Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 29.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И отнова за регистрацията на Prima  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано20.10.09 17:16



За какъв дявол "доброволно" ще си давам съгласието за да ми използват данните за техни маркетингови цели?! Не съм съгласен! Това си е живо изнудване. Може ли някой да ми обясни защо на Ментел му трябва това? Данните разбирам. Иска го закона. Ама маркетинга си пълна простотия. Плащам се ваучерите и не искам да получавам реклами по пощата и смс-и с купи си това направи онова.



Тема Как би могъл да постъпишнови [re: lnfinity]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано20.10.09 23:24



Неправилна им е формата, защото за всяко "Съгласен съм" трябва да има въможност да се отбележи.

В случая, зачертаваш "Съгласен съм да получавам повиквания, съобщения или електронна поща за целите на директния маркетинг и отстрани пишеш "НЕ!" и се подписваш, на техния и на твоя екземпляр.

Ако възразят нещо, казваш, че според "Закона за защита а потрбителите" чл. 49 ал.1 и ал.2 като потребител на услуги изразяваш изрично несъгласие.

Ако не са запознати със закона да се консултират с юристите си.

За повече тежест може да поискаш името на "служителя, който те обслужва". (Макар, че не са дъжни да ти го кажат.)




Тема Истинатанови [re: Чo :)]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.10.09 09:22



Тоя формуляр е абсолютно безполезен. Като отидеш на място, попълват на компютър нов и ти сканират личната карта (уж изискване на МВР). Видях, че ми излиза адреса и се развиках, че това е само за юридически лица. След известно съвещание (явно кой да опере пешкира

) ми го махнаха. Така че, истината е - този формуляр е само за заблуда. В центровете на Мтел, дори не си четат собствената страница. Гледайте какво въвеждат и какво излиза за вас. В интерес на истината, момчето което извършва тия операции бе много любезно и не се опита да се прави на голямата работа. Мъжете все пак слушат какво им говориш



Тема Re: Истинатанови [re: lnfinity]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано21.10.09 17:22



Мен пък най-много ме подразни агресивната им маркетингова стратегия. Момичето през 80% от времето се опитваше да ми набута всевъзможни планове на договор. Аз отказвах, но за нея това нищо не означаваше, продължаваше да ме убеждава, колко евтино ще ми излезе на договор и тарифен план M-tel Zero, при другите два оператора е същото





Тема Re: Истинатанови [re: lvaylo]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.10.09 18:27



Това не е агресивна а тъпа стратегия измислена от някой пишман маркетолог. Като им събереш таксите и минутите и се окаже, че ще плащаш три пъти повече, млъкват и почват да си гледат обувките. Дечурлигата не са криви, просто никой не ги е научил да смятат, да четат и най-вече да мислят. А като им задаваш въпроси за приоритизация на трафика за интернет губят ума и дума

Така затапих една агресивна девойка дето ми пили на главата за Хоумбокс, та стана за резил пред сумати хора. Като не знае да си трае



Тема Re: И отнова за регистрацията на Primaнови [re: lnfinity]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано29.10.09 01:45



Прочети чл. 261 от


В отговор на:


Чл. 261. (1) Повиквания, съобщения или електронна поща за целите на директния маркетинг се позволяват само при предварително получено съгласие на потребителя. Съгласието може да бъде оттеглено по всяко време.
(2) Не се изисква предварително съгласие от потребители, когато:
1. изпращачът е получил данните за контакт в контекста на търговска сделка или при предоставяне на услуга на своите клиенти;
2. съобщението се изпраща за целите на директния маркетинг и реклама на собствени услуги на предприятието.
(3) В случаите по ал. 2, както и във всички случаи, когато не е получено предварително съгласие, всяко лице, което изпраща съобщения за маркетингови цели, трябва да даде възможност на всеки потребител да изразява несъгласие с бъдещо получаване на подобни съобщения.
(4) Лицето по ал. 3 е длъжно да изпълнява всеки отказ за получаване на съобщения за маркетингови цели.
(5) Изпращането на съобщения за маркетингови цели се забранява, дори когато са изпълнени изискванията на ал. 1 - 3, ако не може да се идентифицира изпращачът или съобщението включва невалиден адрес, на който получателят не може да изпрати заявка за отказ от получаване на съобщения.




Съгласяваш се, и веднага пускаш писмено несъгласие да получаваш.

Олег Иванов
Аре със здраве!

Тема Re: Истинатанови [re: lnfinity]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано29.10.09 09:12



Напротив, това си е агресивна политика на операторите, които дресират служителите да се държат, като маймуни пред клиентите. Предполагам, че им хвърлят някоя и друга троха към заплатите, ако надянат хомота на някой незапознат човечец
Иначе да найстина не могат да смята, но за сметка на това пък могат много да говорят и убеждават в какви ли не безмислици




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.