 21:57



Това с Ню Йорк е само началото и предполагам още не е свършило защото цитирах само първите 2 реда от куплета
317 стр. 1-ви том:
Небето ще гори на 45 градуса,
огън наближава великия нов град......


Б:Една държава от другата страна на конфликта ще изстреля бомба към Ню Йорк.Тя ще бъде забелязана в небето и ще я наблюдават как се приближава....
Казва,че в този момент някой от бомбите ще удрят Ню Йорк,други ще бъдат отклонени.....Точно тази бомба ще се взриви предварително по пътя си....




,доколкото си спомням пише и за атентати в Испания,Франция,Италия.
Не е задължително точно Бин Ладен да има ядрено оръжие,идеята е някоя от мюсюлманските държави да започне първа и да се въвлекат възможно повече страни във войната.Западът ще се намеси уж да спре войната,а мюсюлманите ще си го изкарат на Европа ......В книгата са описани бъдещите военни действия-изреждат се страните от където ще преминават войските.....
Редактирано от DTMF на 13.11.01 22:01.


Тема Re: Пак НОСТРАДАМУС [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 13.11.01 22:07



Ами това е идеята-целият свят да настръхне,в книгата пише че ООН ще се разпадне!



Тема Re: И кво като е паднал?!? [re: DTMF]
Автор Дaф (Нерегистриран)
Публикувано 14.11.01 09:30



Доколкото разбрах - пише, че най засегната от конфликта ще бъде Италия. Въпреки първоначалните си изявления Берлускони един от първите въвлече страната си в конфликта. Виж нещо повече за Италия.



Тема Неприятно но факт [re: DTMF]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 14.11.01 09:31



ООН вече е пред разпад, след като взема решенията си, така че да се нагоди към вече създалата се обстановка. Скори не само американците, но и останалите няма да се интересуват от мнението на ООН.

http://www.krank.8k.com/humour.htm
Това си струва

Тема Re: И кво като е паднал?!? [re: Дaф]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 14.11.01 17:04



Доколкото си спомням пишеше много за ватикана,за църквата,за покушение над папата,че наяве ще излязат документи за истинската история на Христос и църквата,за трудовете на Леонардо Да-Винчи.
А това че Италия ще пострада най-много се отнасяше само за една случка,говори се за цяла западна Европа.



Тема Подкрепа? [re: DTMF]
Автор Дpyrият (Умерено про-...)

Публикувано 16.11.01 23:17



Ето ТУК. (Става въпрос за настоящата страница)
Ако ти харсва идеята, де.

Това е само форум!

Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!


Тема Я да видим по простият начин...нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано19.11.01 23:08



.... дали ще стане...




Тема Пак Нострадамус
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 23.10.01 01:51



специално за HTML:попадна ми книгата на някой си Ж.Х.Бренан, издадена през 1992, преведена от Лидия Цекова -Маринова през 1999. "Видения от бъдещето"
Цитирам:
"Центурия 6та, катрен 34:
Огнената летяща машина
ще създаде тревоги на Великия водач
Вътре ще има такава разруха,
в отчаяние ще бъдат изоставените"
Макар значението на този стих да е доста ясно, не достигат подробности за да се определи някоя страна или време. Включих го зарад недвусмисления първи стих, който веднага ни свързва със съвремието - пише авторът.
Той предполага, че може и да касае Хинденбург- дирижабъл, създаден в Германия през 1936 год.
Би могло да се отнася и за Челинджър. А би могло и за 11.9 - говори се за Великия водач.
Забележителното е, че Нострадамус е видял"летящи машини" от своя 16 век, но всъщност точното значение е: Мащинацията на летящия огън", - "De feu volant la machination".
Машината си е машина, дори у Нострадамус, а машинацията - машинация.
Така тълкуването става още по-многоаспектно, но сега разбираш ли защо НЕ ИСКАМЕ да го разберем предварително?
Защото го нагаждаме към нашите очаквания.

Всичко тече, всичко се мени!

Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!


