Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 21.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измама  
Автор Лъчeзap Дoбpeв Toдopoв (непознат)
Публикувано02.05.09 00:54



Видях, че има повдигана вече подобна тема, но тъй като аз съм един от първите реално прецакани от новата услуга на М-Тел, считам, че е добре да се направи отделна тема за да не закачат и други риби на въдицата.
Ето питането, което направих, чрез сайта на М-Тел и отговора, който получих:
"Q: От 28.04.2009 г.,подведен от тв рекламите, преминах на така очаквания от мен, нов абонаментен план,M-Tel Homebox Unlimited. Пост фактум разбрах, че в договора има клауза за ограничаване на скоростта, след достигане на 2500 МВ трафик.И това се прави за да се гарантира качеството на услугата. Все пак, макар и с малко (както предполагах) по- ниска скорост и по- висока цена, безлимитен инт. нет ме устройваше. От вчера, обаче след като беше задействано ограничението в скоростта, останах изумен. Скоростта на и без това сравнително бавния инт. нет беше понижена с около 20 пъти. За какво качество на услугата става въпрос...!? С тази скорост липсата на ограничение в трафика става безпредметно, тъй като инт. нет може да се използва единствено за елементарни нужди (преглеждане на поща и т. п.) ,не генериращи трафик. Считам за крайно не коректно предлагането и продажбата на толкова некачествена услуга. За това бих искал да съм наясно, на какво се дължи тази отчайващо ниска скорост след 2500 МВ и ако проблемът е технически има ли изгледи и в какви срокове да бъде разрешен или да се върна отново на лимитирания абонаментен план. Надявам се този път за разлика от предишните ми въпроси да получа по-компетентен отговор.

А: Здравейте,


Благодарим Ви за проявения интерес към услугите на М-Тел!
В отговор на Вашето запитване Ви информираме, че ограниченията на тарифния план ви план са при достигане на обем трафик от 2500 МВ за HomeBox Unlimited в рамките на един таксуващ период, максимално достижимата скорост за пренос на данни ще бъде ограничавана до 128 kbps.


Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да ни потърсите отново! Ще се радваме да Ви помогнем!

Поздрави,
Тошков
Сътрудник Обслужване на Клиенти
Мобилтел ЕАД "
След този толкова "изчерпателен и компетентен" отговор, съмнението ми, че става въпрос, просто за една измама се затвърди окончателно.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.05.09 01:28



Не разбирам кое те вълнува - скоростта пада, за да се ограничиш практически до тези 2500 МБ, без формално това да е в противоречие с твърдението, че нета ти е неограничен. Това го правят и други менте доставчици.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.05.09 18:06



Това го правят и други менте доставчици

Прав си, но думата "менте" е излишна.

С ограничение от 2.5 ГБ ограничената тарифа от 5 ГБ ми се струва по-изгодна.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.05.09 22:22



А ми не е излишна. Щото в случая имаме подвеждане.
Ако бяха казали - 3 ГБ максимално висока скорост, а след това ще може да ползвате до някъде поща - идеално.
Ама home + unlimited навяват по различни идеи.
Е някой параноик като мен няма да се хване. Аз ще почна първо с въпрос - къде баш е теслата....

Bеer? Mоre?




Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.09 10:13



На пръв поглед няма тесла, написано е съвсем ясно, с нормален шрифт:
С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати, Мобилтел има право да наложи временни ограничения на максимално достижимата скорост за пренос на данни на абонати на М-Теl HOMEBOX Unlimited, при достигане на 2500 МВ обем трафик в рамките на даден период на фактуриране.

Теслата е, че никъде из договорите няма (предполагам, че няма, де, не съм виждал такъв договор) нещо като дефиниция или поне ориентир на има право (има право при еди какви си случаи, или има право ако някой шеф се събуди накриво, или има право на лотариен принцип и т.н.) и на ограничения на максимално достижимата скорост (относително ограничение от 1/2 или 1/3 от номиналната или абсолютно - 1 к, 10 к...).
Но пък кой ли ИНет доставчик не си оставя така открехната вратата с договори за космически скорости, ама ДО тях. Като гледам оплаквания в клуба на бтк, даже и те понякога се задъхват, откакто им се разрасна клиентелата.





Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Cтepн™]  
Автор минaвaщ (новак)
Публикувано04.05.09 10:21



Определено има огромна разлика между "Има право" и "Ще го направи със сигурност" - реално при много доставчици пише "Има право", обаче ако не си с пуснат денонощно торент-клиент, нищо подобно не се случва.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: минaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.09 10:42



"Ще го направи със сигурност" е едно от безкрайните поведения, включени в "Има право"


Ако съм те разбрал правилно си прав - макар че още няма достатъчно опит за да се прави извод, но е твърде вероятно да имат някакъв анализиращ софтуер, които да намалява свързаността обратно пропорционално на обема.
Това го има при доста дребни доставчици - пишеш ограничен абонамент и почти винаги скоростта е рекламираната, а при неограничен варира силно.
Изобщо като ИНет доставчик в момента МТел е като първите ЛАН-ове - скоростта зависи от локацията, от техн, възможности, от натоварването...може би им трябва време за да станат добре нещата...както им трябваше и на ЛАН-овете.
И конкуренция.



Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.05.09 16:00



Много си прав. Подвеждането идва от това че повечето ЛАН доставчици вече осигуряват много прилична скорост (далеч от обещаната ама все пак). При мен е 30 МБита. И имам по изключение 2.5 МБайта, ама на практика рядко имам под 1 МБайт (ама наистина много рядко) - а това е достатъчно.
Е след някоя година може и да станат досатъчно добри.
А и сега са много добри в някои сегменти - факт е че мога да ги ползвам на места на които други възможности няма (освен може би Глобул).

Bеer? Mоre?




Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.05.09 20:31



С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати



Ей тва се опитах да го проумея по всевъзможни начини - от тук го оглеждах, от там, но не можах да открия как се гарантира качество след изчерпване на 2500 МБ чрез драстично орязване на скоростта, като се предполага, че преди изчерпването пак се гарантира, без намаляване на скоростта.

