Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 26.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобилен  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано17.11.10 09:04



Здравейте

със какви команди на стационарен телефон (Mtel Voice box) номер мога да пренасочвам обаждане към мобилен номер

От *88 ми казаха че НЕ Е ВЪЗМОЖНО

Направих пренасочване от Mtel мобилен номер към стационарен номер без никакъв проблем.


Благодаря.



Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: Ringer]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.11.10 09:43



А в книжката за работа с Войсбокс пишат това:





Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: Ringer]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано17.11.10 21:24



за съжаление, правилно са ти отговорили


освен това, ако имаш активно пренасочване към фиксиран номер,не могат да те търсят на мобилния номер
за момента има технически ограничения(някой ден дано бъдат преодолени)...



Тема абе пак ни е..т - но бтк може да се правинови [re: fen ®]  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано17.11.10 21:37



Имам електронен подпис дали не мога да напиша оплакване до някое регулиране да вземат да ги глобят : )
за ограничаване : )



Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: Cтepн™]  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано17.11.10 21:38



вече имам 2 отговора от Mtel *88 единия че може и други 2 че не може: )
ххахаха



Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: fen ®]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано18.11.10 00:26



Преди година си взех телефон на най- дебелата им тарифа за две години точно с тази цел. Да го пренасоча към мобилният ми който да ми е от семейство и приятели и да не изпускам входящи обаждания. Два пъти ми казаха, че може, Съмнявах се само дали ще ми е наистина безплатно пренасочването. Оказа се че то не може да бъде извършено. Питах дали мога да разваля договора. Буквално 2-3 часа след като го подписах. Познайте дали можеше. Тъпи копеленца са в туй отношение.

Господ не играе на зарове


Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.11.10 09:31



Сами те са написали в сайта си:
Домашен телефон/домашен интернет от М-Тел се предоставя през мрежата на М-Тел
така че за услугата важат "Общи условия за взаимоотношенията между "Мобилтел" EАД и абонатите и потребителите на обществените мобилни наземни мрежи на "Мобилтел" ЕАД по стандарти GSM и UMTS", а там:

30. (Изм. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС) Абонатът/потребителят има право:
30.1. да пренасочва повикванията (Call forward)

Виж в индивидуалният ти договор дали има изключения (например не се поддържат СМСи и си го пише изрично) и ако няма пиши жалба. В магазин, трябва да ти дадат вх. номер и са длъжни в срок до 30 календарни дни да ти отговорят. С копие до КРС и цитиране на Решението им - намери го и се запознай какво точно пише в него - и че не се спазва от МТел.
Направи се на ударен и поискай в магазин книжка с упътване как се работи с адаптера - в предния ми пост шота е от тази книжка, дадоха ми я заедно с адаптера и там се указва подробно как се ползват мрежовите услуги, включително и пренасочването.
Първо обаче трябва да идеш на "Моите услуги" в сайта им и да си активираш пренасочването за войса - избира се по номера на договора и няма значение дали активираш услугата за фикс. или моб. номер; всички достъпни услуги важат и за двата.

ПП: Ще почнат да те баламосват, че услугата, за която са лицензирани и са длъжни да осигуряват е пренос на глас, но вмъкни подходящо и

1. (Изм. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС; изм. съгласувано с Решение № 319/02.03.2007 г. на КРС) С настоящите Общи условия се определят взаимоотношенията на "Мобилтел" EАД, наричан по-долу за краткост Мобилтел, със седалище...
...
6. Настоящите Общи условия имат задължителна сила за Мобилтел и за абонатите и потребителите на мрежите...




Тема Re: Стационарен(VoBOX) номер пренасочване към мобиленнови [re: Cтepн™]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано19.11.10 16:15



Жив да си. Аз си пренасочвам но само към фиксирани. Не и към мобилни. Може би с това ще се измъкнат. Но определено ще ги пробвам.

Иначе да ти кажа почти ми минаха ядовете. Имам друго решение вече и тях ги ползвам от немай къде. Т.е. щото още не ми е изтекъл договора. И така и така и така плащам. Но сега ще ги понатисна. Ще им дам малко зор. Ще пусна и малко жалби до КРС, до КЗП. Надявам се, че още пазят записи на разговорите със *88 от началото на годината.

Господ не играе на зарове



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.