Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 22.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: fen ®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.05.09 23:32



Аха, и това ми дойде на ума.
И все пак, си помислих, какво става, ако всички абонати решат да си използват мегабайтите едновременно. Тогава би трябвало да се каже, че с цел... дъра бъра, ментел си запазва правото да ограничава скоростта и в рамките на посочените мегабайти. То това нема и да е негово право, а правото на техническия ресурс, ма това е друг въпрос.
Имаш ли някаква друа идея?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: fen ®]  
Автор минaвaщ (новак)
Публикувано05.05.09 09:02



Е, ако нещата опират основно до броя закачили се, едва ли ограничението на скоростта сериозно ще повлияе на този брой.
От друга старана, защо в крайна сметка не ограничават скоростта от самото начало, но до поносими граници? Например, нека пуснат 64KB/s, но да са си реално достижими през цялото време - напълно достатъчна скорост за браузване (За торенти да, не е, но 2-3 GB трафик, колкото там беше, така или иначе също не стигат за тази цел). Или пък да направят само торент-трафика бавен - варианти определено има, по-приемливи от това да те отрежат само поща да може да ползваш.
Отделно който иска все пак по-висока скорост, винаги може да се включи на тарифата за 5GB.

Редактирано от минaвaщ на 05.05.09 09:06.



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: минaвaщ]  
Автор Kyuubi ()
Публикувано05.05.09 09:23



МТел са го написали перфектно от тяхна гледна точка - нито някой може да ги пипне законово, нито казват нещо повече от това, което трябва да казват, та да не си откажат клиентите



Сега за качеството на услугата, дето разисквате... Технологията е такава, че при мобилните мрежи ресурсите винаги са ограничени, няма как, има си лицензии, честоти, ала-бала и се следи стриктно (не е като да опнеш простор с ФТП кабел от блок на блок и само да цоцаш парички). И винаги са разпределени между повече от един потребител. В 2Г по-високите скорости означават повече използван ресурси, което намалява номера на потребители, които да бъдат обслужени. Но не се забелязва толкова, защото не е толкова популярно, а и скоростите са доста ниски. В 3Г е същото, но тук амплитудите във възможните скорости са огромни и от гледна точка на мрежата потребител с 7,2/3,6/2 Мбпс използва ресурс, колкото доста, доста такива с 128 кбпс.

На практика МТел има услуга, която се предлага в аналогичен вид навсякъде по света. За мен това е добрият вариант на подобна услуга - не ви спират интернета, имате поща и бавен брауз, ако опрете до него. И не ви таксуват отделно за трафика над лимита, който се трупа неусетно и после - олеле, как ще го платим, алеле, мошеници,не съм го правил аз тоя трафик. И в същото време си пазят мрежата от претоварване. Та не е МТел крив в случая, поне не изцяло и със сигурност не много



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.05.09 09:44



Просташка наглост и идиотия спрямо кого? Кой друг запълва точно тази ниша и не го прави идиотски?



Това, което не проумяваш...може да се опише сложно, но може и с една дума - капацитет. Както много други неща в Бг ресурсът е малък, а желаещите да го ползват - доста. Аз затова и казах на бирата, че е прав - за много от потребителите ИНет е просто заместител на кварталната видеотека (те вече станаха градски, че рязко намаляха, ама такъв е лафа); явно МТел, както и ЛАН-овете в началото, нямат ресурс да осигурят обем и скорост за безразборно сваляне. Фенът го е обяснил.
Не съм експерт в технологията, но съм финансирал приятели да си изградят ЛАН-мрежа и съм по-наясно с мениджмънта. Като и за миг не забравяй, че става дума за честотен ресурс като медийна среда за пренос, а не жица си представи трафика като торта - ако е неограничен (за потребителя и на нормална цена), то който превари и награби повече и ще яде повече и колкото повече се присламчат, то толкова по-малки ще са парчетата; ако е ограничен, то за всеки ще има заделено парче, а дали ще го изяде наведнъж или на десет пъти си решава сам. Затова и ограничения може да е с по-високи скорости.
И все пак, си помислих, какво става, ако всички абонати решат да си използват мегабайтите едновременно. - те, хората, отдавна са мислили по въпроса - има статистически коефициент на запълване - ако се случи твоята хипотеза, то ИНета просто ще спре, но вероятността е толкова малка, че си заслужава икономически компромиса . Мислиш ли, че ако всички едновременно си включим климатиците и фурните тока няма да спре? Или си пуснем водата?
Да смятам ли, че при толкова много отговори ти се изясни?

Пък и извън всякакви размисли е и философското начало - услугата, добра или лоша, я има и всеки може да прецени дали му изнася. Все пак е по-добре, отколкото да я няма, нали? А най-добре ще е и другите мобилни да я пуснат и току виж се понамерил ресурс за подобряване. Глобул има лиценз за фикс. оператор, за бтк + Вива няма смисъл да се споменава.
А, има смисъл...дано Випчо се появи, че е по-запознат, но наскоро научих от него и от жена му, че едно курортно селце до Варна, много хубаво и много скъпо има ЦАТЦ на бтк, има добро покритие на Вива, но бтк не иска да пуска АДСЛ, явно не им е изгодно. И единствената алтернатива е хоумбокса, по-скоро единствения избор, алтернатива няма. А това не е някое село в Родопите с 50 баби, а място, където за къща се дават пари, колкото и във Варна и пускането на АДСЛ или някакъв аналог на бокса от Вива ще издуха услугата на МТел.



