Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.02.11 16:34



...Инвестиционната програма е в стотици милиона евро.

А дано отделят някое и друго евро от стотиците милиони и най-накрая си пуснат платформата и си оправят билинга. Вече 7-ми месеца тръгва "съвсем скоро" платформата им; а за тази година билинга още не ми е издал фактура.





Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано25.02.11 23:11



Нямам представа как работи и какво представлява една билинг система.
Но чисто интуитивно усещам, че една компания от подобен ранг не би могла да има такъв проблем толокова продължително време и да не може да се справи с него. Няма начин. От тук идват естествено следващите въпроси от групата защо...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.02.11 23:13



Те проблемите и на тая система и фирма не са в парите... а в клиентите.
Като държавата бре, така и Мтел... нали не са получили до сега от примерно 25% от тия с омазани фактури, предизвестия за разваляне на договори на база неизпълнени общи условия.

Инак като частно лице ползвател на ПОН от Спектрум Нет... трябва да кажа, че технологията просто трепе всичко останало налично у нас.
Вече как ще я изчанчат Мтел е друга тема ... това което прочитам е, че кастрят международния ъплоуд до 1:10 - за начало.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 25.02.11 23:15.



Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.02.11 23:26



Колкото по-голяма, толкова по-тромава... все пак.
Днес се убедих колко лесно мога да уморя служебен Уиндоус 2003 Р2 сървър ползван за фореграунд приложения само със спазване на корпоративна политика.



Възможните варианти за защо са 2
- менажерско наакване (мисля си, че е по-вероятния по ред причини) в планирането на миграцията довело до там, че няма как да се върне старата система (било заради поет ангажимент пред по-голям шеф, изтекли лицензии, калпав план за самата миграция или съкращаване на щат преди нея).
- просто не им пука (и не им се дават пари за няколко месеца, било за екипи, лицензи или друго)... щото си знаят, че клиентите са овци, а конкурентите идиоти.

Всъщност още по-вероятно е и 2 та варианта да се случват...

Welcome to the real world!



Тема Re: +1нови [re: Mopфиyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.02.11 00:09



Да.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.02.11 13:05



нали не са получили до сега от примерно 25% от тия с омазани фактури, предизвестия за разваляне на договори на база неизпълнени общи условия

Е как да получат? Къде да идат после напусналите?
ОК, ще си разваля лесно договора с тях и после? Кой ще ми даде час към всички нац. мрежи и 22 ст. флет след това, 100 МВ и 10 ст после ако случайно не ми стигнат и не знам колко СМС-а към всички всеки месец за 14 лв.?
Посочи друг оператор с такова предложение, но тогава минутите към всички мрежи трябва да са повечко, че освен изброеното имам и 2000 мин. към нелимитирана група, където са основните ми контакти.

Да, дразнещо е това забавяне и допусканите грешки в отстъпките, но ги оправят, а условията не са за пренебрегване.
Виж, картата, която ползва жена ми е по-малко отстъпки и на по-мижава цена, но там досега ни забавяне, ни грешки. Само в моята.



Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.03.11 17:36



Е ти си със специален план... редовия клиент такъв план бъш го брига знаеш



Welcome to the real world!



Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежа [re: Mopфиyc]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.03.11 22:16



На колко специален план е Стерн? Аз съм на 6 ст. до цялата мрежа на мтел и мисля че е крайно време да смъкнат цените наполовина.

Не че аз си плащам сметката,но от колегиалност към другите оператори са длъжни...Освен ако още си мислят че сме в края на 20-ти век



Оръжието на 21 век-бедствия


Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.03.11 18:07



Да, ама картата ти на 6 ст. е на юридическо лице и си само ползвател. Напускаш фирмата и я губиш.
А моята (тя е от "браншовите") си е на мое име и съм пълновластен собственик. Вероятно половината абонати на МТел са с такива карти, дават до 4 на калпак от оператора. Но са си на физ. лица.
Като твоята дават на големи фирми и организации, но са на юридическото лице. Но пак има много с такива.
И съвсем малка част от абонатите са на свободните тарифи от сайта им...те са обикновено оплакващите се от високите цени; затова и на МТел не им пука - малко са, мрънкат, а и си имат достатъчно абонати и без тях.



Тема Re: М-Тел планира да удвои оптичната си мрежанови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано03.03.11 20:18



Абе аз не знам дали абонатите на "свободни" тарифи са малко или много, ама не само цените, но и условията им са малко дърварски. Аз например, откакто си взех предплатена карта на друг оператор, месечните ми разходи за мобилна комуникация паднаха с около 25%. Да не говорим, че роумингът от въпросната предплатена карта е по-евтин отколкото от картата ми на договор към М-тел.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.