Аз имам едно единствено обяснение - просташка наглост и идиотия.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор fen ® (fen)
Публикувано04.05.09 21:27



Ами може би,ако след подробното оглеждане,ако и беше поразмислил малко,щеше да го проумееш


Значи идеята на това ограничение би могла да се тълкува така:
честотния ресурс на мобилните оператори (не само на Мтел ) не е неограничен(поне засега) и ако на абонатите се пусне UNLIMITED (като на кабелните оператори или на БТК АДСЛ примерно),може да се получи ефекта от Нова Година :
-кой се закачил,закачил се,другите да чакат на опашката на някой да му мине мерака,че и те да успеят да се вредят.
Докато ако знаеш,че не трябва да теглиш безразборно от торентите,все пак ще се съобразяваш
(все пак Homebox услугата не е предназначена за филмоманиаци...



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: fen ®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.05.09 23:32



Аха, и това ми дойде на ума.
И все пак, си помислих, какво става, ако всички абонати решат да си използват мегабайтите едновременно. Тогава би трябвало да се каже, че с цел... дъра бъра, ментел си запазва правото да ограничава скоростта и в рамките на посочените мегабайти. То това нема и да е негово право, а правото на техническия ресурс, ма това е друг въпрос.
Имаш ли някаква друа идея?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: fen ®]  
Автор минaвaщ (новак)
Публикувано05.05.09 09:02



Е, ако нещата опират основно до броя закачили се, едва ли ограничението на скоростта сериозно ще повлияе на този брой.
От друга старана, защо в крайна сметка не ограничават скоростта от самото начало, но до поносими граници? Например, нека пуснат 64KB/s, но да са си реално достижими през цялото време - напълно достатъчна скорост за браузване (За торенти да, не е, но 2-3 GB трафик, колкото там беше, така или иначе също не стигат за тази цел). Или пък да направят само торент-трафика бавен - варианти определено има, по-приемливи от това да те отрежат само поща да може да ползваш.
Отделно който иска все пак по-висока скорост, винаги може да се включи на тарифата за 5GB.

Редактирано от минaвaщ на 05.05.09 09:06.



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: минaвaщ]  
Автор Kyuubi ()
Публикувано05.05.09 09:23



МТел са го написали перфектно от тяхна гледна точка - нито някой може да ги пипне законово, нито казват нещо повече от това, което трябва да казват, та да не си откажат клиентите



Сега за качеството на услугата, дето разисквате... Технологията е такава, че при мобилните мрежи ресурсите винаги са ограничени, няма как, има си лицензии, честоти, ала-бала и се следи стриктно (не е като да опнеш простор с ФТП кабел от блок на блок и само да цоцаш парички). И винаги са разпределени между повече от един потребител. В 2Г по-високите скорости означават повече използван ресурси, което намалява номера на потребители, които да бъдат обслужени. Но не се забелязва толкова, защото не е толкова популярно, а и скоростите са доста ниски. В 3Г е същото, но тук амплитудите във възможните скорости са огромни и от гледна точка на мрежата потребител с 7,2/3,6/2 Мбпс използва ресурс, колкото доста, доста такива с 128 кбпс.

На практика МТел има услуга, която се предлага в аналогичен вид навсякъде по света. За мен това е добрият вариант на подобна услуга - не ви спират интернета, имате поща и бавен брауз, ако опрете до него. И не ви таксуват отделно за трафика над лимита, който се трупа неусетно и после - олеле, как ще го платим, алеле, мошеници,не съм го правил аз тоя трафик. И в същото време си пазят мрежата от претоварване. Та не е МТел крив в случая, поне не изцяло и със сигурност не много



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.05.09 09:44



Просташка наглост и идиотия спрямо кого? Кой друг запълва точно тази ниша и не го прави идиотски?



Това, което не проумяваш...може да се опише сложно, но може и с една дума - капацитет. Както много други неща в Бг ресурсът е малък, а желаещите да го ползват - доста. Аз затова и казах на бирата, че е прав - за много от потребителите ИНет е просто заместител на кварталната видеотека (те вече станаха градски, че рязко намаляха, ама такъв е лафа); явно МТел, както и ЛАН-овете в началото, нямат ресурс да осигурят обем и скорост за безразборно сваляне. Фенът го е обяснил.
Не съм експерт в технологията, но съм финансирал приятели да си изградят ЛАН-мрежа и съм по-наясно с мениджмънта. Като и за миг не забравяй, че става дума за честотен ресурс като медийна среда за пренос, а не жица си представи трафика като торта - ако е неограничен (за потребителя и на нормална цена), то който превари и награби повече и ще яде повече и колкото повече се присламчат, то толкова по-малки ще са парчетата; ако е ограничен, то за всеки ще има заделено парче, а дали ще го изяде наведнъж или на десет пъти си решава сам. Затова и ограничения може да е с по-високи скорости.
И все пак, си помислих, какво става, ако всички абонати решат да си използват мегабайтите едновременно. - те, хората, отдавна са мислили по въпроса - има статистически коефициент на запълване - ако се случи твоята хипотеза, то ИНета просто ще спре, но вероятността е толкова малка, че си заслужава икономически компромиса . Мислиш ли, че ако всички едновременно си включим климатиците и фурните тока няма да спре? Или си пуснем водата?
Да смятам ли, че при толкова много отговори ти се изясни?

Пък и извън всякакви размисли е и философското начало - услугата, добра или лоша, я има и всеки може да прецени дали му изнася. Все пак е по-добре, отколкото да я няма, нали? А най-добре ще е и другите мобилни да я пуснат и току виж се понамерил ресурс за подобряване. Глобул има лиценз за фикс. оператор, за бтк + Вива няма смисъл да се споменава.
А, има смисъл...дано Випчо се появи, че е по-запознат, но наскоро научих от него и от жена му, че едно курортно селце до Варна, много хубаво и много скъпо има ЦАТЦ на бтк, има добро покритие на Вива, но бтк не иска да пуска АДСЛ, явно не им е изгодно. И единствената алтернатива е хоумбокса, по-скоро единствения избор, алтернатива няма. А това не е някое село в Родопите с 50 баби, а място, където за къща се дават пари, колкото и във Варна и пускането на АДСЛ или някакъв аналог на бокса от Вива ще издуха услугата на МТел.



