Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 13.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.02.11 20:03



услужлива медия е само "Стандарт" по понятни причини.
А КРС е в пълното си право да тресне сериозна глоба на МТел - за системно, продължаващо и засега безсрочно неизпълнение на ОУ, одобрени от същата КРС
Имам предвид "41. (Изм. съгласувано с Решение № 319/02.03.2007 г. на КРС) Мобилтел е длъжен да осигурява качествени електронни съобщителни услуги, включително информационни услуги (справки) 24 часа на денонощие, 7 дни в седмицата, в зоните на обслужване на мрежите..." - не се изпълнява от септември.
Също и "48. В случай на планирано прекъсване или влошено качество на услугите при извършване на профилактични прегледи, ремонти или поради развитие на мрежите Мобилтел е длъжен да информира предварително абонатите/потребителите..." - през септември казаха "до седмица", през декември - "до края на 2010", вече не казват нищо, т.е. става бесрочно, което е недопустимо. (За пример - от 4 групи услуги, за които имам отстъпки, коректна информация получавам за мегабайтите - на сайта и за тях и за разговорите в група - на МТел+; за разговорите към всички мрежи и за СМС-ите - от никъде, освен от разпечатката...когато я получа.)
Още нещо - "59. Адресираните до Мобилтел предложения, жалби и молби се разглеждат и решават от Мобилтел не по-късно от един месец от получаването им, като жалбоподателят се информира писмено за резултата." - познавам хора, които чакат разглеждане на жалбата си от октомври. Аз също не получих на първата си жалба отговор, а само призиви за търпение до 42-рия ден. Но пратих жалба до КРС и още на следващия ден въпроса се реши. После пуснах още 3 писмени жалби, които се решиха в рамките на седмица, а и най-накрая някой вдяна, че съм сменил 2 от плановете си и ми оправи новите отстъпки.
А помниш ли преди години, когато масово получихме кредитни карти с молби за активирани с всичките ни данни и за които се оказа, че са получени в сътрудничество с МТел? Как това кореспондира с "62. (Доп. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС) Информацията, отнасяща се до потребителите и абонатите и съдържаща се в базата данни на Мобилтел не може да се предоставя на трети лица, освен с изричното съгласие на потребителя/абоната и/или съгласно българските закони."? Някой да е давал разрешение?
А дали съвсем мирно и тихо се изпълнява "30.а. Абонатът/потребителят има право да даде писменото си съгласие да получава чрез мрежите на Мобилтел повиквания, съобщения или електронна поща за целите на директния маркетинг. Съгласието може да бъде оттеглено по всяко време..." или трябва няколко здрави скандала за да изпълни МТел задълженията си?

Така че въпроса не е по клубовете да се бистри има ли или не анти ПР, а органът, които уж захлебва със защита на клиентите - КРС - да се събуди и да скръцне със зъби. Да не забравяме, че за много по-малки неща КРС друса глоба след глоба на бтк.
И вместо това сега се "бори" с автом. преподписване, което си е функция и задължения на абоната. Нека го разкарат, но после предвиждам още по-високи писъци. Защото операторите или ще спрат картата и ще искат пари за пускане наново или ще сложат някакъв безсрочен план с условия близки до предплатените и хората сами ще хукват да преподписват. Те и затова операторите казаха ОК; вече са измислили как да продължат да цакат. А и нали мрънкаха срещу намаляването на цените на едро, но, както и се очакваше, след налагането им не свалиха цените на дребно, никой от трите. Та вече имат и такъв опит.
Единственото свястно в момента е идеята прекратяването на договор да се глобява с до 10% от оставащите такси, което е 1-2 такси глоба и е приемливо.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.02.11 11:11



Единственото свястно в момента е идеята прекратяването на договор да се глобява с до 10% от оставащите такси, което е 1-2 такси глоба и е приемливо.

Е това да стане, пак ще е нещо...
Борбата с автоматичното преподписване при горното се обезмисля.
Иначе какво толкова ако отпадне автоматичното, могат да ми пращат по 3 смс покрай всяка фактура, не могат да ми пратят 1 месец, 1 седмица и 1 ден преди края на договора ли?
Карти няма да спират най-вероятно... щото по-лесен начин да ги отсвириш после не знам.
Най-вероятно "примоциите" (минути в таксата, цена на И-нет и т.н.) ще важат само за срока на договора, тук може да се получи грозно изпищяване... я си представи от сърф план някой да си наточи 1 ГБ при цена 2.40 за МБ



Welcome to the real world!



