Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 03.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да води се!нови [re: V.Grig]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.05.11 12:16



Явно те лъжат.
Ами ако си купил телефон без карта, само апарат на етикетна цена без никакви намаления? От кой "акаунт" ще звъниш? Като купуваш само апарат не се идентифицираш, името ти е само в гаранционната карта. Да не говорим, че кодирането на апарат, закупуван като обикновена стока (без карта, договор, точки) не би трябвало въобще да е кодиран.
А дори и да е купен "промоционално" с карта и договорът е изтекъл, то веднага могат да установят това по името ти.
Пусни една жалба и ако не ти изпратят кода, пусни и до КРС, с копие до тях - установих емпирично, че това помага винаги, ако наистина си прав.
Но първо пробвай в магазин, оттам също могат да получат и ти дадат кода.

Редактирано от Cтepн™ на 31.05.11 12:18.



Тема Re: А защо не?!?нови [re: MитpeШoпa]  
Автор V.Grig ()
Публикувано01.06.11 08:34



Еми защото само теоретично те имат някаква право да си защитят интересите, макар че в България в този момент го практикуват само те. Но както казах недопустимо е да накърняват моите интереси след като аз съм бил изряден по изпълнението на моята част от договора.



Тема Re: Да води се!нови [re: Cтepн™]  
Автор V.Grig ()
Публикувано01.06.11 08:37



Знам че е нагла лъжа. За това съм и пуснал жалба и в КРС и КЗП.

За съжаление мисля, че няма да получа резултат по жлабите си. И като казвам резултат нямам предвид някой да ми разкодира телефон. Телефона беше водафон взет с договор за 9 лева и вече е хвърлен.

Въпроса е принципен, защото днес съм аз с телефон за без пари. Утре същия отговор ще се даде на някой с нокия за 1000 лева ...



Тема Re: Да води се!нови [re: V.Grig]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.06.11 09:46



Щом става дума за Водафон може и да са прави.
Четох някъде, че тези телефони се правят по изрична заявка на оператор и са силно орязани откъм функционалност за да са евтини. Включително и орязани откъм възможност да работят в друга мрежа. И то не защото са брандирани, а изобщо настройката и дизайна им е за параметрите на мрежата-поръчител.

При мен обаче беше друго - взех си на нормална цена от над 700 лв. Виваз, без карта, без договор, без отстъпки...все едно кило сирене. И, както и при всяка покупка на телефон през последните години, поисках на място дами го разкодират. Почнаха да мънкат, да мажат (за първи път, досега съм нямал никакви проблеми за това мое искане); обясних, че им давам накуп исканата сума и си искам стоката напълно функционираща. Накрая изплюха камъчето - имали вътрешно разпореждане от София (това е дежурното оправдание във варненските магазини) да НЕ разкодират вече телефони. Е, кипнах. Но не в магазина, те си изпълняват нарежданията. Пуснах жалба, тип изискване да ми пратят кода и до часове ми го пратиха с извинения и че в магазина са ме излъгали.
По-интересно стана, когато установих, че аксес-пойнта към водафонлайф, с който си беше настроен телефона, е заключен и няма триене. Пак разправии, този път с една идея по-аргументирани - смартфоните не можели без ИНет, а някои потребители не знаели как да си настроят аксес-пойнт. Е, аз знам как, а и не желая да влизам през техния портал, въпреки че ползвам техния Нет. Пък и може да искам да ползвам телефона за джобни часовник и радио, моя си работа. Оказа се, че само в сервиза, безплатно, могат да го разкарат. Но пък това значи да затрият всичко вече накачулено като софт и не се възползвах - направих си нов аксес-пойнт, а водафонския го бутнах с последен приоритет и вече не се наслаждавам на портала им.


Имаха късмет, че не се бяха сетили да заключат и съплай-сървъра си за А-ГПС. Работи добре, но нещо е бавничък, с него чаках до 20-30 сек. за първоначално позициониране. Добри форумци ми подшушнаха да го заменя със сониериксонския и сега ме позиционира за 5-10 сек. след старт на модула.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.06.11 00:35



САЩ нямат печатница на пари,банките им(фед.резерв) са на частни банкерски фамилии...Могат да правят само войни.

Някога на нашите пари пишеше "Обезпечено със злато и всички активи на банката" .Сега са само хартийки.

Филми за събуждане:



Тема Re: Да води се!нови [re: Cтepн™]  
Автор V.Grig ()
Публикувано02.06.11 04:27



Еми честно казано модела няма нищо общо защото това изискване, да се обадиш от нам-си-ква-карта ти го изрецитирват преди въобще да запитат какъв е модела на телефона ... по същия начин ми измънкаха като им поисках да ми разкодират другия телефон и им изръмжах, че "Да с тази карта е купуван телефона" ...



Както и да е ... тези трябва да бъдат газени както дойде и този път съм решил да го играя недоволния клиент. Да им го турна де слънце не огрява.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.06.11 00:47



Богоговеенето пред златните левове е за по-неинформираните хора.

Недей така.
Златния стандарт на практика е мит. Не съществува още от преди ВСВ.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Да води се!нови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.06.11 00:51



Моя го взех с едногодишен договор и нямаше никакви подобни ебни. От Виваком де.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.06.11 09:30



Е, кой мислиш че определя "избраният" от народа президент, както и политиката на правителствата им?
Нали са същите тези фамилии.

Вярно, че на левчетата до '89 г. пишеше, че са обезпечени, но си бяха същите хартийки, както и сегашните.
САЩ се разделиха със златния стандарт след Великата депресия, после и други страни и след 1950 г. всички валути бяха "обезпечени" икономически. Е, без тази на Камборджа, де, те въобще премахнаха парите.



Тема Re: Да води се!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.06.11 09:35



Е, нормално е да е така. При толкова малко абонати няма как да слагат рестрикция за ползване само в тяхната мрежа.
Помниш как тръгнаха и как лека полека почнаха да прилагат практиките на МТел и Гл. Всяко нещо с времето си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.