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.09 21:06



Ех, батьовите, хем се четете и пак се напдреварвате един друг да пишете излишности - "откривате" азбучни истини за ограничените ресурси, които по дефолт са ясни. Именно поради това ми е раздразнението - в друга тема бях писал, че много ме дразни това ънлимитид, щото при такива смешни скорости това ънлимитид е направо смешно. Пък ето, че то даже си имало и едно към едно лимитид - 2500 или 5000 МБ. Пък в същото време му викат ънлимитид. Като БТК-то - пуска на хорицата кле,тъчни връзки, пък им разправя, че имали стационарни телефони. Е на такива ментета, монополисти в бранша си как да не им кажеш да ходят да се факат.
Иначе съм съгласен, че по-добре някаква, макар и менте, отколкото никаква.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.05.09 09:13



А ти защо задаваш въпроси като за деца щом си наясно с азбучните истини, които са ясни по дефолт? Ми тогава сложи в скобите след ника си "намира се на лаф".
Я пак кои са монополистите в бранша, че нещо се загубиха из думите. Кои са? МТел? Или бтк? Правиш ли разлика м/у "монополист на пазара" и "уникална услуга на пазара"?
И в двата посочени примера няма нищо скрито, просто трябва да се изчетат условията от край до край - МТел казват, че предлагат или ограничен със скорост, зависеща от техн. възможности или неограничен, ама с шейпинг, зависещ от тях. Бтк предлага на "клетите хорица" войс услугата си, осъществявана с обичаен тел. апарат и на цени, съгласно обичайните си фиксирани планове. Какво ги интересува "хорицата" каква е преносната среда - жична, безжична, оптична, космическа? Ако пък поискат някоя по-така услуга - факс, ISDN, то в ОУ на бтк винаги си е фигурирало "при техн. възможност".



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано07.05.09 12:37



.....А, има смисъл...дано Випчо се появи, че е по-запознат, но наскоро научих от него и от жена му, че едно курортно селце до Варна, много хубаво и много скъпо има ЦАТЦ на бтк, има добро покритие на Вива, но бтк не иска да пуска АДСЛ, явно не им е изгодно. И единствената алтернатива е хоумбокса, по-скоро единствения избор, алтернатива няма. А това не е някое село в Родопите с 50 баби, а място, където за къща се дават пари, колкото и във Варна и пускането на АДСЛ или някакъв аналог на бокса от Вива ще издуха услугата на МТел.

Ей ма на

- селцето е Куманово и се намира на около 12 км от Варна. Телефоните към БТК са цифрови от повече от 10 години но отговора наистина е че АДСЛ не може да се пусне в настоящият момент поради ..... оххх вече и аз се обърквам от отговорите им! Така, че наистина единствената възможност за някакъв интернет в момента е мобилният интернет! Макар и в района все още да няма 3G покритие - нет има (спомен от модемните връзки преди мнооого време т.к. скоростта не превишава 10-12 кб/сек)
Та ми е много интересно, след като в това село вече има и около 10-ина английски семейства, за бездействието на БТК като интернет доставчик. Но това е друга тема и е за друг клуб! Засега действителността е тази!
Може нет-а да е слаб, но пък за сметка на това е сигурен и го има. Плюс това с тази скорост почти е невъзможно да се достигне максималният трафик от 5GB.



Тема Рекламата е измаманови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.05.09 18:30



Не е въпрос дали услугата е нормална, дали я има по света и кой как я ползва

Въпросът е че рекламата на HomeBox е измама.

Рекламата обещава НЕОГРАНИЧЕН ИНТЕРНЕТ.
Мтел в 8 страници договор, някъде на 4-ти лист обаче го ограничават
Лигавияте продавачи в офисите не те уведомяват и .... ти си набутан



Класическа схема на класическа измама

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Няма такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано08.05.09 20:12



Няма такова нещо
Идеята е,че няма ограничение по трафик.
И 40GB да направиш, няма да бъдеш таксуван допълнително.
Съвсем ясно е написано:
"С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати, Мобилтел има право да наложи временни ограничения на максимално достижимата скорост за пренос на данни на абонати на М-Теl HOMEBOX Unlimited, при достигане на 2500 МВ обем трафик в рамките на даден период на фактуриране. Наложеното ограничение отпада с началото на следващ период на фактуриране."

http://www.mtel.bg/mobiltel/services/homeboxprice.php
Просто трябва да се чете и на който не му е ясно-да пита

Редактирано от fen ® на 08.05.09 20:33.



Тема Има такова нещонови [re: fen ®]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.05.09 22:29



Ти нали си грамотен.
Като ти кажат
"Интернета е неограничен"
ти разбираш ли
"Интернета е неограничен по обем, но е ограничен по скорост"

Даааа пише го на 4-та страница от 8 страници договор.
Този договор ти годават да подпишеш за 1 минута и НИКОЙ не си прави труда да те осведоми че че рекламата те е подвела.
В нормална държава такава измамна фирма би понесла тежки финансови санкции.

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: Има такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано08.05.09 23:08



даже и да изключим маркетинга,технически е невъзможно всичко да се напише с големи букви на първа страница
но и без да се чете офертата (съпоставена с която и да била конкурентна) би било съмнително да е абсолютно неограничена за 30 лв...
...поне за всеки що- годе интересуващ се абонат



Тема Ето - има такова нещонови [re: fen ®]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.05.09 23:31



Казваш че е би било съмнително?!?!?
Аз лично не чух в рекламата да ме предупреждават че е съмнително да има неограничен Интернет за 30лв.
Рекламата е "Неограничен интернет + телефон за 29.90"

Може би някой да е свикнал че всичко обещано от Мтел е съмнително.
Аз обаче смятам че рекламата не трябва да лъже.
Та затова казвам че такава измама е нормално да бъде наказана с големи глоби.

