Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 21.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 21:57



Саг, изместваш темата.
Разбираш, че никой не оспорва, че 128 е много, ама много по-голямо от 0. Това е ясно.
Идеята на Костадин е в почтеността (каква смешна дума в България, нали).
Просто той греши, като смесва реалната с формалната почтеност.
Факт- в рекламата си, Мтел формално наистина са почтени - формално наистина предлагат неограничен интернет - формално наистина няма лъжа и няма измама.
Просто проблемът е в тази формалност. В този смисъл се присъединявам към мнението му.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 22:00



Бате, Стерн не работи в Мтел.
Просто диалога с него върви малко трудно (понякога и много

), защото мисленето му е малко бам башка и орбиталните разминавания с него са почти гарантирани. Но съм сигурен, че няма лоши намерения в споровете.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.05.09 22:06



Искам само да те питам едно време като плащаше ебем ти колко си за МБ мобилен, очакваше ли 3Г, при положение че нямаше такова?
По логиката ти (ниска цена - ниска получавана стойност и обратно) разбирам, че си очаквал, макар и да би било пълно безумие.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: StefanPan]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано09.05.09 23:18



Не разбирам какво ме питаш.
Предвид факта, че е честотно ограничен, плюс възможността да имаш мобилен интернет, смятам че за 30 лв 128 кбита е честна сделка.

Друг въпрос е, че в Гърция Космоте дават за 30€ 2мбита. Да, ама изобщо не са 2 мбита, дори и през 3Г доста често се влачи.

Мисълта ми е, че аз за 30 лв бих бил доволен на 128 кбит от въздуха.

--



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: Kostadyn]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.05.09 00:08



Не знам защо се учудвате,глобул също като мтел използваха реклама " включени минути до мрежата на глобул" без да уточняват че става въпрос единствено до 3 номера от глобул.

Та докато има балами ще има и тарикати



Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.09 01:18



А бе да ти кажа като си плащам 30 кинта за до 30 МБита очаквам да имам 1.5 МБайта поне осигурени за целия период от 1 месец без значение колко тегля.
И да те открехна под секрет - колкото и странно да звучи, ама наистина имам тази скорост.
В смисъл - може да ти е много странно, ама дори жената да дръпне 10 филма в началото на месеца - скоростта си остава същата.
Не пада.
Е може би щото моя доставчик не се грижи за клиентите си така както МТел.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Има такова нещонови [re: bira_more]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано10.05.09 02:01



Приятелю, аз имам оптика в къщи и повече мегабити за по-малко пари, но не е това въпроса :-)

--



Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.05.09 09:24



Ясно.
Малко погрешно съм те разбрал.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има такова нещонови [re: O!Sag]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано10.05.09 10:27



Ако ставаше въпрос за мобилен интернет, нещата са ясни. Там и големи оператори в бели държави обвързват "неограничените" пакети с т.н. "fair usage policy". Ако преценят, че злоупотребяваш - режат те при достигнат трафик много под тези 2500 МВ.

Проблемът е, че мтел рекламират стационарна услуга. А при стационарния интернет наложената от пазара представа за "неограничен" леко се разминава с това, което предлага мтел.

Разбираемо е, че ресурсът на мрежата е ограничен. Само че това е проблем на мтел. След като излизат на пазара наравно с останалите, да бъдат така добри наистина да предложат неограничен широколентов достъп, или да обясняват в рекламите какво точно предлагат. Иначе са прави хората да недоволстват.



Тема Re: Агресията ти е оправдананови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.05.09 10:33



Дефинирай "бам башка"



Айде пак да обясня "бам башка"...явно за формалната страна спорове нямаме. Колкото до неформалната - ами затова се казва неформална, защото не е нещо написано и заковано, а зависи от светоусещането на човек. Това, че Костадинчо зяпал в захлас рекламите, а не си е направил труда да прочете договора, т.е. приел е, че действията на МТел ще са това, което му се е искало и постфактум е прозрял истината...в Бг такива шарани има повече от истинските.
Всеки с малко мисъл м/у ушите и зад очите ще види и чуе и ще си зададе въпроси - няма да пропусне уникалността на услугата и липса на конкуренция, въпросите около преносната среда, ресурса, техн. ограничения и най-малкото ще е готов да очаква, че скока от 5ГБ към неограничен ще прилича на същия скок, когато ЛАН-овете почнаха да се отпушват към неограничения, става дума за извън София, навремето - или избираш 3-5-10ГБ на 256/512 кбпс или неограничен на 64кбпс (поносима цена) или 128кбпс (скъпо). С тази разлика, че навремето имаше ФТП-та и оттам се зарибяваха абонати.

Толкова ли е трудно да схванете? Който е преценил правилно не се вързва, който не е - риве, че някой му е виновен, който просто няма избор - ми няма избор.

ПП: Верно е, че не работя във или за МТел, ама вчера 11 лога на МТел ме изпълниха със щастие, ракия и мезе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.