Тема Можело значи...нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано19.11.01 23:31



Тема Re: Недей тъй бе! [re: Изпитaнa мapka]
Автор Topepo (дон)
Публикувано 12.10.01 18:30



Наистина успяхте да ме учудите. Че то, преди година и половина - две, толкова шум и тупурдия се вдигаше, по повод предстоящия свършек на света....
От друга страна, клуба не е място за пространни лекции по въпроса. Още повече, че са набъркани много автори и цяла серия науки - геология и тектоника, теория на устойчивостта от математиката, астрономия, екология и т.н. И си става дума за съвсем СЕРИОЗНИ и общо известни неща и явления....
С две приказки, поради: 1) Дрейфа на континентите 2) Интензивно протичащото разтапяне на полярните шапки 3) Други фактори, част от които вероятно въобще не ми идват наум в момента - примерно, недоизяснени процеси в мантията и движения на ядрото на Земята
- протича интензивно ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯНЕ на огромни маси вода, полуразтопен и твърд скален материал и т.н. около оста на въртене на Земята. С което се компрометира устойчивостта на самото въртене....
Става така, че относително СЛАБО външно въздействие може да се окаже ФАТАЛНО за устойчивостта на системата. Иначе казано, Земята просто може да се прекатури, като ще заеме нова устойчива позиция - сиреч, сама ще си избере нова ос, около която да се върти устойчиво. Без да ИЗЛИЗА от сегашната си орбита...
И сме НАПЪЛНО безсилни да попречим с каквото и да било.....
Това се е случвало много пъти, през петте милиарда години геоложка история, която е известна и изследвана, и сигурно още толкова, за които не се знае нищо. Примерно, една статия, която ми попадна наскоро, доказваше, чрез палеомагнитни изследвания, че през някоя от предишните епохи (не помня - някъде из палеозоя ли беше?) северните географски и магнитен полюси са били някъде из днешна Индонезия....
Освен това, доколкото съм чувал, според някои вавилонски хроники, когато потопа приключил, водите се изтеглили и плътните облаци се разпръснали, се оказало, че Слънцето изгрява от СЪВСЕМ ДРУГА страна....
Около публикациите преди година и половина имаше и такива подробности - цитирам по памет - тропическте джунгли щели да се преместят в днешен Сибир и Северна Канада, Африка щяла да заеме сегашното място на Антарктида и т.н. България щяла да остане в умерения пояс, но на Южното полукълбо. Но повтарям, тия неща ги цитирам само по памет. Морското ниво се повишава с няколкостотин метра - дали ще спадне, и докъде- не се знае... Имаше и КАРТИ, на които всички това беше и очертано - явно с голяма доза фантазия.
И последно - датата се посочваше 5 - 7 май 2001 г. защото около тази дата планетите се бяха подредили в една линия зад Слънцето, като сумарното им притегляне върху Земята беше максимално възможното. И имаше вероятност този импулс да ни преобърне. Е, слава Богу, освен серия тежки земетресения, и редица други катаклизми, най сериозното се размина...
Постинга стана дълъг - дано го прочетат поне двама трима........
Чао до понеделник.






Тема Re: za milichkiq mi futbi [re: futbi]
Автор __SpOO__ (Нерегистриран)
Публикувано 12.10.01 21:41



Greshka!

Ti ne si typ,ti si s otricatelno IQ dear.






Тема Re: Недей тъй бе! [re: Topepo]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 12.10.01 22:56



Да, ама аз не ги четох, защото не вярвам на жълта преса и по начало съм оптимист. Такива чак катаклизми, де да знам. Общо взето всичко някога се разрушава, но постепенно- вселената си има свои закони и за всичко се иска време, тъй мисля.

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: SpOO [re: __SpOO__]
Автор futbi (Нерегистриран)
Публикувано 13.10.01 05:19



Abe skoro shte se vrashtam v Bg. i ako iskash da se vidim..Da se zapoznaem i da vidim dali naistina sam s otricatelno IQ. Shte se zapoznaem shte pogovorim kato civilizovani hora i shte si napravim zakluchenia :))) Stava li ?