А 30 за неограничен интернет може би изглеждаше съмнително през 1999-а.



Питайте и ще ви бъде казано

Тема Re: Има такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.05.09 23:59



Виж, формално не можеш да ги пипнеш. Неограничен интернет значи неограничен по обем. И формално те не нарушават понятието.
А това, че го нарушават практически, е друг въпрос, но очевидно никого не го ебе. Нито ментел, нито абонатите му. Кво ти дреме - позагубил си малко излишни време и енергия като си проявил интерес, но си видял подвеждането и си се спрял навреме. Да му мислят недогледалите, които може би си скубят косите в последствие.
Та така - с Мтел вниманието винаги е нащрек. И няма проблеми. Те ни лъжат, че са много готини, ние ги лъжем, че им вярваме и всичко е ок.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.05.09 08:57



"Интернета е неограничен по обем, но е ограничен по скорост"

Ти да знаеш кой да е провайдер, който ти дава неограничен по скорост? Ползвал ли си някога ИНет и не си ли чувал за "Неограничен трафик със скорост до...кбпс"?

А това, че си от хората, дето вярват на рекламата и четат 8 страници договор за 1 минута и очевидно вярват, че шоколада се увива от мармоти...нямам от прословутото хапче, дето намалява разхода с 90%, ама дай си координатите - все ще намеря какво да ти рекламирам и пробутам.



Тема Агресията ти е оправдананови [re: Cтepн™]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано09.05.09 09:44



Агресията ти е оправдана само ако си на хранилката на Мтел.
Иначе си е чиста проба лошо възпитание.
Пак ти казвам - в нормална държава такава фирма би била сериозно глобена за подвеждаща реклама.
Защото рекламира (чети внимателно) неограничен интернет
но не споменава в рекламата (пак чети внимателно)
"че си запазва правото да го ограничи след нищожно количество трафик"

Какъв съм аз, какъв си ти, кой как кълве по рекламите, кой какви шоколади яде...
в нормалните държави за фалшива реклама се П Л А Щ А Т Г Л О Б И


В нормалните държави няма да глобят нормалните оператори които ограничават по скорост ИНТЕРНЕТ-а, защото , драги, те го обявяват в рекламите си.
Нали си чел листовките с рекламки -
- до 30Мб- 25лв
- до 10 --... и т.н.
Понимаеш ли къде е измамата
Питайте и ще ви бъде казано

Редактирано от Kostadyn на 09.05.09 09:47.



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.05.09 13:37



Ясно, Щом си мислещ човек, то или си на хранилка, или си без възпитание.
Я да видим от какво ривеш:
Рекламата била подвеждаща. Аха, такава е за шараните. Някой да е глобил за подвеждаща реклама Кока-кола загдето е изпил бутилка, пък не е почнал да свири на Джими Хемдрикс на китара? Някой да е глобил Милка, че отхапване на парче не те води в Алпите?
Предлагали неограничен интернет. Ми така е, под неограничен Инет се има предвид неограничен по трафик, не по скорост, както се мъчиш да убедиш в предния си пост.
Листовки на ISP's - май наистина си адски немислещ - до..., това е равно на "запазва правото да ограничи скоростта, когато се налага". Къде е разликата?

Ама какво да убеждавам...щом си достатъчно балама да се вържеш на реклама, да не четеш договор и да си мислиш, че си изчукал фирмата във въздуха - плащай за 2-3 кбпс. Не напразно се казва, че за да има тарикати трябва да има и шарани





Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Cтepн™]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано09.05.09 14:06



Разбирането ти за "мислещ човек" е доста странно.
И съвсем не се вързва с примерите ти за кока-кола и Милка.
Ти да си чул че ако пиеш Кока-кола ще станеш китарист?
Би ли ми показал такава реклама на Кока-Кола.
А да са ти рекламирали от Милка че щом си хапнеш шоколад и се озоваваш в Алпите?
Би ли ми показал такава реклама на Милка.

Ясно е къде работиш щом си толкова необективен
Мтел рекламират (чети внимателно ) Б У К В А Л Н О неограничен интернет.
Не рекламират ограничен по скорост, нито нещо друго.
И тук е разликата с ЛАН-доставчиците които в рекламите си (забележи)
посочват ограничението по скорост
Айде сега преодолей корпоративните си ограничения и си представи следната реклама:

Мтел ви предлага неограничен по обем Интернет със скорост до 2500мб зависеща от мрежата
а над 2500Мб -16К
Представи си (е това вече наистина е трудно) че неграмотният офис консултант на Мтел обяснява на всеки прявил интерес , че всъщност скоростта му след 2 филма ще е като преди 10г.
Ще има ли някой да се върже?
Няма да има
Затова рекламата е подвежаща и заблуждаваща
Защото не са посочени всички условия и това е престъпно.
Постарай се ако имаш нещо да кажеш, то да е аргументирано, без лични обиди за шарани и балъци.
Ако ще даваш примери, нека да са точни, а не подвеждащи като рекламите на фирмата ти


Защото така само се излагаш


Питайте и ще ви бъде казано

Редактирано от Kostadyn на 09.05.09 14:30.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано09.05.09 14:38



Любопитен съм като си плащаш кабелната за 12 лв, дали очакваш да гледаш ХБО и др. премиум канали?
Като си плащаш интернета за 15 лв на месец, дали очакваш оптика в къщи с 1 гигабит международен гарантиран капацитет?
Или в магазина за 10 лв да ти дадат 10 кила пържоли?

--



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано09.05.09 14:40



Упорито настояваш на глупости.
А ако наистина ви трябва интернет, 128 килобита са много повече от НУЛА мегабита.

Сещаш ли се?

--



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.05.09 14:42



Момче, иди се прегледай.



