Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 17.06.24 
Кучета
   >> Немска овчарка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови  
Авторterra (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 22:17



Здравейте! Много ще се радвам ако някой може да помогне.
Моята приятелка има немска овчарка на 11 години. Мъжка е и се казва Томи. От няколко месеца нещо стана със задните му крака, започна да ги влачи и от време на време залита.Иначе си стъпва на тях . Водиха го на ветеринар и той каза 4е сигурно са му запушени половите му жлези и че ще се оправи скоро след неговата намеса. Това оба4е не се случи. Друг ветеринар каза че кучето ще си остане така ,а дори може да се влоши. От малък Томи има равматизам и винаги при променливо време си ръба лапичките, но не е воден на лекар за това. Дали това е причината? Ако някой се е сблъсквал с такав проблем моля да ми пише. Жал ме е за горкото ку4е, въпреки че приятелката ми се е примирила с положението му и с това ,което каза доктора.
Благодаря ви!



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: terra]  
Автор lizata (любителка)
Публикувано19.08.07 13:19



ако кучето е с паднала задника, това е най-вероятният проблем
немските овчарки с паднали задници страдат от артрит и шипове най-често
може това да е причината
познавам такава овчарка, милото иска да играе но не може да набира скорост
като пияно е като стъпва
предполагам че е това



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!! [re: lizata]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано19.08.07 14:53



Тазобедрената дисплазия няма абсолютно нищо общо с "падналата" задница. "Паднала" задница не е причина, не е предпоставка за каквато и да било болест. Тя е показател, че кучето влиза в стандарта на породата. А тазобедрената дисплазия е наследствена, понякога придобита, но по съвсем други причини. Освен овчарки, от ТД боледуват и лабрадори и голдъни, на които изобщо не им е паднала задницата.
Моля ви се, четете преди да пишете.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: terra]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано19.08.07 14:55



Положението не е за примирение, повечето болести с подобни симптоми се лекуват. Кажете на приятелката си да смени лекаря. Има лекари, които правят рентгенови снимки, изследвания и чак тогава поставят диагноза, обърнете се към такъв лекар.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: kokerka]  
Автор lizata (любителка)
Публикувано20.08.07 09:45



не искам да влизам в спор с когото и да е било, но......
в миналото стандарта на немската е овчарка е бил много по-различен от този "измислен" сега
стандартната овчарка в миналото не е била с ниска задница, точно заради факта , че с времето ставите се износват и се получава артрит и шипове
и тогава кучето само се мъчи, ако не му се помогне на време
сега стандарта е на овчарките е "развален"
аз имам овчарка и съм изчела много за нея, така че моля ви не спорете за това с мен !!!
Надявам се за разбиране !



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: lizata]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано20.08.07 17:38



Аз нямам овчарка, имала съм за кратко. Не съм чела особено много за правилния и "разваления" стандарт, но имам достатъчно ветеринари познати, които твърдят, че ниската задница няма нищо общо с Тазобедрената ДИсплазия /защото аз съм споменала само тази болест, нали?/. За останалите споменати от вас болести не съм споменавала нищо. За мен факта, че и породи кучета с високи и нормални задници заболяват от тази болест вече масово говори, че не ниската задница е виновна, а истинските причини.

П.п. Тогава как ще ми обясните факта, че повечето родословни кучета с "измислени задници" ако са от проверени родове си живеят цял живот без каквито и да било проблеми с въпросната ниска задница? Не държа на отговор, това беше риторичен въпрос.

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 20.08.07 17:39.



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: kokerka]  
Авторterra (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 23:48



Кучето на моята приятелка не е с много паднала задница, то е от тези по високите овчарки с не много паднала задница. Докторат е казал че след като ку4ето е на 11 години, не може нищо да се направи,това било от вазрастта ,защото не е лекуван равматизма му по-рано. Незнам , аз лично не мисля че няма решение проблема. Благодаря ви за мненията, ако знаете още нещо по въпроса пишете.
Само да кажа че при него няма болка, от време на време залита, но походката му вече не е същата.



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: terra]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано21.08.07 12:18



От кой град сте? Това единтсвения лекар около вас/приятелката ви ли е? Това са пълни глупости. Дори и да е от старостта, то трябва да има причина за състоянието. Няма такава причина като старост. Старостта само предразполага към по-лесно развиване на болести. Моля ви се, кажете на своята приятелка, че има достатъчно кадърни лекари, които биха се заели да установят каква е причината за състоянието и при възможност да го излекуват, и кучето може да живее спокойно още дълги години.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: terra]  
АвторБИ (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 16:05



Здравей, имаме рот. на 10г започна да куца с лявото краче вета ни даде Артро Стабил и сега е по добре.И аз като Кокерка мисля ,че трябва да потърсите и друго мнение на вет.Направете му иследвания и търсете причините .Бъдете по настоятелни.Успех.



Тема Re: Каква е тази болест???? Дайте съвет!!!нови [re: БИ]  
Авторterra (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 19:06



да прави сте, ще говоря с моята приятелка да не оставя нещата така. Лошото е 4е ние сме от Приморско, градът е малък и има два вета, но бургас е близо и трябва да го заведат там. Сигурна съм че може да му се помогне.
Благодаря ви за мненията!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.