Тема Всичко е възможно ... [re: DTMF]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 15.10.01 10:48



... дори жаба да литне ... стига щъркела да я носи






Тема Re: Уви, уви.... [re: DTMF]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 15.10.01 10:51



Ами хубаво, ама аз не съм от тези, които вярват, че разположението на планетите е взривило първата ядрене бомба. А пък сгрешените предсказания превръщат и съмняващите се в скаптици.

Ами на царя му изтичат 800-те дена тогава ... дали ще ни оправи или ще се оправим като го изгоним, рано е да се каже






Тема Re: Недей тъй бе! [re: Topepo]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 15.10.01 11:07



Е аз го прочетох ... макар и чак в понеделник

Публикации се правят от всякакви псевдо научни светила, а когато става дума за апокалиптични събития те се раздуват страшно много и от жълтата преса. Факт е, че аз който се интересувам от подобни неща явно съм пропуснал олелията, значи не е била чак толкова голяма.
Науката ни още не е на необходимото ниво за да изчисли подобни катаклизми. Планетите оказват твърде малко влияние, истинската сила е Слънцето, един по-сериозен катализъм него може не само остта на Земята да обърне. Другия фактор, който е значително по-силен от планетите е Луната.
Топенето на полярните шапки е силно преувеличено, а що се отнася до процесите в мантията силно се съмнявам, че някой изобщо знае в детайлност какви са.

Факта е че през май (не е зле да се уточниш 2000 или 2001) не стана, също както се е оказало, че и геоцентричния модел не става.






Тема Re: Недей тъй бе! [re: Topepo]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 15.10.01 11:10



Всичко това съвпада точно с информацията от книгата "Разговори с Нострадамус"






Тема Re: Недей тъй бе! [re: DTMF]
Автор LSH (Нерегистриран)
Публикувано 15.10.01 12:48



...а има и уточнени две дати, за вероятното изместване на земната ос : или 6 февруари 2002 год. или през 2029 год./не е пред мен книгата и не помня точно месеца/...Дано това да не е вярно, защото после няма да можем да си коментираме, че и този път нещо не се е сбъднало






Тема Печатна грешка... [re: LSH]
Автор Topepo (дон)
Публикувано 15.10.01 15:57



В бързината да приключа, в петък съм допуснал печатна грешка - датата беше 5 - 7 май 2000 г, а не 2001 г.
Което, обаче, съпоставено със очертаващото се, според предишни постинги, закъснение от две години - навежда на съвсем определени размисли......

Редактирано от Topepo на 15.10.01 16:43.




Тема Re: Печатна грешка... [re: Topepo]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 15.10.01 19:39



Ето къде била ситуацията в момента- центурий 5-62 стр.115 3 том
Д:"Над скалите ще завали кръв"-символично или буквално?
Н:За мен това е кръвопролитие,експлозии от морето...
Н:Има голямо вълнение,трябва да се проведе голяма чистка в тази част на света.Ако човечеството иска да се развива,трябва да обедини усилията си.
Д:Като война ли го виждаш или като отделен инцидент?
Н:Като революция.Вълнение в една конкретна страна ,което се предава на другите.Започва бавно и се излива изведнъж.Всичко е в средния изток.



И все пак Буш е описан като диктатор-
Д: той ще настъпи зъл и неприятен,опозорен тиранин над Месопотамия.Освен това казва: Всички спечелени приятели на прелюбодейката.
У:Съюзниците ни
Д:"Земя ужасна черна на вид".Не звучи като добро описание на САЩ нали?
У:Казах ти че няма да искаш да го чуеш.Тази страна и настоящото правителство пораждат много от проблемите на света 3том 112 стр. 1992г.

Редактирано от DTMF на 15.10.01 19:40.




Тема Re: Недей тъй бе! [re: LSH]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 15.10.01 19:44



Да ,дано да не се случи нищо на 6.02.2002 че да се радват и скептиците






Тема Re: Уви, уви.... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор нekakвa (Нерегистриран)
Публикувано 15.10.01 19:53



Ха! Тогава Симеон ще стане първият цар в историята на човечеството гонен от една и съща държава два пъти!