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 21:57



Саг, изместваш темата.
Разбираш, че никой не оспорва, че 128 е много, ама много по-голямо от 0. Това е ясно.
Идеята на Костадин е в почтеността (каква смешна дума в България, нали).
Просто той греши, като смесва реалната с формалната почтеност.
Факт- в рекламата си, Мтел формално наистина са почтени - формално наистина предлагат неограничен интернет - формално наистина няма лъжа и няма измама.
Просто проблемът е в тази формалност. В този смисъл се присъединявам към мнението му.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 22:00



Бате, Стерн не работи в Мтел.
Просто диалога с него върви малко трудно (понякога и много

), защото мисленето му е малко бам башка и орбиталните разминавания с него са почти гарантирани. Но съм сигурен, че няма лоши намерения в споровете.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 22:06



Искам само да те питам едно време като плащаше ебем ти колко си за МБ мобилен, очакваше ли 3Г, при положение че нямаше такова?
По логиката ти (ниска цена - ниска получавана стойност и обратно) разбирам, че си очаквал, макар и да би било пълно безумие.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: StefanPan]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано09.05.09 23:18



Не разбирам какво ме питаш.
Предвид факта, че е честотно ограничен, плюс възможността да имаш мобилен интернет, смятам че за 30 лв 128 кбита е честна сделка.

Друг въпрос е, че в Гърция Космоте дават за 30€ 2мбита. Да, ама изобщо не са 2 мбита, дори и през 3Г доста често се влачи.

Мисълта ми е, че аз за 30 лв бих бил доволен на 128 кбит от въздуха.

--



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.05.09 00:08



Не знам защо се учудвате,глобул също като мтел използваха реклама " включени минути до мрежата на глобул" без да уточняват че става въпрос единствено до 3 номера от глобул.

Та докато има балами ще има и тарикати



Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.09 01:18



А бе да ти кажа като си плащам 30 кинта за до 30 МБита очаквам да имам 1.5 МБайта поне осигурени за целия период от 1 месец без значение колко тегля.
И да те открехна под секрет - колкото и странно да звучи, ама наистина имам тази скорост.
В смисъл - може да ти е много странно, ама дори жената да дръпне 10 филма в началото на месеца - скоростта си остава същата.
Не пада.
Е може би щото моя доставчик не се грижи за клиентите си така както МТел.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Има такова нещонови [re: bira_more]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано10.05.09 02:01



Приятелю, аз имам оптика в къщи и повече мегабити за по-малко пари, но не е това въпроса :-)

--



Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 09:24



Ясно.
Малко погрешно съм те разбрал.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано10.05.09 10:27



Ако ставаше въпрос за мобилен интернет, нещата са ясни. Там и големи оператори в бели държави обвързват "неограничените" пакети с т.н. "fair usage policy". Ако преценят, че злоупотребяваш - режат те при достигнат трафик много под тези 2500 МВ.

Проблемът е, че мтел рекламират стационарна услуга. А при стационарния интернет наложената от пазара представа за "неограничен" леко се разминава с това, което предлага мтел.

Разбираемо е, че ресурсът на мрежата е ограничен. Само че това е проблем на мтел. След като излизат на пазара наравно с останалите, да бъдат така добри наистина да предложат неограничен широколентов достъп, или да обясняват в рекламите какво точно предлагат. Иначе са прави хората да недоволстват.



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 10:33



Дефинирай "бам башка"



Айде пак да обясня "бам башка"...явно за формалната страна спорове нямаме. Колкото до неформалната - ами затова се казва неформална, защото не е нещо написано и заковано, а зависи от светоусещането на човек. Това, че Костадинчо зяпал в захлас рекламите, а не си е направил труда да прочете договора, т.е. приел е, че действията на МТел ще са това, което му се е искало и постфактум е прозрял истината...в Бг такива шарани има повече от истинските.
Всеки с малко мисъл м/у ушите и зад очите ще види и чуе и ще си зададе въпроси - няма да пропусне уникалността на услугата и липса на конкуренция, въпросите около преносната среда, ресурса, техн. ограничения и най-малкото ще е готов да очаква, че скока от 5ГБ към неограничен ще прилича на същия скок, когато ЛАН-овете почнаха да се отпушват към неограничения, става дума за извън София, навремето - или избираш 3-5-10ГБ на 256/512 кбпс или неограничен на 64кбпс (поносима цена) или 128кбпс (скъпо). С тази разлика, че навремето имаше ФТП-та и оттам се зарибяваха абонати.

Толкова ли е трудно да схванете? Който е преценил правилно не се вързва, който не е - риве, че някой му е виновен, който просто няма избор - ми няма избор.

ПП: Верно е, че не работя във или за МТел, ама вчера 11 лога на МТел ме изпълниха със щастие, ракия и мезе



Тема Re: Има такова нещонови [re: 741]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 10:45



Понеже Стефчо все ме обвинява, че съм буквояд

, то нека си защитя реномето:
В отговор на:

Проблемът е, че мтел рекламират стационарна услуга.



Не е така, МТел рекламират фиксирана услуга - .
Разликата е тънка, но съществена. Аз и затова все повтарям, че след като се изгледат и изслушат всички реклами, човек трябва да си сложи очилата и да изчете открай докрай внимателно всичко зад рекламите и най-вече договорите. За да няма после Костадинчовци, които набързо са решили, че са прецакали скъпоплатените юристи на МТел. Или на коя да е голяма фирма, щото този номер с хитрите реклами и лапнишараните го прави всеки в Бг.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано10.05.09 11:26



Аз и затова все повтарям, че след като се изгледат и изслушат всички реклами, човек трябва да си сложи очилата и да изчете открай докрай внимателно всичко зад рекламите и най-вече договорите.

Ами трябва, ама не става. Средностатистическият потребител е юридически и технически неграмотен. Моя позната не можеше да ми обясни дали нотбукът у тях е с жичен или безжичен интернет. Питам има ли кабел - има. Ясно, значи е с LAN. Чак после се усетих, че имала предвид захранващия кабел. Това е таргета на рекламите, другите знаят къде и какво да прочетат.

