Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 30.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема VoIP през UMTS на Мтелнови  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано09.09.09 13:49



Правя едни експерименти и съм учуден малко защо не става това което искам.

Значи имам Е65 с вграден VOIP клиент. През wlan нямам проблеми да го ползвам. Преди около година нямах проблеми и през UMTS да ползвам VoIP, работеше си с пакетите за данни на Мтел. Отдавна не го бях ползвал, но сега като опитвам не става. Значи логването към услугата трае твърде дълго (justvoip.com), а после като се опитвам да набера номер не работи.

Та моя въпрос - изхитрили ли са се Мтел и блокират СИП протокола в мрежата си? Никъде не е указано такова блокиране, би си била чиста проба измама. Все пак плащам за пълноценен интернет!



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.09.09 21:48



Ми тествай с карта от друг оператор и ще разбереш )



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтел [re: DTMF]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано09.09.09 22:03



Да, ясно че бих могъл да пробвам с друга карта. Но нямам пакет на карта от друг оператор. А и с пакетите на Мтел си вървеше преди година. По принцип съм го правил това в Германия с немска карта на оператора о2. Там нямаше проблем, логването става 3 пъти по-бързо, а и разговори могат да се водят. Има лека латенция, но работи.

Ако някой тук го е правил това ми е интересно да сподели впечетленията си. Най-вече ме интересува комбинацията от Мтел и justvoip.com



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано09.09.09 22:13



Мрежите на всички оператори се понатовариха от към трафик на данни. Преди година ставаше и на трите оператора, сега е мъка и с трите. Трябва да попаднеш на клетка, някъде из провинцията, къде не всеки втори си чете електронната поща през блекбъри или подобен телефон. Пробвай късно вечер, може да имаш по-голям успех.



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: Ascona_83]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано09.09.09 22:36



Не мисля, че единствената причина е претоварването. Например с вградента VoIP функция на Нимбуз нямам никакви проблеми. Но с вградения клиент на Нокия се получават описаните усложнения.

Вградения клиент има някои предимства, най-вече че мога да си настроя като CLIP да ми се вижда моя си мобилен номер, с Нимбуз хората от другата виждат "скрит номер". От друга старана Нимбуз върви и през EDGE, а Нокия клиента само при налично UMTS покритие.

Аз по-скоро си мисля, че има някакво приоритизиране в мрежата на Мтел и Нибуз го заобикаля с логването си през централен сървър. Но дали е наистина така?



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.09.09 23:11



Преди около година (при друг оператор)и при мен работеше (Е51) ,даже мисля че със същия доставчик justvoip . Бях се зарибил заради теста и го настроих (вградената функция в телефона).
От тогава не съм ползвал воип понеже 30 ст/мин са си много до всички в Бг. , после пък включените ми минути почнаха да важат до цял свят и съвсем загубих интерес да ползвам воип



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано10.09.09 00:14



Работи си, но ползвай gprs настройки без proxy (само APN inet-gprs.mtel.bg и user mtel)



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: DTMF]  
Автор power men (новак)
Публикувано10.09.09 17:33



кви 30 стотинки бре вуйчо нема такова нещо



Тема Re: VoIP през UMTS на Мтелнови [re: power men]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.09.09 18:00



вярно съм в грешка , повече от 30 ст/мин е,като стига до 50 ст за мин до бг





Тема претоварени мрежинови [re: Ascona_83]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано10.09.09 22:05



Такаааа, тръгна.

Значи след като с допълнителния SIP VoIP Settings Tool на Нокия сложих STUN сървър тръгна работата. 100% съм сигурен, че преди си вървеше без STUN сървър, а и както ви казах със същите настройки в Германия нямам проблеми. По принцип STUN трябва само ако нета ти е калпав.

Сега лошата новина:
Абсолютно неизползваемо е. Забавянето от мен към другата страна е 6-7 че и повече секунди. Към мен по-малко, около 2-3 секунди, но пак безобразно много. Пробвах го на няколко места в София днес.

Явно мега супер добрата и бърза мрежа на Мтел е пълна помия. Не знам какво ми рекламират HSDPA+ и някакви 21 Мбит/с при положение, че латенцията е безобразна, има packet loss нонстоп и т.н.

Дето се вика просото се отсява от пшеницата при критични приложения като VoIP, стрийминг и други такива неща. Мтел не могат да предложат качеството, което един модерен човек с модерен смартфон изисква от домашната си мрежа. Кел файда ако са ми пуснали една две клетки на 21 Мбит/с при положение че бекбона е праисторически и целия нет се процежда през някой калпав сървър с мизерна свързаност навън.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.