Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 25.06.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имам предложениенови  
Авторбeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 18:58



Уважаеми клубари, обръщам се към вас с предложение и молба всички да престанем да отговаряме на потребителя, подвизаващ се под ник "АНГЕЛИНА".
На всички вече е ясно, че между нея и нас съществуват непреодолими различия и противоречия, дължащи се на различните географски дължини, които обитаваме. Не мога да я съдя - тя за себе си е права или ако не права, то поне не е в състояние да излезе извън рамките, които са и наложени от обществото, в което живее. С ръка на сърцето признавам, че до известна степен думите и са верни, но! - само до известна степен. Както казваме тук, в България, от нейната камбанария тя не вижда как е при нас, така че считам нравоучителните и излияния за меко казано неуместни.
Разбира се, тя също не би могла да разбере нас и нашето мислене - това е напълно нормално. От своя страна, ние също сме прави за себе си до известна степен, икономическата обстановка ни е принудила да застанем от тази страна на барикадата, образно казано. Аз съм убеден, че при британския стандарт на живот болшинството от нас (особено от нас - меломаните) биха купували лицензирани продукти, без дори да се замислят да шмекеруват, но докато този стандарт стане действителност, единствено достъпни за нас си остават МР3-ките и пиратските дискове.
Лично аз преставам да отговарям на провокациите на Ангелина и изобщо да се занимавам с нея, приканвам и вас да направите същото.
За да разведря обстановката, позволявам си да разкажа един виц:

Обущар дава поправени обувки на АНГЕЛИНА и казва:
- Първите две седмици малко ще ви стискат, но после ще се поотпуснат.
АНГЕЛИНА отговаря:
- А, нищо - първите две седмици ще нося други обувки...





Тема Пръц!нови [re: бeз знaчeниe]  
Автор Aнreлинa (Centipede)
Публикувано15.09.03 19:00



Много важно.

И аз знам един виц, но сега нямам време да се занимавам с това!

If you let me I'll untie your sensuality
I'll open up your heart and satisfy my greed


Тема Не се вижда от моята камбанария!нови [re: бeз знaчeниe]  
Автор Aнreлинa (Centipede)
Публикувано15.09.03 19:05



Но 6 000 часа музика и то крадена си е чиста лакомия!
Това не е от нужда!

If you let me I'll untie your sensuality
I'll open up your heart and satisfy my greed


Тема Re: Имам предложениенови [re: бeз знaчeниe]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано15.09.03 22:23



Ча'й бе, пич,
Нали сме свободен форум и всеки има право да каже какво мисли. С особената цел другите да се обогатят, четейки мненията му.
Съгласни сме, явно, че всички бихме пазарили мусика по правилата ако и на нас се заплащаше според правилата. Там, в белите страни...
Не знам какво лошо има момичето да обяснява как е там, и, след като биде нападната остро с кви ли не приказки от тук, да се изрепчи и тя. Сега, ако ние не се хванем да се размислим и да видим кво се прави по случая, по-зле за нас.
Абе, не виждам що да не и говорим. По-малко човек ли е от нас? И тя Български говори, и тя музика слуша. Че щом и Мейдън, значи разбира от музиика.
Айде да пробваме да не и се караме, пък да видим тогава к'во ще стане?

La chispa adecuada


Тема Re: Не се вижда от моята камбанария!нови [re: Aнreлинa]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано15.09.03 22:25



От нужда е, маце!
Няма да си меломан ако не търсиш постоянно нова музика. 6 000 часа са си прилична музикална култура, к'во лошо има човек да слуша МНОГО музика ;)

La chispa adecuada


Тема Re: Имам предложениенови [re: O!rнянчo]  
Авторбeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 22:45



Свободен форум е, да, но аз не съм си и помислял да искам бан за Ангелина. Нека си пише, казах. Само че ми писна да препраща всички в магазините в Лондон. На нас, струва ни се, ни е ясно как е там. Обаче на нея май не и е ясно как е тук. Българка е, ама наполовина. Нищо лошо, човек не избира произхода си. Но другата и половина явно не дава възможност на Ангелинчето да си даде сметка, че ТУК НЕ Е КАТО ТАМ и че тамошните мерки и аршини не важат на българска почва... вкл. инчове, футове и галони
Ние по-малко хора ли сме от тях, че получаваме такива мизерни пари? По-малко хора ли сме от нея, че непрекъснато трябва да ни натяква беднотията ни? И какво, удоволствие ли и прави да ми вика - ще ти пращам по два диска безплатно всеки месец, все едно аз съм ревнал тук за нейното подаяние? Ако има излишни пари и наистина е склонна да ги даде хей така, нека ги прати на някой тукашен бедняк да си нахрани децата, не съм приритал за двата и диска. Самият аз си давам сметка, че бих могъл да съм и по-зле - например да нямам компютър, интернет, CD player.... Ангелинчето обаче от "висотата" на британското си поданство самодоволно забравя, че не навсякъде е както у тях, и че има хора, които са далеч, далеч, далеч от финансовите възможности на татко и и майка и
Като няма хляб, яжте пасти!