Тема Re: Печатна грешка... [re: Topepo]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 16.10.01 09:35



Размисъла на който ме навежда е да ви поканя всички на по бира на 7 май 2002. Тогава ако остта се е размърдала, вероятността някой да може да дойде няма да е много голяма, ама пък ако не е, ще мога да употребя репликата "Видяхте ли, аз кво ви казвах"






Тема А ето ти и истината по въпроса [re: Fanta]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 16.10.01 14:45



Както съобщава информационната служба на НАСА в близко време е планирано да се проведе уникален експеримент под кодовото име "Deep Impact" - предумишлен сблъсък на космически апарат с комета.
Малък космически апарат с тегло около 350 кг ще бъде изстрелян през януари 2004г. в орбита, така че през юли 2005г. да се сблъска с кометата Tempel 1. Замисълът е непосредствено преди удара от апарата да се отдели камера и инфрачервен спектрометър. Камерата ще заснеме момента на сблъсък, а спектрометърът трябва да анализира парчетата от кометата. Стойността на проекта е 279 млн. долара.

http://libra.astro.bas.bg/~pi/astro/news/novini/juni2001/kometa_crash.html


Интересно как минало през няколко жълти издания това се превръща в опит за отклоняване на Земята в по-далечна орбита, използвайки за това комета.






Тема Re: Печатна грешка... [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 16.10.01 16:43



То ако е само за една гола бира изобщо да не идваме,бирата върви със скара






Тема Разговори с Нострадамус [re: Topepo]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 17.10.01 16:33



Антракс и в София-защо ли не се учудвам,Афганистанските бежанци дето търсят политическо убежище и Много обичали България да не дойдоха да пасат трева тук:
Според книгата те ще са облечени като селяни и никой няма да им обръща внимание(може да се тълкува и като бежанци)

Няма да се учудя ако утре посегнат и на АЕЦ "Козлодуй"






Тема Re: Разговори с Нострадамус [re: DTMF]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 23:50



Не, не се връзвай на глупостите с пакетите с антракс в Бг Как тълкуват тоя стих в книгата на Д.Кенън? В трети том го няма, знам стиха: Под стъпките на голямата лека конница ще извика съсипан големия полумесец. Воюващи ще слязат от планините,преоблечени като овчари, червени ручеи ще потекат - може би е за руско-турската война?/
Но искам да знам как го тълкуват контактьорите???

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: А ето ти и истината по въпроса [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 17.10.01 23:55



А бе. НАСА що не оставят кометата на мира? Нострадамус пише такива работи покрай тая "косата" звезда, или "брадата"звезда - на два пъти я споменава....

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Разговори с Нострадамус [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 18.10.01 09:06



Голяма лека конница-атомната мощ.
Воюващи ще слязат от планините преоблечени като овчари-това са бежанците,малцинствата на които са в западните ктрани и никои не им обръща внимание защото мислят че са безобидни.






Тема Щото им е интересно бе ! [re: Изпитaнa мapka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 18.10.01 10:30



Пък и утре някоя от тях ще се юрне насам и не е зле да се знае какво точно представлява и как ще и подействат няколко ядрени ракети






Тема Re: А ето ти и истината по въпроса [re: Изпитaнa мapka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 18.10.01 10:31



А пък за брадатата звезда ... ами току виж някоя брадясала






Тема Re: Разговори с Нострадамус [re: DTMF]
Автор LSH (Нерегистриран)
Публикувано 18.10.01 17:09



Е-е, DTMF, не изпадай във фобии. Все си мисля и надявам, че ние сме много дребни и риби и не предсталяваме интерес за международния тероризъм, но..."бай бабо да не ни среща мечка"... А колкото до поканата за бира на Ланс Линкс, ОК, приема се, да не забравиш до 7 май...






Тема Re: Разговори с Нострадамус [re: LSH]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 18.10.01 17:15



Такъв банкет забравя ли се,едвам го накарахме да почерпи



Редактирано от DTMF на 18.10.01 17:22.




Тема Da, da.. [re: Изпитaнa мapka]
Автор Privateer (Нерегистриран)
Публикувано 19.10.01 09:24



peperudata, koiato razmaha krile niakyde tam, v junglite na brazilia, i koeto v kraina smetka dovede do promiana v svetovnata istoria...






