Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Vapros kam muzikantite tuk!нови  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 00:34



mnogo me vle4e muzikata i pi6a takava makar i zasega samo s PC-to si... 4etoh muzikalna teoria, govoril sam i s u4itelka po muzika...
ot muzikata znam akordite i kak da stroq akordi... vie kato muzikanti smqtate li 4e za da pi6a muzika trqbva da znam i naizust vsi4kite skali - diatoni4ni, melodi4ni, dorianski, ioniiski i pro4ie... i dali ako ne gi znam muzikata mi nqma da zvu4i dobre? molq da mi otgovorite, 4e zdravo sam se kompleksiral poradi tova, 4e ne znam naizust skalite, a pak kato gi vidq kolko sa mnogo... izob6to mi se struva 4e ne e nujno, a spored u4itelkata po muzika sa6to ne e nujno da gi znam... vie kak mislite?

za tazi tema me podseti edin posting koito 4etoh tuka nqkade i re6ih 4e moga da vi pitam!

blagodarq vi predvaritelno!



Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: pita6t]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано19.05.03 09:47



znachi zavisi kakva muzika pravish...ako e techno ili trance primerno ne e nujno... inache ako pravish jazz i pishesh dulgi sola na instrumenti pak ne e nujno no shte e polezno i po-lesno ako gi znaesh...puk i to ne e tolkova trudno kolkoto si mislish... edin i susht lad - primerno ioniiskiat - si e ednakuv za des, b i fis , samo triabva da nauchish poreditzata na stepenite - kude ima polovin ton i kude sa tzelite...spored men ako ne gi nauchish niama da povliae po nikakuv nachin, ako gi nauchish shte povliae polojitelno :]]]]]]
uspeh

gagalove's cry


Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: gagalove]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 17:02



blagodarq ti, i az taka mislq. osven tova, ne mislq, 4e ina4e muzikata mi 6te zvu4i fal6ivo. techno ne pravq, za6toto az obi4am melodiqta i imenno tova zvu4i v men samiq. :) i mislq, 4e e dostata4no 4ovek da znae da stroi samite akordi i da izrazqva syotvetno tova, koeto 4uva v sebe si, v glavata si. za tova moje bi ne sa nujni skalite - v kraina smetka kato gledah po saitovete, te izlizat mnogo, mnogo, mnogo, dori nqkade 4etoh 4e bezbroi po4ti skali mogat da se postroqt i tova stava v procesa na kompozirane. az smqtam, 4e pi6e6tiqt musikata pi6e tova, koeto 4uvstva v sebe si! v edin sait 4etoh, 4e istinskite muzikanti sa malko izvan pravilata. a v kraina smetka, skalite mai ne sa tolkova nujni, sled kato moje6 da izrazi6 s nali4nite znaniq tova, koeto zvu4i teb. :))



Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: gagalove]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 17:16



a mejdu drugoto, moi priqtel, koito sviri malko na piano, me uspokoi, kato mi kaza, 4e nqkoi ot nai-velikite jazz-muzikanti v minaloto dori ne sa znaeli notite, no sa pravili strahotni par4eta... :) i v kraina smetka, mai muzikata kato ne6to veliko po-skoro se porajda ot 4uvstvo. kakto 4etoh nqkade edna mydra misal ot minaloto: "velikite ne6ta se porajdat ne tolkova ot velika misal, kolkoto ot veliko 4uvstvo". :)
i pak mersi, 4e mi otgovori, za6toto edno 30 4oveka sa pro4eli temata oba4e samo ti otgovori! a ina4e saglasen li si s tova, koeto do momenta kazah v tozi i predniq posting? :)



Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: bbwolf]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 19:23



ne to4no 6toto iskam da se probvam da izdam ne6to nekoi pat... da go zanesa do zvukozapisna kompaniq ili radio stanciq ama me e sram da si pusna muzikata i az ne znam 6to... iskam da dostigna ka4estvo na kompoziciite sravnimo s tova na jean-michel jarre primerno i po cql den samo tva me glojdi...



Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: bbwolf]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 19:24



uf, abe prosto iskam da znam 4e muzikata mi stava i ne e fal6iva i kuha i kakto iskate go nare4ete ...



Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: pita6t]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано19.05.03 20:36



znachi moiat suvet e da si kupish dve knijki na ekipa Parashkev/Hadjiev - Elementarna teoria na muzikata i Harmonia
kato gi prochetesh vsichko shte ti se iziasni i za gamite i za akordite i koi akordi s koi gami si pasvat i t.n.
ne e zaduljitelno da go pravish no ako go napravish sled tova shte gledash po razlichen nachin na muzikata koiato pishesh :]
uspeh

gagalove's cry


Тема Re: Vapros kam muzikantite tuk!нови [re: gagalove]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 00:46



ami, ne6to podobno li e na teoriata na muzikata v internet? za6toto tam ima po4ti celi knigi vav virtualen vid, koito sam 4el, i tezi ne6ta, koito znam i sym nau4il, sym gi nau4il i ekstraktiral imenno ottam. te vklu4vat i skalite, razbira se, no dali e ba6 zadaljitelno da znam skalite me pritesnqva6e? :)
a za knijkite - mersi, 6te potyrsq, nai-malkoto da vidq za kakvo stava duma! ;]



Тема i o6te ne6to..нови [re: gagalove]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 01:14



:) v kraina smetka, dokolkoto znam, edna melodiq ne e zadaljitelno da e v edna skala, a moje da prevkluchva skalite, a te sa dosta skali, i izliza, 4e vseki edin akord, kadeto i da e postaven, veroiatno 6te e pravilen, za6toto tova, koeto si izmislil; koeto e zazvu4alo v teb, dori i da ne znae6 skalite naizust, kato go presazdade6 6te izpolzva imenno prevklu4vane na razli4ni skali. a i ot druga strana, 4ovek, ili pone az, izmislq ne6to, koeto zvu4i melodi4no za nego i izob6to mu zvu4i... prav li sam? :)
izvinqvam se ako dosajdam s vaprosi! :)



Тема Re: i o6te ne6to..нови [re: pita6t]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано20.05.03 10:24



znachi purvo ne znam koi te e zabludil che skalite sa mnogo...v osnovata si te sa niakolko - minorna. majorna uvelichena, umalena....sega znachi ima stari ladove koito sa sedem - ioniiski, doriiski, frigiiski, miksolidiiski, aeoliiski, lokriiski,lidiiski... znachi tova sa starite ladove...vseki ima opredeleno zvuchene i se izpolzva za razlichno svirene, ti shte si vidish tochno koi kvo...inache majora ili minora mogat da sa naturalni, harmonichni i melodichni...ioniiski e naturalen major a aeoliiskia e naturalen minor...znachi tuk neshtata suvpadat...da vzemem naturalni minor v A... notite sa mu A H C D E F G... ako promenish G na G# stava harmonichen minor... a ako promenish G na G# no sushto taka i F na F# stava melodichen minor... znachi tova v momenta prakticheski vaji za paralelnata tonalnost C dur taka che veche ti stana iasno kak sediat neshtata s tezi promeni....inache ima edno ladove...biah nameril v neta edna stranitza s nad 100 etno lada...e tova beshe neshto unikalno tzenno no izgoria zaedno sus staria mi hard disk...tam imashe gamichki za otdelnite narodi koito sa mnogo spetzifichni...pomnia samo neshto za iaponski ili kitaiski lad v C dur - C D F G A ... probvai go vurhu ritum v C dur i shte vidish che si zvuchi kato ot dalechnia iztok...ta tova beshe za etno ladovete...znachi ima i blues i jazz skali...tam neshtata sediat mnogo svobodno, tochno kakto ti kaza vsiaka grupa si opredelia za razlichnoto parche kakvo tochno shte sviriat...no pak osnovno ima niakolko skali...nai-blusarskata skala e pentatonikata...v A tia e A C D E G....probvai vurhu blues s tezi tonove...niama znachenie dali rituma e v A dur ili A moll ... znachi swing-a dobavia oshte edna nota - D# kato prehoden ton, a v posledstvie se slaga i G#...mojesh da izsvirish i F# no tezi tonove ti izpolzvai nai-veche kato prehodni tonove primerno ot E kum G sloji F# no ne aktentirai vurhu prehodnite tonove...te sa samo za tzviat...na sushtia printzi mojesh da slojish pochti vsichki ostanali tonove ot hromatichnata gama...stignahme do umalenite i uvelichenite gami...tam neshtata sa malko po-kraini i sa po-skoro chasten sluchai te mogat da ti poslujat glavno vurhu umalen i uvelichen akord, po-trudno shte gi izpolzvash vurhu tzeli parcheta...ima hromatichna gama, tzelotonna gama, polutzelotonna gama, poluumalena no te sa sushto po-nepriako svurzani s rabotata ti...kato tzialo mai e tova koeto ti triabva da znaesh....nauchavash tochno koi noti e vseki lad i niamash griji....uspeh

gagalove's cry



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.