Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема COVER-инови  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано29.06.03 21:45



Това май е една от първите аксиоми които научава редовия

меломан - кавърът е нещо лошо. без да се имим за нещо повече ,

не мога да проумея само едно -защо ?? Вярно има и ужасни

кавъри , но аз винаги се радвам да чуя отново някоя своя

любима песен изпълнена от някой друг -ако този някой друг е

също любим, добре , а ако е някоя гад - червена точка за него

(значи имаме пресицащи се вкусове някъде). Нямам нищо

против да чуя ,че мама пут ма гънс ин дъ граунд и от по-нежно

гласче.... Всъщност предполагам , че това което ви дразни

най-много е когато се стига до тотална промяна на фасона на

песента. Е какво да се прави - понякога се получава , понякога

-не....
Това май са скромните ми разсъждения по въпроса. А ако не

щете и толквоа да кажете , може да спретнем една класацийка с

любими и нелюбими кавъри.
Особена симпатия имам към Unchained melody и everlasting love

изпълнени от U2. Макар общо взето да харесвам Мадона все

си мисля, че най-хубавата и песен всъщност е кавър- American

pie. Уолфлауърс направиха радващ кавър на heroes на Боуи....

Гънс пък имат един кавър на sympathy for the devil който също

ме радва.. Май трябва да ударя едно рамо и на Шинид за знаете

какво...
Кавър който действително ме ядоса беше свинщината която

massive attack сториха с light my fire. Трудно им го простих и то

самото защото "те са те"....

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: COVER-инови [re: Oлмaши]  
АвторO!rнянчo нa ceлo (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 23:07



Да бе, аз скоро се нервих на боклуците, които са направили от Shape of my heart.
Ся по темата, много ме кефят кавърите, които правят на Rainbow, някои на Purple и, да речем Scorpions.
Тея дни чух сефте една песничка- Wind beneath my wings. Оказа се че била на Bette Milder, ама първо чух кавъра на Соната Арктика. ТОТАЛНА разлика :)
Пък за мама, пут май гънс...
Тва кой ли не го свири ;)



Тема Re: COVER-инови [re: O!rнянчo нa ceлo]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано29.06.03 23:23



Аз пък напоследък много се кефя на кавъра дето са направили

на Mama на Genesis



Тема Re: COVER-инови [re: Oлмaши]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано29.06.03 23:49



Toy Dollz - "Kids In Tine & Wear" (...), "Livin' La Vida Loca" (Ricky Martin), "Tocatta In D Major" (Beethoven)
KMFDM - "Mysterious Ways" (U2)
Mucky Pup - "Nothing Can Stand Between Us" (Sade)
Helloween - "Metal Jukebox" е перфектен целият.
Jesus & Mary Chain - "My Girl" (първо май я свириха едни от Motown-ците, изскочиха ми от акъла), "Tower Of Song" (Lou Reed)
Metallica - "So What!" (25 Ta Life май бяха... абе, някакви корове, дето даже са свирили в Сърбия)
Infectious Grooves - "Fame" (David Bowie). Тия изроди направиха и "The Immigrant Song" на Led Zeppelin, ама тя не е толкова яка.
Обаче "The Immigrant Song" я имам в изпълнение на една банда... Mammoth се казва, ако не се лъжа. Голяма тресня.
Holy Moses "покриват" "Five Year Plan" на D.R.I. (и двете банди са ми много любими).
За "Light My Fire" се обърнете към мис Шърли Беси - на нея не и требе жокер, тя си е оттам
Nirvana - "The Man Who Sold The World" (David Bowie) - велико.
Die Crupps covers Metallica - без коментар.
Както и Apocalyptica covers Metallica.
Fear Factory - "Cars" (Gary Numan) - днес го гледах по VH-1 (оригинала) - суперяко!
Всичките кавъри на Primus - върху Pink Floyd, XTC(!), Metallica...
Slayer & Ice-T - "Disorder" (Exploited) - това е един от големите ми фаворити
Мери Бойс Бенд - "Есен" (Диана Експрес)
почти всички кавъри на Хиподил върху други банди - наши и чужди. "Не вярвам в теб" - розова класика за малките часове
Лайната на комеДони и миНети не вървят. Както не вървят и 99 % от лайната, които изкараха напоследък творчески импотентните наши "звезди"
Century - "Dancing With Tears In My Eyes" (Ultravox) - щях да ги забравя, срамота!!
Всички кавъри на Лайбах - върху Queen, The Beatles, Opus, Andrew Lloyd Webber, Europe...
Сетих се и за един много як албум - "Trans Slovenien Express" - словенски банди "покриват" Kraftwerk. Резултатът е размазващ. Моите фаворити - Mitja V.S. & Enzo Fabianni Quartet - "Neon Lights". Но има поне още 5-6 парчета, които режат глави.
Ами... не се сещам за други. Аз обожавам кавъри и ремикси, затова имам с тонове от тях, но в момента просто не се сещам
Всъщност, сетих се за още един як - Body Count - "Hey, Joe" (ясно на кого е, нали?)



