Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Flight of death]  
Автор Kroger (непознат)
Публикувано25.03.05 06:24



"от давна не съм срещала човек който на маломния въпрос каква музика слушаш да може да отговори само с определен стил"

Аз съм от хората, който са фенове на едно течение в музиката, а именно на хаус, техно, дръм&бас, брейк-бит и транс.

Ако ме питаш защо слушам такава музика, веднага ще ти кажа. Аз съм купонджия. А тези стилове са направени като за купон на 100%.

Но, като всеки нормален човек, и аз обръщам внимание на други стилове музика. Преди да открия хаус-техно вълната, аз бях верен метъл фен. Любимата ми група беше и си остават, Iron Maden. Освен това обичам операта.

Но, мина време, и някак си се преместих от един стил в музиката в друг. От яките жици минах към тешките басове и ритми. Навремето се кълнех, че няма да предам метъла, но когато се заслушах в едно транс парче на "Digitalis", си казах, това е новата ми мания в музиката. Постепенно се запознах с звука на техното и хауса, а през последните две години съм фен на дръм&бас културата.

Много хора ме упрекват, за това че робувам на едно течение в музиката. Но на мен ми харесва, да съм част от т.нар. клъбърско течение.

За мен, музиката се дели на два типа:

1. Купонджийска
2. Такава, която ти дава храна за размисъл.

Неможе, когато се вихри купон да пускаш бавни и замислени песни или музика.

И обратно, неможе когато един човек иска да си почива, да му пускаш тешка музика.

Накрая бих искал да завърша с един цитат на един много известен техно-диджей, Карл Кокс, за Берлинския Love Parade:

“Не мога да се сетя за нищо, което се доближава до момента, в който виждаш милион и половина пред теб, които чакат да им пуснеш най-добрите плочи за да им дадеш най-доброто парти”.



Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Flight of death]  
Автор Kroger (непознат)
Публикувано25.03.05 06:35



п.с. извинявам се, че някъде съм писал "тежка" с "ш". Клавитурата ми не е стандартна.



Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Brett]  
Авторнe paзбиpaм (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 18:55



че нали за да ти стигне до краката трябва да ти мине първо през главата, после през сърцето...не смятам, че някой може да даде определение на "хубава музика"-би било прекалено смело от негова страна...за мен хубава е музиката, която слушам-за теб е друга. е, и?!...



Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Tomoe]  
Авторлeлииии (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 18:58



ХАХАХАХАХАХАААААА.....ТИ МЕ ИЗТРЕБИ! НАПРАВО МА УБИ! ВЪХХХХ!!!!...



Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Tomoe]  
Автор ((moon!)) (!)
Публикувано29.03.05 22:03



А иначе слушам само и единствено т.нар. съвременен японски жанр Anison (професионални наемни певци, с богат опит, стаж и талант, използвани за песни към японски анимации anime). Това за мен лично е връх в гласовите възможности. За сравнение, от българските певци единствено вокалистът на БТР се доближава до покриване на критериите ми.

Даваш ли малко от тия?

Да бе, добър е... ама кат му чуеш малоумните песни и жал ти става.... Кааааааак ще живеем с теб в тези вълчи врееееменаааа

"Мечти" беше готин. Даже супер як. Обещавам утре да го слушам

... Just wipe your own ass and shut your mouth! ...


Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: ((moon!))]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано30.03.05 00:08



Ами например на метълистите отдавна съм им дал линк:


Не ми е най-най-най-любимото, но пък много му се кефят.

А тези "Вълчи времена" не ме кефят. Избива го малко нещо на метъл, което не му отива.
Хихи, сега се сетих нещо интересно: преди няколко години имаше в НДК презентация на съвременна японска музика и там бяха БТР за мини-концерт. Самият вокалист каза, че сърцето на рок-музиката е Източна Азия.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Flight of death]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано30.03.05 04:05



добре де, що ти беше да пускаш тема да тормозиш хората, да ме беше питала мен, щях да ти обясня, а сега няма пък:))

Breathe


Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Tomoe]  
Автор Flight of death (black whole)
Публикувано06.04.05 16:31



аххх гласа- най- любимата ми група на света ми е любима именно заради гласа- докосва те много дълбоко някъде вътре....

The price you pay to play the game.


Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Kroger]  
Автор Flight of death (black whole)
Публикувано06.04.05 16:36



това за двата типа музика е вярно- добре е да имаш любим стил музика- а това защо ти е любим винаги си има основание....

иначе- аз обичамд а танцувам- и тогава смятам че най- добре ми пасва латино или поп музиката- на нея си танцувам най- добре но и изобщо на всичко с жив ритъм

а иначе аз говорех за тази музика която просто....слушаш и усещаш някак...по- силно...

The price you pay to play the game.


Тема Re: какво означава за вас добра музиканови [re: Kroger]  
Автор Flight of death (black whole)
Публикувано06.04.05 16:37



мдам :) аз моето ш го копирам :)

The price you pay to play the game.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.