Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови  
Автор checho ()
Публикувано11.08.10 16:44



Здравейте, чувам слухове, че е било отказван пренос на номера от LOOP към други оператори. Това дали отговаря на истината?



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови [re: checho]  
Автор Mилeнчo (непознат )
Публикувано24.08.10 09:18



Не знам какви слухове си чул, но е логично да не може. Както не може и от друг план (независимо на кой оператор) да преминеш към LOOP. Просто няма начин да стане, защото LOOP е затворена мрежа. Единствената възможност е, ако закрият LOOP мрежата, което едва ли ще се случи в блзиките 50 години.



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови [re: Mилeнчo]  
Автор checho ()
Публикувано24.08.10 18:45



Така, това не би могло да издържи пред КРС ако е истина. ЛООП е "мрежа" логически, не е отделена с код на държава и оператор. Логическото отделяне е само на базата на телефонен код на оператор и начална цифра на номер. 088 3ххх ххх - в КРС е регистрирано 088 като принадлежащ на МТел, останалото е номер на МТел и те си го разделят както си искат. НЯМА такава регистрирана мобилна мрежа LOOP като телефонен оператор.

Относно загубата на условия и преференции, това много ясно, че се подразбира. Какъв е проблемът да си отиде номер 088 3 със загубените права на LOOP към Глобул?

FROG MOBILE е аналогия на LOOP от страна на Глобул, само че предплатена. Техни номера могат да се пренасят към всяка една мрежа.

Редактирано от checho на 24.08.10 18:47.



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.08.10 19:03



Не ти ли е по-лесно да звъннеш на *88 да ги питаш? И да поискаш инфо на какво основание, ако кажат, че не може. Или да питаш от формата на сайта им...доказано е, че отговарят, ако питаш нормално (без псувни и подобни).
Не ти предлагам да питаш в някой офис, щото съм се убедил, че във варненските им магазини назначават хора, които могат да ти приказват компетентно за каквото се сетиш, единственото, което не знаят е оферти, промоции, действия на МТел

За 2 год. два пъти влизах в БЦ и двата пъти ми говореха глупости - най-вече да не гледам какво пишат в сайта и в списанието в София и да не вярвам на *88...тук във Варна било иначе.



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови [re: checho]  
Автор Mилeнчo (непознат )
Публикувано25.08.10 19:13



Ами LOOP номер не може да се пренася на друга тарифа. Аз ако съм на LOOP и ако ти се обадя на теб, дето и ти до вчера си бил на LOOP, аз откъде да разбера, че вече си на друг план??? Имаш ли някаква идея? Ето къде е причината да не можеш да сменяш тарифата LOOP.



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна? [re: Mилeнчo]  
Автор checho ()
Публикувано25.08.10 21:08



Не работи аргумента ти. Този проблем е разрешен.
http://www.globul.bg/images/Ctel_Tone.mp3

И без значение дали ще е LOOP или друга тарифа, всеки набиращ плаща различни цени след като научи, че номерът е пренесен. По същата логика аз мога да кажа, че не трябва Глобул да вадят номера от тях към други поради факта, че имам група с безплатни минути към определени, а в даден момент клиента ако се пренесе, няма да говоря с него безплатно.



Тема Re: Преносимост на LOOP номер невъзможна?нови [re: checho]  
Автор motek (ombre)
Публикувано26.08.10 18:19



Няма и не може да има какъвто и да е проблем за пренасяне на LOOP номер в друга мрежа. Единствено не можеш да пренесеш номер от друга мрежа на LOOP, поради ограничението на номерационният план.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.