Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 14.05.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема aide da svirim :]нови  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 11:39



ami iskate li da napravim edna grupa bez stilovi ogranichenia kato "rock grupa" i t.n. ami da svirim vsichko - ot rock, blues, jazz do hip-hop,trip-hop, bossa nova , drum and bass
az sviria na kitara
vseki da kaje s kakvo moje da se vkluchi v taka narechenia "proekt"



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: gagalove]  
АвторBilly_boy (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 16:54



niama be
niama

gram muzikant niama v tazi BG. ..
:(

oshte po-malko v klubcheto :(

az idvam da peia :)



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: Billy_boy]  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 18:31



emi malko po malko shte se suberem spokoino
vsiako neshto s vremeto si :]



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: gagalove]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано26.10.02 20:14



Аз принципно съм за. Само че баса съм го изоставил напоследък. Иначе добре почвам със свиренето и си търся пътища за развитие.
Ама и време нямам... Абе ако намеря бас и време ще се обадя

Живи, здрави


Тема Re: aide da svirim :]нови [re: O!rнянчo]  
Автор ANONYMOUS (непознат )
Публикувано26.10.02 22:24



Идеята ви е готина ама ме боли фара за вас че си свирим с компютура. той поне не греши :)))



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: ANONYMOUS]  
АвторBilly_boy (Нерегистриран)
Публикувано27.10.02 09:07



ako iskash si sviri na radioto
to pone ne sviri prostotii - za razlika ot "tvoia" kompiutar :P



Тема Re: aide da svirim :] [re: Billy_boy]  
Автор ANONYMOUS (непознат )
Публикувано27.10.02 21:14



не се прави на голем разбирач dickhead писнало ми е от разбирачи-полски свирачи. Компютъра свири каквото му кажеш ако простак като теб го накара да свири естествено че ще свири простотии...ама какво се разправям с теб аре ходи лъскай бастуна на рекламите за дамско бельо



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: ANONYMOUS]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 09:22



ako kompiutara mojeshe da sviri kakvoto mu kajesh shtiaha da uvolniat vsichki muzikanti na sveta, sofiiskata filharmonia ... abe niamashe da ima muzikanli instrumenti. A shtiaha da si naznachat po edin chovek kato teb i da mu davat $50 000 zaplata na mesec ...
zashto da davat na 100 dushi po 500$ kato s edin shte e po-dobre

da priemem che tvoiata glava e tolkova genialna che mojesh da znaesh specifichnite osobennosti na vsichki instrumenti i mojesh da im napishesh partiite, i si takuv virtuoz che da go izsvirish perfektno na vseki edin ot tiah taka che da mu pridadesh harakternoto akustichesko zvuchene ... togava ti ostava samo da uspeesh da go kompozirash, NAPISHESH - ako ti e v glavata triabva da ima ezik na koito da uspeesh da go kajesh na PC-to tova koeto ti se vurti iz glavata .. sled tova da go smesish, masterirash .. aa, zabravih izpeesh, znachi triabva da mojesh da peesh, ili puk ti triabva egati softueara deto moje da pee kato Mariah Carey primerno ... i parcheto ti e gotovo ...

Ako tova naistina go mojesh ... ti si naistina za zavujdane

P.S. Zatova neshtata na tozi sviat ne se praviat ot edin chovek a ot grupa hora ..
inache zashto ne vzema da snimam film sam. Shte se preoblicham kato razlichni aktiori i posle shte go smesia v Premiere ...



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: Pif $]  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано28.10.02 17:02



според мен истината е някъде по средата :))) има си акустична, електроакустична и електронна музика :) да не говорим още на колко може да я разделим, та идеята ми е че темата която сте зачекнали е доста сложна. Все още компютрите не могат да догонят 100% красотата и тембъра на акустичния инструмент, дори и при 24bit стъпка на дискретизация. Да, но също така може да свириш със Страдивариус на компютър (доста трудно с много корекции и инжинерен труд) докато едва ли цигулката на Йосив Радионов може да постигне такъв звук :))) Въпроса не е в това :))) леле колко мога да напиша по темата ама ме мързи:)))) Абе с компютри е по трудно и много времеемко, да не говорим за знанията и опитът който трябва да имаш. Според мен за да седнеш пред компютъра И САМ да правиш КАЧЕСТВЕНА МУЗИКА първо трябва да умееш да свириш на пиано, струнни инструменти, барабани ЕЕ зависи за каква музика става въпрос и да си работил МНОГО със 100кг софтуер. И не забравяйте че компютъра е само средство за (миксиране) правене на музика а не оркестър :))) За да ползвате звук от компютъра (РОМ) образци или качествени софтуерни синтезатори ви трябва много ама много мощна машина с много памет. Другия ОГРАНИЧЕН вариант е със семпли. Леле отплеснах се :)))айде друг път ще продължа ако има интерес.



Тема Re: aide da svirim :]нови [re: ATTRACTlVE]  
Автор O!rнянчo (ентусиаст)
Публикувано28.10.02 21:53



Много сте зле, хора!
Дотук схващам че малко от вас са свирили на НЯКАКЪВ МУЗИКАЛЕН ИНСТРУМЕНТ.
Работата не е да направиш песен, да я пуснеш на някой и той да те потупа по рамото и да рече "БРАВО!"
Или да я пуснеш по радиата и да направиш кинти.
Това второто сумати народ го прави по метода на анонимеца, и то много успешно.
Въпроса е в САМОТО СВИРЕНЕ. Насладата, която изпитваш като чуеш нещо, излизащо от твоите пръсти/крака/уста. Чувството, което изпитваш при досега със звука, който ТИ контролираш. Кефа, че звучиш. Че звучиш приятно. Настроението, което се създава когато ТИ правиш музиката, която харесваш.
Неописуемо е.
Невероятно е.
Няма значение дали свириш джаз, електронни бози или поп-парчета. Важното е да излиза от теб.
Човека иска да свири всичко. Айде г-да многознайковците- компютърни факири да ми напишат една неравноделна песен на най-модерната програма. Хващайте някое джаз-произведение и дерзайте! После ми го пратете по пощата да го чуя. И да ви кажа "Браво". И да няма кеф за никой.
Абе кво обяснявам, научете се да свирите на нещо и пак ще говорим.
GagaLove, пак ти казвам колко съжалявам , че не мога да отделя време, напоследък ми стига само за дрънкане на какво ли не на акустични китари.
Ама ни е кеф, маамустара

Живи, здрави



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.