Тема A smisyla tuka e ... [re: futbi]
Автор Privateer (Нерегистриран)
Публикувано 19.10.01 09:28



"skoro se vryshtam ot chujbina"! Sirech ne sym koi da e, skoro se vryshtam ot chujbina, taka che niama kak da sym s otricatelno IQ.... Abe izobshto logikata na selianina..






Тема Re: Разговори с Нострадамус [re: LSH]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 19.10.01 09:31



Много е далеч, ама наистина ще се опитам да си го спомня

... само дето знам коя дата е само около нова година и около рожденния ми ден, път той е през март






Тема Ne be, ne se trevojime.. [re: Topepo]
Автор Privateer (Нерегистриран)
Публикувано 19.10.01 09:46



kato otchitame tova che ti opredeleno si lud, trevojime se edinstveno za tebe...






Тема Re: Da, da.. [re: Privateer]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 12:08



В такъв случай препоръчвам ти "И гръмна гръм" на Рей Бредбъри, може да видиш как се преобръща световната история зарад една смачкана пеперуда

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Ne be, ne se trevojime.. [re: Privateer]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 19.10.01 12:12



Като отчитаме, че още Ботев е казал"Свесните у нас считат за луди" и че това хич не се е променило до ден днешен, на Тореро едва ли ще му пропука от твоите квалификации....


Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Ne be, ne se trevojime.. [re: Изпитaнa мapka]
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)

Публикувано 19.10.01 12:30



Между другото вчера по новините казаха че е заплашена ядрена централа в САЩ, и това ще бъдат целите на терористите ако не могат да изстрелят собствени бомби

Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!


Тема Re: Можело значи...нови [re: Дpyrият]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано19.11.01 23:48



Тема Центурия V
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 00:10



katren 65 (Nostradamus)
"Внезапно дошла, уплахата ще е голяма,
от първенците аферата укрита:
и Дамата с факлата повече няма да бъде видяна,
малко по малко големите ще бъдат ядосани(или: покосени)

Тълкувайте си го.

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Центурия V [re: Изпитaнa мapka]
Автор SSTRlFE_FOR_VlCTORY (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:19



хихихихи
Дамата с факлата... нямам търпение.






Тема Re: Центурия V [re: Изпитaнa мapka]
Автор aмepиkaнka (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:30



Като те гледам май много се кефиш???- стандартна реакция на извратеняк!







Тема Re: Центурия V [re: aмepиkaнka]
Автор SSTRlFE_FOR_VlCTORY (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:37



Жените трябва да се научат да си затварят устите, особено ако са от страната на неограниченото зяпане с отворена уста.






Тема Re: Центурия V [re: SSTRlFE_FOR_VlCTORY]
Автор aмepиkaнka (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:42



Много тъпо......!!!!
Я си напрегни малко мозъчните клетки...,
ееееее не чак толкова де!Усра се!






Тема Re: Центурия V [re: aмepиkaнka]
Автор SSTRlFE_FOR_VlCTORY (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:43



Хахахах, ама ти вярно си била голяма селянка!






Тема Re: Центурия V [re: SSTRlFE_FOR_VlCTORY]
Автор aмepиkaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 00:51



С майка ти сме от едно село!!!






Тема Re: Центурия V [re: aмepиkaнkaтa]
Автор SSTRlFE_FOR_VlCTORY (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 01:01



АХХХХХХХХХАХАХАХАХХА
може, ама мама не ползва интернет






Тема Re: Центурия V [re: Изпитaнa мapka]
Автор KRASY (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 01:53



hajde da sprem veche s glupostite na Nostradamus , a?
ako procheta oshte edno tvoe mnenie, v koeto se govori za nego shte se ubedja napulno i do kraj , che trjabva da te slozat v MENTAL INSTITUTION!!!!!!!!!!






Тема Re: Центурия V [re: aмepиkaнka]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 02:15



Отново си в грешка. Кефя се на простотиите, от които ти се ядосваш. А се ядосвам на простотиите, от които други се кефят. Никаква словесна простотия не може да ме ядоса (включително от американки!Но когато простотиите преминават в дела, не се кефя.


Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Центурия V [re: KRASY]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 02:21



Е, не, ти ме уби! В Ментал Инститюшън, а защо не направо на кладата? По-просто и по-лесно е, пък и по-близо до Средновековието!
Само за пояснение: по-горе НЕ изказвам мнение, само цитирам
Още повече, че мнението ми по тоя катрен е неустановено все още.

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Центурия V [re: KRASY]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 04:15



Не искам да те дразня, но ако се вярва на Мишел дьо Нотр-Дам, известен като Нострадамус, Бин Ладен може би е във Франция, като трябва да е минал през Иран-Армения-Турция (може и да е пресякъл България) а може и да е някъде по пътя.
Така че МОЖЕ БИ не го търсят на правилното място американците(ако изобщо го търсят)

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Центурия V [re: Изпитaнa мapka]
Автор yщюьиa (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 05:29



По полека че свинаров ще вземе да чуе.






Тема Re: Центурия V - За амрикан гърл [re: aмepиkaнkaтa]
Автор yщюьиa (Нерегистриран)
Публикувано 09.10.01 05:32



Чудя се все пак, как вие амиранската гърла ще се определите - към дамата с факлата или към българските тучни ливади и надка караджова.
Моля побързайте, имате още два дни и половина.






Тема Re: Центурия V [re: KRASY]
Автор чoчи™ (една Българка)
Публикувано 09.10.01 08:59



Ама то не е задължително да се чете всичко, рожбо. Мненията / забележи - "мнения" / са по темички, която не ти харесва - прескачай я с мишленцето.






Тема Организирам женски бой, ще бъде интересно [re: aмepиkaнka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано 09.10.01 09:37



Участници SSTRlFE_FOR_VlCTORY и aмepиkaнka

Мога да ви докарам и Мата Космата






Тема Re: Нищо не е казал Нострадамус [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 18:23



за тероризма в дир.бг/клубс

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Всичко е казал Нострадамус [re: Изпитaнa мapka]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 09.10.01 23:51



ето, Грузия се бие с Абхазия... Само не ми е ясно как арабите ще се обединят с поляците... Или пък Polons да е анаграма на нещо друго, а да не значи Поляци?
а либийците щели да опустошават Испания , алжирците- Франция, н'ам кои си - Испания... Не мога да си го представя!

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: Центурия V [re: чoчи™]
Автор жтoaнвт (Нерегистриран)
Публикувано 10.10.01 00:12



И ти си ми една умница нещастна......






Тема Re: Центурия V [re: yщюьиa]
Автор Cвинapoв (Нерегистриран)
Публикувано 10.10.01 05:47



Какво да чуя?






Тема То това е вече минало [re: Изпитaнa мapka]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 10.10.01 09:56



Ами, че те вече са го направили, с колко е намаляла територията на една Франция например, след като колониите и са се освободили

Живота е вечен кръговрат ->




Тема Re: То това е вече минало [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 10.10.01 23:26



Центурия 5, катрен 55
От благополучна Арабска страна ще се роди един могъщ, от Мохамеданския закон, ще порази Испания, ще завладее Гренада, и повече, по морето, с лигурския народ.
Центурия 6, катрен 44:
Нощем край Нант Lyris ще се появи, морските действия ще предизвикат дъжда, в Арабския залив голямата нация ще достигне дъното, в саксония ще се роди чудовище от мечка и свиня.
Центурия 6, катрен 55:
От успокоения водач ще бъде изтръгнат отговора, арабския флот ще се появи, изведнъж ще се открие, Триполис, Chio , тия от Трапезон- водачът пленен, Черноморския град обезлюден
(кой ли е черноморския град? Кой е водачът?

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Re: То това е вече минало [re: Изпитaнa мapka]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 11.10.01 04:19



Според sixain 43 не след дълго друг подобен удар ще има не след дълго в Германия!

