Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 08.07.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Исихиянови  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано07.08.01 16:42



Днес четох програмата на Аполония'2001 - Исихия ще свирят на 2.Сеп.2001 в летния театър!!!
Като погледнете програмата не се смейте!!!!
Предходната вечер (1.Сеп) - Иво Папазов и оркестър, а следващата вечер - (3.Сеп) Фанданго


Висшето Образование Не Прощава Никому!!!


Тема Re: Исихия [re: Arriah]  
Автор amgul (ligav4e edno)
Публикувано08.08.01 11:03



mda-a-a-a-a-a! Apoloniya vidimo evoluira....priblijavat se kam zaguba na osnovnata si ideya i to uspeshno milsya

Say the F-word loud!


Тема Re: Исихиянови [re: amgul]  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано08.08.01 17:44



каква по-точно е основната идея на Аполония???
Миналата година ходих и видях почти всичко, но... все пак... не бих казал, че спазват някаква обща концепция или ако я има е силно субективизирана (... Ей, какви бизарни, софистицирани и експлицитни сентенции съм научил...)

Висшето Образование Не Прощава Никому!!!


Тема Re: Исихиянови [re: Arriah]  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано09.08.01 21:27



Носят се слухове, че ще свирят на 19 в Охрид... Има ли някой идея как са автобуси, и изобщо транспорт до там и ДАЛИ Е БЕЗОПАСНО ДА СЕ ХОДИ ТАМ???

Висшето Образование Не Прощава Никому!!!


Тема Охриднови [re: Arriah]  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано18.08.01 01:44



Исихия наистина ще ходят в Охрид. Концерта им ще е заедно с Анастасия и Аватон. Аз си уредих да пътувам, въпреки че Външно Министерство "...препоръчва на българските граждани да не пътуват в Македония..."
Като (и ако) се върна ще разказвам

Висшето Образование Не Прощава Никому!!!


Тема Re: Охриднови [re: Arriah]  
Автор amgul (ligav4e edno)
Публикувано19.08.01 13:56



dali ..... shte razkazvash imam predvid:-)))))

Say the F-word loud!


Тема Re: Охриднови [re: amgul]  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано20.08.01 21:54



Разказвам:
За Аватон не бях чувал нищо, но се оказаха (за мен) приятна изненада - доста интересен World - малко прогресив, малко джаз, малко етно - изобщо много добро.
Исихия откриваха: свириха около 40 мин в някакъв Античен театър, който бил разкопан миналата година и сега за първа година там се организират концерти - театърът е по-малък от този в Пловдив, и не така добре запазен...
Озвучаването беше убийствено - такова нещо не съм виждал от концерта на Продиджи в София. Осветлението също беше страхотно. В амфитеатъра имаше около 2000 души фанатизирана публика...
Свириха най-напред Исихия, после Авоатон, накрая Анастасия... Просто страшно силен концерт, който и да го е организирал се е справил блестящо... Прочие, концертът беше с вход свободен. Надявам се да доживея да видя и тука нещо толкова качествено...
Пътуването обаче беше кошмарно, освен туй, в Охрид никак не е евтино. 300 марки заминаха без изобщо да съм си купил нещо

Надявам се догодина това събитие да се повтори

Висшето Образование Не Прощава Никому!!!


Тема Аватоннови [re: Arriah]  
Автор Arriah (Умник)
Публикувано24.08.01 21:23



В момента слушам последния (засега) албум на Аватон - Kosmon (world)...
добри са-а-а-а-а-а!!!
Дадох 25DM за него, ама си струваше!!!

Е, не че е най-доброто, което някога съм чувал, но за гръцка група са върха (всъщност... не знаех какво да очаквам, но съм впечатлен...)

на тия хора текстовете им са на старогръцки (добре, че има английски преводи на корицата), музиката е определено странна: по нещо прилича на Dead Can Dance, но перкусията им е доста интересна, освен туй пее мъж и особените им инструменти са САМО в перкусията иначе имат клавири, ел.китара, ел. бас, барабани, перкусийки разни, в това число тарамбуки, някакви frame-drum-ове и нещо, което изглежда като лира, ама идея нямам нито как се свири на него, нито как звучи - изглежда така (описание от снимка от концерт): петоъгълна рамка (триъгълник под правоъгълник) триъгълникът е плътен, а правоъгълникът - просто рамка, отворена отгоре. на туй нещо има опънати 10тина струни и оня го държи като арфа. Ако тоя тип дето свири на него е с нормален ръст цялото нещо е високо 35-40 см.

а бе, готино е, изслушайте го поне 3 пъти (на първо слушане малко дразни)

освен туй в албума има една индийска песен - много свежа!!!

Висшето Образование Не Прощава Никому!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.