Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 25.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мога ли да си запазя номера?нови  
Автор Milley ()
Публикувано23.10.09 15:47



Абонат съм на М-тел, всъщност фирмата, в която работя, сме група от около 50 номера. Титуляр е моя шеф. Аз си плащам моята сметка + таксата. Имахме пререкания с него и той е разпоредил да ме премахнат от групата. Това ще влезе в сила от 13.11.09 г. Т.е. вече няма да съм в групата. И сега въпроса ми: как да си запазя номера, като си избера някакъв тарифен план и си стана самостоятелен частен клиент? Обадих се на *88, но не можах да получа необходимата ми информация. Представителят на М-тел не идва често тук и упълномощеното лице от нашата фирма много често не успява да се свърже с него. Ще отида до някой магазин на М-тел и ще попитам, но ми се иска предварително да знам какво да правя.
Благодаря!

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: Milley]  
Автор motek (ombre)
Публикувано23.10.09 16:03



Без съгласието на титуляра няма как да си запазиш номера.
За да го прехвърлиш на твое име, трябва заедно с титуляра да посетиш магазин на М-Тел където да извършите т.н "смяна потребител".



Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: motek]  
Автор Milley ()
Публикувано23.10.09 16:07



Благодаря ти за бързия отговор!

Фактически моя номер вече няма да е под негово "разпореждане". Не остава ли свободен реално?
А ако е така, както казваш, вероятно с нотариално заверено пълномощно също става?

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: Milley]  
Автор motek (ombre)
Публикувано23.10.09 16:23



Аз не мога да разбера каква ти е договореността с титуляра на номера след 13.11.09 г?
Какво реално означава няма да е под негово "разпореждане"?



Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: motek]  
Автор Milley ()
Публикувано23.10.09 17:12



Извинявай, може би не съм се изразила точно.

Разпоредил е моя номер да бъде премахнат от групата след 13.11., когато сметките се зануляват, а и договорът с М-тел ще бъде преподписан. Та мисълта ми е след като моя номер вече няма да е негов, т.е. няма да е в групата, не остава ли като свободен?
Дали стана ясно, незнам.



"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама

Редактирано от Milley на 23.10.09 17:14.



Тема Re: Мога ли да си запазя номера? [re: Milley]  
Автор motek (ombre)
Публикувано23.10.09 17:50



Въпросът е, как този номер ще стане свободен?
Ще го закрие ли? За да може този номер да не се води на негово/фирмата име има два начина:
1. Да го закрие.
2. Да го прехвърли на някой.

Дори да го извади от групата този номер ще се води на негово/фирмата име докато не предприеме едно от тези действия.



Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: motek]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано23.10.09 18:30



С други думи - другият път вместо пререкания, направо си му врътни свирката и ще си останеш в групата.



Шегувам се, да не се вържеш...

Тъй като пререканията ви едва ли са за натрупана (или висока) сметка (понеже както казваш - ти сама си я плащаш), не че е моя работа, ама шефа ти определено целенасочено ти прави такава мръсотия, още повече ако знае, че разчиташ само на този номер. Ето точно заради това служебните номера трябва да са си строго служебни, а не да се дават наляво-надясно като лични. Личният номер - може и предплатен - в друг телефон.


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор Milley ()
Публикувано23.10.09 19:37



Здравейте,
ама че ме разсмя, наистина.



Виж сега, той ме търси една сутрин, а телефона съм си го забравила, той звъни на служебния стационарен, но аз говоря по него служебно, естествено. Той идва след малко и ми дига скандал защо не си вдигам телефона, аз се мъча да му обясня, но не - той не разбира и вика. Аз се ядосах и му казах, че телефона аз си го плащам, въпреки че е в групата и го използвам и служебно. Той сякаш остана изненадан, сигурно това му е убягнало във времето. И ми вика - ами тогава ако искаш, ще те махна от групата. Аз казах, че няма проблеми. Та така ... Стана мн.дълго, но това е случая.
А ходих в М-тел и оттам ми казаха да се подаде молба от началството до М-тел, с която този номер да се прехвърли на мое име. Но това ще го уточним вече с представителя на М-тел.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама

Тема Re: Мога ли да си запазя номера?нови [re: Milley]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.10.09 20:45



Титуляр е моя шеф. Аз си плащам моята сметка + таксата.

Как точно си плащаш сметката? Шефът ти вади разпечатка за всеки номер и му броите парите или ви ги удържа? Имаш ли лимит?

Питам защото и аз съм в група с преференциално таксуване, но номерът, всъщност са два, са на мое име, плащам всичко по тях, но и мога да правя каквото си искам с тях, включително и да сменя плана (и, естествено да изляза от преференциалната група), да ги закрия, да ги прехвърля на трети лица...абе пълноправен собственик. Е, ако трябва да сме съвсем точни - почти пълноправен, защото номерата са си на МТел.
Но и никой не може да ме махне от групата или да ми "закрие" номерата, освен МТел, естествено.

От друга страна по едно време ползвах и служебен, като титуляр на картите си беше точно шефа, но и всички плащания по тях си бяха за негова сметка... до лимита му, а отгоре си ги плащахме ние с удръжка от заплатата. В тоя случай нямах никакви права в/у картата, освен да я ползвам, докато шефът смята,ч е е необходимо...нещо като Limited Usert в Уин



Та затова питам, твоето е нещо хибридно м/у двете.



Тема Re: Мога ли да си запазя номера? [re: Cтepн™]  
Автор Milley ()
Публикувано24.10.09 17:44



Удържат ми от заплатата таксата + изговореното без ДДС. Таксата е 9,90 лв. с 400 безплатни в групата и 40 безплатни към другите оператори.
Фактурата идва към 22-23-то число - освен общата сума, за всеки един номер има отделна сметка. Цялата файда ми беше, че си плащах телефона без ДДС, но пък ето как съм обвързана и сега ще се наложи да се подаде молба към М-тел, за да си мина като частен клиент.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.