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Интерпретацията.. [re: Изпитaнa мapka]
Автор Topepo (дон)
Публикувано 11.10.01 13:17



Като се абстрахираме от всички ГЛУПОСТИ, които се леят и рисуват тука, остава един твърде сериозен въпрос.
Нострадамус, изглежда, НИКЪДЕ не дава поне приблизителни индикации, кое предсказание или видение, към кой период следва да се отнесе. И като се отчете и факта, че възможните години се простират и до 3700 - интерпретацията действително става много трудна. Така че, няма нищо чудно, че фактически, едва след като съответното събитие стане, ние го разпознаваме из стиховете му....






Тема Re: Интерпретацията.. [re: Topepo]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 11.10.01 15:42



Да, така е, само това дава известна надежда- че може някои събития да са много далеч във времето. На няколко места е посочил точните години, едното събитие е описано със спомената директно годината - 1727(Нострадамус е умрял през 1566) - и това е станало, при това в споменатия месец, другаде посочва други години-1580 и 1703 и отново всичко е съвпаднало. Интересно е споменаването на година 1999, месец юли, когато от небето ще слезе голям крал на страха, въплътил древния монголски вожд (Атила или Чингис хан по-скоро) - това или не е разтълкувано, или не е станало, или е сбъркал датата.
Изследователите му се ориентират по астрологическите съвпади, които често дава в катрените си, но аз от тях нищо не разбирам.
Надявах се с помощта на компютъра да установя някакъв код, според който е подредил отнасящите се до едно и също събитие предсказания (някаква прогресия, аритметична или нещо подобно) - но не би засега. Пък и след смъртта му на 2 пъти са ги пренареждали роднини и учени, и да е имало нещо такова, ще е трудно да се открие.
Долорес Кенън се справя най-добре засега, но има и други автори9вкл.българи) които са публикували свои търсения.

Всичко тече, всичко се мени!




Тема Разпознаваме или нагаждаме [re: Topepo]
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)

Публикувано 11.10.01 16:51



Нещата за които има дати са прекалено стари и не се знае дали не са фалшифицирани сега или още преди време, а другите май не се сбъдват много-много.






Тема Re: Разпознаваме или нагаждаме [re: Лaнc Линk - тaйният]
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано 12.10.01 16:41



Не всичко може да се фалшифицира, писанията на Нострадамус се пазят в световни библиотеки(това да не ти е досие на български кандидат -политик, световните архиви не са попадали в ръцете на комисията Андреев).
Катрен I, 18
"Поради галската несъгласуваност и небрежност
ще бъде отворен пътя на Мохамед,
С кръв ще се напои земята и морето на Сена,
пристанището ще се покрие с кораби."

I,73: "Франция, от 5 страни, поради небрежност, обсадена,
Тунис и Алгир разбунтувани зарад Персийците,
Леон, Севиля, Барселона паднали,
няма да остане народ във Венеция"

Това е станало. (Все още)...

Всичко тече, всичко се мени!

Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!


Тема Марката ми го прати (цитатът)нови [re: DTMF]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано21.11.01 00:59



"II. 40.
Un peu apres non point longue intervalle
Par mer & terre sera fait grand tumulte,
Beaucoup plus grande sera pugne navalle,
Feux, animaux, qui plus feront d'insulte.
Малко след това, не след дълго време,
По море и суша ще бъде направен голям смут,
Много по-голяма ще бъде морската …
Огньове,зверове,които ще нанесат повече вреда."

Малко след кое? Какво има в предна та центурия?



"II. 41.
La grand, estoille par sept jours bruslera.
Nu? fera deux Soleils apparoir,
Le gros mastin toute nuict hurlera,
Quand grand pontife changera de terroir.
Голямата звезда 7 нощи ще гори,
Облак ще направи да се появят 2 слънца,
Големия пес цяла нощ ще вие,
Когато големия жрец си смени леговището."


Има ли държава, която той да нарича "пес". Знам, че Русия е "мечка"... А "жрец" надали е папата. Все пак Нострадамус е бил католик, мисля, че не би го нарекъ така.
Дали да не очакваме нещо я на "Мир", я на някоя друга станция?



Животът е сУрав и кУрав ама требе 'а се дъвче!

Редактирано от Дpyrият на 21.11.01 01:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.