Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как една песен става любима?нови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано28.08.08 18:50



Знам, че въпросът е може би доста общ, и всъщност точно затова го задавам. Как мислите: кога човек решава, че иска да има в музикалната си колекция дадена песен /а не просто да я чува от време на време по радиото, например/. Влияят ли ви неща от рода например на това, какъв е поводът за написването на песента, дали сте я чули във филм, който ви е харесал, или случайно сте прочели за нея в някоя книга - и в тази връзка, странно ли се чувствате, когато се случи нещо такова? Напоследък имах няколко такива преживявания. Понеже напоследък слушам много стара музика /като казвам "стара", имам предвид "стара американска" - и моля ви се, не ми се нахвърляйте с коментари за "кратката история на американците"/, и наскоро попаднах на няколко такива песни /текста на едната ми се наложи да превеждам преди години/. Почувствах се наистина странно, още повече, че ми беше известно защо и кога са написани, за какви ситуации са били предназначени. Та мисълта ми е: може ли подобно знание да определи отношението ви към някоя песен? Или разчитате само на собственото си усещане?



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: denny]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано28.08.08 20:12



Да си направим експеримент, ако искаш, разбира се.



- имаш заглавие, имаш мелодия, по възможност не обръщай внимание на текста. Когато прецениш дали ти харесва, ще разкажа и историята и... ти ще кажеш какво се получава. Само ако искаш.



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: ckитoмa]  
Автор cлънчorлeд (узрял)
Публикувано29.08.08 10:13



Когато се открои от множеството бълвани песнички . Когато ме кара да се чувствам добре или ме затрогне . Да , за някои от любимите ми песни съм научила посредством филм . Имам и пример за това как песента чудесно синхронира с настроенията на героите и това я прави по-силна . Като цяло това не е само благодарения на изпълнителя , ами на самата песен/мелодия .
П.П.: скитома , на мен песента ми хареса . ЩЕ разкажеш ли историята ?



Welcome to the real world

Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: denny]  
Автор MyзMaт (непознат)
Публикувано29.08.08 22:04



В друга област същият въпрос звучи така: Как и защо ... цвят ми стана любим?



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: denny]  
АвторDoli (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 17:05



най-напред те завладява мелодията, която чуваш, а една хубава мелодия винаги е с хубав текст. И колкото повече я слушаш, толкова повече те завладява и ти става любима.



Тема Re:нови [re: denny]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано30.08.08 20:11



Интересн въпрос и много труден отговор.
Мелодия + текст е което дава на една песен шанса да стане любима.
Трябва и двете много да ми допаднат, до степен да си мисля за песента много често, да имам нужда да я слушам често, да си я пея и прочие



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: cлънчorлeд]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано02.09.08 20:47



Историята е тривиална, доколкото всеки е губил близък, и уникална - за този, който я изживява.
Починал баща... Ходил е със сина си за риба... Затова е и "And I won't make a sound if I could be with you again...". Нищо, което да не се е случвало на много хора и което ще спре да се случва. И все пак...
Как ти се струва сега?



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: ckитoмa]  
Автор Vassil! (новак)
Публикувано03.09.08 00:53



Да, но не всеки се разбира добре с баща си...



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: Vassil!]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано03.09.08 07:49



И нима това е прецедент? Колко са хората, израснали с родител, с когото не се разбират? А с родителИ, с които не се разбират? А без родители?
Това променя ли отношението ти към музиката по някакъв начин?



Тема Re: Как една песен става любима?нови [re: ckитoмa]  
Автор koлoeздaчa (Форд маниак)
Публикувано03.09.08 13:19



Най-добрият начин за разбирателство между родители и деца е дистанцията, но не прекалената. Различни поколения просто...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.