Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 05.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови  
Автор Лъчeзap Дoбpeв Toдopoв (непознат)
Публикувано02.05.09 00:54



Видях, че има повдигана вече подобна тема, но тъй като аз съм един от първите реално прецакани от новата услуга на М-Тел, считам, че е добре да се направи отделна тема за да не закачат и други риби на въдицата.
Ето питането, което направих, чрез сайта на М-Тел и отговора, който получих:
"Q: От 28.04.2009 г.,подведен от тв рекламите, преминах на така очаквания от мен, нов абонаментен план,M-Tel Homebox Unlimited. Пост фактум разбрах, че в договора има клауза за ограничаване на скоростта, след достигане на 2500 МВ трафик.И това се прави за да се гарантира качеството на услугата. Все пак, макар и с малко (както предполагах) по- ниска скорост и по- висока цена, безлимитен инт. нет ме устройваше. От вчера, обаче след като беше задействано ограничението в скоростта, останах изумен. Скоростта на и без това сравнително бавния инт. нет беше понижена с около 20 пъти. За какво качество на услугата става въпрос...!? С тази скорост липсата на ограничение в трафика става безпредметно, тъй като инт. нет може да се използва единствено за елементарни нужди (преглеждане на поща и т. п.) ,не генериращи трафик. Считам за крайно не коректно предлагането и продажбата на толкова некачествена услуга. За това бих искал да съм наясно, на какво се дължи тази отчайващо ниска скорост след 2500 МВ и ако проблемът е технически има ли изгледи и в какви срокове да бъде разрешен или да се върна отново на лимитирания абонаментен план. Надявам се този път за разлика от предишните ми въпроси да получа по-компетентен отговор.

А: Здравейте,


Благодарим Ви за проявения интерес към услугите на М-Тел!
В отговор на Вашето запитване Ви информираме, че ограниченията на тарифния план ви план са при достигане на обем трафик от 2500 МВ за HomeBox Unlimited в рамките на един таксуващ период, максимално достижимата скорост за пренос на данни ще бъде ограничавана до 128 kbps.


Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да ни потърсите отново! Ще се радваме да Ви помогнем!

Поздрави,
Тошков
Сътрудник Обслужване на Клиенти
Мобилтел ЕАД "
След този толкова "изчерпателен и компетентен" отговор, съмнението ми, че става въпрос, просто за една измама се затвърди окончателно.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.05.09 01:28



Не разбирам кое те вълнува - скоростта пада, за да се ограничиш практически до тези 2500 МБ, без формално това да е в противоречие с твърдението, че нета ти е неограничен. Това го правят и други менте доставчици.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.05.09 18:06



Това го правят и други менте доставчици

Прав си, но думата "менте" е излишна.

С ограничение от 2.5 ГБ ограничената тарифа от 5 ГБ ми се струва по-изгодна.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.05.09 22:22



А ми не е излишна. Щото в случая имаме подвеждане.
Ако бяха казали - 3 ГБ максимално висока скорост, а след това ще може да ползвате до някъде поща - идеално.
Ама home + unlimited навяват по различни идеи.
Е някой параноик като мен няма да се хване. Аз ще почна първо с въпрос - къде баш е теслата....

Bеer? Mоre?




Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.09 10:13



На пръв поглед няма тесла, написано е съвсем ясно, с нормален шрифт:
С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати, Мобилтел има право да наложи временни ограничения на максимално достижимата скорост за пренос на данни на абонати на М-Теl HOMEBOX Unlimited, при достигане на 2500 МВ обем трафик в рамките на даден период на фактуриране.

Теслата е, че никъде из договорите няма (предполагам, че няма, де, не съм виждал такъв договор) нещо като дефиниция или поне ориентир на има право (има право при еди какви си случаи, или има право ако някой шеф се събуди накриво, или има право на лотариен принцип и т.н.) и на ограничения на максимално достижимата скорост (относително ограничение от 1/2 или 1/3 от номиналната или абсолютно - 1 к, 10 к...).
Но пък кой ли ИНет доставчик не си оставя така открехната вратата с договори за космически скорости, ама ДО тях. Като гледам оплаквания в клуба на бтк, даже и те понякога се задъхват, откакто им се разрасна клиентелата.





Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Cтepн™]  
Автор минaвaщ (новак)
Публикувано04.05.09 10:21



Определено има огромна разлика между "Има право" и "Ще го направи със сигурност" - реално при много доставчици пише "Има право", обаче ако не си с пуснат денонощно торент-клиент, нищо подобно не се случва.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: минaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.09 10:42



"Ще го направи със сигурност" е едно от безкрайните поведения, включени в "Има право"


Ако съм те разбрал правилно си прав - макар че още няма достатъчно опит за да се прави извод, но е твърде вероятно да имат някакъв анализиращ софтуер, които да намалява свързаността обратно пропорционално на обема.
Това го има при доста дребни доставчици - пишеш ограничен абонамент и почти винаги скоростта е рекламираната, а при неограничен варира силно.
Изобщо като ИНет доставчик в момента МТел е като първите ЛАН-ове - скоростта зависи от локацията, от техн, възможности, от натоварването...може би им трябва време за да станат добре нещата...както им трябваше и на ЛАН-овете.
И конкуренция.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.05.09 16:00



Много си прав. Подвеждането идва от това че повечето ЛАН доставчици вече осигуряват много прилична скорост (далеч от обещаната ама все пак). При мен е 30 МБита. И имам по изключение 2.5 МБайта, ама на практика рядко имам под 1 МБайт (ама наистина много рядко) - а това е достатъчно.
Е след някоя година може и да станат досатъчно добри.
А и сега са много добри в някои сегменти - факт е че мога да ги ползвам на места на които други възможности няма (освен може би Глобул).

Bеer? Mоre?




Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.05.09 20:31



С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати



Ей тва се опитах да го проумея по всевъзможни начини - от тук го оглеждах, от там, но не можах да открия как се гарантира качество след изчерпване на 2500 МБ чрез драстично орязване на скоростта, като се предполага, че преди изчерпването пак се гарантира, без намаляване на скоростта.

Аз имам едно единствено обяснение - просташка наглост и идиотия.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор fen ® (fen)
Публикувано04.05.09 21:27



Ами може би,ако след подробното оглеждане,ако и беше поразмислил малко,щеше да го проумееш


Значи идеята на това ограничение би могла да се тълкува така:
честотния ресурс на мобилните оператори (не само на Мтел ) не е неограничен(поне засега) и ако на абонатите се пусне UNLIMITED (като на кабелните оператори или на БТК АДСЛ примерно),може да се получи ефекта от Нова Година :
-кой се закачил,закачил се,другите да чакат на опашката на някой да му мине мерака,че и те да успеят да се вредят.
Докато ако знаеш,че не трябва да теглиш безразборно от торентите,все пак ще се съобразяваш
(все пак Homebox услугата не е предназначена за филмоманиаци...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.