Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема секвенсернови  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 14:55



Какво е това ....?



Тема Re: секвенсернови [re: тъпчo]  
Автор CooCoo (часовникарка)
Публикувано21.05.03 17:05



sequence - последователност;
Най-просто казано това е нещо което програмираш и машината го възпроизвежда при натискането на едно копче, може и да е лууп, т.е. нещо което повтаряш много кратно, а може и да е нещо, което ти трябва само веднъж в парчето, но по технически причини (липса на още 4-5 ръце) се налага да пуснеш да се плейва и да досвирваш. Ако се сещаш едно време на свирките Casio имаше такива вградени "акомпанименти", дето натискаш един клавиш и то ти свири някаква румба в тоналността, която си задал с клавиша и ти отгоре си свириш сола...
Бийт машините имат секвенсери, в електрониката се ползват много, най-често в комбинация с семплер (дано знаеш какво е това), изобщо полезна машинка, особено ако можеш да работиш с нея. Единствения проблем е, че някои от тях изискват външен storage - устройство на което запишваш нещата, които си програмирал (на мен самата първият ми беше такъв...)



Тема Re: секвенсернови [re: CooCoo]  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 14:40



благодаря за обяснението, брилянтно.
още повече, че имам точно такова "детско" Casio.
е, от днес вече имам и друго нещо ...... Yam PSR-540
приемам поздравления, днес съм много happy.


//

рs , понеже съм тъпчо и семплер не знам какво е, но ме е срам
да си поискам обяснение и за това................ ихихих

Айде, най най най



Тема Samplerнови [re: тъпчo]  
АвторCooCoo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 14:38



Семплера е една такава джвръчка на която и записваш някакъв звук от външен източник (микрофон или дек или CD) и машината ти го плейва когато поискаш, като може и да го транспонира (в някакви граници, разбира се). Ако искаш да имаш гласове, които да ти пеят а-а-а-а-а, вземаш такова парче от да кажем Йоан Кукузел и го "семплираш", т.е. записваш го, като имаш пред вид, че на 2 тона нагоре или надолу вече звукът премодулира. Така че ако работиш с гласове семплираш на всеки тон. Ако работиш някакви електроники, можеш да направиш чудеса с премодулиран звук, аз самата съм правила такива неща, дето после се чудиш що за чудо ги издава. Изобщо изключитело полезно нещо...
А, и честита свирка!



Тема Re: Samplerнови [re: CooCoo]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 10:12



Здравей Куку, обяснението ти отново е брилянтно.
Ако не си в преподавателския бизнес, последният много е
загубил .... хихихи

Сега, за да приключиме образователната рубрика, кажи ми от какво
се нуждая като техника за да семплирам. Soft, hard -ware?
Обещавам в замяна да чуеш първото ми парче, то идва скоро....
Само неа се плашиш .......


Лека седмица

//



Тема Re: Samplerнови [re: *******]  
Автор CooCoo (часовникарка)
Публикувано27.05.03 14:53



Може да ти прозвучи тъпо, ама не мога да дам препоръка. Аз самата си ползвам Reason + Qubase SX. Reason-a си има вроден семплер, а Cubase няма какво да го обсъждаме - всички сме си имали вземане-даване с него... само дето SX-а и Reasona се разбират много по-добре от колкото другите версии, ползвала съм и Fruity Loops ама го изоставих (не ме питай защо, и аз не знам)
Hardware... мммдаааа... значи най-... ама най-лесния вариант е midi-keyboard - тогава всичко ти е в комп-а нямаш никакви проблеми, (само си вземи един софтуерен халеон (ямаха)) после обаче трябва да минеш през студио за мастер (и преди да ми кажеш "няма нужда" иди до някое студио и виж на какви колкони смесват и направи сравнение с тези, които си имаш вкъщи). Проблема е, че с комп и миди клавиатура не можеш да излезеш на лайф. Ако питаш защо - вържи се към машината си в къщи, пусни си всичкия софтуер и засичай след колко време ще трябва да рестартираш (казват, че мак-овете нямали такива проблеми, ама защо ли не ми се вярва)
Най-добре е да имаш семплер и секвенсер на свирката (работила съм с Корг, Ямаха и Енсоник, нямат нищо общо помежду си, всеки път все едно че почвах от начало да уча...) и за около 2 месеца ми бяха оставили един рак-модул на Корг - със свирката имат много сходна архитектура...
Всъщност: не мога да кажа ако трябва да си купиш семплер и секвенсер на модули какво да избереш... ако трябва да купувам за мен си ще отида в Динакорд (в Дружба, в склада) и ще пробвам всичко което имат в момента, след което ще решавам... ако ти е за лайф - купи си нещо от типа на Yamaha EX5 и си гледай живота.
Още нещо: ако изнасяш лайфа сам - вземи си една комзола записваща конзола с харддиск като тази която ползват в MD студио (репетиционната в Младост, ако не си ходил там питай някой приятел - чувала съм, че цяла София е минала през там по едно или друго време), запиши си на нея целия синтбек (16 канала стигат за почти всичко), който ти трябва и за лайфа остави само импровизациите и лйид-вокалите, защото иначе като ти забие едно парче от периферията и умираш прав...

"Всички истини които ще ви кажа са пълни лъжи"
Боконон


Тема Re: Samplerнови [re: CooCoo]  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 16:53



Ще ти пиша един E-mail





Тема Re: Samplerнови [re: тъпчo]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано27.05.03 17:07



Абе, ти направо ни разби фантазиите с тея обяснения, само дето не спомена че $10 000 ще го оправят човека.
Вероятно

La chispa adecuada


Тема Re: Sampler [re: O!rнянчo]  
Автор CooCoo (часовникарка)
Публикувано27.05.03 17:30



за $10 000 ще оправят и кмета, ама кой има полза от това
Прочие не е ЧАК толкова скъпо, но аз се преместих в по-малко жилище първия път като реших да си накупувам техника...
Освен това ако не държиш всичко да ти е както трябва - с раковете, модулите и останалите простотии (да не забравяме пътни кейсове за цялата тая инсталация), а си бачкаш с компа в къщи слизаш до около 1500лв без особени затруднения. А като станеш супер известен и трябва да излизаш на лайф - ще теглиш царски безлихвен кредит

"Всички истини които ще ви кажа са пълни лъжи"
Боконон

AAAAA, а и ако имаше преди 7 години (когато почвах да се занимавам с неакустични инструменти) кой да ме светне, че Casio са детски играчки знаеш ли колко нерви и енергия щях да си спестя... Бях стигнала до там, че си купих поялник и отворих свирката (вярно, че никога повече не проработи, обаче беше полезно изживяване) [тъжно се усмихвам]

Редактирано от CooCoo на 27.05.03 17:35.



Тема Re: Samplerнови [re: CooCoo]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано27.05.03 21:53



Е, ти заприказва за разни КОРГове, едни апаратури изреди... Аз не съм по пианоподобните, ама все знам че много пачка искат
Ама, жена с поялник.... И ли си травеститче някакво

La chispa adecuada



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.