Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: bira_more]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано18.05.11 00:07



"отчитането може да бъде на секундата" може да се реализира с HOT BILLING,
но такова нещо е по- скъпо и не се предлага почти никъде за postpaid

Редактирано от fen ® на 18.05.11 00:11.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: fen ®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.05.11 00:33



Добре де - при условие че явно и очевидно има hot billing за prepaid, какъв точно е проблема да го има и за postpaid?
Какъв точно е проблема postpaid да се таксуват точно както се таксуват prepaid - като единствената разлика е кредитния лимит?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: bira_more]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано18.05.11 09:38



мисля,че достатъчно ясно се изразих-ОСКЪПЯВА СЕ УСЛУГАТА,което би рефлектирало допълнително върху цените,което пък едва ли би искал да стане
за prepaid- не е hot billing,а си е prepaid,различни неща са


Редактирано от fen ® на 18.05.11 09:42.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: Stefan Pan]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.05.11 12:27



Благодаря на всички за мненията, изненадана съм колко технически грамотни са повечето от вас.
С есемеса, който е пуснал сина ми, се е регистрирал за играта към 10.15 ч. на тел. 1070. Изходящите разговори са регистрирани същата нощ от 1.15 до 1.45 ч. в рамките на 28 минути на тел. 01070 /ако това има някакво значение/. Телефонния апарат, който използва е от няколко месеца, досега не е имало проблем. Явно с този потвърдителен есемес е провокирал по някакъв начин системата. Изпитвам ужас това да не се повтори и в следващата фактура.





Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано18.05.11 15:04



Както казах, пратете искане за преразглеждане.
Апарата от къде е закупен?

Welcome to the real world!




Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано18.05.11 15:07



Не съм пробвал как го разбира повикващия казах, че програмата може за да върне дефинирано съобщение явно приема сама и после затваря.
Ако върне сигнал заето дали ще е само заблуда за звънящия или ще сработи реакцията на телефона му на истинско заето обаче не знам.
Ще взема да я инсталирам пак (ако я открия из архивите или из нета) и ще пробвам.

Welcome to the real world!




Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор ivaninche (непознат )
Публикувано18.05.11 15:33



Не се колебайте да пуснете жалба Ако е станало грешка ще бъде компенсирана.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: nadia_O6O6]  
Автор panej (непознат )
Публикувано18.05.11 17:13



Дори и да се повтори пускате жалби до разясняване на случая.



Тема Re: Да пусна ли жалбанови [re: fen ®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.05.11 18:53



Играл съм си доста с астериски. Всякакви билинги сме правили. Е вярно е че мащабите са несравними, ама ще опитам да си изясня мнението.
Имаш предплатена карта. Зареждаш 30 кинта и говориш в рамките на тези 30 кинта.
Имаш постпейд. Плащаш си сметката. И имаш 1 месец в който имаш кредитен лимит от 50 лева. Все едно си заредил 50 лева на предплатената карта.
Аз лично не мога да видя никаква разлика.
А бе - ако някой иска да реши проблем, решава го. Ако предпочита да намери обяснение - намира обяснение.

Bеer? Mоre?




Тема Пускай жалбата, губиш само малко временови [re: nadia_O6O6]  
Автор ronikokov (марсианец)
Публикувано22.05.11 08:14



а можеш "да спечелиш" загубените 350 лв. Опитай се да провериш разпечатките на разговорите от този телефон: Става след регистрация в сайта на Мтел, после влизаш в "Моя Мтел", после в "Електронна справка". От там има два начина да получиш временен (за 2 часа) код за достъп до входящи и изходящи разговори от телефона, услугата струва 1,5 лв. Дават ти само разпечатките за последните 3 месеца, побързай.

Ако от въпросния телефон е нямало нормални проведени разговори в релевантния период (в който нормални хора спят) това е аргумент че "системата" те е прецакала. Друг аргумент е че апарата е надежден, безпроблемен до сега, и самоизключващ се/ползващия го изключва след всеки разговор по навик.

Имах почти същия проблем преди няколко месеца, на няколко пъти с доста по малки суми: Някакви странни свързвания с чужбина, много кратки, но към 6 кинта всяко. В началото бях склонен да вярвам че по погрешка съм натиснал няколко неща. Докато веднъж това стана пред мен, като заключения апарат кротуваше на масата (с Прима след всеки изходящ разговор апарата пиюка и получавам на екрана новия си баланс).

Тогава ми писна, подадох жалбата (взе ми седмица да получа входящия номер) и след месец ми възстановиха ВСИЧКИТЕ суми за тези "инициирани от Мтелската система" изходящи обаждания. От тогава НЕ ползвам Мтелската сим карта за изходящи разговори: Имам Самсунг с 2 сим карти и ползвам втората за изходящи. "Избих" цената на новия телефон (с джаджите му) за месец и нещо: Сметките ми спаднаха от 50-60 (понякога и повече)лв/месечно до 10 лв. (минималната такса). От следващия месец ще бъдат към 15 лв (защото ми се свършиха тримесечните бонуси) за почти същите минути разговор с почти същите ми събеседници, от трите оператора.

П.С. МНОГО съм благодарен на Мтел че ме жилнаха, та се раздразних, преодолях патологичния си мързел, и инвестирах малко време в "пазаруване" при другите оператори. И всеки път на маса в ресторант дигам чаша за тяхно здраве и им благодаря за "безплатните 2 обяда месечно". Тъй де, въшка да е - кяр да е. МТЕЛ, МЕРСИ!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.