Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 16.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: checho]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано02.09.10 20:56



Не, не, не, чакай малко. Не говоря за цена от 1 ст. на минута. Това е безумно. Говоря за цени за разговор, които са като тези на смс - 14-15 стотинки на минута. Също така говоря и минималното отчитане да не е 1 минута + изговореното след това, а да е 20 секунди + изговореното след това, ако има такова. Защото аз, като звъня по телефона, съм си засичала - разговор до 30 секунди и затварям. С предплатена карта и ваучер от 10 лв това прави максимум 28 разговора при цена 35 стотинки на минута. И плащам 2 пъти повече за 2 пъти по-малко говорене.
Цените за абонаментните планове са същите, между другото. Разговор към друга мрежа е между 30 и 40 стотинки, разговор в собствената мрежа е около 30-35, а безплатните минути са твърде малко или към твърде малко номера. Нищо не пречи 5кинта/100 минути да са към цялата мрежа, а не само към 3 номера. Също нищо не пречи да махнат минималното отчитане от 1 минута на тези безплатни разговори. При Глобул по едно време всяка започната безплатна минута се броеше за цяла.
При роуминга също всяка започната минута се брои за цяла - това така ли е в чужбина?

пол - ж


Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор echelon (непознат )
Публикувано02.09.10 22:29



Говорите глупости,като сравнявате трябва да се сравняват примерно само предплатени тарифи,а не промоционални пакети който са временни с бонусите само в кипър и сърбия цените са тънки иначе е доста по скъпо например в Гърция и Испания цената на минута 40евроцента подобно е и в другите европеиски страни примерно в Испания след като задължиха операторите със закон да тарифират 1/1 цените скочиха което означава че билинга е много важен разгледаите в линка какви са цените и след това коментирайте
http://www.prepaidgsm.net/en/operators.html



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: echelon]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.09.10 22:58



Не говоря глупости. Линка ти е ЛЕКО не в час


Аз бях там и видях, ей ти актуален линк за Кипър, не са промоционални цени а са си такива за постоянно. Като се разходя до Гърция ще ти пусна линк и за тамошен оператор.

€ 0.072 per minute ...
и едно малко пояснение - connection fee е еднократна цена за включване в мрежата им, демек това е цената на стартоеия пакет

но щом ти е удобно да плащаш дебели цени, никой не ти пречи

Редактирано от Пeтъp_ на 02.09.10 23:03.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор echelon (непознат )
Публикувано02.09.10 23:05



За кипър да но не и за кожодерите византийци да не ти казвам че в Испания има такса само за свързване от 17евроцента и пак ти казвам сравняват се официалните предплатени тарифни планове а не някакви временни промоции като Прима има време и подобни глупости а сайта е актуален и се обновява има и форум



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: echelon]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано02.09.10 23:18



сравнява се това което ти е изгодно, пак казах не говоря за промоции
да не говорим че на Wind Гърция тарифата на договор е 0,0057 € на минута към всичките им национални мрежи - и това е случайно избран оператор и съм сигурен че там има и по-добри оферти
айде не ставай адвокат на мтел че не можеш да оправдаеш с нищо високите им цени



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Mилeнчo]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.09.10 01:46



Нещо не си схванал логиката.Хляба е почти един и същ,просто някои го продават с лъскава опаковка на неколкократно по-високи цени.

Пример: 100 мин. до всички от виваком са 5 лв(оптима100),същите минути при глобул са 10 лв(такса5лв+пакет 100 мин),а същите минути в мрежата на мтел са 15 лв. Всеки сам си прави избор.

Редактирано от DTMF на 03.09.10 02:02.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.09.10 08:49



Ти говориш ли с всички от Виваком? Не, нали? Говориш с част от тях и имаш отворена опция да говориш и с други от "всички от Виваком". И такава опция си има цена. И доколкото "всички от Глобул" е доста повече от "всички от Виваком" е нормално цената на тази опция да е по-висока. Още по-висока и за МТел



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.09.10 09:15



Не забравяй, че с течение на годините МТел и Гл привлякох цели браншове с по-специални и индивидуални планове, при които условията нямат нищо общо с официалните им абонаментни програми. Поне при МТел отдавна има такива "браншови" планове с минути към целия МТел, към всички нац. оператори, с почти или наистина неограничени в групата ( бил съм в такава група с над 2000 човека и 95% от разговорите ми са били в нея...семейство и колеги... без никакви ограничения), а след безплатните в мрежата или към останалите цената е или флет от 22-25 ст. или 6-10-12 ст. в МТел и 25-30 към другите. И всичко това с мес. такси 10-15 лв.
Една сериозна част (а може и да е преобладаващата) абонати са с такива карти и не виждам как ще бъдат накарани да ги зарежат.
Според мен няма начин комисия или орган да влияя на цените на дребно. Обаче лесно могат да повлияят на търговските им практики. Например на автом. удължаване на договорите. Когато вземеш карта или подпишеш нов договор и има някакви отстъпки е нормално операторът да калкулира тези отстъпки в рамките на сигурни 12 или 24 мес. приходи. След което се счита, че е вече пито-платено и договорът да става безсрочен. Операторите се оправдават, че продължаваш да ползваш по-изгодни условия. ОК, след като сте изравнили резултата, то или продължаваш да ползваш-плащаш месец за месец или, ако е неизгодно за операторите, да се минава автом. на някакъв безсрочен план без преференции.
Ама като го свържем с първата част на поста ми, в реалността, когато наближи края на срока на договора, се спотайваме МТел да не вземе да се възползва от правото си на едномесечно предизвестие, че иди после гони Михаля с общодостъпните планове...и при трите оператора.



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: Пeтъp_]  
Автор минaвaщ (новак)
Публикувано03.09.10 11:39



Очевидно няма да е преди първи октомври, понеже сроковете на "промоциите" отново са удължени (До тогава).



Тема Re: НАМАЛЕНИЕ - КОГА???????нови [re: минaвaщ]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано04.09.10 10:22



Цените в момента са почти добри. Никой не иска да говори без пари. Просто трябва да има малко гъвкавост. Не може да не може да си сменяш абонаментния план. Ми променят ми се нуждите... Не може нещо което струва 11 ст. да ти го продават за 32 ст.

Аз съм с ФИТ и ходя само с един апарат. Говоря си спокойно без да се замислям към кой оператор е човека с който говоря. Но това не означава, че ситуацията е нормална. Защо трябва да плащам за тази услуга три пъти повече? Защо зорлем ме ограничават?

Господ не играе на зарове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.