Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема музиката като тест за интелигентностнови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано08.07.04 09:27



Жаждата за слушане на чалга върви ръка за ръка с интелектуалните способности на букова талпа.*

_____________
* Лично мнение. Не е представителна извадка.

Бъдете високи!


Тема Re: музиката като тест за интелигентностнови [re: ABe]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано08.07.04 10:36



Не съм съвсем съгласен..........има много интелигентни хора, които слушат и чалга. Освен това не е ясно какво точно имаш предвид под чалга???????
А и виж моята тема за анкетата за музиката - може да разбереш какво имам предвид:):)



Тема Хе-хе!нови [re: БAЛKAHДЖИ]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано08.07.04 11:12



Извинявай, но не мога да разбера как можеш да се чудиш "какво точно имам предвид" под чалга!

Що за въпрос?!

Хората с поне малко акъл в главата НЕ слушат чалга.

Чалгата е за друг тип ..., да ги наречем "хора".
За социално маргинализирани, за произхождащи от ниски социални слоеве и продължаващи да носят и защитават културните предпочитания на средата, в която са отрасли, за представители на слоеве, естетическото развитие на които е спряло едно-две деления над това на обитателите на Факултето....
За такива идеше реч.

П.П. Не намерих темата, за която ми писа. Иначе ще те прочета с удоволствие, но...

Бъдете високи!


Тема Да, бе!нови [re: gagalove]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано08.07.04 16:00



Във всяка музика се пее за "реалната действителност".
Освен това, в нормалната музика се пее за ЛЮБОВ. А не за секс.
...би го пеенето за пари. Нормалната музика пее за липсата на пари. А не за желанието да имаш пари или за желанието на повечето "девойки", слушащи чалга, да об..ат и се омъжат за човек с пари.
Парите се правят. Не се пее в тяхна възхвала. (Изключваме Лайза Минели от тази констатация)

Вярно е, че и човек, роден в село Гагалово, община Руженци, Белоградчишко, може да има висок коефициент на интелигентност. Нэкъде към 164, например. (КИ измерва потенциите на мозъка). Това, обаче, няма да пречи той да е, в най-общи линии, пълен ръб и да няма за какво да си говориш с него. Дори няма и да го разбираш, защото ще говори на нэкъф диалект или местен говор, който-о-о...
А прЕдстави си да има и дефекти в говора.... Е..си!

Но ТОЙ ще обича чалга. Дори няма да познава друг вид музика.

Ужас!

Та, за това говорех.

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 08.07.04 16:08.



Тема Re: Да, бе!нови [re: ABe]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано08.07.04 22:25



Нормалната музика, както ти я наричаш, АВе, не пее нито за любов, нито за секс, нито за пари, нито за безпаричие, нито за каквото и да било. Нормалната музика просто напира да излезе навън. Под каквато и да било форма. А в какви "дрешки" ще я "облекат" след това...

Аз се присъединявам към несъгласните с теб. Най-малкото защото съм имал периоди с активно слушане на чалга след деня, в който покрих теста за приемане в МЕНСА Имам се за (значително) по-интелигентен от талпа, а знам и че не съм изключение

Много обичам да давам за пример Орхан Мурад - човекът прави чалга, но е завършил... теоретичния факултет на Консерваторията! "Искам да съм негър", група "Лотос". Дали можеш сам да откриеш каква е връзката на Орхан Мурад с тях, АВе?

Накрая - един

, който ще ти хареса. За англоНЕговорящите това минава за нормална музика





Тема Бъди висок...нови [re: ABe]  
Автор bright (Тя)
Публикувано09.07.04 01:39



... и остави на хората правото на лични предпочитания.
Не ми казвай, че избягваш общуването с почитатели на чалгата... Не мислиш ли че е много тесногръдо да търсиш връзка между IQ и музикалните предпочитания?!



Тема Re: Бъди висок...нови [re: bright]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано09.07.04 10:22



;):):):)Какво да се прави - спред него всики от село слушат и предпочитат чалга, а всички от село са талпи - добре де, гражданино:):):)Колко столични "граждани" за щото и те са толкова граждани колкото и ти слушат чалга???????????
Не се заяждам, просто смятам за абсолютно неуместно сравнението с интелигентността - музиката не е в сферата на мисълта ( т.е. IQ) - музиката е в сферата на чувствата, душевността и духовността!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Просто е.нови [re: Mylenia]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано09.07.04 12:25



Не обичам чалга. В нашия и скапан и полумалоумен вид и като текст и като музика, особено. Пълна простотия!

Какво слушам аз няма значение. Тук говорим за чалгата.
И чалга-феновете.

Любовта/сексът не е лошо нещо, разбира се. Лошото е начинът, по който чалгаджиите пеят за него.

В компания да слушаш чалга? Хубаво, щом такава ти е компанията.

В дискотека? Ега-а-ати! Но... какво да се прави. Клиентите на дискотеката щом са такива, какво друго му остава на диджея.

Лек ден!


П.П. не забравяй да си купиш новия диск на Азис или С. Маринова (например).

Бъдете високи!


Тема Грешка.нови [re: Haчko]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано09.07.04 12:36



Орхан Мурад не прави чалга, а прави пари.
Прави пари в потребителска среда, богата на почитатели на чалга. Всяко чалгаджийско парче, което стърчи дори два пръста над потока от музикален кретенизъм, работещ с фолклорни и не-до-там-фолклорни стандарти, и текстове, написани от онаниращ дебил, носи пари, и то много. А Мурад поне си е теоретично подкован.
Намерил си е пазарен прозорец човекът. Още повече, че не му се налага допълнително да специализира, имайки предвид произхода му и страната, в която е израстнал.

П.П. Парчетата от сивия чалга поток също носят пари. Иначе нямаше да е такъв гмеч от кандидати да станат фолк "звезди".

Бъдете високи!


Тема Re: Бъди висок...нови [re: БAЛKAHДЖИ]  
АвторZag (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 14:31



Abe pich,moje li muzika,v koiato se pee za nai-nisshite instinkti da bude duhovna!?Tazi muzika moje da sushtestvuva edinstveno v sferata na chuvstvata,no edva li v duhovnostta.
Ne kazvam,che niama hora s visok IQ,koito da slushat chalga.No duhovnost li e niakakuv mangal da mi pee za tova kolko jeni iska da opune.
I niama znachenie dali chovek e ot selo ili ot grada.Selianduri ima navsiakude.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.