Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да пусна ли жалбанови  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.05.11 12:14



В последната сметка на сина ми има начислени 134 бр. Изходящ разговор допълнителни услуги-специална тарифа на тел 01070. Всичко това е таксувано по 2 лв., като интервала между отчетените набирания е около 10 секунди, даже някъде има 7 и 8 секунди. Обяснението, което ми даде сина ми е, че е получил есемес да спечели нещо си. Той е пуснал 1 есемес, който също е отчетен 2 лв. и толкова. Тези изходящи обаждания според мен по някакъв начин са генерирани, без да са били проведени. За 28 минути не биха могли да се проведат 134 обаждания, отчетени по 4 секунди, даже по 2 и по 1 сек.
Не знам как бих могла обаче да докажа това, имам ли основание да пусна жалба, какво бихте ме посъветвали. Благодаря предварително.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано16.05.11 13:46



Незнам колко бързи пръсти трябва да има човек за да може да избира за толкова време ... толкова пъти


Според мен това е някакъв бъг (грешка) в телефона. Навремето имаше такива телефони внесени от чужбина, които набираха първият телефонен номер от телефонният указател през определено време без собственика на телефона да разбере това или влизаха в интернет когато си поискат. Далеч съм от мисълта обаче, че синът Ви е сложил този кратък телефонен номер като първи в телефонният си указател и че вобще съществува такъв номер там.
Проверете и папката изходящи разговори на телефона (ако се пазят и не са изтрити разбира се). Жалба винаги можете да пуснете, но доколко би Ви помогнало това незнам. Ще бъдат само голите думи на синът Ви, без да има друго обяснение. И още нещо - след като е получен смс там този кратък номер е написан. Ако се отиде докато се чете смс-а с маркера върху номера и се натисне зелена слушалка, то номерът автоматично започва да се избира. Не знам на колко години е синът Ви, но ако е малко дете е твърде възможно да не е знаел какво прави. Това са просто предположения разбира се. Пожелавам Ви успех!



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: vip4o]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.05.11 15:17



Много благодаря за бързия отговор. За съжаление изходящите повиквания от този период не са се запазили, запазени са входящия и изходящия есемеси. А сина ми е на 18 г. и е наясно с нещата, но може и неволно по някакъв начин нещо да е активирал, без да разбере, но това няма как да се докаже. Отказвам не от жалбата, още повече, че тел.номера са в група и аз лично не мога да я подам, а лицето, сключило договора. Ще платя 350 лв. «грешни пари», но нека това послужи на всички, които четат, да са нащрек с подобни оферти.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.11 17:30



Че аз отдавна ползвам само и единствено предплатени.
И обяснявам на дълго, на широко и с повишаващи се децибели как предплатените имат една страхотна опция - кредитен лимит, който аз лично мога да контролирам, и как съответния оператор гъза си да скъса не може да ме набута повече от това което аз съм решил да заложа.
Напишете жалба. Попитайте какво точно трябва да направите за да може вие също да сте защитени от кредитния лимит. Така че в бъдеще да не са възможни подобни "грешки". Мисля че спокойно може да попитате дали пък няма да ви е по изгодно вместо ежемесечно да ви набутват с 350 кинта, да прекратите договора да изплатите всички заложени от оператора тесли, и да минете на предплатена.
Ако оформите правилно жалбата си, и изпратите копие до КЗП, може пък да ви обърнат внимание!
В смисъл - и мрежата на оператора няма да позволи набиране на 4 секунди!
Разбира се може да попитате културно, дали това все пак не може да се дължи на проблемите със системата им? Дали нарочно не бяха тези проблеми със системата им, та да могат да натовавят за отдавна минал период всеки колкото могат!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.05.11 18:19



Този номер може да е от някоя от многото ТВ игри.
При тях винаги дава заето, но набирането (за тях това е заявка за участие) се отчита и тарифира и по някаква неизвестна на участниците логика се избира някой за включване в ефир.
По тази логика е напълно възможно при първото набиране и чуване на "заето", детето да е натиснало смарт-подсказката "пренабиране" на екрана и телефонът да е влязъл в цикъл набиране-заето-пренабиране, тъй като "не знае", че заетото се отчита и този номер никога няма да даде "свободно".
Така, че интервалът м/у набиранията става съвсем реален, както и цената на всяко набиране.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: bira_more]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано16.05.11 19:41



кредитния лимит едва ли би помогнал в този случай.
сметката се отчита POSTPAID-поне след около половин час
така че евентуален ефект би бил - след упоменатите 134 позвънявания,картата да бъде спряна за превишен лимит
за съжаление

Редактирано от fen ® на 16.05.11 19:53.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор citronbg (uid:60001)
Публикувано16.05.11 21:45



да



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: fen ®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.05.11 22:05



Значи - щом на prepaid може да се отчита на секундата, не виждам никакви причини за postpaid да се отчита по друг начин.
Разбира се ако някой некадърник го е реализирал некадърно, не клиента е виновен за системата на оператора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор ronikokov (марсианец)
Публикувано17.05.11 09:23



Във всеки случай подай жалба. Нарича се "Искане за проверка на сметка". Най много нищо да не стане, но има чанс да ти върнат парите, а 350 лв си заслужава 2-3 посещения в магазина им.

В добри дни тази "жалба" може да се подаде чрез нет, след регистрация в сайта на Мтел, но сега "тази услуга временно не е достъпна". Така че трябва лично да я подадеш в някой магазин на Мтел. ИМА УЛОВКА: При подаването на писмена жалба в 2 копия ти подпечатват твойто, но ти казват че входящ номер ще получиш чрез СМС след 24 часа. Не се съгласявай, аргументирай се че поради сринатата им система твои познати не са получавали такъв СМС седмици, ДИГНИ ГЛАС и искай управителя на магазина да се свърже с ценралния им офис и да получи входящия номер. Знам че това работи, минал съм я процедурата преди 2-3 месеца.

Не съм много чат кой точно може да подаде жалбата щом ползвате карта от група за която някой друг е сключил договор. Предполагам че не е в разрез на договора други лица/потребители, освен сключилия договор, да ползват групата карти. В такъв случай сключилия договор може да те упълномощи вие двамата да контактувате директно с Мтел по въпросния проблем.

П.С. Ако Стерн е прав за автоматическото пренабиране...кофти

. Но от друга страна май набиране на номер но неосъществено свързване (при "заето" от другата страна) не се чарджва. Поне с мойта Мтелска ПРИМА не е така. Предполагам че някой от по информираните четящи може да разшири инфо по въпроса. Надявам се да не звуча злобно (българския ми е бая калпав) ама дано твоя син (и всички четящи за случая) да научат важен урок: Участие в лотарии е скъпо нещо, освен че е и зарибяващо.

С успех



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: ronikokov]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.05.11 09:52



При подаването на писмена жалба в 2 копия ти подпечатват твойто, но ти казват че входящ номер ще получиш чрез СМС след 24 часа.
От доста време жалбите се набират на компютър в техен офис и ти се изпринтирва екземпляр с вх. № и за теб. Или на място диктуваш или преписват от занесен лист със жалбата.

Попадни на някоя Тв игра, горе по екрана ситно и бързо минава текст, в който е даден и сайта с ОУ на играта. Та там си го пише - обаждането се приема и тарифира за залог, но връща сигнал заето. Не зная как го правят технически и дали успяват да излъжат телефона, просто гадая върху оплакването на госпожата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.