Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано01.09.10 00:17



Хич не ме интересува какво щял да купува Мтел, много повече ме интересува КОГА тези цинцари ще си намалят цените, и да отпуснат безплатни минути към цялата си мрежа, че този анахронизъм "семейство и приятели" за нищо не става от години.
Ще ги почакам до 15-ти септември и после отивам към оператор с по-добра оферта, та да не мисля всеки път преди да звъня "този номер на кой оператор е и дали няма да се набутам".



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано01.09.10 09:51



Много народ чака от септември да се пооправят цените. Щото тази работа просто не е нормална. При цена на едро за минута от 13 ст. те ни я продават на над 30 ст. Просто е безумно. И разбари са е в тази държава няма орган който да вземе отношение.

Господ не играе на зарове


Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор checho ()
Публикувано01.09.10 10:33



Цените на мобилните услуги в България са много добри. Ако станат по-ниски, няма да мога да изисквам качество като клиент. Така че ми е по-спокойно като плащам по-високи сметки.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор rudolf_1 (минаващ)
Публикувано01.09.10 13:24



Що, какво се очаква през септември? Нали уж чакахме намаления на цените от 1 юли?

Нашата работа е малко "трай коньо, за зелена трева" - все чакаме предстоящото най-добро, а то все не се появява. :)))



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.09.10 22:37



Аз преди много години спрях да чакам намаление от Мтел. Това е нещо като шеговит надпис на такси :"От утре возя безплатно"

Та докато стоите и чакате,нищо няма да се промени.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: DTMF]  
Автор Mилeнчo (непознат )
Публикувано02.09.10 00:54



Аз лично не виждам основателна причина, поради която операторите да имат интерес да свалят цените. Ако бях единствения производител на хляб, или освен мен имаше още двама-трима производители, щяхме да ви даваме хляба по 3 лева броя. Щеше да е скъпо, ама малко хора биха спряли да ядат хляб, само защото е скъп. Или пък ако съм търговец на стока Х и я намеря някъде с 20% по евтина, от къв зор да ви я намалям и аз, след като мога да си увелича печалбата значително, като запазя същата цена. Може би звуча грубо, но това си е бизнес. Парите винаги са управлявали света и може би вечно ще е така, което си е съвсем логично.
Така че не виждам с какъв акъл очаквате понижение на цените от операторите.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА??????? [re: Mилeнчo]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано02.09.10 10:56



Ако спаднат цените, ще се потребява повече. По-скоро разсъждаваш не като търговец, а като дребен български търгашин :) Аз, ако съм на предплатена тарифа и знам, че за 5 секунди разговор ще ми вземе пари като за една минута, ще гледам да си ограничавам разговорите. Ако обаче знам, че минимално се заплаща не за една, а за половин минута или 15 секунди, ще говоря повече, защото ще знам, че плащам за това, което съм изговорила.
Говорим все пак за нещо, което се използва масово. Ако продавам сребърни сервизи, много ясно, че ще надувам цените. Ако сложа и един целофан за 20 стотинки листчето, ще сложа още 5 лв на сервиза, щот е опакован.

пол - ж

Редактирано от onnellinen на 02.09.10 10:58.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: onnellinen]  
Автор checho ()
Публикувано02.09.10 13:54



В крайна сметка на тебе търговеца Х ти предлага нещо, ти не си съгласен, но въпреки това ползваш. Ползването на всички услуги е на доброволен принцип. Като ти е скъпо - има лесно, прекратяваш ползването или търсиш алтернатива. Пък като направиш собствен GSM оператор с милиарди инвестирани пари и възвръщаемост на същите за 20 години, може да пуснеш ако искаш и 1ст. тарифи. Не смятам, че тарифите на операторите са чак толкова високи. Може би единствените трески за дялане са по отношение на гласовия трафик между операторите, просто много хора са принудени да ходят с минимум два апарата и две сим карти, за да имат изгодни услуги. От друга страна не виждам как ако операторите имат твърда цена за интерконект помежду си, ще мога да говоря на цена от 1ст. на минута от единия към другия. Но това е по-скоро административен въпрос, който явно си има причини да не бъде разрешен. Ако разгледате чужди тарифи ще установите, че цените на други оператори в ЕС за разговори в собствени и чужди мрежи много често са по-лоши и по-малко гъвкави от тези в България.

Пък както ти казах - всичко е доброволно. Аз излизам на центъра и не мога да открия никъде магазин, от който да си купя минерална вода 1.5 литра под 2лв. А в Балчик толкова струва 0.5 литра. Също толкова доброволно аз си упражнявам избора да не купувам стока и услуга с 300 процента комисионна и ако трябва отивам пеш до голяма верига на 2км., но си купувам стоките и услугите на нормални цени.

Редактирано от checho на 02.09.10 13:55.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: onnellinen]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.09.10 18:05



Не е баш така. И аз си мислех като теб, ама после пообмислих какво баш се случва.
Та - на времето плащах по 50 - 70 кинта за ГСМ услуги, а заплатата ми беше доста по ниска и цените бяха много по високи.
Днес го докарвам до 20 - 30 кинта на месец. Вярно - говоря малко повече, ама прихода за оператора от мен определено е по малък. Тоест ако ми направи цената от 44 ст на 20 ст - ще увелича още малко разговорите, ама прихода му от мен пак ще падне.

Bеer? Mоre?




Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: checho]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.09.10 20:42



Е, отдавна не сме затворени само в нашата държава и можем да видим как е в други държави. Преди 10 години ходих до Германия и тогава разговорите с немска карта бяха доста по-евтини от положението у нас. Наскоро бях в Кипър(това е държавата от ЕС с най-евтини разговори) и там също беше много по-евтино от тук. Подобно е положението и в Гърция. Става дума само за предплатени карти, като при зареждане на ваучер се получават много бонуси като минути и смс-и, и то към всички мрежи.
Личното ми мнение е че у нас разговорите са с поне 200 % печалба що се отнася до Мтел и Глобул. При положение че в чужбина са доволни и на 10 % печалба...
Щом не един и не два оператора могат да си позволят по-ниски цени, това означава или че нашите оператори харчат твърде много, или че са некадърни. В единия случай може да се посвият малко, а в другия случай най-добре да се откажат от дейността си.
Аз реших да не чакам повече чудеса, а да си избера по-добра оферта от друг оператор. Ако повечето българи не бяха толкова примирено-овчедушни, никой нямаше да си позволява да ги скубе така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.