Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Тема Софтуер за писане на музика?нови  
Автор Long Runner (дивак)
Публикувано05.05.03 19:45



Привет. Не знам дали му е тук мястото, или има друг клуб за този интересуващ ме от дългов реме въпрос.

От дългов реме ми се върти в главата идеята да с еопитам да пиша музика, основно насочена в класическата и инстурментална. Вдъхновяват ме композитори като Яни. Предполагам, че има всякакъв софтуер за писане и създаване на музика, тракове и лупинги. Само че и идея си нямам кое е наиситна добро и подходящо. А да започна да смъквам и уча различни софтуери си е губи време.

Някой с опит и познания в тази област? Става дума за различни програми за създаване на музика, използване на вградени звуци като хор, цигулки и др.

Пролет пукна, ние не


Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: Long Runner]  
Автор NessoR (IT&Musician)
Публикувано06.05.03 08:18



привет,
определено няма програма, която да обхваща всичко, което е необходимо за правенето на музика, може би REASON се доближава малко до тази цел, но той е подходящ повече за друг тип музика не точно Яни :) ....та идеята ми е че евентуално ще ви трябва набор от програми за обработване, аранжиране и смесване на звук...но, според мен няма да е лошо да се почне с Cubase v5.0 от там на татък вие сам ще видите какви са вашите потребности за софтуер.

"....тракове и лупинги."

със здраве!



Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: NessoR]  
Авторdaddy (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 23:45



Ти как може да му препоръчаш Reason? Това е прекалено елементарна и ограничена програма! Освен това, не чуваш ли - качеството на възпроизвеждане е добро, но не достатъчно добро и понякога Reason се дъни.
Интересна работа, как всички препоръчвате нещо, един пише еди-какво-си, друг пише друго, този музикант, онзи музикант, ама май повечето от тук присъстващите са псевдомузиканти; пишман музиканти. Как само се наричат музиканти, направо срамота!
И всеки в днешно време тръгнал да ми пише музика! Един солиден процент от "пишещите" музика си нямат и хабер от музикалната теория и правилата за построяване на акорди, например, обаче всеки дрънка там нещо, защото си мисли, че след като има компютър и някакъв софтуер или миди-клавири, вече е станал композитор. Срамота и падение!

А иначе, човекът би могъл да пробва да понапише нещо с ModPlug Tracker, например, освен предложения от NessoR Cubase. FruityLoops също става, по-добра е от Reason, особено за такава музика. Ама все софтуер и тези, които наистина чувстват музиката и се наричат музиканти, би трябвало да усетят разликата.



Тема Re: Софтуер за писане на музика? [re: daddy]  
Автор NessoR (IT&Musician)
Публикувано08.05.03 16:00



Ако си прочел внимателно не препоръчвам reason а го посочих, като пример за многофункционален софтуер, но.....
всъщност защо не вземеш малко да прочетеш по въпроса след като ни смяташ нас "пишещите" за "псевдомузиканти"

, пък догава да ни класифицираш, или пък да блеснеш с някоя друга креативна мисъл. Човека пита с какъв софтуер да почне аз си казвам моето мнение, не ме е питал каква е разликата между йонийски и дорийски лад.



Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: NessoR]  
АвторXAXAXA (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 17:22



Fruity Loops bil po-dobur ot REASON?!?!?!?!??!?! Pi4ove, nared li ste?!??!?

Za na4alo zapo4ni s programi kato EJay i po-stari versii na Fruity Loops, dokato precenish kakva to4no muzika iskash da pravish. Ako te kefi Yanni si vzemi jako PC, midi klaviatura (controler) i edna ot goreposo4enite programi. Zabravi za sitezatori - ima gi virtualni: po-evtini sa ;)

Ako si ot Sofia - za 30 lv ot Slaveikov mojesh da si kupish kakvoto ti potriabva :)



Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: NessoR]  
Авторdaddy (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 23:56



az samia pisha muzika i izpolzvam PC, poradi prostata prichina, che finansovoto mi polozhenie ne mi pozvoliava neshto poveche, za syzhalenie :(
Tova, koeto si dal kato link, go daj na njakoj drug amateur.
btw, govorih obshto, a ne konkretno za teb, interesno zashto taka si go priel lichno? no vsichko ima svoite prichini... ;)
samia az mrazia ne sym nikak privyrzhenik na Reason, no vseki s vkusa si.
a btw, ne nuzhno da se poznavat tezi lad-ove naizust - ima si niakolko pravila, koito mozhe vseki da si ekstraktira ot teoriata :)

sys zdrave! (iskreno)



Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: XAXAXA]  
Авторdaddy (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 23:59



FruityLoops ia biva poveche ot Reason, da, zavisi veche tvoiata muzika kakva e i kakvo iziskva i syotvetno kak chuvstvash udobstvoto.
EJay? Razkaraj tia bokluci ottuka!



Тема Re: Софтуер за писане на музика?нови [re: XAXAXA]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 14:48



Zabravi za sitezatori - ima gi virtualni: po-evtini sa ;)
------------------------------------------

Dai niakoi link. Kazaha mi ce ne bili udobni....
Drugo si bilo s keyboard...

Ti kakvo shte mi preporuchash?



//




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.