...щото този номер с хитрите реклами и лапнишараните го прави всеки в Бг.

Клиентът ще го излъжеш, ама веднъж. След това можеш да му предлагаш всякакви условия, само че той ще спре да те слуша още като чуе името на фирмата. Както и става на практика.



Тема Re: Има такова нещонови [re: 741]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 12:08



Клиентът ще го излъжеш, ама веднъж. След това можеш да му предлагаш всякакви условия, само че той ще спре да те слуша още като чуе името на фирмата. Както и става на практика.

Би трябвало да е точно така, ама не...ако беше, то бтк не трябваше да има нито един клиент, каквото и да предложи - всички сме й яли попарата и знаем що за "компания" беше. Също и ДСК.

ПП: Като се замисля...защо да търсим примери другаде? Всички помним какво беше МТел до старта на Глобул. Що за услуги (и липса на обичайни такива), що за покритие, що за цени, що за отношение към клиентите. За теб нз, но моята първа карта беше от една суперизгодна студентска промоция в края на Y2K и струваше "нищожните" 90 лв. А минутата - около 2 лв., без ДДС.
Ама на, Гл стартира и МТел бързо влезе в час...вярно, имаха аванс и то голям, но така или иначе народът не ги наказа; бяха сами, после в конкуренция бяха по-добри, сега при тройна конкуренция са си най-добри...приемам, че най-предпочитани = на най-добри щото няма точен критерии за "добър". Както се казва, а и ти го казваш, може да излъжеш малко за дълго, много за кратко, но не и всички завинаги. Е, тъй като 60% от моб. абонати са към МТел и то устойчиво, значи не са излъгани, а доволни.

Редактирано от Cтepн™ на 10.05.09 12:14.



Тема Re: Има такова нещонови [re: 741]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 12:25



Нали и аз това казвам - същото е при БТК. Разправят на хората, че имат фиксирани телефони, а им поставят ГСМ апаратчета.

А, и нещо, което пак ще предизвика неразбиране - боли ме кура как правели и на "запад" - ще предлагаш услуги, които отговарят на капацитета ти. А не да подлъгваш хората с някакви супер мегабити, а след това да ги "санкиционираш" че били "злоупотребили

", щото се възползвали от това, което си им предложил и за което са си платили.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: За грамотносттанови [re: 741]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 12:37



Не може да се очаква всеки да е достатъчно технически грамотен. Ако беше така, то нямаше да има нужда от технически специалисти. Вярно е, че има някакъв задължителен минимален праг, но все пак - не може да злоупотребяваш с техническата неграмотност на хората. Ами много от тях са си ангажирали интелектуалната енергия и цялото време в други области - за да бъдат добри счетоводители, юристи, икономисти, играчи на борсата...
И просто нямат време да си четат кво значи ънлимитид за 30 лв.
Но ти си прав де, никой не обича да бъде мамен. И дори да продължи да ползва , по принуда или по инерция, услугите на фирмата-измамник, вече си има едно на ум. Друг е въпросът, че сега като се замисля, за Мтел добрата репутация никога не е била особена ценност. Това е инерцията от монополните години, подобно на БТК, когато нямаше значение какво мисли публиката за тебе - ще не ще, ти ползва услугите и си плаща доволно прилично за това.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 12:48



Я па я


Нещо си объркал орбитата - този път съм съгласен с тебе.
Ако смениш и бирата, ще стане човек от тебе.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.05.09 12:58



МТел бързо влезе в час...

На практика доста бавно, дори в началото вивател растеше единствено за тяхна сметка.

60% от моб. абонати са към МТел

50%, нека бъдем точни

.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Има такова нещонови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 13:21



МТел бързо влезе в час...

На практика доста бавно, дори в началото вивател растеше единствено за тяхна сметка.


Вероятно имаш предвид Глобул



И да, доста бързо се ориентираха - когато ОТЕ спечелиха лиценза, още преди старта им, МТел направиха всичките си сървиси безплатни - клип, клир, чакащо повикване, дори правото да пускаш смс до тогава струваше нещо, май 6 лв. еднократно. Също така направиха картите си 30 лв., като даже и толкова не взимаха - бяха в една перманента промоция за 0 лв. Цените рязко паднаха - и такси, и минути. Направиха серия от оферти от типа "Купете на лизинг апарат ххх и сключете икон. план и 12 мес. ще плащате 18 лв. лизинг, но без таксата за плана, която беше точно 18 лв." Така или апарата излизаше безплатен (абсолютно забранено от тогавашния закон за защита на конкуренцията) или планът беше без такса, т.е. дъмпинг, също забранен...още тогава почнаха успешно да финтират законите и "добрите нрави". Когато Гл заговори за предплатена, веднага пуснаха Прима. Когато Гл заговори за семейни планове и карти (които на него етап така и не пусна), веднага откликнаха със СиП, макар че се казваше другояче. Когато Гл зариби МВР с "онези" карти, веднага почнаха да пускат масово т.нар. ведомствени карти със суперизгодни за него време условия.
Единственото, в което Гл не им се "месеше" - моб.ИНет, остана скъпо и недостъпно масово - отделни номера, ужасни цени.

ОК, приемам забележката, нека са 50%



Тема Re: Има такова нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 13:34



тц, ти почваш да влизаш в правилната орбита...макар че бирения ти вкус е далеч от истината.