Тема Re: COVER-инови [re: Karl Terzaghi]  
Автор Funkaholic (-13-)
Публикувано30.06.03 08:31



Infectious Grooves – “Fame” на Bowie е жестока наистина!


Другите ми фаворити са Infectious Grooves – “Imigrant Song”, Fear Factory – “Cars”, Machine Head – “Message In The Bottle” на Police, Faith No More – “Easy”, “War Pigs”на Sabbath, Red Hot Chilli Pepers – “Higher Ground” и “Love Rollercoaster”, Marilyn Manson – “Sweet Dreams” , Body Count – “Hey Joe” , Metallica – всички, особено “So What?”, “Whiskey In The Jar”… Green Jelly – “Anarchy In Bedrock”, Anthrax – “Friggin’ In The Rigin”, “Milk” на S.O.D. , Molotov – “Funky Cold Medina” на Tony Lock, Sublime & No Doubt – “Saw Red”, No Doubt – “Oi To The World” на Vandals , Sublime – “No Woman No Cry”, Pennywise – “Down Under” на Men At Work , “California Dreamin”, “Surfin USA”, Reel Big Fish – “Take On Me”на А НА, Save Ferris – “Come On Eillen”, Catch 22 – “American Pie”, Blood For Blood – “Ace Of Spades”, Electric Frankenstein – “We Are The Road Crew”, Sepultura – “Orgasmotron”, Motorhead – “God Save The Queen”, Coal Chamber & Ozzy – “Shock The Monkey”, Alien Ant Farm – “Smooth Criminal”, Limp Bizkit – “Faith”, Sublime – “Rivers Of Babylon”….
Сигурно има още стотици за които не се сещам в момента.
А най слаби – Limp Bizkit & Staind – “Bring Da Noise”, повечето БГ хип-хоп бездарници, които дори твърдят че правят авторска музика… “Естрадните” простотии на Доню… Някой направи невероятно тъп римейк на “Две праскови и две череши”…



Тема Re: COVER-инови [re: Funkaholic]  
Автор divo_surce (none)
Публикувано30.06.03 14:52



Аз само да добавя "The Hunt" на Sepultura, не съм слушал песента в оригинал обаче.

"Hanging out all by myself,
Cause I don't want to be with anybody else"


Тема Re: COVER-инови [re: Funkaholic]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано30.06.03 19:36



Оооо, ти да видиш M.O.D. как правят "Surfin USA" Даже целият албум така се казва - Surfin M.O.D. А War Pigs на FNM не ми направи особено впечатление... за сметка на тва Sacred Reich я правят на живо и е много яка там
Онова, дето броиш "Milk" на Anthrax за кавър, според мен не става, щото то нали S.O.D. са си Anthrax всъщност Но се сетих за "My Way" на Синатра, дето Сид Вишъс я размаза тотално Както и Rock Around The Clock - с многото писъци
Най-накрая се сетих за кавър на Depeche Mode - Moonspell правят Sacred ако не се лъжа - слушах го много отдавна - и се получава величествено



Тема Re: COVER-инови [re: bbwolf]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано30.06.03 19:38



Ми нямам линк Едно време Върбанов редовно пускаше парчето по Тангра и оттам ми се наби в главата. После намерих целия албум на Century, ама на касета А оригинален диск на Ултравокс за около 10-15 лева видях преди около две години, но тогава нямах пари Даже още си спомням в кой магазин го видях - на бул. "Стамболийски", като тръгнеш от ВАС към бизнесцентъра на МТел - там е.



Тема Re: COVER-инови [re: bbwolf]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано01.07.03 09:17



Абсолютно съм сигурен за Сид Вишъс
Ти като каза Сачмо, та се сетих за Fun Loving Criminals - "We Have All The Time In The World"



Тема Re: COVER-инови [re: bbwolf]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано01.07.03 09:41



И едно ооооще по-яко - Weird Al Jankovich - "Another One Rides The Bus"

Сетих се още за Hotel California - Gipsy Kings-вариант. Много як.
И може да ме намразите всички, но "Come With Me" на Пъф Педи според мен е много як кавър. А нали и самият Джими Пейдж участва все пак...
Много обичам и "Keep Me Hangin On" на Kim Wylde, не се сещам чий беше оригиналът.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.