Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мтел се бори с КРС за регистрацията  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано19.08.09 14:31



Тук мога само да кажа едно голямо браво на Мтел и дано успеят да преборят безумието на чиновниците. Не на Big Brother! Личната информация си е само моя!


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=379615



Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано19.08.09 17:13



Аз съм абсолютно ЗА регистрацията на картите!!!
Не може сума ти народ да прави дребни и не толкова дребни шмекерии с предплатени и да разиграва и полиция и да трови нерви на обикновенни хора, особено податливи на измама са възрастните!
Гонене до дупка на такива! Който е почтен и не ползва телефона злонамерено няма от какво да се притеснява! И без това повечето хора са на абонамент и си дават личните данни - и какво? Нищо страшно....
Колкото и да се опъва МТел, картите ще станат поименни, защото ЕС не спи въобще! Както се опъваха за преносимоста и клекнаха накрая, сега пак така ще стане! А и как няма да са против регистрацията, като сума ти Прими ще се окажат недействителни вече абонати





Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.08.09 19:05



Дано.
Подкрепям.
Да подкрепят и другите оператори.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Малко извън тематанови [re: pegasus®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.08.09 19:11



Непрекъснато, навсякъде се тръби за поредния случай и схема на измама.
Ако самите възрастни са останали встрани от новините, то техните близки, потенциална примамка, биха могли да ги предупредят.
Аз лично съм разговарял с тези, които биха могли да се тревожат за мене и сме обсъждали многократно и обстойно какви са схемите и как да процедираме при евнтуална такава случка. Защо мои близки не станаха жертва, макар че имаше и към тях подобни повиквания?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: StefanPan]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано19.08.09 20:41



Според изявленията Вивател са готови да започнат регистрация на предплатените си карти до Нова година, затова считам, че те са за скорошна регистрация и няма да подкрепят по никакъв начин МТел



Тема Re: Малко извън тематанови [re: StefanPan]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано19.08.09 20:42



А защо трябва да се стига чак до там?????



Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: pegasus®]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано19.08.09 23:42



вивателските предплатени си ги регистрирах още миналата година, не че държа на регистрацията , но ми са ценни: я бонуси безкрай, я златен номер))



Тема Ситуацията в Европанови [re: pegasus®]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано20.08.09 02:58



Мога да ти кажа по въпроса само това:

В ЕС само 5 държави изискват регистрация на предплатени карти -> защо?

1)
Защото регистрацията сама по себе си нищо не решава. Терористи или измамници могат да си купят спокойно карти в чужбина, където не се изисква регистрация и да си ползват роуминг. Никой не може да ги проследи.

2) Защото масово се регистрират карти на лица, които даже не подозират за това. Ебей е пълен с анономни карти, регистрирани на разни баби, които даже и не знаят. Това създава неимоверни усилия за полицията да преследва фалшиви следи.

3) Цените на готови бази данни с имена и лични данни е висока. Наскоро за такъв набор данни в Германия бяха платени милиони, данните бяха откраднати от Дойче Телеком - най-големия оператор там. Сред тях имаше и известни личности. Единствено това е целта на подобно събиране на данни.

Вместо това полицията трябва да бъде снабдена с модерни технически средства - автоматизирани системи за подслушване, виртуални мобилни клетки, имитиращи мрежа на оператор, мобилни екипи и др. ТОВА ще ефективно. Остналото е прах в очите и създава опасност за личната ми свобода.



Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано20.08.09 11:03



Аз съм за регистрацията на предплатените карти и ако имам такава няма да имам нищо против да я регистрирам. Тези, които не искат да си регистрират картата или не им е чиста работата или ги бие нещо съчмата. А иначе нищо ново под синьото небе просто М-Тел се правят на интересни и не бих се очудил и ако Глобул се направят на капризна госпожичка.



Тема Re: Мтел се бори с КРС за регистрациятанови [re: cтpaннa птицa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.09 19:06



Е ми явно мен ме бие сачмата. Ама не искам оператора да злоупотреби с данните ми. А оператора ще го направи с висока степен на сигурност. Ще почне да ме убеждава колко е гот да съм на договор, ще пласира данните ми на разни други носорози дето ще ми обясняват колко е гот да им дам кинти за боклуци които не ми трябват.
Минаха 5 ако не и повече години от как прекратих договора си с МТел. Но това не им попречи да ми пратят някаква оферта за боклуци от които нямам нужда!
Та - ще дам данните си, ама искам да има клауза която директно санкционира злоупотребилия оператор!
Да не говорим че в момента същите тези възрастни хора имат в много от случаите предплатени карти. И измамниците имат недостатъчно информация. А след това ще имат пълни данни, и ще могат да вихрят далеч по изтънчени измами!

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.