Ясен ли бях този път?

За Мейдън нямам против и аз да си говоря с нея. Стига да не почне пак с шибаните си си-на-гладен-не-вярва-нравоучения. Достатъчно съм се напатил в тоя живот - и като човек, и като меломан, за да идва тук някаква пикла и да ми размахва пръст, все едно съм престъпник Много знае тя какво е да чакаш 15 години да дойде любимата ти група и накрая една лайняна буря да прати мечтата ти в калта



Тема Абе...нови [re: бeз знaчeниe]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано16.09.03 00:27



Защо наоколо като нещо не удисва на някой веднага пова да вика и да се кара?
Замисляли ли сте се че може да не реагираме така остро и че тъпотията на някой, който веднага се изрепчва води след себе си лавинна реакция?
Че ако някой(забравих кой първи) не беше изервал на Ангелина нямаше и тя да почне с обидите?
Пък и не само с нея става така.
По-добро предложение според мен е това да не толерираме обидите и при всяка остра забележка да спираме дискусията. Ей така, просто никой да не си прави труда да отговаря на глупости.
Май малко се покрива с твоето. Само да не ме обвиниш за плагиат, ама да вземем да приложим метода за повечето теми?

La chispa adecuada


Тема Re: Абе...нови [re: O!rнянчo]  
Авторбeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 01:19



По мои спомени, Ангелина първоначално направи лошо впечатление със снимката на самолет, която си беше лепнала. Тогава в продължение на няколко дни и беше обяснявано, внушавано, набивано, че в България голяма част от потребителите са на dial-up и на трафик, поради което идеята с тази картинка никак не е уместна. Тя отначало се запъна, но после все пак склони да я махне... и я замени с друга. И пак трябваше да и бъде обяснявано, внушавано, набивано... Ей оттам тръгна лафът, че е тъпа, струва ми се, както и от отказа да приеме действителността и упоритото и натякване да ходим до Лондон, за да си накупим музика. Истината е, че наистина се показа като доста тъпо парче... което малко ме смути, защото не ми беше необходимо много време, за да се убедя, че не е нито лошо, нито глупаво момиче. Но не съм склонен да правя компромиси, когато тя приказва явни фантасмагории и ме кара да се чувствам като нещо, което току-що е довлякла котката, както би казал Вонегът младши (сигурен съм, че Ангелина го е чела). Давам си сметка, че тя е израснала в друга среда, но държа тя да си даде сметка къде сме израснали аз а и всички останали тук. Цивилизационните различия са налице, оказва се и че са непреодолими, но докато ние можем да ги преглътнем (да си купува каквото си иска и откъдето си иска), то тя явно не е в състояние (купувайте лицензна музика или умрете). Агресивната и позиция, честно казано, ме шокира, защото тя е от страната на ограбваните (потребителите), а защитава интересите на грабителите (компаниие). Бяха приведени много факти в подкрепа на твърдението, че лъвския пай от печалбите отива в джобовете на хора, които нямат никакви заслуги към музиката, но тя отказа да възприеме. Разбира се, могат да бъдат приведени още и ще бъдат, пък дано Ангелина все пак стопли някой ден... явно е мислещо момиче, каквото и да си говорим, а мислещите рано или късно стигат до истината. В нашия случай истината е ясна за повечето от клубарите, надявам се и останалите да стигнат до нея.
Айде стига, че я направихме суперзвезда, да му се не види!

Напомням, че славяните сме като куровете - колкото повече ни мачка човек, толкова по-корави ставаме. Който не е повярвал - научил е тая истина по трудния начин.

Живеем в напрегнато време и напрегнато общество, затова си крещим. Всъщност, ти това го знаеш и без да ти го казвам.



Тема Re: Абе...нови [re: бeз знaчeниe]  
Автор Tony_st (mechtatel)
Публикувано16.09.03 11:48



Интересна позиция........
и до болка позната.............



Тема Re: Не се вижда от моята камбанария!нови [re: Aнreлинa]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано16.09.03 12:14



Не се заяждай с мен, когато аз не се заяждам с теб, че ще се амбицирам

.

The Armenian Priest wishes You a lot of good health...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.