Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Тема Дават личните ми данни на трети лицанови  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано25.01.12 13:35



Здравейте, дайте съвет как да постъпя. Преди около половин година прекъснах договора си към МТел като си платих всички неустойки по договор -това са оставащи месечни такси до края на договора само и само да се отърва от чудесния им сървис. След като ми спряха договора обаче е имало една незасечена сметка, която аз трябва да платя. Дотук ок. Проблемът е, че аз не знам че имам друга сметка, дори не съм помислила - каквото ми казаха като сума в офиса им - беше около 300 лева - аз я платих и толкова. Сега ще я платя, НО- откакто имам договор не съм получила и една сметка по поща, съответно след прекратяване идея нямам че имам задължения до момента, в който се явява по пощата ми писмо от посредническа фирма, която се занимава с длъжници - нещо като лихвари наети от мтел. Страшно се ядосах, аз не живея на адреса от доста време, получих го от хората , които са там, получавам писмо след писмо, в началото мислех, че е някаква грешка, защото пак казвам всичко платено, а и последното задължение е същото като предпоследното което платих от 85 лв. Вчера ми дадоха писмо от втора лихварска фирма, която сега ми дава ултиматум до 7 дена да платя. ОК, проверих в мтел офис, че това не била старата платена, а нова сметка, засечена след спирането на договора. Посъветвайте ми какво да направя, защото съм бясна, че от мтел дават личните ми данни на трети и четвърти лица. В офиса им казах, че аз съм наела тях, а не трети лица. Те ми викат , че ако се намесел съдия изпълнител........ - аз им викам , че съдията по закон има право да се меси, както и право на достъп до личните ми данни, но не и трети лица. Те викат , че те ги наели третите лица, аз им викам, че те са ги наели, но не и аз, а аз имам договр с мтел, не с третите лица. Това е положението. Искам да подам жалба, за това , че дават личните ми данни и ме притесняват с грозни писма, а освен това че не съм получила нито една месечна фактура от мтел. Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя и къде да отида. Предварително ви благодаря.



Тема Re: Дават личните ми данни на трети лицанови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Xиeнa (ентусиаст)
Публикувано26.01.12 01:03



Според общите условия на Мтел:

40.г. (Доп. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС) Мобилтел има право да предоставя събираните, обработвани и съхранявани за целите на предоставяне на Услугата данни на абоната на трети лица - администратори или оператори на лични данни по смисъла на Закона за защита на личните данни, с цел изготвяне на кредитна оценка и/или събиране на вземания, дължими за ползваните Услуги, както и в случаите по т. 69.в и т. 69.г.


Щом си подписал договор, значи си се съгласил с общите условия....



Също:


26.4. (Изм. – в сила от 06.08.2010 г.) Заплащането на услугите се извършва въз основа на фактура, която се издава ежемесечно на името на абоната. При сключване на договора Мобилтел уведомява всеки абонат за датата от месеца, на която ще му бъде издавана фактура. Промяната на тази дата може да бъде извършвана едностранно от Мобилтел след предварително уведомление до абоната. Неполучаването на фактурата не освобождава абонатите от задължението им за плащане на дължимите суми.

Т.е. нормално е да имаш последна фактура...направи рекламация, че не е доставено обаче...
Но аз ако бях си прекратила договор, бих се поинтересувала за задължения

Редактирано от Xиeнa на 26.01.12 01:06.



Тема Re: Дават личните ми данни на трети лицанови [re: Xиeнa]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано27.01.12 11:45



Благодаря за отговора, при всички положения е хубаво да се знае на какъв принцип работят Мтел и всеки да си знае преди да им става клиент

. Аз не съм чувала друг оператор да е изпаднал така и да ползва такива похвати, които едва ли ще им задържат или върнат някога клиенти.



Тема Re: Дават личните ми данни на трети лицанови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Xиeнa (ентусиаст)
Публикувано27.01.12 20:12



Глобул ползват фирма за събиране на вземания, която е под всякаква критика и буквално те посещават мутри и за 3лв....тъй, че и по-лошо има





Тема Re: Дават личните ми данни на трети лица [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.01.12 22:34



Аз не съм чувала друг оператор да е изпаднал така и да ползва такива похвати

Всички оператори действат по сходен начин. Съдебната система е твърде тромава и неефективна, така че операторите нямат голям избор.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Дават личните ми данни на трети лицанови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.01.12 11:51



Не само, че всички оператори действат така, ами също и фирмите за бързи кредити, за пазаруване на лизинг от големите магазини и изобщо всеки, който реши да си поиска дължимото по този начин.

при всички положения е хубаво да се знае на какъв принцип работят Мтел и всеки да си знае преди да им става клиент
Точно така. Основно право на клиента е първо да прочете какво подписва и тогава да подписва. А ти, изглежда, си от онези, дето подписват всяко пробутано им листче без да си тормозят мозъчето да го прочетат.



Тема Re: Дават личните ми данни на трети лицанови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано31.01.12 13:56



Ами ОК, поздрави на всякаква временна дребна с''н, препитаваща се от такива "практики" и на операторите , най-вече, като техни поръчители от скайпа ми. Добре че е интернет, само 19;90 лв на месец от основния конкурент на всички мобилни оператори.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.