Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Два въпросанови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.01.11 15:13



То пък една преносимост.
И тя, де, ама нали се сещаш, че ако плащаш на оператора си по 40-50 лв./месец, а конкурентът извади тарифа, при която за същото потребление ще плащаш 20, то нищо няма да те спре да платиш 100-ина лв. неустойки и да бегаш - ще си ги избиеш за 3-4 месеца.
Баш основното си е брой абонати в предвидимо бъдеще и очаквани приходи - това им прави рейтингите и са много важни параметри при евентуална продажба. Нали си спомняш преди години как Глобул пусна едни чудни оферти за МВР без мес. такса и с много отстъпки; после се оказа, че им е трябвало да декларират някакъв брой реални абонати за да могат да вземат изгоден заем...така за няколко дни попълниха бройката с картите на ченгетата.

А подаване на предизвестия само в 1 единствен ден просто плаче за отмяна - никъде не е приета такава категоричност - ми човек може да е в чужбина, може да е в болница, може да е махмурлия. Нека е 1 месец за да е в съзвучие с ЗЗД, но да е "в срок до 1 месец" или "не по-късно от 1 месец" - впрочем в старите договори на МТел беше точно така формулирано - "не по-късно от 30 дни преди...".



Тема Re: Два въпросанови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 20:03



Добре де, интересен ми е моят случай.
Когато сключвах първоначалния договор, беше за срок от една година.
С определена месечна такса, определена цена на минута и включени минути до Вивател и фиксирани оператори в часовете на слаб трафик.
Като изтече годината, по телефона ме офертираха да преподпиша - при същите параметри, запазвайки включените минути и с бонус допълнителни 20 минути в мрежата на Вивател по всяко време на денонощието.
След изтичането на първото преподписване, тоест на края на втората година, договорът ми за втори път стана безсрочен. Като включените допълнителни 20 мин. при първото преподписване си останаха, стоят и до сега - 4 години по-късно.
Известно време, близо две години, ме ловиха с кви ли не трици, докато уцелиха верния за мен фураж - хубав телефон на изплащане - и ме уловиха.
По мнение на две различни девойки от 123, въпреки написаното на бланката на анекса (автоматично подновяване до безкрай), след изтичане на срока и на това преподписване , договорът ми ще стане отново безсрочен.
Тоест - ако гледаме включените услуги като бонус, то тезата ти за бонуси, свързани със срокове, и драстична смяна на цените на минута, ако няма срок, не е издържана.
Не знам, така ми се струва.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Два въпросанови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 20:09



Категорично подкрепям, до последната сричка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Два въпросанови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 20:13



Абе мене ми е много интересно, като пише в КТ, че се иска едномесечно предизвестие за прекратяване на трудовия договор и това го пише и в самите трудови договори - някой да е тръгнал да пуска предизвестие точно 30 дена преди дата, за която предизвестява?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Два въпросанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.11 21:57



Ми има два варианта - неустойка, и по взаимно съгласие. Поне в случаите на трудови взаимоотношения - взаимното съгласие е добро решение.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Два въпросанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 22:07



Оф, имах предвид, ако някой пусне предизвестие 40 дена по-рано, какво, няма да му го приемат ли? Или ще падне при евентуално дело?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Два въпросанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.11 22:22



Прав си разбира се.
То, ако пратиш нотариално заверено уведомление до оператора 50 дни по рано - може да си сигурен че ако се стигне до съд - ще спечелиш.
Ама на баир лозе......
Между другото - кефят ме новите предплатени на Ментел - моя час или нещо от сорта. Не че има сила на този свят дето да ме накара да говоря цял час по телефон де.....
ПП
Има - кинти, ако ми плащат по 3 евро на минута, може и да изкарам цял час.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Два въпросанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 22:46



Да си изпържиш мозъка за 3 ойро, та макар и на минута. С кво ше ги харчиш след това?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Два въпросанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.11 22:54



Айде сега - има всякви екстри. В смисъл - слушалки (жични) и тем подобни екстри.
Проблема е че мразя да говоря по телефон. Е - не ми се очертава такава работа - та няма да го мисля.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Два въпросанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.11 23:54



Аз пък ще кажа нещо революционно, но: обичам да говоря по телефон. Докато пътувам (сам), докато чакам някъде (сам и не заобиколен от множество человеци, на които да натрапвам личния си живот), докато имам свободно време и искам да се чуя с тия, които са част от живота ми, но разстоянията не предполагат ежедневни живи срещи.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.