Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 14.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.02.11 09:03



Не знам как неусетно, но упорито и уверено, решихте, че ВКЛЮЧЕНИТЕ услуги в дадена месечна такса били промоции или бонус.

Елементарно. В самите договори пише (по смисъл) - за времето на договора се ползва услугата при следните параметри.
И тези параметри зависят от срока - при 24 месечен са по-добри, отколкото при 12 месечен. И не става дума за договор със закупен апарат.
Което автоматично значи, че "извън времето на договора", ерго при безсрочен договор, уговорените параметри не важат.
Разбира се, това не означава, че операторите наистина ще сменят автоматично на тарифа с по-лоши условия, но пък и нищо не ги спира да го направят при сегашната уредба.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.02.11 13:41



Не е точно така, че са включени в таксата е ОК, но кои, колко и как са включени е предмет на договора.
Ако договора се промени, може да се променят и те.
Ей за това иде реч.

Welcome to the real world!




Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Stefan Pan]  
Автор braman15 (непознат )
Публикувано10.02.11 14:38



Има. Но не ми изглеждат дирижирани. В пресата със сигурност има платени про-мтелски статии, но няма тенденциозно негативни спрямо другите. Докато срещу м-тел има разни статии дето от километър и половина си личи, че са поръчкови и са такива злобни, но не на принципно ниво а нещо от типа на :"във Фейсбук се появи група Ментел са иззедници"



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.02.11 17:13



Ами изедници са.


Това просто е факт. Гледат да те прецакат по всякакъв възможен и невъзможен начин.
Те - системата си утрепаха, само и само да могат да гепят някоя стишка.
Щото като някой е прецакан с 15 - 20 кинта - отива, разправя се, и съответно му възстановяват кинтите. А ако го прецакат с лев - 2 - и тегли една майна. Което си е гювеч за МТел. Само си представи - 1 милион клиенти да прецакаш с 2 кинта, и гушваш с лекота 2 милиона лева.
Котира се дори да връщаш кинтите на всеки който изреве - щото няма всички да изреват. А имат идеално оправдание - то системата се прецака.

Знаеш ли - създаваш усещането че си платен/а писач/ка към МТел, кой(я)то някак си гледа да замаже гафовете им. Може да бъркам де. Ама очевидно не само аз смятам така. Вече имаше подобно мнение.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: bira_more]  
Автор 5rov ()
Публикувано10.02.11 19:12



Отчел се е и в съседните клубове с голословно оплюване на конкуренцията...



Тема Това е най логичното обяснениенови [re: Stefan Pan]  
Автор ronikokov (непознат )
Публикувано10.02.11 19:28



"...Просто най-много абонати има Ментел, съответно и жертвите и опарените от него са най-много."

И факта че им се срина системата разбира се, това е ОГРОМЕН гаф. На прима съм но бая ме раздразни факта че само тази седмица най сетне успях да влезна в "Електронна справка" и там можах да видя разпечатките на разговорите си ама...само 3 месеца назад



Ама и другите оператори май не са стока, и специално продавачите им. Като си търсих подходящ пакет от втори оператор тези серсеми от Глобул ме лъжеха в очите че Вивакомските цени за 25 ст/мин към друг оператор не включвали ДДС. Нейсе да беше случайна грешка на един продавач в един магазин, ама не!!! От любопитство проверих в още 2 магазина, питайки "Имате ли пакет в който разговорите до другите оператори да са като тези на Виваком - 25 ст/мин?" Е щом и на трите места ми отговориха "ама те (Виваком) не включват ДДС" за мен е ясно че лъжат по поръчка!!! И хич не се и смущават като им казвам, с брошурата на Виваком в ръката, "КАК да ви вярвам на вашите обяснения като ме лъжете в очите само и само да ме зарибите?"

Редактирано от ronikokov на 10.02.11 19:30.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: 5rov]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.02.11 22:42



То каквото и да кажеш срещу "конкуренцията" - все ще е вярно.

Много се изкефих на реакцията на Виваком по повод планираното премахване на автоматичното удължаване на договорите. Та - ние ще го махнем, ама ако и другите не го махнат - ще го върнем.
Това за мен е картел в чист вид. В смисъл всичко друго но не и конкуренция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.02.11 22:50



Отдавна не съм гледал тарифи, при виваком се установява практиката за 3 или 6 месечни половин такси според 12/24 месечна продължителност на договора. Това вече е бонус. Останалите параметри са непроменливи.
Предполагам, че и при другите оператори има такива - ясно подчертани извънредни бонусни параметри, а основните са си основни.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.02.11 22:58



Принципно е така. На практика - включените в таксата услуги все пак са пресметнати така, че определено да е икономически оправдано за оператора. За да могат да поемат и загубите от бонусите.
Както искат да си го тъкуват (понеже и хляба и ножа са в техни ръце), със сигурност стандартната свободна цена на минута, която в момента предлагат и трите оператора, не биха я разтълкували като бонусно ниска, та да тръгнат да я вдигат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.02.11 23:01



Допускам, че влагаш субективен прочит. Самият аз не съм зачитал (или поне не са ми оставали в съзнанието) такива статии за който и да е от операторите и нямам мнение. Съмнението ми за субективен прочит от твоя страна, обаче си остава, признавам си.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.