Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 24.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съобщение когато номера е пренесен  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано01.10.09 11:21




М-Тел обжалва решението на КРС за по-кратко съобщение при пренесен номер, но тези съобщения в действителност създават само неудобство. Моят номер е пренесен от Глобул към М-Тел и съобщението което прави Глобул е толкова дълго, че който ми звъни от глобулска карта си мисли, че този номер не съществува и се отказват да ми звънят. Сега извън номерата от групата цените са равни към различните мрежи, защо е това инатливо напъване от М-Тел не мога да разбера.



Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: cтpaннa птицa]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано01.10.09 14:44



"В момента Мобилтел информира всеки потребител, който се свързва с такъв номер с 5-секундно съобщение. В него се казва, че клиентът се свързва с абонат на друг мобилен оператор и ще плати по-висока цена."

наистина е по- добре да има гласово съобщение(по късо от 5 секунди ще е неразбираемо),понеже това,което пускат БТК(Виваком) за фиксираните номера(3 тонален сигнал) за повечето хора нищо не означава и те въобще може да не разберат за какво става въпрос



Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: cтpaннa птицa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.10.09 15:03



Първият ми сблъсък с такова съобщение (на Мтел) бе достатъчен за да го намразя. Поне за хората, които звънят защото им е нужно, то е напълно излишно.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: fen ®]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано01.10.09 15:16



Значи ако е тонален сигнал той е безсмислен, защото повечето хора не се интересуват подробно от комуникации и не влизат в сайтовете на оператори или пък да влизат в тези форуми, за да знаят какво ще рече този сигнал. Не знам какво е съобщението на М-Тел, но това на Глобул е безумно и като съдържание и като продължителност и непросветения направо си помисля, че номера на който звъни вече не съществува. А иначе това за по-високата цена не е вярно, повечето планова са с равна цена към различните оператори и в действителност това съобщение е лъжа.



Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: cтpaннa птицa]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.10.09 15:26



Според мен е точно обратното. Повечето планове са с различно тарифиране.
Имаш тарифиране към СиП, към собствена мрежа и към други мрежи. Това и налага съществуването на подобно съобщение.
Представи си, че номер който до вчера ти е бил в СиП се е пренесъл в друга мрежа. Разговорите с него вече няма да ти се тарифират като преди, нали?
При това положение предполагам, че ще искаш да го знаеш





Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: motek]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано01.10.09 22:27



Добре, но да речем аз ползвам план М-Тел Комфорт 250 и звъня на пренесен номер от М-Тел към Виваком, като този номер не ми е бил в СиП и мацката ми чурулика как ще ми бъде по-скъпо, което в случая не е вярно, защото дали е М-Тел или Виваком и в двата случая ми е 0.32 лв. на минута

.



Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: motek]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано02.10.09 15:46



Личния ми телефон е на МТел откакто SIM картите бяха по 240 лева само картата + 12 лева за CLIP + 6 лева за пращане на SMSи + 12 лева за гласова поща, 12 лева на месец за около 2 лева на минута среден разговор.

При мен цените до различните оператори са различни и не проверявам номера преди да се обадя. Като искам да говоря се обаждам и не ме интересува кой, къде и как.
Или пък когато се ползва телефона за бизнес - всяка секунда ти е ценна.

Сега като да се обаждам на някой пренесен номер, всеки път уведомяват като на малоумен, че видиш ли отсрещния е зарязал МТел. Не ме интересува.

Но да си признаем чесно причината: МТел наказва по този начин хората, че са избягали. А не се сеща, че наказва и тези, които не ги интересува, също така тези, които минутата им е една и съща към различните дестинации, също така и бизнеса, който му носи 80% от приходите и за който всяка секунда е ценна.

Трябва да се научим да ценим не префикса или телефонния номер, а качеството, удобствата и пестенето на време.
Колкото по-високо, по-усобно и повече спестено време - толкова повече клиенти, дори и на по-високи цени.

* * *

Предложение 1:

На тези, които имат СиП номер, които вече не е в мрежата, оператора да прати едно SMS съобщение, че има промяна и не могат да ползват преференциалните минутите към него, което Е КОРЕКТНО към клиента.


* * *

Предложение 2:

Да направят съобщението опционално.

Стандарно да НЯМА никакво съобщение или сигнал.

Койтo го притеснява различното тарифиране (все пак телефона е за говорене, а не играчка за безконечни разговори) - да има възможност от *88 менюто да си пусне "уведомяване" с подобно съобщение, ако ще и една минута роман да рецитира с цените, на които ще се "набута", ако продължи разговора.

Щом твърдят, че мислят за клиента - да помислят за здравето му.
А като се "прекара" веднъж с висока сметка, ще се научи да се ограничава (което, ще е добре за здравето му) и да си включи "уведомяването", ако е не може да се контролира сам.




Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: cтpaннa птицa]  
Автор motek (ombre)
Публикувано02.10.09 16:12



В твоя случай има сравнително лесен начин да не чуваш това съобщение.
Посещаваш най-удобният ти магазин на М-Тел и попълваш една бланка, че искаш да ти деактивират това съобщение





Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: motek]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.10.09 18:26



А за фирмени телефони по същия начин ли става?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Съобщение когато номера е пренесеннови [re: Чo :)]  
Автор tvman (Х)
Публикувано02.10.09 21:26



и вариант 3:
на даден номер, който набира пренесен номер, да му се пуска само 2 или 3 пъти примерно съобщение, че ще говори с друга мрежа и после край - какво е това издевателство!? софтуерно мисля, че не е невъзможно да се направи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.