Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 28.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Идва 1 юлинови  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано11.06.10 13:53



С колко според вас ще свалят цените операторите ни? Процента с който трябва да паднат цените не едро е ясен но дали на дребно ще паднат с толкова? Това е много любопитен въпрос. Защо все още масово плановете са с цени от порядъка на 32 ст на минута към други оператори. Т.е. за последните десетина години не сме мръднали много. Глобул стартираха с 39 ст,/ на минута ако не ме лъже паметта.

Та колко смятате, че ще паднат цените на дребно. Аз лично очаквам въпросните 32 ст. да паднат до около 22-25. Много оптимистично е да ги чакаме на около 20 ст. ако операторите решат да си запазят % печалба какъвто е в момента.

Айде да не обръщаме темата на "колко е евтино във виваком" и прочее заяжданици. Нека да видим какво очакваме. А някой вътрешен може да сподели те какво планират ;)

Господ не играе на зарове


Тема Re: Идва 1 юлинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.06.10 19:26



А защо пък да падат?
То пазарната ни икономика ли е пазарна? Или конкуренцията ни е конкуренция?
Ето, на вива цените към МТел и Гл уж са ниски, ама наплив на абонати - йок. Не може в МТел и Гл да не са отчели, че и преносимостта (към уж евтиния оператор) никаква я няма и не виждам кое би ги накарало да смъкнат цените на дребно.
Друг е въпросът, че ако м/у МТел и Гл има някакъв бартер на пакети войстрафик на едро, то цените на едро още 2 пъти да паднат, на операторите ще им е все тая



Тема Re: Идва 1 юлинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано12.06.10 01:10



20 ст/мин между операторите на мен лично ми се вижда много , след като в момента има тарифи с цена 16ст/мин до всички мрежи,но както поискахте няма да посочвам оператора. ))

При такъв вариант хората ще продължат да ходят с по 3 сим карти за да говорят за по 5- 10 ст/мин до всяка отделна мрежа


Редактирано от DTMF на 12.06.10 01:12.



Тема Re: Идва 1 юлинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано12.06.10 15:36



Пък може и да ги смъкнат! Само че 200% ще трябва да преподписваш за още няколко години, да ти остава точно определен срок до края на договора, да си с точно определена прическа, правилно сресан, ухаещ на точно определен парфюм и т.н. * (звездички) до цената, а под линията списък с изисквания. Досега в БГ несъм виждал нещо друго, освен коли в дупките по пътищата, да пада.



Тема Re: Идва 1 юлинови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.06.10 17:23



Досега в БГ несъм виждал нещо друго, освен коли в дупките по пътищата, да пада.
А бе може да видиш заплати да падат



Bеer? Mоre?



Тема Re: Идва 1 юлинови [re: DTMF]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано12.06.10 18:40



Хайде моля те след като те тегли на спор ми посочи абонамент при който говориш на 16 ст. към всички. Но не такъв който е ограничен от някакви условия, а ей тъй колкото ми се говори да си говоря. Щото такива с ограничителни условия и Мтел има. Пример ФИТ-овете. Но те не се броят щото се обвързваш с минимално потребление и ако случайно го надхвърлиш биваш наказан с 32. За това говорех, а не за някакви теоретично постижими цени при нам си кви невъзможни условия.

А по- въпроса с непадането що да не паднат. Нали това е идеята на тази регулация. Ако не паднат ще ги подгонят. КРС не е наложил новите цени на едро ей тъй за кеф. А защото тези на дребно са функция от онези на едро.

И един конкретен пример. При предното падане (аз съм на ФИТ) цените паднаха от 36 ст. на 32 ст. На базата на това падане имам определени очаквания и исках да видя и вашето мнение. Но вие имате желание за остроумия и караница.

Господ не играе на зарове


Тема Re: Идва 1 юлинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.06.10 19:46



Честно да ти кажа, не си спомням точно, но 32 ст. към други оператори ги въведе (тогава още) Вивател със златните си тарифи. Не знам колко време след това Мтел и Глобул запредлагаха същите стотинки за минута. От тази гледна точка (поради липсата на твърдост на логиката която посочваш) не се наемам да прогнозирам. Да не говорим, че пак Вивател изкараха предплатени, дето, ако харчиш редовно по 10 лв. на месец, говориш към всички на 26 ст. В този хаотичен пазар като българския всякакви прогнози на база логика са доста клатушкащи се.
А фитовете кога са станали толкова изгодни, като ги пуснаха изглеждаха добре, но сега с тия 4 часа към всички, дето казваш са си направо, екстра (макар, че не ме кефи, че с тях се наказва спестовността, тоест няма прехвърляне на спестено потребление - то и логиката им е друга де).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Идва 1 юлинови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.06.10 19:49




То с годините и определени анатомии почват да падат, но това не важи само за България де.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Идва 1 юлинови [re: StefanPan]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано13.06.10 06:57



Ти да не си на възраст вече?




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Идва 1 юлинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.06.10 10:05



Цените на едро не ги наложи КРС, а европейска регулация.
И никой не изисква от операторите какви цени на дребно да определят.
В ЕС този въпрос е саморегулиран - поради традициите в пазарната икономика, конкуренцията и жестоките последствия за евентуални картелни споразумения и антипазарни практики.
У нас, въпреки наличието (на книга) и на трите споменати предпоставки, цените на дребно на хляба са еднакви, на ЕРП-тата също, на над 30 банки също. Е, защо очакваш точно мобилните оператори да решат да влязат в люта конкуренция, сваляща цените на дребно? И да има някакво намаление, то ще е малко, плавно и синхронизирано и за трите фирми.
Отделен въпрос е какво точно очакваш. В първия си пост пишеш, че очакваш 22-25 ст. Ами разчепкай любимия си ФИТ и ще видиш, че и сега са такива, дори и без допълнителните премии за първите няколко месеца - при XS за 12 лв. получаваш 26 ст. към всички в рамките на фит премията; при XL за 80 лв, - 16 ст.
А ако искаш Прима или план за 5 лв. и с цени към който и колкото искаш за няколко стотинки...дано, дано, ама надали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.