Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 01.07.24 
Кучета
   >> Немска овчарка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема изпит на немски овчаркинови  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 22:50



здравейте, имам нуда от помощ за един превод от немски от хора, които разбират от обучение/изпити на кучета. Става дума за следните понятия

Softstock
Rueckentransport
Seitentransport
Stellen und verbellen - какво се има предвид под Stellen в това упражнение
Schutzarm
Faehrtenleger - човек, който полага следи?
Gebrauchshund
FH 1,2, StP, WH и RTP-съкр. за вид изпит
Bewachungsphase

При всички тези думи разбирам горе-долу за какво става въпрос, но това не е достатъчно. Със сигурност има или български или някакви други понятия.
Дано някой да може да ми помоне. Предварително благодаря.



Тема Re: изпит на немски овчаркинови [re: дaни]  
Автор дoбpaтa фeя (оптимист)
Публикувано21.02.06 06:43



Дани, попитай в клуб "Преводачи", там има много добри специалисти и с удоволствие ще ти помогнат, за съжаление аз не мога



Тема Re: изпит на немски овчарки [re: дoбpaтa фeя]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 11:59



благодаря за съвета, питах и там, но и там нямам отговор. междувременно пооткрих някои неща.



Тема Re: изпит на немски овчаркинови [re: дaни]  
Авторvlahliev (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 21:35



Softstock - Еластична палка;
Rueckentransport, Seitentransport - Упражнение в което водача на кучето води неговия помощник и кучето наблюдава тази фаза от транспорта. Разликата е в позицията на помощника, дали се намира пред водача (Rueckentransport) или до него (Seitentransport);
Stellen und Verbellen - Упражнение в което кучето трябва да открие помощника, който е прикрит (Stellen) и да извести това с лай (Verbellen);
Schutzarm - Защитно приспособление, което се носи на ръката от помощника и което кучето хапе;
Faehrtenleger - Непознат на кучето помощник, разполагащ със скица на местността, който минава предварително и поставя следи;
Faehrtenhundpruefungen (FH 1, FH 2) - изпити по разчитане на следи;
Wachhundpruefung (WH) - изпит за будността на едно куче;
Rettungshund-Tauglichkeitspruefung (RTP) - изпит за годността на едно куче за спасително куче;
Stoeberpruefung (StP) - изпит в който кучето трябва за определено време, на определена площ, да изрови опеделен брой предмети;
Bewachungsphase - фаза на охраняване.

Дано съм успял поне малко да ти помогна с превода. Успех.



Тема Ехаааааааа!нови [re: vlahliev]  
Автор дoбpaтa фeя (оптимист)
Публикувано24.02.06 07:47



Браво!
Хвърлих едно око при преводачите, никой не беше се отзовал... Много странно, по принцип хората там са доста услужливи.



Тема Re: изпит на немски овчаркинови [re: vlahliev]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 10:40



благодаря за помощта ! аз за съжаление я видях, след като вече бях предала превода, но успокоението ми е, че и аз така бях превела нещата, които бавно и мъчително, с питане на много места и търсене в интернет, успях да пооткрия. Проблемът е, че нещата трябва да се напишат компактно, а не много обяснително, но ... толкова можах.
Благодаря пак и приятен ден.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.