- че кой говори за техническа грамотност? Защо въобще я намесваш? Тука става дума за елементарно мислене отвъд набутваната пред очите ти заблуда. Всяка реклама изопачава, това й е генезиса. Показва новото или предимството. Потребителят е този, който трябва да погледне отвъд нея. И да направи преценка. Затова трябва всеки сам за себе си да развива потребителката си култура. Едно време беше лесно - разни чичковци мислеха вместо нас и решаваха от какво имаме нужда, какво да си купим, кога можем да си купим кола или да идем на зъболекар или да си пуснем телефон от бтк. Сега вече всеки е свободен да решава сам, никой няма да преглежда и уточнява рекламите. И изборът е негов - или се оставя по течението и си остава лапнишаран, или започва да мисли. И още нещо - всеки греши, всеки се подвежда поне веднъж. Само дето тъпакът почва да риве, че е измамен, а умния си признава заблудата и не я повтаря.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.05.09 13:40



Глобул още от старта си имаше по-развита магазинна мрежа и на Мтел му трябваха години за да ги настигне. Мтел обикновено копираше действията на Глобул.

Статистиката е такава, първите 10% на вивател са за сметка на Мтел. Едва когато Мтел опря в 50%-ната бариера нещата се промениха.

Само дето тъпакът почва да риве, че е измамен, а умния си признава заблудата и не я повтаря.

Това ми хареса, само мога да допълня, умния се учи не само от собствените, но и от чуждите грешки.

Редактирано от cyg на 10.05.09 13:43.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 14:04



Виж - когато Милка те пренася в Алпите е ясно, че всъщност не може да те пренесе. Когато леля БТК те разкъртва отвсякъде, докато колежката й пусне сигнал, то е ясно, че прекарваенто на стационарен няма да ти събори апартамента. НО
Когато рекламата има основно информативен характер - там фантазиите и лъжите не са допустими. Когато леля Мария ти казва, че праха, с който пере, изкарвал петната, той наистина трябва да изкарва петната. Че комшийката й се гътва от възхита от аромата на прането й, е друг въпрос.
Та, неограничен интернет значи само едно - неограничен интернет. Всички параметри на услугата, които поставят под условие това понятие, са толкова важни, колкото и самото понятие. И е задължително да присъстват в рекламата. От гледна точка на почтеността.

Относно бирения ми вкус - нещо скандално да ти кажа - лятно време, не знам защо, ме избива на Ариана.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 14:10



За Арианата си прав, аз също я харесвам...само мея и Шуменско пия от нашите.
неограничен интернет значи само едно - неограничен интерне - ъхъ, по трафик, не по скорост.



Тема Re: Има такова нещонови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 14:16



Статистиката е такава, първите 10% на вивател са за сметка на Мтел. Едва когато Мтел опря в 50%-ната бариера нещата се промениха. - вероятно тогава хората разбрах, че И този оператор не мисли за тях (въпреки рекламите

), а за акционерите си. Което всъщност е най-нормалното търговско поведение. А после дойде дългоочакваното портиране и се оказа, че МТел е привлякъл повече от тях, отколкото обратното...неведоми са пътищата клиентски

Всъщност сентенцията е по-различна...по памет - Само глупакът се спъва повече от веднъж в един и същи камък. Нормалния запомня къде се е спънал и го избягва. А умния запомня къде са се спънали другите.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 14:30




И аз шорам Шуменско от българските.
И
Ъхъ, неограничен по трафик и с определена скорост. Това са два от основните параметри на услугата. И, когато има условия за един от основните параметри, тези условия трябва са обявени в рекламата със самата услуга. Съгласен?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 14:48



съгласен, ако става дума за всички, не само за един провайдър.
Лично съм виждал 12 мбпс от АДСЛ да се влачи с 10-20 КБ/с, т.е. със 100-150 кбпс. Защото договора е за неограничен по трафик и ограничен до 12 мбпс по скорост. Посочвам именно бтк защото предентират да са дъ бест и да не зависят от маймунките на клона, но явно и те зависят. Да не говорим за ЛАН-овете, а и не само за тях.
Така че е безсмислено да се вторачваме в треските на един, а да не виждаме гредите в друг.
Сега, ако ще говорим за ъптайм, то това вече е съвсем друга бира.
Ама говорете без мен...аз тъкмо изтрезнях от вчерашната победа и сега отивам да се кефя на днешната загуба в Каталуния.



Тема Re: Има такова нещонови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.05.09 15:11



Всъщност сентенцията е по-различна... ...умния се учи от грешките си, а мъдрия от грешките на другите.



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано10.05.09 20:21



Май към мен си отправил разбъркания си пост...
Да съм написал че очквам НВО за 12 лв кабелна или 10 кила пържоли за 10лева?

А за да те светна какво очаквам:
От каблната си очаквам това, което кабелния оператор РЕКЛАМИРА И ОБЕЩАВА.
От месарския щанд очаквам точно толкова пържоли колкото магазина е рекламирал в брошурата си.
Сега чат ли си или просто си от хората които си изливат комплексите със заяждане по Интернет.
И ако дърта баба от рекламата любезно поясняваше че стигнеш ли 2.5 гб и след това падаш на dial-up скорост КОЛКО КЛИЕНТА щеше да има ХоумБокс.
Искаш ли отговор - НУЛА

Ами това е измама, колкото и да не ти харесва че обиждам любимата ти фирма.
Някакъв аргумент ако измислиш - моля ще те изслушам.
Простотии и обиди - върви в някой футболен форум.
Питайте и ще ви бъде казано

Редактирано от Kostadyn на 10.05.09 20:35.



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: O!Sag]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано10.05.09 20:26



Ти можел да четеш?
Ако можеш, можеш ли да разбереш написаното?
Кое те кара да мислиш че може да си позволяваш да квалифицираш другите като глупаци?

Можеш ли да посочиш къде съм написал че 128 е нищо?
Ще чакам...
А да кажеш защо рекламата не е измама можеш ли или само можеш да се правиш на нахакан

Айде ще чакам смислено обяснение



Питайте и ще ви бъде казано<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kostadyn на 10.05.09 20:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kostadyn на 10.05.09 20:39.



Тема Re: Има такова нещонови [re: 741]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано10.05.09 20:42



Абсолютно съм съгласен
Така би разсъждавал всеки нормален европеец

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Cтepн™]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано10.05.09 20:50



Ето - помолихте да ми посочиш примери за реклами на Милка и Кока-Кола в които обещават дарба на китарист и разходка до Алпите.
нали това твърдеше. Дай пример че и други компании лъжат като твоята!
И ти какво направи - обиждаш лично.
Айде опитай с нещо смислено. Личните обиди не са аргумент, сигурно си го разбрал.



