Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 24.06.24 
Кучета
   >> Немска овчарка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко години живее немската овчарканови  
АвторNikolov (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 02:18



Значи имам чистокръвна немска овчарка с паспорт родословие даже има и печат в ухото тутаировка , мъжко е родено през 1998 година , много е красив и на външен вид си е същия като малък в смисъл не е остарял пак като млад си седи козината и алл само малко брадата малко побеляла.
Та ме интересува колко горе доло живеят, знам че пумиярите може и до 15-17 год да искарат но за немската овчарка били до 12 мах.
Това означава ли че му остават само 2 год? ;(
Като го разхождам в гората винаги си тича със всичка сила , и все иска разходка, няма умаряне, дави и котките;) също и кучета(никой не го е бил досега) като го видят хора питат на 2,3 години ли е, а той на цели 10 .
И на 2 години като беше и сега като е на 10 си е същия, не е мръднал нито на цвят козина и квото и да е.
Винаги сме гледали чистокръвни немски овчарки с паспорт родословие но предишното се разболя от друга кучка от неизличима болест, и трябваше да го умъртвим на 8 год.
Затова сегашното почти не е правило секс:) само на 1 кучка съм го пускал преди години.
АКо някой може да отговори колко горе доло живеят
Живее перфектно всички го обичат, всеки ден го разхождам, ваксини и вс останало си има, никакви признаци няма на старост, та може ли да стигне примерно до 20 год?
Пак казвам не е мръднал въобще все едно е на 2,3 год а е на 10
който иска мога да кача и малко снимки тук, от преди години и от сега





Тема Re: Колко години живее немската овчарка [re: Nikolov]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано03.07.08 16:57



Няма определен брой години живот. Всичко е относително. Ако си го гледате добре, разхождате, храните, ваксинирате, обезпаразитявате и водите на лекар при здравословни проблеми може да живее и много. Никой не знае със сигурност. Може да доживее до 20 години ако има късмет, а ако няма може още утре нещо да му се случи. Вие правете каквото се изисква от стопанин, а пък природата ще прави това, което си прави... Живейте си щастливо и не мислете за такива неща.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: kokerka]  
АвторNikolov (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 00:48



Благодаря много умен и обнадеждаващ отговор. :)
Храним го с хубава храна от скъпата, развеждам го 2 пъти в седмицата някой път и 5.
При най малката раничка и викаме доктор. :))
Обезпаразитяваме го за вътрешни паразити, всяка година го ваксинираме 8в1 + и за бяс.
Да попитам, доктор ли сте, ако може да ми кажете защо му се схващат краката, на какво се дължи това и има ли лечение ,
като го развеждам на голяма разходка, и като тича с всичка сила примерно като хвърля пръчка да я донесе , напоследък му се схващат краката, иизведнъж пада и квичи, за около 30 секунди и после се оправя.
Отначало мислех да не е от онези бодили по поляната да се е набол но не е от това.
Просто като се затича със всичка сила, и изведнъж пада настрани и квичи, разтривам му го и пак се изправя и пак си тича но не знам защо така става.По един път през разходка взе да се случва.
Ако знаеш нещо по този въпрос, ако си спец кажи на какво може да се дължи?
пп. Има ли лекарство за подмладяване на кучето?



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Nikolov]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано04.07.08 11:23



АМи не, за съжаление не съм ветеринар, уча за зоолог, но не лекар. Иначе като хоби се занимавам с домашни любимци.
Състоянието на краката обаче никак не ми харесва и ще е хубаво ако тези въпроси ги зададете на някой свестен лекар и се направят някои изследвания. Може на много неща да се дължи и нито едно от тях не ми се струва невинно.
За съжаление лекарството за подмладяване не е измислено, иначе щеше да е приложено и при хората. В науката за живите организми има едно правило и то е, че всичко рано или късно умира. Връщане назад няма. Важното е пътя до там да е бил щастлив и ползотворен.
Обадете се на лекар за тези схващания и пишете после какво е казал лекаря.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Nikolov]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано05.08.08 14:47



Г-н Николов, отглеждам(без да развъждам) немски овчарки от 1978 г(сам направете сметка ..)Последното куче(имам го и в момента) е мъжкар на 11 и половина г.За съжаление...признаците, които описвате в здравословното състояние на вашия любимец, са малко подранили..Отслабването на мускулатурата и загуба в координацията на движенията при моя се появиха едва преди два месеца-аналогични, както при вас..и според мен са естествена последица от възрастта.Прието е че една кучешка година, при едрите породи особено(каквато е нашата), е равностойна на около 7 човешки...сам сметнете възрастта на любимеца си.Така че, бавно започвайте да свиквате с мисълта, че няма нищо вечно..важно е, че обичате кучето си(а че и то ви обича,не се съмнявам изобще)



