Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мтелски/Мегалански пИнизинови  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано28.05.11 19:47



Живея в Хиподрума (София). Преди доста време се закачих до Нетком (или КомНет) за 40 кинта първите 4 месеца, после по 15 лв/месец. Нета беше безупречен, спря ми 2 пъти като имаше пауза в електрическото снабдяване. Освен това имах безплатен нет от общината (за имащите пряк визуалрн поглед към Ритуалната Зала) - фри хот спот 3...или нещо подобно. Смених квартира (пак в района) и си плащам за безупречен нет 15 лв/месечно на Виваком.

От два дена Хиподрума е залят с плакати: Нов комшия ви кани на новодомско парти, събота от 17,00. Новия комшия е Мегалан (нова покупка на Мтел, които си съдраха гъза да свалят кабели под земята през последните 2 месеца).

На "партито" хахо хихо (само музика без бира и кебапчета

, ама с вербуващи агенти щъкащи между раята, на цени от 22.99 та нанагоре за разните им неща). Върнах се в къщи и проверих по телефона нет' доставчицитите в сегашния ми дом. От 13 (12,99) до 15 кинта/месечно, кабелите им отдавна са закопани (ФАКТ, няма висящи кабели от блока ми).

Та се питам: Мтел как се продават на нови клиенти на тези цени? Или 'фатката е да покажеш някаква действителност (опс, редактирам се на "деятелство", калпав ми български език), да надуеш разходите, и да си снижиш облагаемия доход?

Нещо ми е неразбираемо, някой да ми обясни, моля?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 28.05.11 20:16.



Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: MитpeШoпa]  
Автор checho ()
Публикувано29.05.11 14:47



Виж сега какво ще ти обясня. В София доставчиците на интернет се делят така: Мегалан и всички останали. Те са може би най-уважавания и хвален от клиентите си доставчик в България.



Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: checho]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано29.05.11 15:49



Мегалан не бяха Мтел...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: checho]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.05.11 23:36



Мегалан бяха може би най-уважавания доставчик. Проблема е че вече няма Мегалан.

Bеer? Mоre?




Тема Предполагам ченови [re: checho]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано30.05.11 22:50



двамата с Бирата сте прави: Мегалан е бил "най най по" между гмежта на 'нам колко си доставчика на нет' в София. И аз, кат' новак в София, съм попаднал случайно на Нетком, който ми даде супер дийл миналото лято: 4 месеца безупречен нет за 40 лв, после по 15 лв/месец, както всички конкуренти.

Питам се друго обаче: Как така, около голЕмото резане на висящи кабели между блоковете към фебруари март т.г. единствените които кОпаха като пошурели бяха баш Мегалан?

. А 'сички други бяха кротки, и само ни пъхаха по пощенските кутии обяви от рода "нет от днес за днес, питай комшиите дали са доволни от нас" (или нещо от сорта)?!?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Предполагам ченови [re: MитpeШoпa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.05.11 22:56



Не съм ползвал Мегалан. Просто давах обяснение какво може да бъде развитието, на база моя опит.
Иначе ползвам световно неизвестна фирма от която съм доволен. Ама и тях ги купиха - е вярно Булсатком, та може и да не се скапят - ще видим.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Предполагам че [re: MитpeШoпa]  
Автор checho ()
Публикувано30.05.11 23:44



Аз дори не съм от София. Но такова обслужване и качество се разчува и до Варна. Във форумите си обявяват че спират за две минути пет блока да сложат UPS и то в 06:00ч. Завиждам им на славата, обслужването, организацията и качеството на трите. Обикновено по форумите на доставчиците само се кълне - техния си отрича това положение при всички параграфи. Просто през цялото това време когато са си били Мегалан а не МТел са си знаели перфектно интереса и винаги са били еталон за добре провеждан и организиран бизнес.



Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: MитpeШoпa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.06.11 18:59



1 - ПОН - провери що е то и колко струва


2 - Копането струва пари... докато не ги купиха може просто да са нямали достатъчно да копат или да си плащат безумните такси на бТк... изобщо ако има дърво тук ще е в скапването на поддръжката която имаха Мегалан и Спектрум.
3 - аДСЛ и перфектност, смях в залата... явно никога не си ползвал истински Интернет.

Welcome to the real world!



Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: Mopфиyc]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано02.06.11 21:44



За разлика от теб и всички останали ИТ специалисти в клубовете аз съм класическия...типическия (???) ламерКойто не знае що е то "перфектен" интернет, и не различава между 1,5 МБ/с и 100 МБ/с. Може би щото не си вадя хляба чрез нета/не играя игри, и "безупречен" нет за мен е този който ползвам 24/7, без паузи (освен когато спират ток в целия квартал).

Та жалко да си губиш времето си с мен, само щото съм дръзнал да сравня явно славния Мегалан с анонимния Нетком. Па и се осмелих на нарека НетКом "безупречен (в мойте ограничени понятия) нет' доставчик". Просто защото на него попаднах случайно като кацнах в България преди десетина месеца и за 4 месеца нямах оплаквания. От тогава нямам оплаквания и от Вивакомския нет, ама май съм късметлия, или просто съм невзискателен клиент с ниски потребности - има и такива, предполагам.

П.С. Мегалан ги споменах щото са свързани с Мтел, които според мен са най най по маскарите измежду тримата оператори на мобилна телефония, за сега. Иначе приемам като логично написаното от gkkk (май това му беше ника) за причините на врявата срещу Мтел.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Мтелски/Мегалански пИнизинови [re: MитpeШoпa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.06.11 17:35



Технологията дето я твърдиш да е перфектна е остаряла с има няма 30 години поне.
Материалната база на бТк не е много по-нова на масата места...
Та от там и определението ми за аДСЛ а... изобщо без да ме интересува дали е БТК или Мтел.
ПОН и аДСЛ на едно място са като волска каруца до модерна кола среден клас.
Колкото до Мтел, БТК и Глобул... БТК - аДСЛ / правят и оптика някаква в момента... Глобул (НЕТ1) - ЛАН / Оптика до сграда, Мтел (Спектрум / Мегалан) - ПОН / ГПОН / ЛАН
Изобщо става забавно на Интернет пазара... но и намирисва на четвъртити дръвца тук таме.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.