Питайте и ще ви бъде казано

Тема Всъщност темата енови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано10.05.09 20:56



Темата не е дали услугата устройва или не някого.
Темата не е дали другите дават по-вече или по-малко.
Нито пък дали балъците сами са си виновни.

Темата е че рекламата на хоумБокс е измама.
А не виждам никой да го оспорва смислено.


Явно това е ясен факт

Питайте и ще ви бъде казано

Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано10.05.09 21:52



Мдаа... Още в текста, който тече отдолу на телевизионната реклама пише, че след 2500мб скоростта се намалява. Не мога да ти отговарям повече, моята гледна точка е че ако сам не се пазиш, другите няма да те опазят.

--



Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.05.09 00:53



А ми добре - наистина не е това въпроса. Просто ти сравняваше 2 несравними неща.
Като например:
Любопитен съм като си плащаш кабелната за 12 лв, дали очакваш да гледаш ХБО и др. премиум канали?
Като си плащаш интернета за 15 лв на месец, дали очакваш оптика в къщи с 1 гигабит международен гарантиран капацитет?
Или в магазина за 10 лв да ти дадат 10 кила пържоли?

И аз пояснявам че unlimited, се разбира unlimited. И ако клиента идва от ЛАН - ще очаква unlimited - както е при ЛАН.
Или по аналогия с кабеларката - като платиш 15 кинта, и гледаш първите 5 дни денонощно телевизия, след това да хванат да ти кръцнат 90% от каналите, щото си гледал много телевизия.
Иначе и аз нямам претенции към съотношението цена-качество, само към подвеждащата реклама.
От друга страна - големия плюс е че хората ще се научат да четат преди да подписват.
Ако знаеш колко съм се заяждал със кабеладжиите - искаха да подпиша нов договор. Викам - готово, само ми го дайте да го прочета и утре идвам.

А не може - ми дайте го тогава и тук ще го чета. И го прочетох внимателно.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Има такова нещонови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.05.09 01:04



А бе умните се учат от своите грешки - мъдрите от чуждите



Bеer? Mоre?



Тема Re: Има такова нещонови [re: bira_more]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано11.05.09 01:39



Абе, и аз очаквам да взимам по 5 хиляди докато спя, ама ... :-)

--



Тема Има измама и в договоранови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано13.05.09 22:46



В договора е записано че
"Мтел има право с оглед запзване на качеството ...... да наложи ограничение на скоростта"

На практика обаче ограничението се налага винаги АВТОМАТИЧНО
Тоест Мтел в повечето случаи налагат ограничението без причина.

Ами единствената дума която се сещам е твърде цинична дори и за Интернет форум

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: М-Теl HomeBox Unlimited - долнопробна измаманови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано15.05.09 21:04



Благодарим Ви за проявения интерес към услугите на М-Тел!
В отговор на Вашето запитване Ви информираме, че след изчерпването на 2.5ГБ ,скороста на нета автоматично пада на 128Кбит.с.
Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да ни потърсите отново! Ще се радваме да Ви помогнем!


Какви се връзва "Мте има право да наложи ограничение" и скороста на нета автоматично пада на 128Кбит.с.
Ами какво да кажа - явно Мтел са толкова самоуверни че дори и договорите си нарушават безнаказано

Питайте и ще ви бъде казано

Редактирано от Kostadyn на 15.05.09 21:06.



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор Gripen (летящ)
Публикувано16.05.09 16:42



Браво, най-накрая разумно мнение

Put Your Lights On




Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор Gripen (летящ)
Публикувано16.05.09 16:46



Човече спира ли ти нет-а, а на БТК телефона с какво е по-различен от този с кабела. Ти страдаш от класическия проблем на българина - чети Хаджийски да се оправиш.

Put Your Lights On




Тема Re: Нещо не моа те разбера, брат.нови [re: Gripen]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано16.05.09 21:35



Нета ми спира, га ми пускат тока, а на БТК телефона е с копчета, докато електромера на кабела е с шайба.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема ДА М-Теl HomeBox Unlimited е долнопробна измаманови [re: Kostadyn]  
Автор Hиkи21OO (непознат )
Публикувано26.07.09 10:28



ако скоростта пада автоматично на 128 Кбит.сек-1 то наистина за какво качество става дума?
И за какви торенти става дума? То се вижда в началото че с това ограничение - дето пишат unlimited може да свалиш само 2 филма месечно.
И скайп дори не може да ползваш! Почти никой не говори без да си е пуснал камерата!
Добре че попаднах на тази теме за да знам, да избягвам мтел по принцип.



Тема Re: Истината е простичканови [re: Hиkи21OO]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано26.07.09 14:31



Там, където има 3Г (за да говорим въобще за реално потребление), то има достатъчно реални сериозни алтернативи, които правят безсмислен хоумбокса.
А там, където от него има смисъл - тоест места без алтернативи, то и очакванията не могат да бъдат по-големи от 2Г. Тоест, при 2Г реално хоумбокса е ънлимитид.
Обективно погледнато, цялата тема тук беше едно напълно излишно и неоправдано вълнение.
Вкопчихме се в буквализма, а не погледнахме реалността - хоумбокс не може да бъде основен вариант, а единствено една добра резерва при извънредни обстоятелства. От тази гледна точка нещата си идват по местата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Простичка, но е друганови [re: StefanPan]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано11.12.09 21:11



Първо не сме се заровили в буквализъм - рекламата е за НЕОГРАНИЧЕН, а получаваш ОГРАНИЧЕН
Второ никакъв резервен вариант не може да е ши...ния хоумбокс, освен ако не си идиот и искаш да даваш 30 лв всеки месец за да имаш резервен вариант??!??!
бибило кретенско , нали?

Питайте и ще ви бъде казано



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.