Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 22.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема докога с кражбите?нови  
Автор ivo5555 (непознат )
Публикувано13.04.09 21:21



Аз съм с прима и само в рамките на месец ми откраднаха на два пъти по около 5 лева. Съвсем сигурен съм защото след последното ми зареждане за 5 лв не съм говорил с никой и имах около 8 на картата. Вчера при опит за набиране чух сигнала че ми намалява сметката или нещо от сорта и като проверих имах под 2 лева. Това става вече за втори път в рамките на месец. Супер нагли крадци и мошеници. Вие сте абсолютни престъпници и ако бяхме нормална държава щяха да ви разкатаят фамилията. Мамка ви и изроди!



Тема Re: докога с кражбите?нови [re: ivo5555]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано13.04.09 21:50



Слава Богу, че крадат само от едни и същи и не стигат до мен :)





Тема Re: докога с кражбите?нови [re: roostercocks]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.04.09 22:03





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: докога с кражбите? [re: roostercocks]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.09 22:12



Само да слага редовно, че иначе ще минат на теб.

Bеer? Mоre?




Тема Re: докога с кражбите?нови [re: ivo5555]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.04.09 11:28



Случайно да си с китайска пръчка, куфарен или брандиран телефон?
Ако да намери някой който разбира да го провери дали няма останали предефинирани набирания.... интернет или ммс профили през друг оператор.
Провери в някой бизнес център дали могат да ти дадат разпечатка къде точно са ти отишли парите - така може да проличи какво става.
Ако няма основателна причина - жалба с копие до КРС и КЗП.

Welcome to the real world!




Тема Re: докога с кражбите?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано14.04.09 12:33



В отговор на:

Ако няма основателна причина - жалба с копие до КРС и КЗП.



Хахах, да, жалба с копие и до папата, понеже отдела по надписване на сметки и точене на прими е взел 5 лева.. Със сигурност ще предизвика фурор с това нечувано и невиждано жаление.
Освен това как разбираш основателната причина? Ми те ще му кажат "набирал си еди-кога си и еди-кога си. Там са отишли парите". И как по-точно да докаже пред КРС, КЗП и Мтел, че не е набирал? Може да отрича до второ пришествие и толкова.
Causa perduta е това.

Have no fear of perfection. You'll never reach it.

Тема Re: докога с кражбите?нови [re: Apocalypso]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.04.09 13:07



Кауза пердута е и плюенето по форуми ... но се практикува масово.
Не е въпрса в сумата, а в принципа ... или имаме проблем на ниво апарат (много масов случай) или "проблем" в билинга - 2 то обаче води до едни други последствия.

Welcome to the real world!




Тема Re: докога с кражбите?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано14.04.09 13:16



ОК, проблема на ниво апарат наистина е болшинството от случаите, но доколкото съм запознат с припейд билинга, не виждам какъв проблем може да възникне - такова нещо като "самотарифиране" не съм чувал. Да е избирал нещо, пък погрешно да е отчетено като друга дестинация, да, това е вариант, но при положение, че той твърди, че не е ползвал картата в този период?
А жалбата с копие до КРС и КЗП в един такъв случай е чисто и просто изпросване на изчезналата сума (независимо как е изчезнала), затова моля те, да не говорим за принципи.
Иначе @ivo5555 - вземи си сложи забрана на изходящите за данни, изтрий де що имаш настройки за интернет и ммс и мисля, че mystery will be solved.

Have no fear of perfection. You'll never reach it.


Тема Re: докога с кражбите?нови [re: Apocalypso]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.04.09 14:04



Припейд постпейд се тая - като се върже към ммс или интернет сървър в Китай например.
Или като почне да пренабира някакъв номер за войс мейл в Португалия...
В случай на очевадна липса на подобни и разпечатка в която са описани неща които не отговарят на истината се процедира точно със жалби... а в конкретния случай явно тая карта се ползва малко - та билинг грешка изкача като въшка на чело.
И не е до просенето, а до намаляването на подобни грешки.

Welcome to the real world!




Тема Re: докога с кражбите?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано14.04.09 15:18



Не е все тая дали е припейд, или постпейд, но това е друга тема.
Оставяме настрана настройките на апарати от Китай и откъдето и било. Ако налице наистина имаме някаква билинг грешка, то тя трябва да се появи при някакво потребление (например както казах горе - потребление към една дестинация да се тарифира по-скъпо) - тогава можем да говорим за грешка в билинга. Такова животно като билинга сам да си отчита нереални разговори, или каквото и да било, нема. Ако наистина има отчетени такива неща отново се връщаме на сбъгясаното разкодирано апаратче. И жалбата в този случай, я намирам баш за просия.
А това с благотворния ефект на жалбите и намалянето на грешките - доста наивно от твоя страна, ако наистина го мислиш.

Have no fear of perfection. You'll never reach it.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.