Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 28.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано05.09.10 15:45



Всяко вдигане на телефона и ходенето до магазина е набутване.
Що не спреш да ядеш, ще поживееш безплатно :-)

--

::

Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: onnellinen]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано05.09.10 15:46



Ти доказано нямаш икономическо мислене, предплатената ти карта го показва.

--

::

Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: O!Sag]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано06.09.10 15:48



Обясни, моля, как точно го доказва ?

пол - ж


Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: onnellinen]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано07.09.10 00:20



И малките деца знаят че предплатените карти са най-неизгодни,стават за хора които говорят рядко с 3-ма от групичката.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: DTMF]  
Автор 5rov ()
Публикувано07.09.10 09:17



Напротив, предплатените карти са много изгодни за хора, които говорят малко и в група. Ти на тях абонамент ли ще им препоръчаш?



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: 5rov]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано07.09.10 10:35



Че аз да съм казал нещо различно?



Между другото за някои група са 3-ма човека, за други 300, а за трети група са 1 милион абоната,с тенденция за постоянен растеж

Редактирано от DTMF на 07.09.10 10:37.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: DTMF]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано07.09.10 17:19



Малкото дете не знае що е това пари

А всеки трезвомислещ човек ще ти каже, че абонаментните програми, които се предлагат в момента, са бошлаф работа. Защо ли?
Ще се пробвам да обясня простичко, но не ми се удава по принцип, та дано разбереш.
Имаш абонаментен план (любимият ни) , за който плащаш 5 кинта и имаш 100 безплатни минути към 3 номера. Първо, тези минути не са безплатни, защото ги получаваш срещу определена такса - идва по 5 стотинки на минута - пак си е плащане. Второ, тези минути са само към трима души, а другото ограничение е, че важат само за мрежата на съответния оператор. След изчерпване на тези минути цената е обикновено 10 ст/минута. Друго по-етино, което имаш с абонаментен план, е цена на смс - около 15 стотинки към всички мрежи. И дотук свършват по-евтините неща и привилегиите.
Трите номера от групата ти са хора, с които делиш един апартамент или един офис. това са хора, с които прекарваш цялото си време когато не спиш (освен съпруга/съпругата, с кой/ято спиш).
Друга ебавка е, че при започване на разговор ти вземат цяла минута, а не например 30 секунди, които ти е отнело да кажеш "Жено, плати тока". Оттук, ако повечето ти "безплатни" разговори са такива, ти се набутваш яко с минути, които ти заминават, без всъщност да си ги изговорил.
Трета ебавка са цените към номера, които не са от групата. Разликата между минута към хора извън групата при абонамент и при предплатена карта е точно никаква - 35 стотинки средно. Ако звъниш на друг оператор, може и повече да ти вземат.
Подписваш договор за поне една година. Ако забавиш с един ден плащането и случиш да е петък, те оставят като нищо без телефон до понеделник. Договорът може да ти бъде продължен кажи-речи без твое знание, ако забравиш да подадеш молба за прекратяване (говорим ако искаш да го прекратиш, разбира се). Върви ти твърд разход минимум за една месечна такса. Обикновено цялата ситуация те принуждава да си купиш поне още един мобилен апарат с карта на друг оператор, където също да говориш "безплатно" и да плащаш и за него месечна такса и лизингова вноска. Освен другото, ти трябва и чанта, в която да сложиш телефоните.
"Екстрата" да си купиш телефонен апарат на изплащане, дето цената му намалява от 600 на 580 лв, ако го вземеш за една година, няма да я коментирам.

пол - ж

Редактирано от onnellinen на 07.09.10 17:22.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: DTMF]  
Автор Mилeнчo (непознат )
Публикувано08.09.10 00:00



Ако акълът ти е като на малко дете, нищо чудно че мислиш абонаментните планове за по-неизгодни от предплатена карта. Аз обаче понеже съм голямо дете, карам с предплатена карта. Мислиш ли, че ако на абонаментен план беше по-изгодно, щях да съм още на препдлатена карта.

Глупендерите и техните деца са на тарифа COMFORT 100 и за 5 лева месечна такса говорят 100 минути с 3 номера, а дребните тарикати като мен са на priMa и срещу 5 лева месечно могат да говорят 200 минути с 5-ма от мрежата на Mtel. Предпочитам минутата да ми е с 0.03 лв по-скъпа, ама да говоря двойно повече минути с двойно повече хора, а пък когато нямам нужда от толкова минути просто ще ми хартисват стотинки в картата, докато тези на договор всеки месец си знаят таксата и отделно си плащат солено за всяка минута със Семейство и Приятели след 100-тната.

А пък сега с новата priМа ИМА ВРЕМЕ ептен утепаха рибата.


Всъщност priMa картата ми е предимно за разговори с абонати на Mtel, иначе основната ми карта е b-connect, от която говоря на 26 сотинки с всички български оператори, а вие на договор дето сте - плащайте по 32 стотинки като нямате акъл в главата и се оплаквайте колкото искате. Никой не ви е виновен, че заради 30-40 лева отстъпка от цената на телефона, сте клъвнали въдицата да сключите договор. И на мен са ми фърляли въдицата сумати и пъти, ама аз на бели червейчета не кълва.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Mилeнчo]  
Автор Kaмeн oт Плoвдив ()
Публикувано08.09.10 07:44



Обичайна ситуация:
M-Tel Extra Pro, 15 лв./месец, 100 минути - 15 ст./мин
GLOBUL Max, 10 лв./месец, в промоция 200 минути, 5 ст./мин


За около 400 минути на месец 35 лв. твърд разход с два телефона в джоба.

Ако в Globul UNLIMITED намалят цената към други и/или увеличат минутите към други ще стане правилната тарифа за един телефон в джоба.
Да не говоря за Globul Web&Talk, че срещу още 5 лв./месец имаш и скайп/интернет ...



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Kaмeн oт Плoвдив]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано08.09.10 09:41



А някой от вас спецове ще ми направи ли анализ на ФИТ- овете. Примерно ФИТ 30

Щото аз като по- прост не влача два телефона и прочее тарикатщини на вас примаджиите.

Чакам си анализа да разбера къде съм се набутал спрямо примата.

Господ не играе на зарове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.