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.09 21:06



Ех, батьовите, хем се четете и пак се напдреварвате един друг да пишете излишности - "откривате" азбучни истини за ограничените ресурси, които по дефолт са ясни. Именно поради това ми е раздразнението - в друга тема бях писал, че много ме дразни това ънлимитид, щото при такива смешни скорости това ънлимитид е направо смешно. Пък ето, че то даже си имало и едно към едно лимитид - 2500 или 5000 МБ. Пък в същото време му викат ънлимитид. Като БТК-то - пуска на хорицата кле,тъчни връзки, пък им разправя, че имали стационарни телефони. Е на такива ментета, монополисти в бранша си как да не им кажеш да ходят да се факат.
Иначе съм съгласен, че по-добре някаква, макар и менте, отколкото никаква.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.05.09 09:13



А ти защо задаваш въпроси като за деца щом си наясно с азбучните истини, които са ясни по дефолт? Ми тогава сложи в скобите след ника си "намира се на лаф".
Я пак кои са монополистите в бранша, че нещо се загубиха из думите. Кои са? МТел? Или бтк? Правиш ли разлика м/у "монополист на пазара" и "уникална услуга на пазара"?
И в двата посочени примера няма нищо скрито, просто трябва да се изчетат условията от край до край - МТел казват, че предлагат или ограничен със скорост, зависеща от техн. възможности или неограничен, ама с шейпинг, зависещ от тях. Бтк предлага на "клетите хорица" войс услугата си, осъществявана с обичаен тел. апарат и на цени, съгласно обичайните си фиксирани планове. Какво ги интересува "хорицата" каква е преносната среда - жична, безжична, оптична, космическа? Ако пък поискат някоя по-така услуга - факс, ISDN, то в ОУ на бтк винаги си е фигурирало "при техн. възможност".



Тема Re: а не ви ли дразни най-много тая наглост:нови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано07.05.09 12:37



.....А, има смисъл...дано Випчо се появи, че е по-запознат, но наскоро научих от него и от жена му, че едно курортно селце до Варна, много хубаво и много скъпо има ЦАТЦ на бтк, има добро покритие на Вива, но бтк не иска да пуска АДСЛ, явно не им е изгодно. И единствената алтернатива е хоумбокса, по-скоро единствения избор, алтернатива няма. А това не е някое село в Родопите с 50 баби, а място, където за къща се дават пари, колкото и във Варна и пускането на АДСЛ или някакъв аналог на бокса от Вива ще издуха услугата на МТел.

Ей ма на

- селцето е Куманово и се намира на около 12 км от Варна. Телефоните към БТК са цифрови от повече от 10 години но отговора наистина е че АДСЛ не може да се пусне в настоящият момент поради ..... оххх вече и аз се обърквам от отговорите им! Така, че наистина единствената възможност за някакъв интернет в момента е мобилният интернет! Макар и в района все още да няма 3G покритие - нет има (спомен от модемните връзки преди мнооого време т.к. скоростта не превишава 10-12 кб/сек)
Та ми е много интересно, след като в това село вече има и около 10-ина английски семейства, за бездействието на БТК като интернет доставчик. Но това е друга тема и е за друг клуб! Засега действителността е тази!
Може нет-а да е слаб, но пък за сметка на това е сигурен и го има. Плюс това с тази скорост почти е невъзможно да се достигне максималният трафик от 5GB.



Тема Рекламата е измаманови [re: Лъчeзap Дoбpeв Toдop]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.05.09 18:30



Не е въпрос дали услугата е нормална, дали я има по света и кой как я ползва

Въпросът е че рекламата на HomeBox е измама.

Рекламата обещава НЕОГРАНИЧЕН ИНТЕРНЕТ.
Мтел в 8 страници договор, някъде на 4-ти лист обаче го ограничават
Лигавияте продавачи в офисите не те уведомяват и .... ти си набутан



Класическа схема на класическа измама

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Няма такова нещонови [re: Kostadyn]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано08.05.09 20:12



Няма такова нещо
Идеята е,че няма ограничение по трафик.
И 40GB да направиш, няма да бъдеш таксуван допълнително.
Съвсем ясно е написано:
"С цел осигуряване качеството на услугата на своите абонати, Мобилтел има право да наложи временни ограничения на максимално достижимата скорост за пренос на данни на абонати на М-Теl HOMEBOX Unlimited, при достигане на 2500 МВ обем трафик в рамките на даден период на фактуриране. Наложеното ограничение отпада с началото на следващ период на фактуриране."

http://www.mtel.bg/mobiltel/services/homeboxprice.php
Просто трябва да се чете и на който не му е ясно-да пита

Редактирано от fen ® на 08.05.09 20:33.



Тема Има такова нещонови [re: fen ®]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.05.09 22:29



Ти нали си грамотен.
Като ти кажат
"Интернета е неограничен"
ти разбираш ли
"Интернета е неограничен по обем, но е ограничен по скорост"

Даааа пише го на 4-та страница от 8 страници договор.
Този договор ти годават да подпишеш за 1 минута и НИКОЙ не си прави труда да те осведоми че че рекламата те е подвела.
В нормална държава такава измамна фирма би понесла тежки финансови санкции.

Питайте и ще ви бъде казано



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.