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Stefan Pan]  
Автор braman15 (непознат )
Публикувано09.02.11 12:40



"Притеснява" със сигурност не е точната дума. Аз съм нещо като журналист (пиша по-скоро разни есета на социална тематика) и ми е любопитно да изследвам как медиите манипулират и биват манипуларни. Факт е, че в Стандарт често публикуват откровенни Пр матриали на М-тел, но във ФБ и в Блиц, например има статии и групи, които са с много ярка анти-М-тел насочечност и според мен се спонсорират от конкурентите им.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.02.11 16:14



Ми и аз съм с ярка антиМТел, антиГлобул, антиВиваком насоченост.
Причините са няколко:
1. Агресивна, идиотска, нагла, досадна реклама. Отивам да заредя ваучер - и в 50% от случаите трябва да повиша децибелите, та да приключим.
2. Отвратителни общи условия. А аз искам няколко много прости неща:
а) Кредитния лимит да ме пази безусловно. Ако се споразумеем за 5 лева кредитен лимит - съответния оператор да няма никаква възможност да иска от мен повече от 5 лева, освен ако не се докаже че аз съм причинил щети на оператора. Тоест от разговори, СМСи, трафик - да не мога да задлъжнея на оператора повече от кредитния лимит.
б) План позволяваш едномесечно предизвестие, или при забавяне договора да се прекратява автоматично, като задължаването отново да не надхвърля кредитния лимит.

Докато операторите се чудят само и единствено как баш да измислят нов начин за прецакване - няма никаква нужда от специални усилия за антиоператорски действия.
В смисъл основната причина за антиоператорските действия са самите оператори.
И до колкото МТел са с най-много абонати - съответно най-много прецакани и анти МТел действията са най-силни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: bira_more]  
Автор braman15 (непознат )
Публикувано09.02.11 16:38



Не знам. Може би си прав в някои отношения. Мало е офтопик, но за договорите съм съгласен (поне когато не става дума за закупена техника, защото тогава е логично ао са ти продали нещо на по-изгодна цена да имаш по-дълъг договор) За кредитния лимит честно казано не съм сигурен, че трябва обезателно да е техен ангажимент. в крайна сметка те предлагат услуга- всеки се възползва колкот иска от нея.



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.02.11 17:29



Ами да няма кредитен лимит тогава!
А аз държа на кредитния лимит много. Точно както предлагат услуга с безусловен кредитен лимит - предплатените карти, така могат да предложат услуга и с безусловен кредитен лимит при абонаментите.
И пак ще мога да се възползвам колкото си искам АЗ. А не колкото реши да ми натресе оператора.
Точно както сега (като съм на предплатена карта) се възползвам от услугата точно колкото искам аз. Ама нито повече, нито по малко. А точно толкова колкото искам аз.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.02.11 19:27



Най-вероятно "примоциите" (минути в таксата, цена на И-нет и т.н.) ще важат само за срока на договора, тук може да се получи грозно изпищяване
Като знам манталитета и лековерността на потребителите, а и като чета тук някои оплаквания ще има водопад от изпищели...стой, та гледай.


Подписват като селски попове и чак после разбират какво са подписали.



Тема Оф топикнови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.02.11 21:47



Като каза за подписването.
Бързах и опитах да чейнча малко долари на Витошка. Отвън курс 1.43, а вътре таблото забутано в сянка.
Мацката ме пита за фамилия, и ми дава да подпиша квитанцията. Аз чета - 1.15 - викам, благодаря, ама не съм съгласен - и не подписах.


Е след известен скандал - развалихме сделката. Та - подпис само след като знаеш какво подписваш.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано09.02.11 23:39



Абе глупости, и Стерн и той, с неговите странни заключения и пророкувания...
Включените услуги са свързани с таксата, която ти вземат всеки месец. За толкова и толкова пари - толкова количество услуги. Над това количество - единична цена еди колко си. Това е логиката.
Не знам как неусетно, но упорито и уверено, решихте, че ВКЛЮЧЕНИТЕ услуги в дадена месечна такса били промоции или бонус.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мислите ли, че срещу М-тел се води ПР война?нови [re: braman15]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано09.02.11 23:41



А няма ли такива групи със съответна ярка анти-другите-два-оператора насоченост?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.