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: вълчe]  
Авторbalyk (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 19:26



Виж имам немска овчарка от вече почти 20г Сега съм с третата. Винаги съм си оствял по едно малко, сега обаче търся нова. Това с краката се оправя временно с постоянно лечение , със БИОНА. Това е препарат който възстановява ставните хрущяли. Моята е много по-добре в сравнение с преди. Вече сме направили над 4 курса, които са за по 60 дена. Не е скъпо , около 40лв е курса, и душичката е супер през цялото време. Но да си споделя болката , на почти 14г е вече. Има един инсулт, беше много зле , но се закрепи, малко е кривичка , като ходи и вече не чува. Искам да си намеря ново кученце, което да свикне да живее с нас , докато сегашната кучка е жива. Ако някой може да помогне c_i@abv.bg
Определено не искам да пълня гушите на развъдници, но искам да си го харесм, както и да видя майката.



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Nikolov]  
Автор Caли (непознат )
Публикувано03.10.08 10:55



Не искам да те учайвам,но моето куче беше като твоето-жизнено и пъргаво.Въобще не остаря,много енергично и щуро беше и въпреки това умря на 9години.Не е лошо да бъдеш подготвена за всичко, за съжаление съм чувала ,че колкото са по умни и повече команди знаят, толкова по рано умират.



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Nikolov]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 15:15



Това е артрит може би - схващането на краката. И моето куче, което също е на 10 години сега, имаше подобно схващане на 9 години , даже и на 8, дава се артро стоп по две хапчета сутрин и вечер в продължение на три месеца. Най-добре есен. Артро стопът съдържа глюкозамин а точно това е нужно на ставите на кучето след като мине 8 години. Другото, което правих аз е, че давам рибено масло на оливасалвин - това на което пише Омега 3.
И да чукам на дърво но сега, въпреки че е на 10 тази есен кучката ни няма ставни проблеми.



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Nikolov]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 15:32



Има някои неща, които все пак могат да се направят за да е кучето в по-добра форма по-дълго време.
Моето куче е на 10 и четох много по въпроса.
Трябва да му се дава специална храна за сеньори - всички големи фирми имат такава, тя е с нужните добавки - в нея има витамин Е, каротин, елкарнитин. Да му се дава рибено масло - има на олисалвин пише с омега 3, то е полезно и за хората. Да спи на топло, меко и удобно място. Да се разхожда, но не насила. Да се вчесва, къпе и въобще поддържа по най-блестящ начин. Да се ваксинира, обезпаризитява. И като има нещо лекар. А и да се спрат кокалите, защото му търкат вече и зъбите , а и му запушват червата.



Тема Re: Колко години живее немската овчарканови [re: Жeнa]  
АвторNikolov (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 09:57



"сеньори - всички големи фирми имат такава" - Това храна ли е какво е? Или витамини? Несъм чувал за него.
Ще мине и без артро стоп, кой знай колко е скъпо, а и в продължение на 3 месеца...
Иначе всичко е както трябва да бъде, ваксинира се редовно всяка година, за вътрешни паразити му се дават хапчета, и всичко се вписва в паспорта му.
Храним го 10години с гранули Enegry 10кг - 22лв. Знам че има и хубави храни от 60лв но е много скъпо. И кокали му даваме. Напоследък няма апетит, а и вие. Знаеш ли защо вие?
В двор е и зимата спи на студено, но в колибата му му постиламе, не ще го прибирам вътре я, щот само косми ще стане, а и не е хигиенично голяма немска овчарка да седи вкъщи, ще се и изнежи, то си има кожух и е за двора тъй като е за навън. Който няма двор си го държи вътре. Но на него му е хубаво да се разхожда нали затова е пазач.Не го къпим.
А за разходките постоянно иска, но аз невинаги имам време. Цял живот иска разходки, много ги обича, понеже живея близо до гора и правя големи разходки, но забелязвам когато тича бързо му се схващат краката.
Иначе ще изчакам и това лято, и ако пак му се схващат краката на големи разходки, може и да му взема вече артро стоп за есента.
Ти от къде си? Че има нужда от любов. Дай да направим поколение ако си наблизо. Не са стари дори и на 10 години все още може да има поколение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.