Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вълкът козината си мени, но нрава ненови  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.10.12 21:43



Преди 3 години се разделих с М-Тел.
Причини: Сметки, Сметки, Сметки.
След 3 години ползване на третият оператор, разбрах какво е различното.
Сметките !
КАЧЕСТВОТО на услугата.
Сега след 3 години имам още 1 номер, отново към МТЕЛ.
За последните 3 години, нищо добро не се е случило. Отново телефона (най-простата нокия с фенерче за 10 лева, дето работи) ме изхвърля доста често на едно и също географско място. А тези места в града са много.
Новото е, че ако избирам някого, а той в момента избира друг, аз получавам "Изключен телефон".
Редовно немога да избера някого. На различни географски места, по различно време. Без никаква информация, телефона се връща в началното положение.
Същата нокия за 10 лева с фенерче, дето работи и батерията и държи по 1 седмица.

С чиста съвест, мога да се закълна че с другият оператор който ползвам, тези проблеми се случват 1 път в месеца. Докато при МТЕЛ са ежедневни.

И накрая, МТЕЛ си смениха логото. Смениха си станциите. Смениха си и стратегията, като сега поддръжката е на .... Ериксън.
Но си остават със същата долнопробна услуга коят предлагат.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: The One]  
Автор checho ()
Публикувано06.10.12 16:01



Това са някакви абсолютни глупости дето си ги написал. Как смееш да сравняваш качество на услугите с телефони за 10 лева? Ако толкова ти харесва третия оператор може да си стоиш на него, аз от него освен хубави цени нищо друго не виждам. И в момента хубавите цени на третия оператор ми излизат през носа.

Аз пък ще ти кажа че при прехвалената мрежа на Виваком супер много пъти ми се обаждат и не могат да се свържат с мене, последния път стана разправия с колегите защото ме набедиха че съм си изключил телефона. Пък то кой да предположи, че прехвалените трети са толкова големи олигофрени, че ако в даден момент вървят EDGE данни /например онлайн радио/, входящ разговор не може да прекъсне данните и ти си слушаш музичка а колегите те псуват и усещаш че някой те търси не по звънене на телефон а по сърбеж на гъза.

Вторите пък имат качество само на гласовите услуги и след 12 години партньорство догодина ще се разделям с тях. Не стига, че имат EDGE само на ограничени места, ами имат и капацитетни проблеми като някоя лан мрежа през 1999г. До ден-два смятам да си купя някоя дата прима за да преценя дали данните им са по-добри от на вторите и третите, ама в общи линии и без да хвърлям пари мога да заключа че практически няма как да са толкова зле особено като вторите. Поне bgp партньори имат, при вторите транзита от София до Франкфурт минава през Атина за по-напряко.

Между другото, цитираната нокия с фенерче да не е от онези гадните боклуци дето ако я сложиш на ухото обърната наобратно се чува по-добре от задния панел :)

Редактирано от checho на 06.10.12 16:05.



Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: checho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.10.12 20:26



Точно така, говоря ти за ТЕЛЕФОН. А не за лаптоп с възможности за GSM телефония.
Ако ти сега си слушаш радио през телефона - вземи си купи от техномаркета едно радио със СиДи и си слушай FM без проблеми.
Ако ти трябва да си проверяваш пощата, вземи си лаптоп с една флашка.
За да говорим с цифри: Телефон 10 лева. FM+CD от техномаркет: 50 лева. Лаптоп с обикновенни хартеристики - 500 лева. ВСИЧКО: 560 лева. Е няма вече да дам 800 лева за нещо което е събирателно, но неможе да върши нито едно перфектно.

А проблема с изключеният телефон ти от МТЕЛ. Поинтересувай се и ще разбереш, че откакто смениха досегашните клетки с новите - този проблем още немогат да си го решат: Когато ти избираш и в същият момент теб те избират, този който те избира често получава изключен телефон. А ако телефона ти е изключен - ти получаваш три пиукания в слушалката, все едно те е изхвърлила мрежата.

And the death shall not have dominion!

Редактирано от The One на 07.10.12 20:30.



Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: checho]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано09.10.12 00:49



Продължава ли това с недопускането на входящите повиквания при активен тряфик на 2г?
Не съм проверявал скоро и продължава да ми е интересно защо във София го има пробива на входящите повиквания през трафика, а във Варна и роднио градец (по русенско) го няма...
И сега се сещам - защо ползваш 2Г?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: The One]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано09.10.12 01:15



Ако ти сега си слушаш радио през телефона - вземи си купи от техномаркета едно радио със СиДи и си слушай FM без проблеми.
Ако ти трябва да си проверяваш пощата, вземи си лаптоп с една флашка.
За да говорим с цифри: Телефон 10 лева. FM+CD от техномаркет: 50 лева. Лаптоп с обикновенни хартеристики - 500 лева. ВСИЧКО: 560 лева. Е няма вече да дам 800 лева за нещо което е събирателно, но неможе да върши нито едно перфектно.


Пич, не мога да се съглася. Не защото смартфона може да замести перфектно съответните устройства, но и почти перфектно пак стига.

Ще ти кажа - едно радио със си-ди не може да ми предложи възможността да слушам лююбимото си радио (Виоша) НАВСЯКЪДЕ, като имаш предвид, че последните години живея отново у родния градец, където за това радио дори не са и чували, та даже и в целия окръг не го знаят... За това - онлайн на телефона.

Проверка на поща - перфектно през телефона. Нещо повече - днес бях нейде из полето, бях забравил едни скици, а много ми трябваха... Помолих колежката да ми ги прати на и-мейла. Прати ми ги, "проверих" си го, та даже си и свърших и работата, за която ми трябваха скиците. Това, докато се балтавех из драките и треволяците, с едно бръкване в джоба, а не с торбата на Дядо Коледа на гръб.... Не 500, а 1000 бих дал за такава възможност.



Сега, не го приемай наострено, не ти говоря от позицията на досадните гъзарчета, които размахват култови телефончета, за да покажат колко са яки... Осъзнавам, че всеки има различни потребности, моите са такива - да имам всичко в едно, побиращо се в джоба ми, макар и не на перфектно ниво. Макар че точно за посочените неща - на абсолютно перфектно ниво, искам да ти кажа.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: Stefan Pan]  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.10.12 20:38



Не робувам на търговски марки или предмети.
Винаги досега съм ползвал телефони.... "изгъзяци на модата".
Сименси които бяха като ключодържатели, Самсунг слайдер, Chocolate, N73, Milestone, C7 ....
На последните съм ползвал SSH-и, SMTP-та, броузъри да ми зареждат страници с по 3-4 мегабайта картинки..... Накрая си взех един Ейсър за 500 лева + една флашка на оператора с най-добрата 3G мрежа (HSUPA < 2mbps :) :) )

От опит мога да кажа,ТЕЛЕФОН от гореизброените е C25 (99-та беше 480 лв) и D600 (май така беше самсунга, 2005-та беше около 600 лв). Всичко останало не го бива за основното му предназначение. Както и за допълнителните.

И в случая и по темата говоря от опит и от лично впечатление и ако някой не е съгласен: Всеки има право на неправилно мнение и грешен избор.

Пост Скриптум:
Като отида из полето или гората - гася телефоните и не си взимам лаптопа. Време е за истинска почивка, ако някой познат не разбира че и другите имат нужда от почивка - предпочитам да не го познавам :)

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава не [re: The One]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.10.12 16:06



Гасиш телефоните, щото не си на работа.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: The One]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.10.12 02:53



И не познавам посочените от тебе телефони, но впечатленията ми от настоящите на пазара са доста позитивни за основни функции като телефония, браузване, карти, документи, ел. поща, видео, филми, музика.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: The One]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано17.10.12 13:19



+ 1 000 000 за всяка дума : )))

Имам си телефон, имам си добър лаптоп, имам си по 1-2 компютъра у офисо, дОма и на село. няколко часа седмично на път - сори, майна, световната мрежа ще се справи без мен, убеден съм.


А ако и е ТОЛКОВА зор, спирам, слагам флашката и и предоставям честта да се наслади и на моето присъствие за каквото трябва.
По баирите - сори, майна втори път, баирите са си баири - птички, тревички и въздух.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: Вълкът козината си мени, но нрава ненови [re: Киро]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано18.10.12 01:20



Е, тежкари сте вие, ходите в тревичките само заради птичките и пчеличките. Ка нема да сте курназ?



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.