Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 08.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.08.11 10:07



То бива очевадно картелче, ама чак пък толкоз...
Гледам аз за нов телефон, че стария взе да се държи неадекватно.
И решавам, че Експерия Нео дава добро съотношение цена/характеристики.
Да ама не, предлагат я само от Глобул, Мтел "не са и чували" за тоя модел (за сметка на Експерия Арк - същото желязо но с по-голям екран и 300 лв отгоре в цената), при което решавам да попитам в магазин в съседство дето продава смартфони на всички останали марки... отговора който получих беше, че не можели да го снабдят защото вносителите им отказвали, имали някакви договори за ексклузивни продажби с оператори.

То може и ония в магазина да ги е мързяло да гледат и да са ме метнали на черешата, но все така, Мтел предлага само Арк, Глобул само Нео.

Welcome to the real world!




Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: Mopфиyc]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано24.08.11 07:41



get.bg, store.bg ... нищо не отказват. Само внимавай с гаранцията.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: martyr]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.08.11 15:25



Точно с гаранцията е проблема при тях, масовката са нелегални с куфарите.
След като ми се наложи да сменя 2 телефона в гаранция вече не се навивам толкова лесно да рискувам за дребна разлика в цената, ако бях се подлъгал сега щях да съм с три цифрена сума назад.

Но и идеята на темата не беше - от къде да си купя Нео... а за някои странности на мобилния пазар у нас.
И понеже сме в клуб Мтел, да спомена още една странност - единствено Мтел обвързват смартфоните с планове с интернет, Глобул и Виваком предлагат със всички активни планове.
Обяснението от Мтел - имали много оплаквания заради сметките на смартфоните без включен интернет пакет.

Welcome to the real world!




Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: Mopфиyc]  
Автор cyg (<>)
Публикувано24.08.11 20:56



а за някои странности на мобилния пазар у нас.

У нас? Това е световна практика.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: Mopфиyc]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано24.08.11 22:08



Обяснението от Мтел - имали много оплаквания заради сметките на смартфоните без включен интернет пакет.

абсолютно правилно и актуално решение!
да няма после изревали от няколко десетки мегабайта по~2 лв стандартна тарифа

моя Samsung Galaxy S си прави само с един Skype i mail client ~100MB месечно като не го ползвам особено активно

Редактирано от fen ® на 24.08.11 22:14.



Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: fen ®]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано24.08.11 22:39



Хах, абсолютно правилно и акуално решение???

Някой си взема смарт фон, но иначе е толкова тъп и смотан, че да не е наясно с мобилния нет и след това да изревава от сметки???



Ментел са невероятни виртуози в нагло-малоумните обяснения, признал съм ги.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: cyg]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.08.11 02:08



Кое бре, да ми предлагат телефон само в един оператор... ейпълци пробваха в началото, но после видяха, че не е добра стратегия.
Или да ми казват те за какво и как да си ползвам телефона?

Welcome to the real world!




Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: fen ®]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.08.11 02:09



Повечето смартове имат едно софтуерно бутонче... и ползват нет само ако пуснеш ръчно/закачиш уайрлес.
Или приравняваш смартфон на - браузър/фейсбук/скайп?

Welcome to the real world!




Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.08.11 11:13



Както винаги нещата опират до хитростта или заблудеността на някоя патка в магазина и до настоятелността и предварителната информираност на клиента.
Като купувах Виваза една ме убеждаваше, че върви само с някой Сърф, както всеки смартфон. Когато поисках да го купя на етикетната цена, без карта и съответно най-висока ми каза че не може. А в официалният ценоразпис на сайта на МТел - може. Или е тъпа, или заработва %. В друг магазин, след като им казах какъв ми е статуса - план с включен ИНет, макар и не общодостъпния Сърф ми предложиха трилема - на етикетна цена без никакво обвързване, на по-ниска с какъв да е план с нов договор и точки или на съвсем ниска (около 60% от етикетната), но с нов договор на текущия ми план.
И при другите два е същото - това, че рекламират някой апарат с конкретен план се приема от някои продавачи, съзнателно или не, като единствена опция за придобиване.

ПП: Друг е въпроса, че МТел заключват ВодафонЛайв-акаунта и не може да се изтрие и по-небрежен потребител може да навърти сметка, особено с НТС, които трудно дишат без ИНет. Но пък всеки телефон може да се "научи" да пита преди всяко свързване.
Отделно, че всеки разумен потребител взима смартфон И заради ИНет възможностите, които предлага и е съвсем нормално ако си с такъв апарат да ползваш Нета, но не съм съгласен операторът да решава, че съм длъжен да го ползвам и ми натриса заключен акаунт. Това определено нарушава потребителските ми права и е редно КРС да вземе отношение.
Както и към заключване на апаратите към оператора - дочух, че МТел вече отказват отключване и след пълното заплащане на апарата и изтичане на договора. Да не говорим, че дори и да броиш пълната цена за без карта, лизинг и договори, пак ти шиткат заключен апарат.

Редактирано от Cтepн™ на 25.08.11 11:21.



Тема Re: Мтел, Глобул и Сони Ериксоннови [re: Mopфиyc]  
Автор cyg (<>)
Публикувано25.08.11 15:55



Кое бре, да ми предлагат телефон само в един оператор...

Да бре, това е световна практика, независимо дали ти харесва или не. Обикновено ексклузивните права са за няколко месеца, само Apple е изключение.

Или да ми казват те за какво и как да си ползвам телефона?

Тук Мтел са начело, хем те ограничават с какви програми да ползваш телефона, хем го заключват. Преди поне можеше да се отключи след изтичане на договора, но чувам че вече не е така.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.